Warunki dla zapytania Magurki:Gorce

Magurki

2021-04-05 12:11
Insta@monikaa_wiktor
Wyjście z Ochotnicy Górnej, Forendówki. Trasa błotnista, w wyższej partii gór na szlaku śnieg. Kijki bardzo przydatne. Piękna, słoneczna pogoda, ale z porywistym wiatrem.
Beskid Śląski

Magurka Wiślańska

2021-02-26 18:51
Insta@tam_bylec
Przełęcz Salmopolska- Magurka Wiślańska - Przełęcz Salmopolska Miejscami lekkie oblodzenia, szczególnie na początku, ciapy nie ma, ale śnieg już od Malinowskiej w stronę Magurki Wiślańskiej często zapada się pod butami, co znacznie przedłuża marsz. Raczki niekonieczne.
Beskid Śląski

Szyndzielnia

2021-01-23 21:45
Mateusz Szafrański
Kozia Góra, Szyndzielnia, Klimczok, Magura Pętla z Bystrej Śląskiej (można tu dojechać autobusem 57 z BB), pierwsza część trasy ma chyba wszystko co się da, suchąmokrą ziemiękamienie, błoto, strumienie wody na szlaku, chlapę, mokry zapadający się śnieg, twardy zbity śnieg i lód. Obowiązkowo buty z porządną membraną, najlepiej wysokie, polecam do tego zdecydowanie stuptuty i kije, upadek kończy się wylądowaniem w wodno-błotnej brei. Około 500m przed Szyndzielnią zaczyna się twardszy śnieg, miejscami chlapa. Od tamtej pory można się ewentualnie pokusić o rakiety jeżeli ktoś akurat ma, ale da się iść bez. Od Klimczoka w stronę Magurki więcej śniegu i bardziej się zapada, przy zejściu w okolicach Lanckorony zaczyna się znowu chlapa, jest dość stromo i mega ślisko aż do samego asfaltu, raczki mogą się przydać. Ludzi bardzo mało, pół drogi w lekkim deszczu, więc jak się pogoda utrzyma to lepiej wziąć coś przeciwdeszczowego i pokrowiec na plecak niż kurtkę zimową. Do obu schronisk da się wejść skorzystać z WC.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.