Warunki dla zapytania Ornak:Tatry

Siwa Przełęcz

2021-11-21 22:01
Maria Będkowska Zielińska
Ok. 12- Siwe Skały lekko oblodzone, powyżej Siwej Przełęczy potrzebne już min. raczki. Podejście na Liliowy Karb zaczyna się konkretne lodowisko. Szliśmy z Hali Ornak, a że wycieczka była z dzieciakami to racji warunków Liliowy Karb był miejscem zawrotki.
Tatry

Ornak

2021-11-21 01:05
Insta@ruszam.w.droge
Kościeliska - Przełęcz Iwaniacka - Ornak, powrót tą samą trasą. Warunki pogodowe były idealne, słabiutki wiatr. Kościeliska bezproblemowo, potem do przełęczy szlak zabłocony, kamienie i konary bardzo śliskie, łatwo o kontuzje. Po wyjściu z lasu kamienie już suche. Na górze pojedyncze płaty śniegu bez problemu do ominięcia. Raczki do tego szczytu nie są potrzebne, natomiast dalsze szczyty z daleka widać że są oblodzone. Ludzi na szlaku bardzo mało, nie mówię tu o dolinie, bo tam zawsze sporo turystów. Małe przypomnienie o 16:00 mamy zachód słońca więc dobrze planujcie wycieczki, albo nie zapominajcie o latarkach. A Redakcja przypomina, że do 1.12 nie wolno w Tatrach wędrować po zmroku.
Tatry

Czerwone Wierchy

2021-11-13 19:36
Insta@esti.owi.eli
Schronisko na Hali Ornak - Polana Tomanowa - Chuda Przełączka - Ciemniak - Krzesanica - Małołączniak i z powrotem na Halę Ornak Na tej trasie jedno miejsce bardziej oblodzone, reszta trochę błota, ale większość sucha. Za to choć słonecznie, to było też bardzo wietrznie. Po drodze z samego rana dało się spotkać całe stado kozic 😀
Tatry

Starorobociański Wierch

2021-11-12 19:33
Insta@lapiemyzachwyt
Schronisko na hali Ornak - Siwa Przełęcz - Starorobociański Wierch - Kończysty Wierch - Trzydniowiański Wierch - Schronisko na Hali Ornak Większość wejść bez śniegu, jednak z rana oszroniona, a po południu wilgotna i błotnista. Słońca było pełno, raczej bezwietrznie. Przejścia od Starorobociańskiego do Kończystego oraz z Kończystego do Trzydniowiańskiego miały miejsca z lodem, gdzie warto mieć raczki.
Tatry

Czerwone Wierchy

2021-10-17 00:59
Insta@mountain.crazy.girl
(Doliną Kościeliską, Schronisko Ornak, zielonym szlakiem Doliną Tomanową - Ciemniak - Krzesanica - Małołączniak - Kopa Kondracka - Kondracka Przełęcz - żółtym szlakiem Doliną Małej Łąki - Dolina Kościeliska) Malownicza trasa przez Dolinę Tomanową prowadzącą początkowo przez las, później obija w lewo i z pięknymi widokami prowadzi do Chudej Przełączki. Sporo śniegu na trasie i o ile wspinając się do góry raczki jeszcze nie są konieczne, tak schodząc już w dół z Ciemniaka w stronę Krzesanicy zdecydowanie pomocne. Sporo śniegu i śliskich kamieni jak na październik. Biała trasa tak naprawdę utrzymuje się do Kondrackiej Przełęczy. Później schodząc żółtym szlakiem w stronę Doliny Kościeliskiej, jest bardzo ślisko, miejscami lód i sporo błota. Trasa ma 25 km.
Tatry

Ornak

2021-10-16 22:26
Insta@zbrojka
Warunki na trasie: Siwa Polana - Iwaniacka Przełęcz: na dole sucho, wyżej trochę błota, pod przełęczą miejscami drobne płaty lodu. Na Iwaniackiej Przełęczy dużo lodu.  Od Iwaniackiej Przełęczy na Ornak: im wyżej tym większe oblodzenia. Miejscami bardzo śliska skała - kije trekkingowe bardzo przydatne, raczki również, ale większość śliskich skał ma cienką warstwę lodu, więc nie ma nawet w co wbić raczka.
Tatry

Bystra

2021-09-27 14:21
Insta@p_dratka
Kiry - Ornak - Siwy Zwornik - Błyszcz - Bystra Powrót tą samą drogą. Na szlaku Hala Ornak - Suchy Wierch Ornaczański większość kamieni mokra cały dzień. Rano słońce. Od godziny 11:30 na grani pojawiają się chmury. Raz jest mleko raz słońce. Powrót od Siwego Zwornika cały czas w chmurach.
Tatry

Starorobociański Wierch

2021-09-23 02:28
Insta@_danielq_
Z Siwej Polany na Starorobociański Wierch przez Trzydniowiański i Kończysty, zejście przez Ornak. Podejście na Kończysty Wierch bardzo przyjemne, bez konieczności używania raczków. Po południu ciapa na zejściu ze Starorobociańskiego Wierchu.
Tatry

Dolina Kościeliska

2021-09-22 21:11
Beata Odj
Trasa: Kiry - Schronisko na Hali Ornak - Kiry Trasa idealna na dzień, w którym pada deszcz. Kałuże i niewielkie strumyki płynące przez szlak, bez większych problemów do ominięcia. Spacer rozpoczęty o 14.30. Przy kasie kolejki brak. Bilet kupiony przez internet skanowany przez pana w budce. W kierunku schroniska ruch niewielki, kilkoro turystów, w przeciwnym duży. W samym schronisku kolejki do okienka brak, miejsce przy ławach bez problemu się znalazło. Pomidorowa bardzo dobra.
Tatry

Starorobociański Wierch

2021-09-15 13:42
Insta@emem.ems
Trzydniowiański Wierch - Starorobociański Wierch - Ornak, pętla z Siwej Polany. Pogoda i widoki jak marzenie. Czerwone zbocza przeplatają się z fioletowymi plamami wrzosów i zielonymi wyspami kosodrzewiny. Ilość ludzi umiarkowana, szlak suchy, trasa długa i miejscami wymagająca, ale jeśli kondycja pozwala to warto odwiedzić.
Tatry

Starorobociański Wierch

2021-09-10 16:12
Sevencoins.pl
Kiry- Ornak- Starorobociański Wierch- Kończysty Wierch- Dolina Chochołowska- Kiry W dolinkach pełno ludzi, powyżej schronisk całkiem luźno. Fantastyczna pogoda, warunki idealne. Przepiękne kolory końca tatrzańskiego lata.
Tatry

Starorobociański Wierch

2021-09-07 21:33
Insta@d4r3k07
Siwa Polana - Iwaniacka Przełęcz - Grań Ornaków - Starorobociański Wierch - Kończysty Wierch - Trzydniowiański Wierch - Siwa Polana Pogoda ok, skała sucha praktycznie na całej długości szlaku. Momentami, zwłaszcza na zejściu ze Starorobociańskiego, Kończystego i Trzydniowiańskiego Wierchu trochę luźnego kamienia, trasa ogólnie długa, ale warto.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.