Warunki dla zapytania Orla Perć:Tatry

Kozi Wierch

2020-07-06 13:09
Insta@kery.maria
Kozi Wierch z Palenicy Białczańskiej przez Dolinę Pięciu Stawów Polskich Wyjście z Palenicy po godzinie 6 (parking praktycznie pusty), ludzi garstka. Pogoda cudowna, dużo słońca, bez wiatru, po godzinie 9 kilka małych (niegroźnych ?) chmur na niebie. Na szczycie na Kozim Wierchu widoczność dobra, Orla Perć skąpana we mgle, przy zejściu (tą samą trasą) zdecydowanie widoczna poprawa pogody na szczycie (niebieskie, bezchmurne niebo), ludzi już trochę więcej. W Dolinie Pięciu Stawów spory ruch jak na poniedziałek, być może to wynik remontu drogi do Morskiego Oka (całkowicie zamknięta ta trasa). W związku z remontem nie ma możliwości zakupu wjazdu na parking online.
Tatry

Orla Perć

2020-07-01 07:14
Przemysław Sobczyk
Dzisiejsza 5godz. wycieczka w pełnym słońcu, ale i delikatnym, przyjemnym, chłodnym wiaterkiem. Orla Perć już letnia, śnieg, a raczej plamy są już zupełnie nieistotne dla bezpieczeństwa. Nad każdym jest odsłonięty łańcuch lub można obejść bokiem ;takich miejsc jest 4 : Honoratka, trawers Zamarłej Turni od strony północnej, w żlebach pod Granacką i Buczynową Przełęczą. Wszystkie sztuczne ułatwienia i oznaczenia szlaku są w idealnym stanie. Działajcie!!!
Tatry

Orla Perć

2020-06-26 15:16
Janusz Nowak
Hala Gąsienicowa - Zawrat - Kozi Wierch - Skrajny Granat - Hala Gąsienicowa. Szlak na Zawrat możliwy do przejścia w wersji letniej (po łańcuchach). Na Orlej Perci problematyczne może być przejście Żlebu Honoratka, gdzie fragment łańcucha zalega pod śniegiem (warto mieć sprzęt zimowy - żleb jest mocno eksponowany!). Za Kozim Wierchem dwa trawersy stromych pól śnieżnych po wydeptanych śladach. Pozostałe fragmenty mają charakter letni lub śnieg nie powinien sprawić większych problemów (np. Kozia Przełęcz).
Tatry

Granaty, Orla Perć

2020-06-14 06:01
Adrian Gajda
Trasa: Brzeziny- Czarny Staw Gąsienicowy- Skrajny Granat- Zadni Granat- Kozia Dolinka- Brzeziny Na żółtym szlaku od Czarnego Stawu Gąsienicowego jest kilka miejsc ze śniegiem, ale do przejścia bez większego problemu. Pomiędzy Skrajnym a Zadnim Granatem ok 10 metrowy odcinek śniegu, na którym trzeba uważać, zejście zielonym do Koziej Dolinki suche. Dolinka cała pokryta mokrym śniegiem. Trasa do przejścia bez raków. Od Czarnego Stawu przez Granaty praktycznie nikt nie szedł, spotkałem może 3 osoby.
Tatry

Orla Perć

2020-06-10 21:07
Insta@molo519
Orla Perć od Zawratu do Zadniego Granatu. Niech Was nie zwiedzie suchy odcinek do Małego Koziego, chwilę dalej w Honoratce masa śniegu, a pod nią łańcuchy. Dalej znowu sucho i w okolicach Zamarłej Turni znowu brodzimy w śniegu. Dalszy odcinek, poza fragmentami (które jak na złość są na fragmentach nieubezpieczonych), do Koziego Wierchu suchy. Natomiast odcinek Kozi Wierch- Zadni Granat to prawdziwe wyzwanie. Prawdopodobnie nikt nie chodził tamtędy od dawna. Praktycznie nie ma śladów, a do tego bardzo dużo szalenie niebezpiecznych trawersow przez czarny śnieg, który jest połączeniem brei i lodu. Ja w końcu zdecydowałem się to obejść granią, ale jest to trasa z pogranicza taternictwa i wspinaczki. Żleb Kulczyńskiego również bardzo nieprzyjemny, śnieg wyjeżdża spód nóg. Miejcie to na względzie, że warunki są naprawdę zimowe miejscami! Podejście na Zawrat z obu stron po śniegu, ale w miarę dobrze się idzie. Kozia Przełęcz od Murowańca bardzo trudne warunki, do D5SP wydaje się, że w miarę ok. Kozi Wierch czarnym szlakiem niebezpieczne ostatnie 200m, a Żlebem Kulczynskiegoy nie życzyłbym najgorszemu wrogowi iść, warunki bardzo trudne. I na koniec przysłowie "Kto rano wstaje, temu pogoda słońce daje ";) Przepraszam za tak długą wiadomość, ale naprawdę jest niebezpiecznie i bez sprzętu, a przede wszystkim bez umiejętności radzenia sobie w trudnych warunkach, może się skończyć źle.
Tatry

