Warunki dla zapytania Krywań:Tatry

Krywań

2022-09-12 17:36
Łukasz Kujawa
Tri Studnicky - Krywań. Szlak raczej dla zmotoryzowanych, bo do startu nie dojeżdża żadna komunikacja publiczna. Parking w Trzech Studniczkach 5?. Szlak zielony bardzo przyjemny, bez forsownych podejść. Ludzi na początku szlaku garstka. Pogoda początkowo nie napawała optymizmem, szczyt przez całą drogę do Krywańskiej Przełączki skąpany w chmurach, później jakby ktoś zapalił światło i przegnał chmury. Powyżej przełęczy szlak "rozdeptany" można się pogubić. Tutaj tak jak i przed samym szczytem trzeba trochę popracować rękoma przy wspinaczce. Na samym szczycie już sporo ludzi, ale za to jakie widoki! Nic a nic śniegu. Krzyż oblodzony, a tak to na szlaku sucho.
reklama

Gdzie w góry...


Tomasz Habdas
"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
Mała Fatra

Wielki Krywań, Chleb

2022-09-03 15:37
Sevencoins.pl
Na szlakach sucho i mnóstwo ludzi - cały parking we Vratnej zawalony samochodami. Powoli robi się brązowo
Tatry

Krywań

2022-08-25 22:17
Ania i Marcin
Na narodową górę Słowaków wyruszamy z parkingu na Trzech Źródłach (Tri studničky). Sama trasa wymagająca pod kątem kondycyjnym, bo Krywań charakteryzuje się największą w Tatrach wysokością względną. Od parkingu na szczyt musimy podejść i zejść łącznie ponad 2600 metrów, co czuć w nogach, zwłaszcza następnego dnia 🙂 Ze szczytu przy dobrej pogodzie mamy widok na praktycznie całe Tatry. Z jednej strony widzimy Tatry Zachodnie, a z drugiej wszystkie inne znane wierzchołki: od Kasprowego, przez Świnicę, Giewont, Rysy, Mięguszowieckie Szczyty, Gerlacha czy Łomnicę i Wysoką. Praktycznie trudno o szczyt niewidoczny z tego miejsca przy dobrej pogodzie 🙂
Tatry

Krywań

2022-07-13 19:47
Insta@angelosa_k
Trasa: Początek szlakiem czerwonym z Štrbské Pleso (Szczyrbskie Jezioro) później niebieskim do Kriváň (Krywań) . Powrót tak samo. Początek trasy prowadzi wzdłuż jeziora, następnie czerwony szlak odbija w lewo.Trasa częściowo prowadzi przez las, później kosówkę, a następnie podejście już po kamieniach, głazach, końcówka najlepsza, bo trochę wspinania pod szczytem. Chowamy kijki i można złapać kontakt ze skałą. Pogoda idealna. Słonecznie, miejscami średnie podmuchy wiatru czapki porywało (jedna porwana wylądowała w kosówce, ale znaleziona). Na szczycie początkowo słaba widoczność, chmury tańcowały, a później już raj dla oczu Początkowo mijamy mało ludzi, ale już pod szczytem więcej. Podejrzewam, że w weekend może być bardzo bardzo gęsto. Dlatego Krywań polecam w tygodniu.
Mała Fatra

Wielki Krywań

2022-06-18 21:07
Insta@czasemwgorach_czasemnie
Malownicza i dość kondycyjna trasa z parkingu przy Vratnej Chacie (dolna stacja kolejki) przez Snilovské sedlo, dalej czerwonym szlakiem na Velky Krivaň, następnie przez Chleb czerwonym szlakiem na Poludňový Grúň i żółtym zejście na parking. Szlaki suche, jedynie miejscami delikatne błoto. Odcinek żółtego szlaku jest dość stromy i wymagający dla stawów kolanowych, więc zalecam ostrożność. Po opadach deszczu bywa tam bardzo ślisko. Pogoda cudna, ale ze względu na większość trasy na otwartej przestrzeni w słoneczne dni czapeczka i woda to zestaw obowiązkowy.
Mała Fatra

Wielki Krywań

2022-06-17 17:44
Insta@huzarmateusz
Trasa: Chata Vratna - Chata na Gruni - Poludnovy grun - Hromove - Chleb - Vel'ky Krivan - Snilovske sedlo - Chata Vratna. Warunki bardzo dobre. Z rana pochmurnie. Później ciepło i słonecznie. Szlak wiodący przez las lekko błotnisty po opadach z poprzedniego dnia. Na głównej grani Małej Fatry sucho i wietrznie.
Tatry

Krywań

2022-06-16 21:54
Insta@_kosiczek_
Szlak: Tri Studnicky - Kriváň Szlak suchy, bez zalegającego śniegu. Można śmiało zdobywać. Parking na Tri Studnicky 5 euro.
Tatry

Krywań

2022-06-16 15:06
Agnieszka Popiłka
Warunki są super, na szlakach (zielony i niebieski) bez śniegu i oblodzeń.
Tatry

Krywań

2021-10-01 09:11
Insta@amcezary
Podejście od parkingu Tri Studničky. Zejście tym samym szlakiem. W dolnych partiach słonecznie. Wyżej i na szczycie świeży, topniejący śnieg. Bez raków ślisko, szczególnie przy zejściu.
Tatry

Krywań

2021-09-18 09:54
Insta@majcheraa
Start zielonym szlakiem z Tri Studničky na Kriváň, powrót niebieskim do Jamské pleso i czerwonym przez Magistralę Tatrzańską. Warunki dobre, chociaż wcześnie rano od Krivánsky Zľab w drodze na szczyt miejscami występowało oblodzenie, jednak raczki zbędne. Chwilowe przejaśnienia na niebie, niestety ze szczytu widoczności brak.
Tatry

Krywań

2021-09-03 22:29
Insta@chodz_sie_powloczymy
Wejście zielonym szlakiem od parkingu Tri Studnicki, zejście niebieskim, a później powrót na parking czerwonym (Magistrala Tatrzańska). Warunki dobre, skały suche, dosyć ciepło, rano dobra widoczność. Na szczycie bardzo dużo ludzi. Końcowym odcinkiem magistrali (jakieś 20-30 minut drogi) przed dojściem do parkingu płynął strumyk, ale wszystko dało się obejść.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.