Warunki dla zapytania Mała Fatra:Mała Fatra

Wielki Rozsutec

2020-02-15 01:07
Kinga Grela
Cały szlak ze Stefanovej pięknie przetarty, na podejściuzejściu niezbędne raczkiraki. Mnóstwo ludzi zarówno na szczycie jak i na całym szlaku. Warunkowo-widokowa petarda.
Mała Fatra

Stoh

2020-02-13 22:19
Kinga Grela
Ze Stefanovej zielony szlak do przełęczy przetarty, podejście na Stoha w lesie w śniegu po kolana , powyżej linii drzew silny wiatr, ale super warunki do chodzenia ( jest stabilnie, nie trzeba raków). Czerwony szlak pomiędzy Stohem a Południowym Gruniem zasypany, śnieg do połowy uda, dłuuugie i żmudne przecieranie (polecam rakiety!) ale widok ze szczytu wynagrodził 😉 Bardzo mało ludzi, kilku skitourowców.
Mała Fatra

Pekelnik, Wielki Krywań, Chleb

2020-01-24 23:10
Mateusz Peyo Szafrański
Wyjście zielonym ze starej doliny, szlak zaczyna się przejściem przez rzekę, zaraz za nią można założyć raki. W niższych partiach dużo lodu, wyżej mocno zmrożony, twardy śnieg i lód (w rakach bardzo fajnie się idzie). Przy szczytach sporo przewianych miejsc, da się iść bez raków, jak ktoś nie chce sobie niszczyć.
Mała Fatra

Rozsutce

2020-01-23 23:31
Mateusz Peyo Szafrański
Velky Rozsutec, Maly Rozsutec Trasa przedeptana w całości, ale obowiązkowo rakiraczki, przy szczytach trochę wywiane (przy łańcuchach na Maly musieliśmy ściągnąć, bo goła skala przez dłuższy czas). Niebieski szlak z przełęczy między Rozsutcami biegnie razem z rzeką i jest tam sam lód, bez raków nie polecam.
Mała Fatra

Wielki Krywań

2019-12-16 20:07
Bartosz Szczepanik
Zielonym szlakiem z Vratna na Sedlo za Kraviarskym, Sedlo Bublen, Velky Krivan i Chata pod Chlebom. Powrót zielonym wzdłuż wyciągu. Od około 800 m.n.p.m oblodzenie ale do obejścia, na przemian z miękkim śniegiem. Powyżej granicy lasu raki potrzebne, szlak jest wywiany i jest twardo. Ciepło, ale bardzo silny wiatr. 1 osoba spotkana przez cały dzien, w schronisku. Widoczność na ponad 100km, widać było Wysoki Jesionik (około 160km).
Mała Fatra

Wielki Krywań

2019-11-01 23:13
Insta@k.wardzichowski
Podejście zielonym szlakiem pod gondolą, która ze względu na silny wiatr nie kursowała cały dzień. Na szczycie oblodzenia, silny wiatr i gęsta mgła.
Mała Fatra

Maly Krivan, Chleb, Poludnowy Grun

2019-06-21 22:30
Gdzieś na szczycie
Do południa dobre warunki, koło południa przeszła burza, a potem co jakiś czas występowały przelotne opady. Zejście z Grunia do Chaty na Gruni jest strome, więc przy padającym deszczu było bardzo ślisko i błotniście. Bardzo nie polecam tego zejścia w czasie deszczu i zaraz po nim.
Mała Fatra

Janosikowe Diery

2019-06-21 19:47
Marcin Piechowski
Szlak żółty, powrót niebieskim, lekki deszcz, troszkę błota, bardzo dużo ludzi.
Mała Fatra

Janosikowe Diery, Mały Rozsutec

2019-06-21 19:47
Michał Kawecki
Wyjście przed 7 z Białego Potoku, początkowo miejscami mokro i trochę błota, ale do przejścia bez problemów. Wyżej szlak suchy. Ludzi bardzo mało, pogoda idealna. Podejście na Mały Rozsutec zaskoczyło - ok. 200 metrowe strome podejście, dużo łańcuchów i lin, kamienie śliskie, trzeba bardzo uważać. Widoki bezcenne i udało się wrócić przed południową burzą.
Mała Fatra

Wielki Rozsutec

2019-06-15 09:46
Monika Ruszała Tęczar
Szlak niebieski, czerwony z Białej Wody przez Janosikowe Diery . Miejscami na trasie mokro. Powyżej wąwozu sucho. Gorąco i chwilami wietrznie. Na szlaku tłoczno.
Mała Fatra

Janosikowe Diery, Wielki Rozsutec

2019-06-14 23:27
Szwendacz Galicyjski
Start z parkingu Biely Potok, przez Diery szlakiem niebieskim (plus kawałek żółtego), dalej czerwonym na Rozsutec. Powrót podobnie (przez Diery niebieski + zielony). W wąwozie miejscami trochę błota i śliskich kamieni, wyżej sucho. Dziś upalnie - nakrycie głowy + krem z filtrem, i przede wszystkim zapas wody to mus. Ludzi sporo - już o 7 na parkingu minimum kilkanaście samochodów, na szczycie tłoczno. Widoki na Fatry i okolicę.
Mała Fatra

Wielki Krywań

2019-06-08 22:39
Maksymilian Solarski
Start ze Starego Dvoru, szlakiem zielonym. Następnie żółtym, przez Sokolie do Sedła Przyslop. Dalej niebieskim przez: Baraniarsky, Kraviarske i Chrapaky. Następnie żółtym do Sedla Bublen. Dalej czerwonym przez Piekielnik, Wielki Krywań, Chleb i Południowy Gruń. Zejście żółtym szlakiem do Chaty na Gruniu i niebieskim szlakiem do Starego Dvoru. Warunki idealne. Wszystkie szlaki suche jak pieprz.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.