Warunki dla zapytania Mała Fatra:Mała Fatra

Wielki Krywań

2022-06-18 21:07
Insta@czasemwgorach_czasemnie
Malownicza i dość kondycyjna trasa z parkingu przy Vratnej Chacie (dolna stacja kolejki) przez Snilovské sedlo, dalej czerwonym szlakiem na Velky Krivaň, następnie przez Chleb czerwonym szlakiem na Poludňový Grúň i żółtym zejście na parking. Szlaki suche, jedynie miejscami delikatne błoto. Odcinek żółtego szlaku jest dość stromy i wymagający dla stawów kolanowych, więc zalecam ostrożność. Po opadach deszczu bywa tam bardzo ślisko. Pogoda cudna, ale ze względu na większość trasy na otwartej przestrzeni w słoneczne dni czapeczka i woda to zestaw obowiązkowy.
reklama

Gdzie w góry...


Tomasz Habdas
"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
Mała Fatra

Rozsutce

2022-06-17 21:51
Insta@sarzb555
Wyjście z Biely Potok. Podejście przez Janosikowe Diery na Sedlo Medzirozsutce, dalej na Maly Rozsutec, następnie Velky Rozsutec i zejście do Stefanowej zielonym szlakiem, powrót do Biely Potok żółtym i niebieskim szlakiem. Na całej trasie brak śniegu, a w Dierach oczywiście mokro, więc warto mieć odpowiednie obuwie i uważać podczas ich przejścia. Kamienie na Rozsutcach w dużym stopniu wyślizgane. Rękawiczki ochronne na łańcuchy i skały byłyby pomocne, ale nie obowiązkowe.
Mała Fatra

Wielki Krywań

2022-06-17 17:44
Insta@huzarmateusz
Trasa: Chata Vratna - Chata na Gruni - Poludnovy grun - Hromove - Chleb - Vel'ky Krivan - Snilovske sedlo - Chata Vratna. Warunki bardzo dobre. Z rana pochmurnie. Później ciepło i słonecznie. Szlak wiodący przez las lekko błotnisty po opadach z poprzedniego dnia. Na głównej grani Małej Fatry sucho i wietrznie.
Beskid Śląski

Skrzyczne

2022-05-27 23:20
Insta@sarzb555
Malinowska Skała i Skrzyczne Podejście od Przełęczy Salmopolskiej na Malinowską Skałę i dalej na Skrzyczne. Zjazd krzesełkiem. Na całej trasie brak śniegu, czasami kałuże i towarzyszące im błoto. Zimno jak na koniec maja. Umiarkowany wiatr, który potęgował uczucie zimna. Przelotne opady deszczu i nawet śniegu. Widoczność dobra jak na niski pułap chmur - widoczne Tatry, Mała Fatra i Łysa Góra.
Góry Choczańskie

Wielki Chocz

2022-05-13 23:30
Insta@tomaszpodgorke
Trasa na Wielki Chocz praktycznie cała sucha, bez śniegu... Po drodze w lesie może z 3-4 płaty śniegu o wielkości ~2m... Zdecydowanie trasa już na buty letnie! Czekan i raki można wziąć tylko do zdjęcia i aby lepiej wyglądać na szlaku... Zamiast tego zdecydowanie lepiej wziąć krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne i czapkę z daszkiem... Cały dzień słoneczny, ręce czerwone od słońca do długości rękawków w bluzce, więc wyglądam jak pianka marshmallow... Pięknie widoczna Mała Fatra i Tatry!
Mała Fatra

Sedlo Medziholie

2022-04-17 16:21
Magda Pokora
Stefanova - Sedlo Osnice przez Sedlo Medziholie. Sporo błota na podejściach, ślisko. Od wysokości ok 1000 m npm śnieg. Ogólnie w ostatnich dniach przelotne opady deszczu i śniegu, więc wszędzie mokro i ślisko.
Beskid Żywiecki

