Warunki dla zapytania Krzyżne:Tatry

Orla Perć

2021-11-12 23:35
Insta@molo519
Od Krzyżnego do Skrajnego Granatu Dzisiaj zdecydowanie chłodniej i bardziej wietrznie, za to ludzi jakby mniej co zawsze mnie cieszy. Do Krzyżnego oblodzony końcowy odcinek, szukając obejść można spokojnie bez raczków. Na Orlej póki się jest po jasnej stronie mocy czyli na południowych zboczach śniegu brak. Natomiast po północnej stronie trochę krainy lodu jest. Przeszedłem bez raczków, ale zdecydowanie łatwiej, a przede wszystkim bezpiecznie jest je założyć na trzy fragmenty szlaku. Zejście ze Skrajnego tylko na gorze zalodzone, ale trzeba zachować czujność.
Tatry

Orla Perć

2021-10-23 18:43
Insta@mountain.crazy.girl
Granaty - Krzyżne (wejście od Stawu Gąsienicowego, zejście do Doliny Pięciu Stawów). Startowałam z Kuźnic. Niebieskim szlakiem przez Boczań do Stawu Gąsienicowego. Trasa bez śniegu. Później kierując się na Zawrat odbiłam na żółty szlak w lewo. Na początku bez problemu, ale im wyżej tym więcej śniegu i lodu. Ja weszłam bez raczków. Jednak na fragmencie Granaty - Krzyżne raczki już są niezbędne. O ile fragmenty szlaku od D5S są bez lodu i śniegu, tak część od Stawu Gąsienicowego jest bardzo oblodzona. Z Przełęczy Krzyżne zeszłam do D5S. Tutaj żółty szlak już bez utrudnień. Jedyny kiepski fragment to w stronę Roztoki przy wodospadzie. Tam jest bardzo ślisko. Oczywiście jak w naszych Tatrach - było pięknie 🙂
Tatry

Orla Perć

2021-10-10 10:07
Insta@karia.dondracka
Kuźnice - Hala Gąsienicowa - Krzyżne - Skrajny Granat - Czarny Staw Gąsienicowy - Kuźnice Start o godzinie 7, na szlaku warunki letnie i bardzo mały ruch. Rano było jeszcze sporo szronu. Na Orlej Perci ludzi już więcej, jakieś 50% w kaskach, więc chyba sporo. Szokiem był też tylko 1 papierek po batoniku znaleziony na szlaku xd
Tatry

Orla Perć

2021-10-03 15:28
Insta@kspytkowski
Część Orlej Perci (bez aktualnie remontowanego fragmentu) Trasa: Kuźnice - Zawrat - Kozia Przełęcz - Kozia Dolinka - Granaty - Krzyżne - Kuźnice Ranek na Zawracie dość ciepły, ale z porywami zimnego wiatru. Wraz z biegiem czasu wiatr się wzmagał, a niektóre podmuchy były na tyle silne, że niosły ze sobą piasek i okruchy skalne. Skała sucha, nie sprawiała problemów przy wędrówce. Na szlaku brak tłumów, jednak czasem trzeba było chwilę poczekać na łańcuchy.
Tatry

Orla Perć

2021-10-02 00:12
Insta@tomaszpodgorke
Zadni Granat - Krzyżne Warunki dość dobre...w zacienionych miejscach mokro i wilgotno... Rano niektóre kamienie oblodzone. Na opisywanym odcinku dość sporo kruszyzny i sypkiego materiału... Niektóre kamienie luźne. Uwaga także na spadające kamienie no i... na turystów, którzy niestety idą na kodach na nieśmiertelność (%)...
Tatry

Orla Perć

2021-10-01 23:56
Insta@maciekbc
Granaty-Krzyżne Podejście od Kuźnic przez Halę Gąsienicową na Zadni Granat. Miejscami śliskie kamienie i silny wiatr. Na grani super warunki. Ruch między Granatami niewielki. Do Krzyżnego już gorzej, chwilowe zatory spowodowane mijaniem. Zejście z Krzyżnego do Murowańca żółtym. Super dzień 😉
Tatry

Orla Perć

2021-09-27 22:30
Insta@kaspw_woj
Podejście z Palenicy Białczańskiej przez Dolinę Pięciu Stawów na Zawrat, powrót z Krzyżnego też przez DPS, zahaczając o schronisko. Wyjście z parkingu o 6:30, początkowo pogoda pochmurna i skały mokre. Na Zawracie byliśmy już nad chmurami, skała była przeważnie sucha, nawet na północnej stronie. Ciepło, wiatr minimalny. Na szlaku pusto, zero zatorów, zero oczekiwania na łańcuchach. Zejście z Krzyżnego ok. 13 w pełnym słońcu. Mokro na zejściu ze schroniska w DPS. Sprzęt: dobrze mieć kask i rękawiczki wspinaczkowe. Ubrania lekkie.
Tatry

Krzyżne

2021-09-20 07:29
Jakub Krzyżak
Szlak żółty na Krzyżne od strony Czerwonego Stawu w Dolinie Pańszczycy. Może i marznący deszcz, a momentami śnieg nie był problemem, tak jak słaba widoczność, ale w połowie szlaku zostaliśmy zawróceni przez grupę 10 osób ktora wycofała się ok 150 m przed końcem z powodu solidnego oblodzenia (pokazali nawet zdjęcia). W czasie naszej obecności tam nikt się nie podjął wejścia. Uważajcie na ten marznący deszcz!
Tatry

Orla Perć

2021-09-10 22:41
Daniel Stiler
Trasa: Kuźnice- Murowaniec- Zawrat- Krzyżne- Murowaniec- Kuźnice. Ludzi na Orlej nie było zbyt wiele (spodziewałem się, że będzie więcej), tłumy po południu przy Murowańcu. Skała sucha, ogólnie warunki bardzo dobre.
Tatry

Krzyżne

2021-09-09 15:53
Marek Adamczyk
Podejście od Piątki, powrót przez Halę Gąsienicową i Dolinę Jaworzynki do Kuźnic. Warunki lampa!
Tatry

Krzyżne, Szpiglasowy Wierch

2021-09-07 21:25
Insta@_pjankowska
Start z Brzezin Krzyżne D5SP Szpiglasowy Wierch Morskie Oko. Warunki idealne, pogoda wymarzona.
Tatry

Krzyżne

2021-09-04 16:36
Michał Glosz
Palenica - Dolina Pięciu Stawów Polskich - Krzyżne - Rówień Waksmundzka - Gęsia Szyja - Palenica Droga przez "Piątkę" na Krzyżne sucha i z bardzo małą ilością ludzi. Na przełęczy kilkadziesiąt osób. Zejście w kierunku Murowańca początkowo suche. Od Czerwonego Stawu w Dolinie Pańszczycy w kilku miejscach szlakiem przepływa potok lub szlak cały w wodziebłocie - w dwóch miejscach przejście suchą stopą wymaga dobrej strategii i sprawności. Odcinek Gęsia Szyja - Rusinowa Polana zdecydowanie nie dla osób ze słabymi kolanami (tysiące schodów). Widoki super, szlak wymagający kondycji (24km).
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.