Warunki dla zapytania Orla Perć:Tatry

Kozi Wierch, Orla Perć

2020-10-02 18:50
Insta@e_kropka_n
Trasa z Zakopanego, przez Murowaniec, Żleb Kulczyńskiego na Kozi Wierch. Zejście do "Piątki" i następnie do Palenicy. Byloby idealnie, gdyby nie wiatr, ktory potęgował uczucie zimna.
Tatry

Orla Perć

2020-09-24 21:46
Insta@ublazej
Żleb Kulczyńskiego - Kozi Wierch Od rana z Brzezin (7:30) do Doliny Pięciu Stawów Polskich przez Żleb Kulczyńskiego i Kozi Wierch pogodę mieliśmy super. Chwilowe zachmurzenia, ale sucho. Dopiero schodząc w Dolinie Roztoki zaczęło popadywać koło 16.
Tatry

Orla Perć

2020-09-16 11:23
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Kozia Przełęcz - Skrajny Granat Kuźnice - Boczań - Hala Gąsienicowa - Kozia Przełęcz - Kozi Wierch - Granaty - Hala Gąsienicowa - Dolina Jaworzynki - Kuźnice Przepiękna wycieczka przy cudownej pogodzie. Mieliśmy iść tylko na Kozi Wierch, ale szkoda było schodzić tak wcześnie, więc przeszliśmy jeszcze Granaty wykręcając sumarycznie całkiem długą trasę 🙂 Szlaki suche, fantastyczne warunki. Turystów sporo, ale bez zatorów. Na Granatach akcja ratunkowa, niestety wydarzył się wypadek śmiertelny. Śmigło TOPRu towarzyszyło nam praktycznie cały dzień. W Murowańcu pod wieczór sporo turystów.
Tatry

Orla Perć

2020-09-13 23:06
Insta@mewa_w_locie
ORLA PERĆ w całości z Zawratu. Jedno z największych marzeń wielu osób kochających góry to Orla Perć. Pogoda dla mnie bardzo łaskawa, na przejście piękna, bardzo dobra przyczepność, bo nie padało ani nie było wilgotno. Mocne słońce jednak paliło więc krem i okularki mogą się przydać. Całość szlaku wymaga świadomości jak reagujemy na wysokość i ekspozycję, jak radzimy sobie z łańcuchami. Mimo poniedziałku było trochę towarzyszy, kłopot zaczyna się od Koziego, nie wspominając o Granatach. Za Granatami mocny korek, niestety przez fakt, iż weszli tak zupełnie niedoświadczeni piechurzy i bali się zejścia łańcuchami w stronę Krzyżnego. Totalna blokada na długi czas. Warto mierzyć siły na zamiary, góry nie uciekną. Cała Orla to piękny szlak, cieszę się, że spełniłam marzenie.
Tatry

Orla Perć

2020-09-03 22:36
Insta@adamskidawid.da
Pogoda idealna, warunki na szlaku bardzo dobre, proponuje wyjście skoro świt aby nie stać w korkach na szlaku, szczególnie na części dwukierunkowej od Koziego do Przełęczy Krzyżne.
Tatry

Orla Perć

2020-08-22 21:18
Insta@r_afko
Podejście od Murowańca przez Żleb Kulczyńskiego, Granaty do Krzyżnego - parę osób na szlaku w przeciwieństwie do korków na odcinku Zawrat - Kozi Wierch.
Tatry

Orla Perć

2020-08-22 21:15
Insta@maciekbc
Kozi Wierch, Granaty Podejście od Palenicy do D5SP Z Piątki do góry na Kozi Wierch. Bardziej jak słońce męczył tłum ludzi, ale do przeżycia ;). Z Koziego na czerwony i na Zadni Granat. Ok, godziny 13.30 nawiało chmur, które już zostały z nami do Skrajnego Granatu. Zejście na Czarny Staw Gąsienicowy i Kuźnice. Super dzień.
Tatry

