Warunki dla zapytania Lubań:Gorce

Lubań

2020-11-22 18:12
Tomasz Hajnos
Wieża widokowa na Lubaniu Szlak niebieski z Przełęcz Snozka W lesie : na szlaku sucho, bez śniegu, miejscami zmrożona ziemia. Poza linią lasu: mocny wiatr z zachodu.
Gorce

Lubań

2020-11-16 15:49
Insta@bik3porn
Podejście z parkingu przy kościele w Ochotnicy Dolnej niebieskim na szczyt, następnie chwilowo zejście tym samym aż do skrzyżowania niebieskiego z żółtymzielonymczerwonym. Kontynuacja zielonym do Ochotnicy. Warunki bardzo dobre, bez śniegu czy lodu. 10% trasy było błotniste, ale dało się spokojnie przejść bez raczków. Zielonym szlakiem przez jakieś 800m bardzo strome zejście po śliskich kamieniach przykrytych liśćmi, warto tam uważać bardziej. Na niebieskim (łagodniejszy, krótszy) masa ludzi. Na zielonym (dłuższym, chwilowo wymagającym) nie spotkałem nawet jednego turysty. Na szczycie jeden wielki piknik - jak to w niedzielę.
Gorce

Lubań

2020-11-11 18:22
O świcie i o zmroku
Lubań (wieża widokowa w Gorcach). Trasa z Ochotnicy Dolnej niebieskim szlakiem. Pogoda bajkowa - od mgieł, przez zwiastuny zimy (oszronione liście, trawa), aż do słońca na samym szczycie i morza niskich chmur poniżej. Na szlaku trochę błota, w wyższych partiach był przymrozek. Trochę ludzi dopisało, ale nie żeby tłumy. 😉 Pieczątka na szczycie uszkodzona (kto kolekcjonuje 4 okoliczne wieże). Warto zaglądać na internetowe kamerki, by podglądać, jak zmienia się aura (kamerka z Lubania nie działa, ale z pozostałych wież tak).
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.