Warunki dla zapytania Orla Perć:Tatry

Orla Perć

2022-06-18 16:56
Insta@patrycjajnwk
Zawrat- Kozi Wierch Podejście na Zawrat z Doliny 5 Stawów - suche poza jednym miejscem, w którym jest płat śniegu (przejście na spokojnie bez sprzętu). Na Zawracie sucho, trasa na Kozi Wierch również w większości sucha. W wielu miejscach mokre kamienie, niekiedy spływa po nich woda. W niektórych żlebach zalega śnieg, są to kilkumetrowe odcinki, które również można pokonać bez sprzętu, choć lepiej go mieć. Najgorzej przy Koziej Przełęczy do Koziego Wierchu, jest tam duży płat śniegu częściowo przykrywający łańcuchy. Dużo osób i kolejki. Dalej aż na Kozi Wierch sucho. Nikt poza mną nie miał zimowego sprzętu. Ogólne warunki dobre.
reklama

Gdzie w góry...


Tomasz Habdas
"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
Tatry

Orla Perć, Granaty

2022-06-11 22:34
Insta@ian_blyskotliwy
Pogoda przez cały dzień to minimalnie słońce zza chmurki. Podejście żółtym szlakiem od Czarnego Stawu na Skrajny Granat suche (przed łańcuchami jest króciutki odcinek przez śnieg - nic specjalnego). Na grani sucho i bezpiecznie - jedynie w okolicach Pośredniego Granatu parę metrów trzeba przejść między ścianą a wielkim płatem śniegu zalegającym od strony Piątki. Zejście czarnym szlakiem przez Żleb Kulczyńskiego miejscami mokre, ale nie sprawia żadnych problemów. Natomiast za ostatnimi łańcuchami schodząc do Koziej Dolinki zaczyna się zabawa - mokry śnieg do kostek (max zapadłem się po kolano). Raczki (bądź nawet raki) przydatne, bo zjazd z finiszem w skałach bardzo możliwy. Aczkolwiek ja przeszedłem te kilkaset metrów bez raczków w letnich butach wspomagając się tylko czekanem - zajęło to po prostu ciut więcej czasu. Tak czy siak trzeba uważać. Obserwacja ze szlaku - coraz więcej ludzi chodzi po takich szlakach w kaskach, a to przydatna sprawa, bo kamienie lubią spadać.
Tatry

Orla Perć, Świnica

2022-06-11 22:13
Insta@jasiekroczniak
Zawrat - Zawratowa Turnia - Świnica Wyjście z Brzezin. Przy Murowańcu spory ruch, powyżej Czarnego Stawu dużo mniejszy. Szlak na Zawrat bez większych problemów - w pojedynczych, niezbyt nachylonych miejscach śnieg na szlaku, do przejścia z kijkami lub ominięcia (zdj.1). Próba przejścia z Zawratu do Koziej Przełęczy nieudana (brak sprzętu) - w żlebie Honoratka osuwający się śnieg (zdj.2). Podejście z Zawratu na Zawratową Turnię oraz szlak na Świnicę w warunkach letnich z wyjątkiem jednego prostego trawersu (zdj.3), pojedynczy ludzie. Podobnie zejście z Przełęczy Świnickiej na Halę Gąsienicową.
Tatry

Orla Perć

2021-12-11 18:49
Szymon Warsz
Zawrat - Kozi Wierch. Momentów mikstowych jeszcze sporo. Natomiast w żlebach ok. 1m śniegu. Raki z czekanem obowiązkowo. Warto w dodatku być związanym liną.
Tatry

Orla Perć

2021-11-12 23:35
Insta@molo519
Od Krzyżnego do Skrajnego Granatu Dzisiaj zdecydowanie chłodniej i bardziej wietrznie, za to ludzi jakby mniej co zawsze mnie cieszy. Do Krzyżnego oblodzony końcowy odcinek, szukając obejść można spokojnie bez raczków. Na Orlej póki się jest po jasnej stronie mocy czyli na południowych zboczach śniegu brak. Natomiast po północnej stronie trochę krainy lodu jest. Przeszedłem bez raczków, ale zdecydowanie łatwiej, a przede wszystkim bezpiecznie jest je założyć na trzy fragmenty szlaku. Zejście ze Skrajnego tylko na gorze zalodzone, ale trzeba zachować czujność.
Tatry

