Warunki dla zapytania Luboń Wielki:Beskid Wyspowy

Luboń Wielki

2020-05-23 16:47
Krzysztof Szlósarczyk
Żółtym szlakiem z Rabki-Zaryte na Luboń Wielki. Powrót też żółtym. Trasa sucha jak pieprz, raptem w 2 miejscach trochę błota. Na ostatnim podejściu noga może ujechać na liściach, kamieniu lub sypkiej ziemi, więc jakiś bieżnik by się przydał na bucie. Należy uważać przy odbiciu na gołoborze, bo sporo ludzi poszło prosto na przełaj przez las (w tym ja) omijając całą atrakcję. Prawdopodobnie drzewo z oznaczeniem skrętu przewróciło się. Na końcu gołoborza niezła widoczność na Tatry. Sporo ludzi mijanych na szlaku, na szczycie też sporo ludu. Gastro działa, ale jeden Pan ogarnia wydawkę, kuchnię i kasę. Oczywiście nie mogło zabraknąć porozrzucanych maseczek...
Beskid Wyspowy

Szczebel, Luboń Wielki

2020-05-23 08:36
Mus Mozołu
Szczebel czarnym szlakiem z Mszany, zejście zielonym na Przełęcz Glisne i wejście czerwonym na Luboń Wielki. Szlak suchy, bez błota. W ciągu dnia trochę przelotnych, niewielkich opadów. Rano słońce, po południu zachmurzenie i wyraźne ochłodzenie. Na Szczeblu i Luboniu kilkanaście osób, na szlakach ruch niezbyt duży.
Beskid Wyspowy

Luboń Wielki

2020-05-16 20:28
Ewa
Rabka Zaryte - Luboń Wielki - Rabka Zaryte Wejście szlakiem niebieskim - prawie całą długość szlak mokry, trochę błota, ale da się przejść. Mimo wszystko bardzo przyjemny szlak, dosyć łagodny. Szlak żółty bardziej wymagający przez gołoborze i liczne skałki. Szlak bardziej suchy, tylko w dolnym odcinku trochę błota, ale bez problemu można przejść 🙂 Schronisko jest nieczynne.
Beskid Wyspowy

Luboń Wielki

2020-05-15 23:18
Magdalena Maroszek
Niebieskim pod górę i na dół żółtym. Trochę błota, ale nie trzeba nic więcej niż buty trekkingowe.
Beskid Wyspowy

Luboń Wielki

2020-05-02 07:46
Zwiedzając Świat
Na zacienionych odcinkach trochę błota. Po deszczu ślisko na skałkach szlaku żółtego. Szybko osusza je słońce, które wychodzi ok. 11.30. Szlak: Rabka Zaryte - żółtym Percią Borkowskiego - Luboń Wielki - niebieskim Rabka Zaryte
Beskid Wyspowy

Luboń Wielki

2020-05-01 22:21
Katarzyna Mielecka
Dołączam do grupy porządkowej na szlakach. Dzisiejszy Luboń Wielki z Rabki-Zaryte. Start żółtym szlakiem w deszczu, trochę błota i ślisko. Na wysokości Perci Borkowskiego wychodzi słońce i robi się nieco cieplej 🙂 Powrót niebieskim szlakiem w pełnym słońcu, piękne światło, super widoki - nawet Tatry się odsłoniły. Na końcu pełny worek "rozmaitości" i złość na to co można spotkać na szlaku. 5 litrowy, plastikowy kanister, butelki, puszki, papierki po batonach... więcej już się nie zmieściło : Niestety im bliżej wioski, tym więcej śmieci w rowach i przy strumyku. Pozdrawiam serdecznie i może do zobaczenia kiedyś na szlaku.
Beskid Wyspowy

Luboń Wielki

2020-05-01 16:22
Kinga Grela
Niebieski szlak z Rabki (powrót żółtym). Do południa sucho i ciepło, potem przelotny deszczyk, na szlaku i pod schroniskiem dosłownie kilka osób. Na żółtym szlaku kilka połamanych drzew, bez problemu do obejścia, po deszczu kamienne odcinki trochę śliskie.
Beskid Wyspowy

Luboń Wielki

2020-04-22 15:25
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Czerwonym szlakiem z Przełęczy Glisne. Szlak suchy. Stromy. Zaobserwowanych turystów na trasie zero, chatkowy w schronisku, 2 piechurów i 5 rowerzystów od strony Rabki. Schronisko zamknięte. Mocno słychać prace kopalni odkrywkowej z dołu. Dość chłodny wiatr, na szczycie siedzę w polarze i swetrze puchowym, podchodziłam w krótkim rękawku.
Beskid Wyspowy

Szczebel, Luboń Wielki

2020-04-21 12:09
Piotr Perczyński
Trasa z Lubnia czarnym szlakiem na Szczebel, później zielonym i czerwonym na Luboń Wielki... Powrót tą samą trasą. Warunki idealne, sucho i bez błota, co tam nieczęsto się zdarza. Zero ludzi.
Beskid Wyspowy

Luboń Wielki

2020-01-11 18:30
Dorota Jurczyk
Z Rabki Zaryte zielonym w górę, niebieskim w dół. Zielonym się idzie bardzo komfortowo, mniej więcej od połowy szlaku śnieg. Na niebieskim bardzo ślisko. Szlismy tylko z kijkami, dało radę, ale pewnie z raczkami sensowniej, zwłaszcza na niebieskim. Niestety widoczków brak, pochmurno.
Beskid Wyspowy

Luboń Wielki

2019-12-29 20:38
Joanna Dragon
Szlak zielony z Zarytego dobrze przetarty. Na dole bardzo mało śniegu, im wyżej trochę więcej, ale na szlaku tak do kostek.
Beskid Wyspowy

Luboń Wielki

2019-12-29 16:47
Insta@polskie_gory_mountains_in_pl
Szlak z Przełęczy Glisne, ścieżka dobrze wydeptana, raczki przydatne, ale bez nich też da radę, kije i stuptuty jak najbardziej się przydają.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.