Orla Perć

2020-05-16 22:59
Filip Jot
Hala Gąsienicowa - Zawrat - Kozi Wierch - Dolina Pięciu Stawów Polskich Do Zmarzłego Stawu Gąsienicowego raki zbędne. Powyżej Zmarzłego w kierunku Zawratu wyśnieżone do samej przełęczy. Na Orlej Perci wciąż sporo depozytów śniegu, zdarzają się też oblodzenia. Najwięcej śniegu rzecz jasna w Honoratce. Łańcuchy są nadal nim przykryte - częściowo odkryty jest jedynie łańcuch na samej górze żlebu, a potem dopiero łańcuch rozpoczynający trawers Zmarzłych Czub. Przy samym trawersie bardzo cienka warstwa śniegu i lodu, ślisko - bardzo łatwo wyjechać. Dalej śniegu i lodu mniej, ale jest go na tyle dużo, że raczej trzeba być przygotowanym na to, że cały czas poruszamy się w rakach, bo ich ciągłe ściąganiezakładanie przy obecnych warunkach może raczej przynieść więcej złego, niż dobrego. Oznaczenie szlaku w większości odkryte, więc nie powinno być problemów z nawigacją. Z Koziego możliwość pięknego dupozjazdu Szerokim Żlebem praktycznie z samego wierzchołka.
Tatry

Orla Perć

2020-01-24 23:16
Seba vel Żórek
Zawrat - Kozi Wierch Ogólnie twardo i przedeptane, na południowej stronie można spotkać miękkiwyjeżdżający śnieg, łańcuchy odkryte.
Tatry

Orla Perć

2019-10-26 19:59
Insta@pani__ruda
Skrajny Granat - Krzyżne Piękna pogoda!
Tatry

Orla Perć

2019-10-23 23:00
Katarzyna MaKatar
Kuźnice, Gąsienicowa, Granaty, Krzyżne, Kuźnice. Do Czarnego Stawu przyjemne ciepłe podmuchy wiatru i to o 8 rano, nad Stawem już chłodniej. Na Granatach momentami porywisty wiatr z południa, ciepły. Na szlaku 2-3 miejsca ze śniegiem do przejścia bez problemu. Na Krzyżnem urywało głowę, natomiast schodząc do Gąsienicowej cisza i spokój. Na szlaku garstka ludzi. Było pięknie.
Tatry

Orla Perć

2019-10-21 08:00
Insta@konradmarczik
Murowaniec - Zawrat - Orla Perć do Skrajnego Granatu - zejście do Czarnego Stawu Gąsienicowego - Kuźnice. Ciepły dzień, po południowej stronie grani wręcz gorący. Orla bez problemu, podejście na Zawrat jedna 3 metrowa łata śniegu, ale do obejścia. Potem jeszcze 2 niewielkie: w Honoratce i na Kozich Czubach, obie niesprawiające żadnych trudności.
Tatry

Orla Perć

2019-10-13 20:42
Iza Nikiel
Zawrat-Krzyżne. Pogoda wspaniała, ludzi na szlaku bardzo mało. Sporo miejsc ze śniegiem, zmrożonym śniegiem, lodem.
Tatry

Orla Perć

2019-10-12 21:04
Insta@leniwy_biegacz
Podejście od strony Palenicy, przez Piątkę na Zawrat. Koniec na Żlebie Kulczyńskiego. Podejście pod Zawrat delikatnie w śniegu z lodem - raki zbędne. Odcinek Zawrat - Kozi Wierch zaśnieżony od strony północnej. W niektórych miejscach lód pod śniegiem. W mojej opinii raki potrzebne. Odcinek Kozi Wierch - Żleb Kulczyńskiego stosunkowo suchy, miejscami w śniegu - raki zbędne. Zejście z Koziego śliskie - radzę zachować ostrożność. Warunki pogodowe - idealne!
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.