Orla Perć

2021-11-11 22:56
Insta@szarikpies
Hala Gąsienicowa - Czarny Staw - Zmarzły Staw - Zawrat - Orla Perć - Kozia Przełęcz - D5SP. Od Murowańca płaty śniegu i trochę lodu, ale raczkiraki potrzebne dopiero na podejściu pod Zawrat. Łańcuchy czyste, widoczne. Sam Zawrat plaża - słoneczko, nie ma śniegu. Na Orlej Perci południowa wystawa lato, ale północna ze śniegiem i lodem - raki konieczne, teren mixtowy. Łańcuchy widoczne cały czas, śnieg może się obsypywać spod nóg, podobnie lód, więc trzeba być bardzo uważnym. Ludzi brak. Na Koziej Przełęczy strona północna zaśnieżona, południowa sucha w całości. Zejście do 5 suche i tutaj zaczynają się tłumy, jak to w długi weekend 🙂
Tatry

Orla Perć

2021-11-10 22:38
Insta@chaldoi
Murowaniec - Zawrat - Kozia Przełęcz - Murowaniec Na podejściu na Zawrat przed łańcuchami sporo oblodzeń jak i do samej przełęczy. Odcinek Przełęcz Zawrat - Zmarzła Przełączka Wyżnia można przejść bez raków. Dalej do Koziej Przełęczy warunki podobne jak przy wejściu na Zawrat, jedynie nie tak dużo oblodzonych fragmentów. Czasami mocne porywy wiatru. Kask, raki, uprząż i lonża- niezbędne.
Tatry

Orla Perć

2021-11-10 20:39
Drabie Drab
Zawrat - Kozi Wierch Południowe stoki w słońcu, miejscami zupełnie bez śniegu, ale z bardzo silnym wiatrem. Północne wystawy czasami po kostki w śniegu (Honoratka!), kilka miejsc mocno oblodzonych, czasem lód ukryty pod cienką warstwą śniegu, łańcuchy widoczne, nieoblodzone. Polecam minimum raczki, stuptuty i kask. Szlak widoczny, minimum jedna para butów powinna być jeszcze jutro widoczna.
Tatry

Orla Perć, Zawrat - Kozia Przełęcz

2021-10-30 20:16
Od Zawratu do Koziej Przełęczy warunki trudne, a momentami - bardzo trudne. Wielu miejscach śnieg, w wielu miejscach jest dużo lodu. Raczki obowiązkowo - wystarczą.
Tatry

Orla Perć

2021-10-23 18:43
Insta@mountain.crazy.girl
Granaty - Krzyżne (wejście od Stawu Gąsienicowego, zejście do Doliny Pięciu Stawów). Startowałam z Kuźnic. Niebieskim szlakiem przez Boczań do Stawu Gąsienicowego. Trasa bez śniegu. Później kierując się na Zawrat odbiłam na żółty szlak w lewo. Na początku bez problemu, ale im wyżej tym więcej śniegu i lodu. Ja weszłam bez raczków. Jednak na fragmencie Granaty - Krzyżne raczki już są niezbędne. O ile fragmenty szlaku od D5S są bez lodu i śniegu, tak część od Stawu Gąsienicowego jest bardzo oblodzona. Z Przełęczy Krzyżne zeszłam do D5S. Tutaj żółty szlak już bez utrudnień. Jedyny kiepski fragment to w stronę Roztoki przy wodospadzie. Tam jest bardzo ślisko. Oczywiście jak w naszych Tatrach - było pięknie 🙂
Tatry

Orla Perć

2021-10-10 10:07
Insta@karia.dondracka
Kuźnice - Hala Gąsienicowa - Krzyżne - Skrajny Granat - Czarny Staw Gąsienicowy - Kuźnice Start o godzinie 7, na szlaku warunki letnie i bardzo mały ruch. Rano było jeszcze sporo szronu. Na Orlej Perci ludzi już więcej, jakieś 50% w kaskach, więc chyba sporo. Szokiem był też tylko 1 papierek po batoniku znaleziony na szlaku xd
Tatry

Orla Perć

2021-10-03 21:06
Krzysztof Kleiner
Zawrat ? Kozia Przełęcz Na całej długości skała całkowicie sucha. Wiatr wymagający wzmożonej czujności, ale nie uniemożliwiający przejścia, tylko na odcinku przez Mały Kozi oraz w rejonie drabinki, oprócz tego w normie. Na całej trasie 3 osoby. Zakończony dwa tygodnie temu remont bardzo gruntowny: wszystkie łańcuchy wymienione na nowe, jedynie drabinka pozostała.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.