Warunki dla zapytania Pilsko:Beskid Żywiecki

Pilsko , Hala Mizowa

2021-10-24 05:24
Dawid Jarecki
Od wczoraj sypało śniegiem , tempnok -3 st , odczuwalna niżej.
Beskid Żywiecki

Pilsko

2021-10-15 09:50
Michał Kopta
Korbielów ul Leśna - Hala Miziowa - Pilsko - Hala Górowa - przełęcz Przysłopy - Korbielów ul. Leśna. Warunki mocno zróżnicowane do wysokości ok 1100 m n. p. m. złota polska jesień, szlak suchy. Wyżej mokro i błoto pośniegowe, jeszcze wyżej topniejący śnieg. Samo Pilsko zachmurzone cały dzień. Poza tym piękne słońce.
Beskid Śląski

Skrzyczne

2021-10-13 23:24
Insta@gora_kinga
Wejście zielonym szlakiem ze Szczyrku, zejście szlakiem niebieskim do dolnej stacji kolejki. Warunki dobre, na szlaku troche mokro (po deszczu dzień wcześniej), przy szczycie śnieg i aura zimowa. Czapki, szaliki i rękawiczki obowiązkowe. Widoczność na szczycie bardzo dobra - widać Babią Górę, Pilsko i Tatry.
Beskid Żywiecki

Pilsko

2021-10-10 20:59
Waldemar Jasiński
Wejście na wschód słońca ze startem w Korbielowie. Podejście na Halę Miziową szlakiem żółtym, zejście zielonym. Na szczyt szlakiem czarnym. Kilka miejsc mokrych, niekiedy oblodzenia, ale nie wpływało to mocno na komfort, ani tym bardziej bezpieczeństwo. Zdecydowana większość trasy zupełnie sucha. Najmniej przyjemnie było przy zejściu ze szczytu do schroniska na najbardziej stromym odcinku. Powodem takiego stanu rzeczy bardzo kruche podłoże. Niewielu ludzi. W porównaniu do sąsiedniej, niemiłosiernie zatłoczonej Babiej Góry zupełnie inna bajka.
Beskid Żywiecki

Hala Rysianka, Pilsko

2021-07-30 20:57
Magdalena Miketta
Słowianka, Romanka, Hala Rysianka, Pilsko. Parking przy sklepie w Żabnicy Skałce płatny 10 zł. Czarnym szlakien na Słowiankę, w stacji turystycznej jest pieczątka i sklepik. Dalej na Romankę i Halę Rysiankę, bardzo mało ludzi, minęłam około 10 osób schodzących w dół. Na Rysiance można było odpocząć, też bez tłumów. Cały szlak suchy, gdzieniegdzie w zacienionych miejscach kałuże i błotko. Pilsko o zachodzie słońca puste. W drodze na Romankę maliny i jagody. Ps. Bardzo mało śmieci.
Beskid Żywiecki

Pilsko

2021-05-01 00:49
Insta@tomaszpodgorke
Sopotnia Wielka - Hala Miziowa - Pilsko - Hala Rysianka - Sopotnia Wielka Szlak przetarty. Od Sopotni Wielkiej do Przełęczy Buczynka miejscami śnieg, ale niestwarzający problemów. Od Przełęczy przez Halę Górową do schroniska na Hali Miziowej w większości mokry śnieg. Z Hali Miziowej na Pilsko żółtym szlakiem, w większości rozmoknięty i momentami zapadający się śnieg. Na tym odcinku raczki i kijki bardzo pomocne, szczególnie na początku podchodzenia od schroniska na Hali Miziowej. Na Pilsku większość śniegu wytopiona. Dalej niebieskim i czerwonym szlakiem do schroniska na Hali Rysianka. Na tym odcinku prawie cały czas mokry, momentami zapadający się śnieg... idzie się upierdliwie, bo tempo ślimaka, a sił trzeba włożyć 2x więcej... Od Rysianki na dół szlakiem niebieskim do Sopotni. Śnieg kończy się w momencie wejścia w las, a w lesie już czeka na nas błotko, rzeki i strumyki... Warto wziąć dobre buty albo 10 par skarpet na zmianę...
Beskid Żywiecki

Pilsko

2021-04-24 23:06
Insta@em_itchyfeet
Podejście z Korbielowa przez Halę Uszczawne na Halę Miziową, później czarnym szlakiem na Pilsko; zejście niebieskim szlakiem na Przełęcz Glinne. Do wysokości ok. 1000 m n.p.m. na szlaku jest sporo błota, wyżej mnóstwo śniegu. Niebieski szlak jest miejscami słabo przetarty. Przy zejściu przydają się raczki i kijki.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.