Warunki dla zapytania Ornak:Tatry

Bystra

2019-05-25 21:43
Mateusz Kunz
Dol. Kościeliska - Iwaniacka Przełęcz - Błyszcz - Bystra Zaraz za Schroniskiem Ornak w kierunku Iwanickiej Przeł. szlak płynie na łuku. Pomiędzy Iwanicką Przełęczą, a granią Ornaku zapadający się śnieg na dosyć dlugim odcinku. Od Banistej Przełęczy przez Błyszcz na Bystrą dwietrzy połacie śniegu, które można spokojnie ominąć.
Tatry

Ornak

2019-05-18 20:09
Insta@cooby.b
Na Ornak od schroniska na Hali Ornak. Zejście ta samą trasą. Powyżej schroniska do Iwaniackiej Przełęczy 90% szlaku suche, bez śniegu. Za przełęczą coraz więcej śniegu, ale miejscami zupełnie sucho. Trudne podejście za przełęczą z powodu śliskiego, topniejącego śniegu i dużego nachylenia przetartego śladu. Powyżej 1700m warunki już lepsze, momentami zupełnie bez śniegu. Podejście na sam szczyt zaśnieżone, ale bez większych trudności. Natomiast zejście trudne i wymagające na wspomnianym odcinku na wys ok 1500-1700. Bardzo śliski śnieg i duże nachylenie terenu. Bez raków, kijków łatwo o nieplanowany zjazd w dół. Ok 13 na zmianę słońce i deszcz. Po deszczu część kamieni może być jeszcze mokra i śliska.
Tatry

Staw Smerczyński

2019-05-11 10:22
Kinga Chromy
Szlak czarny prowadzący do stawu usłany w większości kamieniami. 30min max od Schroniska PPTK na Hali Ornak. Bardzo przyjemna trasa, piękne widoki. Śniegu brak na szlaku, pomiędzy ścieżkami jeszcze niewiele jest, jak również tereny dość błotniste.
Tatry

Dolina Kościeliska - Hala Ornak

2019-05-11 09:13
Kinga Chromy
Szlak bardzo latwy, sucho, warunki i szlak świetny do wyjścia z dzieckiem.
Tatry

Iwaniacka Przełęcz

2019-05-04 07:09
Rafał Orych
Schronisko Ornak - Przełęcz Iwaniacka - Dolina Chochołowska. Warunki pogodowe korzystne. Szlak niesie lekko. Ubity śnieg bliżej szczytu. Po drodze kilka wiatrołomów, ale do pokonania bez problemów.
Tatry

Starorobociański Wierch

2019-05-02 09:02
Insta@maarys_iaa
Przejście Doliną Chochołowską - Trzydniowiański Wierch - Starobociański Wierch - Ornak. "Pogoda bardzo dobra, w górnych partiach jeszcze dużo śniegu i silne wiatry - bez raków się nie obejdzie. Z Ornaku ślisko na zejściu w kierunku schroniska Ornak.
Tatry

Ornak

2019-04-29 17:12
Przemek Lesmian
Wejście na Ornak z Przełęczy Iwaniackiej, zejście tą samą drogą. Warunki trudne, śnieg mokry i ciężki, temp. powyżej zera, słaba widoczność i bezwietrznie. W schroniskach brak WiFi i brak zasięgu w sieci plus. Raki, czekany, stuptuty bardzo przydatne.
Tatry zachodnie

Ornak

2019-04-29 13:05
Przemek Lesman
Podejście od przełęczy iwaniackiej, połączone kilka ekip średniozaawansowanych ludzi podjęło skuteczną próbę wejścia na szczyt, szlak był nieprzetarty, torowalismy prawie calą drogę tylko na grani jakieś ślady były, widoczność około 100 metrów ale się zmieniało śnieg, mokry ciężki o osuwający się, temperatura powyżej 0
Tatry

Czerwone Wierchy, Goryczkowa Czuba

2019-03-25 13:35
Kamil Kalita
Trasa: Schronisko na Hali Ornak - Cudakowa Polana - Ciemniak - Krzesanica - Małołączniak - Kondracka Kopa - Kasprowy Wierch. Szlak na Ciemniak dobrze widoczny, śnieg zmrożony, pogoda dobra, nieliczne przejaśnienia, po drodze nie minęliśmy ani jednej osoby. Dalej w kierunku Małołączniaka sytuacja wyglądała podobnie, poza tym, że istotnie zwiększyła się ilość wyżłobień (prawdopodobnie z dnia poprzedniego, niektóre po kolana), które specjalnie nie ułatwiały wędrówki. Na Kopie nastąpiło chwilowe załamanie pogody skutkujące widocznością do 20m i niewielkimi opadami śniegu. W drodze na Kasprowy Wierch pogoda uległa pogorszeniu, momentami mocno wiało i spadło ok. 5cm świeżego śniegu, co skutecznie ukrywało przedeptany szlak. Chodzenie po przykrytych świeżym śniegiem wyżłobieniach z dnia poprzedniego także nie należało do najprzyjemniejszych. Trawersy dobrze przetarte. Ogólnie rzecz ujmując, jak na tę porę roku pogoda była więcej niż dobra.
Tatry

Starorobociański Wierch

2019-03-22 19:45
Marcin
Trasa: Iwaniacka Przełęcz - Ornak - Starorobociański - Trzydniowiański. Wszystko przetarte, warunki na skitury tez super. Pogoda zmienna, ale po południu się ładnie rozwiało.
Tatry

Iwaniacka Przełęcz, Ornak

2019-03-17 20:52
Schronisko - Iwanicka Przełęcz - Ornak Trasa przetarta, pomocne raki i kijki, szczególnie przy schodzeniu
Tatry

Ornak

2019-03-10 17:19
Łukasz Borowy
Trasa: Droga pod Reglami, Kościeliska, Iwaniacka Przełęcz, powrót tą samą trasą. Rano bardzo dużo oblodzeń na Drodze pod Reglami i w Kościeliskiej. Od schroniska do Iwaniackiej przyjemny spacer. Dalej na podejściu i na grani bardzo silny wiatr, ślady zasypane wczorajszymi opadami i zawiane (wywiane). Jednak w większości śnieg twardy, miejscami oblodzenia, na grani trochę nawisów. Około 11:30 Słońce zaczęło ustępować miejsca chmurom, po zejściu z grani wiatr znacząco osłabł, ustępując miejsca lekkim opadom śniegu. Na zejściu śnieg mięki, ale niezbyt mocno zapadający, w dolinie błoto i mżawka.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.

To jest wersja demonstracyjna sklepu do celów testowych— Zamówienia nie będą realizowane. Zamknij