Warunki dla zapytania Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem:Tatry

Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem

2020-09-14 23:02
Insta@nieformalna
Warunki idealne, pogoda bajeczna, szlak zupełnie suchy.
Tatry

Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem

2020-09-13 17:51
Kaja
O 6 parking na Palenicy wypełniony w 75%. Nad Mokiem sporo ludzi, ale większość szła na Rysy. Na trasie na przełęcz ruch mały, bez kolejek i zatorów. O 11 na szczycie jakieś 15 osób. Podczas zejścia jeden mały zator, poza tym bez problemów. Nad Czarnym Stawem i Morskim Okiem tłumy 🙂 Pogoda słoneczna, pojedyncze chmury. #aktualneTatry #aktualnePrzełęczPodChłopkiem
Tatry

Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem

2020-08-29 07:56
Wojtek Szajnert
O godz. 6:30 parking na Palenicy prawie już pełny. Z kolei ok. 8:00 w Morskim Oku prawie pusto (co każe sobie zadać pytanie, dokąd poszli ludzie z Palenicy). Podczas podejścia raczej chłodno. Szlak generalnie suchy (z wyjątkiem miejsc mokrych 🙂 - zdarzają się zwłaszcza w wyższych partiach). Ludzi umiarkowana liczba, na przełęczy mgła i silny wiatr, więc warto wziąć coś nieprzewiewnego i dodatkową bluzę. Warto też wziąć kask, bo na szlaku dużo kruszyzny. Z tego samego powodu warto uważać, żeby nie zrzucić kamienia na głowę również komuś innemu. Pozdrowienia dla koleżanki spotkanej na Kazalnicy, z ktorą odbyliśmy ciekawą rozmowę o butach i o życiu 🙂
Tatry

Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem

2020-08-28 13:24
Grażyna Pławska
Warunki super, widoczność bardzo dobra, chłodny wiaterek.
Tatry

Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem

2020-08-26 17:23
Insta@z02peter
Wyjście o 9 z parkingu w Palenicy, tłum do Morskiego. Do Czarnego Stawu pod Rysami również spory ruch, ale przejście przyjemne. Trasa na przełęcz: liczba turystów mała, większość schodziła. Przełęcz około godziny 15 - 5 osób. Powrót również w grupce 5 osobowej i nikogo na szlaku aż do Czarnego Stawu. Pogoda na przełęczy słoneczna, ale bardzo mocno wiało. Szlak suchy, trzeba uważać gdzieniegdzie na ruchome kamienie.
Tatry

Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem

2020-08-21 22:17
Anna Maria
Informacje o warunkach z ok. godz. 16 - 17. Po polskiej stronie mleko, które miejscami się przerzedzało i czasem słońce pokazało się zza chmur, po stronie słowackiej - słoneczna pogoda utrzymała się dłużej. O tej godzinie na przełęczy 2-3 osoby.
Tatry

Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem

2020-08-12 10:24
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Szlaki suche, umiarkowana ilość turystów, brak zatorów, tak akurat. Sporo osób na asfalcie do Morskiego Oka, również ok 6 rano. Piękna, letnia pogoda.
Tatry

Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem

2020-08-12 09:37
Insta@cir0dimarzo
Start z Palenicy 6:20, samochodów już całkiem sporo. Na całej długości szlak suchy, warunki świetne, w drodze na przełęcz liczba ludzi umiarkowana, na powrocie od Czarnego Stawu było już dosyć gęsto.
Tatry

Rysy, Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem

2020-07-10 19:49
Insta@walohalo
Podejście od Palenicy Białczańskiej na Rysy, zejście do Czarnego Stawu pod Rysami, Mieguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem, powrót do Palenicy. Po drodze do MOKa sporo osób, mimo wyjścia o 5:40, warunki na szlaku na Rysy idealne, jedynie jeden płat śniegu do pokonania, ja przechodziłem bez raczków, ale niektórzy zakładali, kijki pomagają. Przy zejściu z Rysów jeszcze więcej osób, ale mimo wszystko bez tragedii i dużych zatorów. Na podejściu na Mięguszowiecką przełęcz warunki bardzo dobre, jedynie jeden fragment śniegu, ale możliwy do ominięcia z boku po kamieniach (trzeba uważać, bo niektóre są luźne). Gdzieniegdzie woda z wodospadów dostaje się na szlak i przez to kamienie bywają śliskie. Na szlaku na przełęcz niedużo osób.
Tatry

Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem

2020-07-04 09:11
Sebastian Stempniak
Praktycznie bez śniegu - resztki sniegu do obejścia kilka metrów obok ścieżki w płaskim terenie, bez ryzyka zjazdu.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.