Warunki dla zapytania Morskie Oko:Tatry

Morskie Oko

2021-04-16 08:18
Klaudia Reczulska
Droga na Morskie Oko z Parkingu. Droga rozjeżdżona, ludzi bardzo mało.
Tatry

Rysy

2021-04-10 18:05
Insta@dwdgstn.
Skitury z Palenicy przez Morskie Oko na Rysy. Warunki śniegowe dobre - związany podkład, na nim czasem puch albo lód. W Rysie śnieg dobry, po południu przy słońcu lekko wyjeżdżał. Ludzi mało. Zabawa przednia.
Tatry

Morskie Oko

2021-04-08 18:44
Insta@urszulakoller
Podejście z Palenicy Białczańskiej szlakiem czerwonym, zejście tym samym. Warunki średnie, często powracające mocne opady śniegu. Wiatr łagodny, prawie niewyczuwalny. Momentami przez chmury przedzierało się słońce. Na szlaku śnieg oraz lód - raczki obowiązkowe.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2021-04-05 21:13
Jasja Kolrt
Palenica- Piątka- Szpiglasowa Przełęcz+ Wierch- Morskie Oko - Parking. Dojście do Piątki w raczkach spoko, oprócz czarnego przed schroniskiem, jest sporo sypkiego śniegu i dla niektórych może być "mało komfortowo". Od Piątki skopałem, bo próbowałem iść normalnie żółtym i gdzieś pod Kosturami musiałem się wycofać ze względu na słabą skorupę i zapadanie miejscami po pas - oczywiście oprócz śladów skiturowych na stawie wszystko torowanie. Po wycofie i trawersie trochę nad stawem a poniżej skał wbiłem się pod Miedzianym Kosturem do zawianych śladów i potem na przełęcz. Widziałem gościa w raczkach, ale od Piątki raki raczej wymagane właśnie ze względu na wyjeżdzający śnieg, łańcuchy jakby kogoś interesowało zasypane. Z przełęczy trzeba iść w stronę Miedzianego po śladach i tam dopiero za załamaniem schodzić w stronę Moka. Jak ktoś czuje się na siłach to może ciąć centralnie w dół od przełęczy po moich śladach, ja proponuje zejść jeszcze w dół do czerwonego od Wrót Chałubińskiego ja przetrawersowałem do żółtego na wysokości gdzie przestaje zygazakować i idzię prosta linia. Co do wiatru, momentami podmuchy mogące zakłócić równowagę, pyłówki czasem dobijały....
Tatry

Morskie Oko

2021-04-05 12:53
Insta@karo_lajj
W okolicach stawu śnieg mokry, zapadający. Asfalt mokry, miejscami w błocie pośniegowym, zdecydowanie jest gdzie przemoczyć buty. Adidasy i tampki muszą jeszcze poczekać w szafie. Wózkiem dziecięcy da radę wjechać, skitury bez szans na zjazd na parking. Co mnie zdziwiło, tylko na zejściu mijaliśmy 4 osoby z psami, TPN chyba wpuszcza jak leci. Jeszcze bardziej mnie zdziwiło, że auta z pracownikami TPN, które mijały tych ludzi totalnie ich ignorowali. Średnio dociera do mnie to co się tam dzieje.
Tatry

Czarny Staw pod Rysami

2021-04-04 21:14
Justyna Kutrzeba
Szlak do Morskiego Oka o godz 6.00 mocno zaśnieżony, ale raczki i kijki dały radę. Z Morskiego Oka pod Czarny Staw szlak średnio przetarty, raki, czekan niezbędne. Morskie Oko
Tatry

Morskie Oko

2021-03-24 18:41
Insta@matallka
Wejście od Palenicy Białczańskiej. Szlak czerwony w dobrym stanie, na skrótach mogą przydać się raczki. Praktycznie cała trasa pokonana we mgle oraz opadach marznącego deszczu, który tworzył na powierzchni śniegu oraz ubraniach warstwę lodu. Powrót tą samą trasą.
Tatry

Rysy

2021-03-07 07:22
Insta@27gala197d
Palenica Białczańska - Morskie Oko - Czarny Staw pod Rysami - Rysy. Warunki dobre, śnieg przy podejściu był ubity, górzej było przy zejściu. Dużo ludzi i skiturowców. Droga do Morskiego Oka śliska.
Tatry

Czarny Staw pod Rysami

2021-03-04 22:14
Insta@mihal_w
Wyjscie z parkingu na Palenicy. Asfalt do Morskiego Oka głównie czarny, miejscami trochę śniegu i lodu. Skróty bardzo oblodzone, trzeba uważać. Nad Czarny Staw wyjście przedeptane w śniegu, jest sporo stopni, ale raczki bardzo przydatne. Morskie Oko
Tatry

Morskie Oko

2021-02-10 10:23
Insta@patka_milka
Droga z Palenicy Białczańskiej przez Wodogrzmoty Mickiewicza, warunki dobre, opady śniegu, duża ilość chmur, droga możliwa do pokonania bez raczków.
Tatry

Czarny Staw pod Rysami

2021-02-07 01:44
Insta@kostucha89
Samo podejście do Morskiego Oka bardzo przyjemne, spokojnie obejdzie się bez raczków 🙂 Raki niezbędne przy podejściu na Czarny Staw pod Rysami. Warunki dobre, nad stawem silne podmuchy wiatru, w drodze powrotnej opady marznącego deszczu. Morskie Oko.
Tatry

Morskie Oko

2021-01-24 21:12
Insta@martyna_lh
Od Palenicy Białczańskiej szlakiem czerwonym do Morskiego Oka. Na skrótach wyślizgane. Padający śnieg nad Morskim Okiem, słaba widoczność. Niżej chmury ze słonkiem.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.