Hala Rysianka

2022-02-12 13:52
Insta@tomaszpodgorke
Żabnica Skałka - Hala Boracza - Hala Redykalna - Hala Lipowska - Hala Rysianka Warunki bardzo dobre. Śniegu sporo, ale szlak w całości przetarty. Kijki bardzo przydatne. Warto mieć ze sobą raczki, bo mogą się przydać na zejściu... Lokalne oblodzenia, głównie już na asfalcie... Na Hali Lipowskiej najlepsze pierogi ruskie na świecie! Po drodze kilku skitourowców... z czego część walczyła o życie, próbując w ogólę utrzymać równowagę na nartach... Pięknie widoczne Tatry i Mała Fatra!!!
Mała Fatra

Chleb

2022-01-07 16:05
Insta@amcezary
Podejście od parkingu VratnaKolejka-Chleb na Snilovske Sedlo. Dalej czerwonym szlakiem na szczyt Chleb i granią na Hromove, Steny i na Południowy Gruń. Zejście do Chaty na Gruni żółtym szlakiem i kontynuując żółtym z powrotem na parking VratnaKolejka-Chleb. Raki albo narty z fokami obowiązkowe. Śnieg nawiany w zaspy. Czasami odkrywając stary lód. Wietrznie, słonecznie i rześko. Więcej chodzenia niż jeżdżenia na nartach.
Mała Fatra

Chleb

2021-10-30 00:52
Kinga
Południowy Gruń, Steny, Chleb Start Vratna Chata Przy hulającym wietrze kolejka nie działa. Szlakiem żółtym można zrobić super petelkę. Przygotować się na ostre podejście z Chaty na Gruni na Południowy Gruń. Pion, po trawie, ale jak się już wyjdzie na szczyt to wiadomo po co to wszystko 🙂 Dalej graniówką Małej Fatry aż do Chleba, zejście zielonym szlakiem. Brak utrudnień, pogoda wymarzona, z tym że wiatr dawał się we znaki. W dolnej części lekko śliskie kamienie i sporo liści. Mało błota. Na grani sucho, wietrznie, bez jakichkolwiek utrudnień.
Mała Fatra

Wielki Rozsutec

2021-10-29 01:10
Insta@serengeti_sun
Podejście: Biely Potok - Tanečnicou - Sedlo Medzyrozsutec (szlakiem niebieskim) - Wielki Rozsutec (szlakiem czerwonym) Zejście: Wielki Rozsutec ( szlakiem czerwonym) - Mały Rozsutec ( szlakiem zielonym) Warunki: Słonecznie, bezchmurne, bez śniegu, brak utrudnień na szlakach.
Mała Fatra

Wielki Rozsutec

2021-10-01 23:55
Insta@eterno.el.verano
Trasa od Stefanowej przez Horne Diery na Wielkiego Rozsutca i zejście zielonym do Stefanowej. W Dierach kamienie wilgotne i śliskie, na drabinkach bez kolejek. Podejście z przełęczy na szczyt bez tłoku, łańcuchy eleganckie. Osoby z lękiem wysokości nie powinny mieć 'miękkich nóg'. Na szczycie sporo ludzi. Podejście na Stoh mocno błotniste i gliniaste - kijki pomocne przy schodzeniu. Pogoda rewelacja, kolory iście jesienne. Nic tylko chodzić i podziwiać 🙂
Mała Fatra

Wielki i Mały Rozsutec

2021-09-25 14:51
Insta@tomaszpodgorke
Podejście przez Janosikowe Diery na Mały Rozsutec następnie na Wielki Rozsutec i powrót na Biały Potok. Rano chłodno i pochmurnie, widoków praktycznie brak. Na podejściu przez Janosikowe Diery i na Mały Rozsutec, skały mocno wilgotne. Trzeba uważać, bo ślisko i można złapać zająca... Ja tam zająca nie spotkałem, ale podobno tam są... Błota dość sporo więc jak ktoś nie lubi go mieć za paznokciami to japonki proponuję zostawić na Giewont... Do godz 12-13 widoków praktycznie brak... ok godz 14:00 anioły otworzyły okno... Później z każdą chwilą już tylko coraz ładniej. Na Wielkim Rozsutcu ludzi dość sporo, ale kiedy doszedłem do szczytu, z niewyjaśnionych przyczyn, jakoś nagle zaczęli się ulatniać... Ale byłem też już troszkę spocony, może dlatego... Dość sporo osób z Pit Bullami... A jak wiadomo, prawdziwie kochający właściciel nigdy nie pozwoli by Pit Bull chodził na smyczy i w kagańcu!
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.