Warunki dla zapytania Nosal:Tatry

Nosal, Olczyska Polana, Wielki Kopieniec

2019-06-29 09:32
Marcin Borys
Warunki bardzo dobry. Spory ruch na szlaku.
Tatry

Nosal

2019-06-27 20:47
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Sporo turystów, Tatry zachmurzone nieco.
Tatry

Nosal, Czerwone Wierchy

2019-05-26 21:36
Łukasz Borowy
Trasa: Kuźnicka Polana, Nosal, Kuźnice, Hala Kondratowa, Przełęcz pod Kopą Kondracką, Czerwone Wierchy, Chuda Przełączka, Kiry. Na Nosal sucho, zejście do Kuźnic momentami błotniste. Niedługo za Halą Kondratową aż do Przełęczy pod Kopą Kondracką niemal ciągły śnieg, po śladzie ubity, śliski, przeszliśmy na kijach, kopiąc stopnie. Cała grań Czerwonych Wierchów, jak i zejście do Kir z pojedynczymi płatami śniegu (na zejściu momentami trochę większe), ale bezproblemowe do przejścia. Odcinek Krzesanica - Ciemniak praktycznie bez śniegu.
Tatry

Czarny Staw Gąsienicowy

2019-05-26 18:25
Barbara Mleczek
Trasa z Kuźnic przez Dolinę Jaworzynki na Przełęcz między Kopami, Murowaniec i do Czarnego Stawu. Powrót tak samo tylko z Przełęczy szlakiem niebieskim przez Boczań i na Nosal do Kuźnic. Trasa bez problemu, od schroniska do Stawu sporo ubitego i mokrego śniegu na szlaku, poza tym ok. Pogoda pomimo prognozowanych opadów i burz bardzo fajna.
Tatry

Nosal

2019-05-04 15:08
Anna Czajka
Podejście od Doliny Olczyskiej. Szlak wygląda tak od polany do przełęczy. Zejście z Nosala od strony Kuźnic wyglądało pod tym kątem lepiej.
Tatry, Zakopane

Nosal

2019-04-28 11:25
Paweł Wruk
Podejście na Nosal z Kuźnic około 13:00 zielonym szlakiem. Jak na taką deszczową aurę nie jest najgorzej. Miejscami ślizko i mokro, ale mimo to bezpiecznie. Dobra trasa na rozchodzenie. Polecam krótkie trasy i nie za wysoko. Można coś zobaczyć, bo mimo mgły widoki całkiem przyzwoite. Zwłaszcze, że deszcz nie odpuści tak szybko...
Tatry

Nosal, Sarnia Skała, regle

2019-04-14 23:14
Artur Polanowski
Nosal, Sarnia Skała i dalej czarnym reglami: warunki mieszane, sporo zamrożonego i śliskiego śniegu, raczki bardzo przydatne. Krokusy wróciły po ataku zimy. Ludzi sporo, zwłaszcza po 10. Dodatkowo pytanie: czy ktoś tutaj zgubił na podejściu na Nosal zaślepkę od Olympusa?
Tatry

Nosal

2019-04-07 17:46
Marta Stachurska
Z Jaszczurówki przez Dolinę Olczyską. Szlak przez dolinę suchy. W wyższych partiach zalega trochę topniejącego śniegu. Na Polanie Olczyskiej przez resztki śniegu przebiły się krokusy. Podejście na Nosal i zejście do Polany Kuźnickiej całkowicie wiosenne. Pogoda dopisała.
Tatry

Nosal, Kopieniec Wielki

2019-03-31 20:34
Insta@krystekkw
Szlak z Nosala na Wielki Kopieniec przez Polanę Olczyską. Pogoda idealna. Wiosna nadeszła. Miejscami jeszcze śnieg. Raki zbędne, ale trzeba ostrożnie wędrować.
Tatry

Czarny Staw Gąsienicowy

2019-03-24 22:24
Maksymilian Solarski
Szlak na Halę Gąsienicową, przez Skupniów Upłaz, początkowo bez lodu i śniegu (do rozgałęzienia szlaków na Halę i Nosal), wyżej już twardy lód lub mokry śnieg. Od Hali Gąsienicowej do Czarnego Stawu Gąsienicowego mokry i grząski śnieg. Grubość lodu na Czarnym Stawie Gąsienicowym wynosi od 80 cm (od strony zatoki) do 150 cm (od strony Kościelca). Grubość śniegu leżącego na lodzie jest znacznie bardziej zróżnicowana i wynosi od 5cm (od strony zatoki) do 60 centymetrów (od strony Kościelca). Dużo łatwiej (poza ścieżką) poruszać się po tafli lodowej od strony zatoki, ze względu na redepozycję śniegu pod ścianę Kościelca. W trakcie wykonywania pomiarów w rejonie Stawu zeszło kilka niewielkich lawin (w rejonie Granatów i Kościelca). Odwierty wykonano w 20 punktach.
Tatry

Hala Gąsienicowa

2019-03-09 18:44
Insta@losiowezycie
Trasa przez Boczań. Początkowo w Kuźnicach ciepło i słońce, do odejścia szlaku na Nosal miejscami widać już kamienie, a środek ścieżki zalodzony. Dalej do Przełęczy Między Kopami mokry śnieg, od przełęczy do schroniska zmrożony, przewiany śnieg i bardzo mocny wiatr. Wiatr najbardziej daje się we znaki za przełęczą. Pada śnieg, marna widoczność. Nakładki antypoślizgowe czy raczki bardzo przydatne.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.

To jest wersja demonstracyjna sklepu do celów testowych— Zamówienia nie będą realizowane. Zamknij