Warunki dla zapytania Lackowa:Beskid Niski

Lackowa

2022-05-14 23:42
Insta@katii_cathleen
Start w miejscowości Izby przez Przełęcz Beskid, potem czerwonym szlakiem na szczyt Lackowa. Następnie w stronę Przełęczy Pułaskiego i pętla z powrotem. Warunki bardzo dobre, słoneczna pogoda, ciepło, jedynie miejscami przez las chłodno. Szlaki suche, bez błota. Uwaga na węże, które lubią schować się np. w suchych liściach.
Beskid Niski

Lackowa

2022-02-27 21:32
Wiktor Warecki
Z Izb do Przełęczy Beskid, potem czerwonym szlakiem. Lekki minus i mgliście, ale na szczycie słonecznie. Początek zmrożonym błotem, potem ubitym śniegiem. Na Ścianie Płaczu raczki albo nawet raki wskazane. W jednym miejscu użyłem rąk 😉 Uwaga: dojazd do Izb zdecydowanie od północy (Gładyszów). Drogi od zachodu tylko dla terenówek (zwłaszcza płytowa przez las) - warunki mocno zimowe.
Beskid Niski

Lackowa

2022-02-24 22:47
Insta@lukasz.wolny91
Nieoznakowany szlak z miejscowości Izby na Przełęcz Beskid to momentami błotnista droga z roztapiającym się śniegiem. Czerwony szlak z Przełęczy Beskid na Lackową to w dużych częściach śliski szlak, z wydeptanym śniegiem, podejście pod "ścianę płaczu" w większości lód, więc raki mocno wskazane na podejściu i zejściu. Ostatni fragment szlaku to śniegowy przyjemny moment.
Beskid Niski

Lackowa

2022-01-29 01:20
Insta@croft_07
Trasa Izby parking ? Przełęcz Beskid ? Lackowa ? Przełęcz Pułaskiego ? Bieliczna ? Izby parking | długość szlaku około 11 kilometrów, czas przejścia 3.30 h. Wyruszyliśmy z parkingu z Izb gdzie było piękne słońce, po minięciu Przełęczy Beskidzkiej dopadła nas ściana płaczu, gdzie było dużo śniegu i bez raczków ciężko było by się na nią wspiąć. Na szczycie wiał dość mocny wiatr i temperatura była na pewno dużo niższa niż na dole. Jeśli chodzi o ilość ludzi to mijaliśmy może 4 osoby na szlaku.
Beskid Niski

Lackowa

2021-07-31 20:54
Anita Dziekan
Trasa: Pętla nad Izbami przez Bieliczną. Początkowo do grzbietu granicznego asfaltem i ścieżką konną. Na szczyt czerwonym szlakiem, po zejściu ze szczytu ścieżką wzdłuż Białej Tarnowskiej. Rano sucho, w lesie pojedyncze kałuże do ominięcia bokiem. Podejście na szczyt suche, ale sypkie - ziemia plus kamienie i wystające korzenie, trzeba uważać. Zejście przez Bieliczną - kilkanaście przepraw przez Białą. Od 10 jak zaczęło padać tak ścieżki stały się mokre i błotniste.
Beskid Niski

Lackowa

2021-05-28 19:54
Insta@monikawiosek
Podejście czerwonym szlakiem z Izb, przy gospodarstwie Końska Dolina. Praktycznie na całym szlaku błoto, kijki przydatne.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.