Warunki dla zapytania Pieniny:Pieniny

Sokolica

2021-02-21 20:10
Insta@myszolita
Krościenko nad Dunajcem - Sokolica - Krościenko nad Dunajcem. Szlak zielony, później niebieski. Śniegu bardzo mało. Szlak cały oblodzony, raczki obowiązkowe, ewentualnie można obejść lasem między drzewami. Pogoda piękna, ciepło, aż trochę za ciepło, lekki wietrzyk. Widoczność bardzo dobra. Ludzi bardzo mało. Sosenka jeszcze się jakoś trzyma 😉
Pieniny

Wysoki Wierch

2021-02-21 14:02
Michał Białkowski
Pieniny, Wysoka-Wysoki Wierch-Palenica, 21.02.2021 Info @whiiterr Start z wąwozu homole, na parkingu trochę aut, ale bez tłumów. W drodze na Wysoką dobrze ubita ścieżka jednak raczki niezbędne na całej trasie. Do Wysokiego Wierchu ścieżka widoczna, przetarta - można iść na spokojnie bez myślenia o zapadnięciu się- ostanie podejście trochę gorzej wydeptane. Między Wysokim Wierchem, a Palenicą mniej przetarta ścieżka jednak bez tragedii. Warunki pogodowe mistrzostwo- jak wszędzie
Pieniny

Trzy Korony

2021-02-21 12:43
Insta@cyganskiksiaze
Podejście czerwonym szlakiem od Przystani Flisackiej, przez niebieski na szczyt Trzech Koron, zejście żółtym szlakiem do Schroniska Trzy Korony. Warunki zmienne, raczki konieczne, szlak żółty mocno oblodzony w lesie.
Pieniny

Wysoka

2021-02-16 12:05
Sevencoins.pl
Jaworki- Obidza- Wysoka- Wysoki Wierch. Szlaki przetarte, dodatkowo szlaki graniczne przetarte skuterem, na Durbaszce ratrakiem. Miejscami nawiany śnieg do kolan.
Pieniny

Trzy Korony

2021-02-13 13:05
Agnieszka Opałka
Szlak na Trzy Korony przejrzysty, ścieżka wydeptana, dobrze widoczne oznaczenia. Raki nie są konieczne, jednak trochę ułatwiają wejście na górę. Przez całą trasę panowała umiarkowana temperatura, jednak na samym szczycie było bardzo zimno i wiało.
Pieniny

Radziejowa

2021-02-13 12:46
Meg Kowalik
Szlak Jaworki-Radziejowa, przetarte, raczki niekonieczne, kijki bardzo przydatne. Pogoda w kratke, raz słońce raz wiatr i śnieg.
Pieniny

Wysoka

2021-02-11 00:53
Insta@luc_esemardezet
Trasa ze Szlachtowej na Wysoką Żółty szlak ze Szlachtowej zasypany, nieprzetarty, trzeba torować. Po połączeniu z niebieskim szlakiem na Wysoką jeszcze gorzej. Miejscami zaspy powyżej kolan. Łatwo zgubić szlak. Dziś była mocna zadymka i opady śniegu. Zejście do Schroniska Pod Durbaszką zasypane. Pod szczytem oblodzenie. Widoczność dobra, ale zacinający śnieg utrudniał wędrówkę.
Pieniny

Trzy Korony

2021-02-06 18:21
Insta@karolina.lo
Podejście i zejście z Krościenka, szlakiem żółtym.Warunki dobre, jednak duże oblodzenie. Raczki mogą być bardzo pomocne. Na szczycie brak widoczności, mgliście.
Pieniny

Sokolica, Trzy Korony

2021-01-31 23:46
Marcin Trocki
Trasa: Krościenko - Sokolica - Sokola Perć - Trzy Korony - Krościenko Trasa bardzo dobrze przedeptana. Raczki wskazane, miejscami bardzo ślisko. Pogoda lux, super widoki na wszystkie strony świata i brzydka smogo-mgła otaczająca doliny. Sosna na Sokolicy chyba w nie najlepszym stanie.'
Pieniny

Trzy Korony

2021-01-30 21:44
Insta@kasiafotoamator
Podejście i zejście Krościenko. Warunki dobre, raczki przydatne. Momentami ślisko. O 12.30 super widoczność 😉 później zaczął padać śnieg.
Pieniny

Sokolica

2021-01-29 23:28
Insta@pawelwanat
Warunki dobre, szlak przetarty. Ostatni odcinek od Przełęczy Sosnów ślisko. Mokry śnieg, który z minuty na minutę topniał i robiło się błoto w lesie. Padający od czasu do czasu deszcz i deszcz ze śniegiem. Zgodnie z radarami udało się złapać okno pogodowe.
Pieniny

Wysoka

2021-01-26 08:48
Insta@_ujrzawszy_
Wąwóz Homole - Wysoka - Durbaszka W wąwozie szliśmy jako pierwsi tego dnia, ale ślad widoczny, kilkanaście cm świeżego śniegu. Powyżej, na wysokości bazy namiotowej pod Wysoką, trudniejsze warunki. Ślad widoczny tylko miejscami, ciągły opad śniegu, torowanie w śniegu o głębokości 20cm lub miejscami do kolan. Silny wiatr bardzo szybko zawiewał ślady. Podejście na Wysoką przedeptane, dla bezpieczeństwa w ostatnim odcinku zakładaliśmy raczki, bez nich było ciężko. Przejście w stronę Durbaszki komfortowe. Ślad ginął na wysokości schroniska pod Durbaszką, tam na otwartych przestrzeniach wiatr zawiewał wszystko. Z tego powodu zrezygnowalismy z podejścia na Wysoki Wierch. Zejście drogą dojazdową do schroniska niczym autostrada - odśnieżone pługiem.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.