Warunki dla zapytania Ornak:Tatry

Bystra

2019-07-15 17:48
Maciek Wiśniewski
Kiry, Ornak, Siwa Przełęcz, Bystra, Błyszcz, Starorobociański Wierch, Kończysty Wierch, Trzydniowiański Wierch, Ścieżka nad Reglami. Trasa sucha, na Bystrej pustki, od Starorobociańskiego coraz więcej osób.
Tatry

Czerwone Wierchy

2019-07-06 21:16
Insta@lauraxsadowska
Trasa: Kuźnice- schronisko na Hali Kondratowej- Przełęcz pod Kopą Kondracką- Kopa Kondracka- Małołączniak-Krzesanica-Ciemniak-Chuda Przełączka- zielonym szlakiem do Schroniska na Hali Ornak- Kiry Słońce wraz z chmurami i towarzyszący przyjemny wiatr pozwolił przyjemnie przebyć cała trasę. Upał odczuwalny jedynie na zejściu zielonym szlakiem przez las do schroniska na Hali Ornak. Brak tłoku na szlaku, poza zejściem w dolinie Kościeliskiej.
Tatry

Czerwone Wierchy

2019-06-27 20:41
Insta@catherine.lasota
Czerwone Wierchy Ornak-Ciemniak - Małołączniak-Kopa Kondracka - Giewont Warunki idealne, słonecznie, czasem mocniej zawiało.
Tatry

Starorobociański Wierch

2019-06-15 20:35
Insta@thrashhmetalviking
Trasa z Chochołowskiej przez Trzydniowiański Wierch na Starorobociański z zejściem przez Ornak na Halę Ornak. Warunki całkowicie letnie, szlak suchy, żar leje się z nieba. Ostatnie, małe płaty śniegu ozdabiają zbocza przy szlaku. Polecam zaopatrzyć się w wodę na poziomie 3l na głowę i tak szybko się skończy. (Dziś 16.06 godzina 15 w Zakopanym deszczowo).
Tatry

Błyszcz

2019-06-08 21:29
Dawid Krótki
Poranek bezchmurny, później pojawiło się trochę chmur, ale przynajmniej do 16.00 obyło się bez opadów czy burz. Hala Ornak-Ornak-Błyszcz, powrót tak samo. Praktycznie cały śnieg poza szlakiem. Przed Gaborową przełęczą trzeba obejść na kilka metrów w bok zaspę. Generalnie pod butem sucho.
Tatry

Starorobociański Wierch

2019-06-07 22:34
Insta@photo.in.time
Trasa: Dolina Kościeliska- Iwaniacka Przełęcz tutaj troszkę błota na trasie więc trzeba uważać, dalsza część trasy to Ornak, Siwa Przełęcz, Starorobociański Wierch, Kończysty Wierch, Trzydniowiański Wierch, a następnie zejście do Doliny Chochołowskiej -Polana Trzydniówka tutaj na trasie brak przeszkód, jedynie w jednym miejscu mała ilość śniegu, ale nic strasznego. Pogoda praktycznie idealna chwilowe załamanie pogody parę kropel spadło, reszta dnia słoneczna 😉
Tatry

Starorobociański Wierch

2019-06-05 19:19
Ewa Cz
Trasa na Starobociański Wierch z Doliny Kościeliskiej, przez Ornak. Zejście przez Kończysty Wierch i Trzydniowiański Wierch. Śniegu praktycznie brak, szlaki suche. Raki zbędne. Warunki pogodowe zmienne.
Tatry

Starorobociański Wierch, Wołowiec

2019-06-01 16:10
Artur Wrona
Kościeliska - Ornak - Starorobociański - Wołowiec - Chochołowska Na podejściu na Ornak dwa płaty śniegu. Na głównej grani parę płatów, część do obejścia, część do bezpiecznego przejścia bez raków. Z Przełęczy Zawracie dużo zalegającego śniegu. Schodząc z Wołowca polecam nie kierować się na przełęcz tylko zejść po prawej stronie śniegu po trawkach. Lepsze to niż kaleczenie bez rakówraczków z przełęczy po stromym śniegu.
Tatry

Czerwone Wierchy - Świnica

2019-05-27 08:22
Monika Kiełbaszewska
Czerwone Wierchy - Kasprowy Wierch - Świnica. Przejście z Hali Ornak. Szlaki w dolnych partiach lekko przelane strumieniami, jednak bez trudu do przejścia. Powyżej leży jeszcze mokry, sypki i śliski śnieg. Pogoda dobra. Słońce lekko prześwitujące przez chmury, bez deszczu, wiatr słaby.
Tatry

Dolina Kościeliska

2019-05-26 19:57
Paweł Imiela
Kiry - Schronisko PTTK na Hali Ornak. Droga jak najbardziej przechodnia. Wielu turystów i wózki z małymi dziećmi można spotkać. Miejscami pojawia się woda, ale to nie jest wielka przeszkoda.
Tatry

Bystra

2019-05-25 21:43
Mateusz Kunz
Dol. Kościeliska - Iwaniacka Przełęcz - Błyszcz - Bystra Zaraz za Schroniskiem Ornak w kierunku Iwanickiej Przeł. szlak płynie na łuku. Pomiędzy Iwanicką Przełęczą, a granią Ornaku zapadający się śnieg na dosyć dlugim odcinku. Od Banistej Przełęczy przez Błyszcz na Bystrą dwietrzy połacie śniegu, które można spokojnie ominąć.
Tatry

Ornak

2019-05-18 20:09
Insta@cooby.b
Na Ornak od schroniska na Hali Ornak. Zejście ta samą trasą. Powyżej schroniska do Iwaniackiej Przełęczy 90% szlaku suche, bez śniegu. Za przełęczą coraz więcej śniegu, ale miejscami zupełnie sucho. Trudne podejście za przełęczą z powodu śliskiego, topniejącego śniegu i dużego nachylenia przetartego śladu. Powyżej 1700m warunki już lepsze, momentami zupełnie bez śniegu. Podejście na sam szczyt zaśnieżone, ale bez większych trudności. Natomiast zejście trudne i wymagające na wspomnianym odcinku na wys ok 1500-1700. Bardzo śliski śnieg i duże nachylenie terenu. Bez raków, kijków łatwo o nieplanowany zjazd w dół. Ok 13 na zmianę słońce i deszcz. Po deszczu część kamieni może być jeszcze mokra i śliska.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.

To jest wersja demonstracyjna sklepu do celów testowych— Zamówienia nie będą realizowane. Zamknij