Orla Perć

2020-08-22 11:59
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Zadni Granat - Krzyżne Szlaki suche, tu gdzie zwykle jest wilgotno i ślisko to nadal tak jest, sporo miejsc kruchych i bardzo stromych, trzeba uważać niemal na każdym kroku. Pogoda najpierw upalna, po południu zbawienne chmury. Szlak do Doliny Pańszczyca otwarty, "pozamiatany" 😉 Bardzo duża ilość turystów, kolejek większych nie było, jednak zdarzyły się trzy wyjątkowo chamskie przypadki, jeden pan pospieszający moją grupę tekstami, że na Kasprowy sie nadajemy i żeby się spieszyć, bo on nie zamierza czekać, gdzie mowilam mu, że jest zbyt stromy teren do wymijania się teraz akurat, a jak w końcu wkurzona mówię mu idźcie, to zwątpił jednak, że się może zabić robiąc to... Jest to bardzo chamskie gdyż dodatkowo stresował osoby idące przed nim i jeszcze wolniej szliśmy przez to... Drugi twierdzący, że idzie od 5 rano (to straszne!!) i wymijający nas wspinając się po skałach ponad ludźmi na łańcuchach, trzeci rozsiadający się swoją ciężką dupą na początku szlaku zejściowego z Krzyżnego i zmuszający wszystkich do omijania go piarżystym, śliskim terenem obok szlaku, mimo próśb o zmianę miejsca pikniku. Litości!! Ręce opadły mi na tym Krzyżnem.... Na szczęście tylko trzy przypadki takiego skrajnego buractwa, reszta turystów bardzo w porządku. Wszystkich chętnych przepuszczaliśmy, gdy tylko było ku temu miejsce i nikt więcej nie zachowywał się w ogóle w ten sposób. W Murowańcu tłumy. Kolejka do wejścia do TPN już o 6. Parkingi przy ul Czecha o 6 pełne.
Tatry

Orla Perć

2020-08-06 11:40
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Zawrat - Zadni Granat Szlaki suche, jedynie podejście do Murowańca przez Boczań śliskie i błotniste. Ilość turystów spora, ale bez większych zatorów. Były momenty, że szliśmy sami. Bardzo dużo osób na Kozim Wierchu. Pogoda piękna, ciepło, potrzeba dużo picia. Popołudniowy spektakl chmur nieco nas schłodził zakrywając palące słońce. Pozdrowienia dla wszystkich napotkanych znajomych osób 🙂
Tatry

Orla Perć

2020-08-01 10:36
Insta@cezwu
Zawrat - Kozi Wierch Słonecznie i bezwietrzenie, a pod butem sucho. Dość sporo osób na trasie, co przyczyniło się do tworzenia kolejek przy drabinkach i bardziej wymagających zejściach, więc trzeba było odczekać na swoją kolej.
Tatry

Orla Perć

2020-07-14 23:04
Insta@arci_s
Trasa Palenica Białczańska, Dolina Pięciu Stawów, Zawrat, Kozi Wierch, Przełęcz nad Buczynową Doliną, Kozia Dolina, Murowaniec, Kuźnice. Pogoda optymalna, na szczycie dość ciepło, pod butem sucho. Na Orlej Perci zatory robiły się przed drabinką i łańcuchach przed Kozim Wierchem.
Tatry

Kozi Wierch

2020-07-06 13:09
Insta@kery.maria
Kozi Wierch z Palenicy Białczańskiej przez Dolinę Pięciu Stawów Polskich Wyjście z Palenicy po godzinie 6 (parking praktycznie pusty), ludzi garstka. Pogoda cudowna, dużo słońca, bez wiatru, po godzinie 9 kilka małych (niegroźnych ?) chmur na niebie. Na szczycie na Kozim Wierchu widoczność dobra, Orla Perć skąpana we mgle, przy zejściu (tą samą trasą) zdecydowanie widoczna poprawa pogody na szczycie (niebieskie, bezchmurne niebo), ludzi już trochę więcej. W Dolinie Pięciu Stawów spory ruch jak na poniedziałek, być może to wynik remontu drogi do Morskiego Oka (całkowicie zamknięta ta trasa). W związku z remontem nie ma możliwości zakupu wjazdu na parking online.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.