Warunki dla zapytania Pieniny:Pieniny, Beskid Sądecki

Wysoka, Niemcowa

2020-01-20 21:39
Witek PT
Do schroniska na Durbaszce, Wysoki Wierch, Wysoka, Wierchliczka, nocleg, przełęcz Rozdziela, Obidza, Wielki Rogacz, Niemcowa (nocleg), powrót przez Rogacz do Jaworek czerwonym szlakiem. Wejście przed świtem na Wysoki przez Durbaszkę - droga ok, szlak na Wysoki bez problemów. Podejście na Wysoką oblodzone, kijki konieczne, raczki polecane. Z Wysokiej na Wierchliczkę szlak wydeptany wyraźnie. Poza szlakiem śnieg kopny do 70 cm, zmrożony na górze, zapadający się. Rakiety konieczne. Od Wierchliczki przez przeł. Rozdziela i Obidzę szlak ubity, bez lodu, kijki z dużymi talerzami polecane. Podejście na Rogacz ubite, momentami śliskie polecane kijki, ew. raczki. Droga do Niemcowej tak samo choć pod koniec oblodzenia ale da radę. 19.01.20 zmiana pogody i mgły, słaba widoczność, trzeba pilnować szlaku. Na Rogaczu minus i warunki bez zmian. Od Obidzy wyraźnie cieplej idąc w dół, śnieg robił się sypki i mokry.
Pieniny

Wysoka

2020-01-18 23:30
Magdalena JB
Pieniny, droga do schroniska pod Durbaszką, Durbaszka, Wysoka, Wąwóz Homole Dziesięciokilometrowy spacer rozpoczęty drogą dojazdową do Schroniska pod Durbaszką, droga jest zasypana ubitym śniegiem, momentami ślisko. Po wyjściu ze schroniska trzymaliśmy się wydeptanych ścieżek kierując się na Wysoką. Widoczność bardzo słaba, wszędzie mgła i zamarznięty biały puch. Podejście pod Wysoką bardzo śliskie, bez raczków wręcz niemożliwe. Widoki przesłaniała mgła, ale było całkiem przyjemnie bez wiatru i deszczu. Zejście z Wysokiej ku polanie momentami bardzo śliskie, podobnie w Wąwozie Homole. Przyjemna trasa w magicznej białej scenerii, raczki zdecydowanie przydatne.
Pieniny

Wysoki Wierch

2020-01-18 20:03
Insta@patrykbieganski
Panorama na Pieniny, Tatry i Spisz. Zmrożony śnieg, 3?C, piękne słoneczko 🙂
Pieniny

Wysoka

2020-01-14 07:14
Maciek Wielk
Wyjście na Wysoką od wąwozu Homole. Szlak wydeptany, miejscami lód. Raczki przydatne. Na szczycie widoczność słaba i trochę wiało.
Pieniny

Trzy Korony

2020-01-10 09:17
Insta@an.klmk
Podejście ze Sromowiec Niżnych żółtym szlakiem na Przełęcz Szopka, dalej na Trzy Korony i zejście zielonym szlakiem do Sromowiec. Pogoda super, bezwietrznie i ciepło ok 4+. W lesie na podejściu trasa bardzo oblodzona - raczki konieczne, zejście trochę lepiej. Zero ludzi na szlaku i na szczycie.
Pieniny

Trzy Korony i Sokolica

2020-01-06 19:55
Insta@adam_run_mountains
Start z Krościenka żółtym szlakiem, następnie niebieskim szlakiem pętla Trzy Korony Zamek Pieniny Sokolica. Zejście do Krościenka zielonym szlakiem. Warunki bardzo dobre. Śniegu niewiele, raczki miejscami przydatne (niewielkie oblodzenia), ale nie niezbędne.
Pieniny

Wysoka

2020-01-06 17:55
Aron's Adventure
Szlak zielony z Jaworek przez wąwóz Homole Szlak cały przetarty. Pojawiają się pojedyncze oblodzenia. Od polany pod Wysoką wskazane raczki. Szli ludzie bez, ale z problemami - szczególnie na zejściu 😉 Ze szczytu świetne widoki. Bez tłoku, ale trochę ludzi było.
Pieniny

Wysoka

2020-01-02 22:36
Insta@wyrwa.ania
Trasa Jaworki - Wysoka Szlak przetarty, miejscami ślisko (warto mieć raczki). Przejrzystość wysoka, ze szczytu widać było Tatry.
Pieniny

Sokolica

2020-01-01 18:18
Robert Sobczak
Warunki trudne. Raki lub nakładki wskazane. Na szczęście znój wspinaczki został wynagrodzony bajecznym krajobrazem 🙂
Pieniny

Trzy Korony

2019-12-30 19:57
Marcin Wosiek
Szlaki w stanie bdb z wyjątkiem żółtego ze schroniska Trzy Korony do Przełęczy Szopka, gdzie jest masakra i bez raczków trudno miejscami przejść.
Pieniny

Trzy Korony

2019-12-30 18:58
Klaudia
Szlak był udeptany i przymrożony, przydawały się raczki, ale spotykaliśmy wiele osób bez nich i jakoś się doślizgali w góre i w dół. Widoczność świetna, podziwialiśmy Tatry 🙂
Pieniny

Wysoka - Durbaszka

2019-12-29 20:36
Szymon
Szlak na Wysoką jest całkiem dobrze wydeptany, przez co droga nie stanowi większych problemów poza pewnymi punktami, w których śnieg może sięgać do kolan. Kijki na pewno będą stanowić spore ułatwienie. Na szlakach można minąć trochę turystów, niemniej miejscami jest zupełnie pusto. Rano zachmurzenie duże, dopiero koło południa nastąpiło rozchmurzenie, dzięki czemu odwiedzający rewir mieli sposobność podziwiać część Magury Spiskiej oraz Pasma Radziejowej w Beskidzie Sądeckim.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.