Warunki dla zapytania Pilsko:Beskid Żywiecki

Pilsko

2019-05-11 09:47
Insta@bikerkc
Przełęcz Glinne, Las Suchowarski i dalej niebieskim na szczyt Pilska, powrót czarnym do Hali Miziowej i dalej czerwonym do Przełęczy Glinne. Na początku dużo błota, od lasu suchowarskiego śnieg praktycznie do samego szczytu, zero wiatru , mimo średniej pogody Tatry i Babia widoczne jak na dłoni 😉
Beskid Żywiecki

Pilsko

2019-05-01 23:53
Insta@dancer.olxvw
Warunki dobre, miejscami sporo błota, śniegu.
Beskid Żywiecki

Pilsko

2019-05-01 16:40
Kasia Kowaliczek
Z Korbielowa niebieskim, czarnym i zielonym: baaaaardzo dużo błota, sporo wiatrołomów. Z Hali Miziowej na Pilsko spora łata śniegu, ale dobre buty i kije dają radę, raczki niepotrzebne. Z Hali Miziowej do Korbielowa żółtym: na początku trochę śniegu i błota, wiatrołomy, potem już sucho. Ogólnie ludzi mało - idzie się super. Na szlakach śmieci niewiele, ale worek plastiku uzbieraliśmy.
Beskid Żywiecki

Pilsko

2019-05-01 10:56
Kasia Kowaliczek
Z Korbielowa niebieskim, czarnym i zielonym: baaaaardzo dużo błota, sporo wiatrołomów. Z Hali Miziowej na Pilsko spora łata śniegu ale dobre buty i kije dają radę, raczki niepotrzebne. Z Hali Miziowej do Korbielowa żółtym: na początku trochę śniegu i błota, wiatrołomy, potem już sucho. Ogólnie ludzi mało - idzie się super. Na szlakach śmieci niewiele ale worek plastiku uzbieraliśmy.
Beskid Żywiecki

Pilsko

2019-04-21 21:54
Mateusz Kubina
Rano beton, po 12-13 zaczyna się robić błoto. Raczki raczej zbędne - dobra podeszwa wystarczy. Na szczycie śniegu brak. Z Pilska na Rysiankę sporo powalonych drzew, ale są ślady w śniegu.
Beskid Żywiecki

Pilsko

2019-04-19 20:20
Trasa: Rajcza - Hala Rysianka (żółtym szlakiem) - Pilsko (niebieskim szlakiem) - Hala Rysianka - Rajcza. Do Hali Redykalnej szlak suchy. Od Hali Redykalnej do Hali Rysianki w miejscach zalesionych dużo śniegu i jeszcze więcej powalonych drzew, które znacząco, spowalniają tempo marszu. Od Rysianki pełnia zimy, śniegu cała masa, miejscami ponad metr. Sam szczyt Pilska tylko bez śniegu. Na szczycie Pilska silny wiatr. Raczki według mnie zbędne 🙂 Na Rysiance wysyp krokusów, także jeśli ktoś by nie zdążył na te w Chochołowskiej to tutaj jest co podziwiać 🙂 I doprecyzowując: sama Rysianka w płatach śniegu, ale poniżej Hali Rysianki (w stronę Pilska) to już pełnia zimy 😀
Beskid Żywiecki

Pilsko

2019-04-16 21:40
Damian Gierczak
Wejście z Korbielowa żółtym szlakiem. Od punktu "czarny groń" sporo śniegu aż po sam szczyt, ale nie sprawia większych problemów, poradziliśmy sobie bez żadnego sprzętu. Powrót zielonym, czarnym i niebieskim. Na zielonym sporo powalonych drzew, trzeba być uważnym, aby nie zgubić szlaku.
Beskid Żywiecki

Pilsko

2019-04-13 21:22
Jakub Wolak
Korbielów Nad Potokiem - Hala Górowa - Pilsko - Hala Rysianka - Hala Lipowska - Ujsoły Dużo śniegu, mleko, powyżej 1100 m regularna zima, na Hali Miziowej co najmniej metr starego śniegu i warstwa świeżego, topiejące śnieg i szadź spadają co chwila z drzew. Żółty szlak na Pilsko nieprzetarty. Warto wziąć raczki.
Beskid Żywiecki

Hala Rysianka

2019-04-10 21:53
Przemysław Włodek
Żabnica Skałka 600m. - Hala Boracza- 864m- Hala Redykalna 1092m- Hala Lipowska 1269m- Hala Rysianka 1254m- Żabnica Skałka 600m. szlaki: czarny, zielony, czarny, żółty, zielony. Od wys. 1000m- naprzemiennie- stary śnieg niewlk. błoto, na halach: stoki- pd bez śniegu lub niewlk. śnieg, Od wys 1100m- stała pokrywa starego śniegu - w ilości nawet do 2m. Ścieżka ubita, ale w niekt m-scach- może się zapadać nawet do 1m - szczeg. gdy przechodzi nad potokiem. Krokusy- w niewlk. ilości - tylko na Hali Bieguńskiej. Mgła-0, widoki na Pilsko- idealne.
Beskid Żywiecki

Pilsko

2019-04-07 16:25
Szymon Jureczko
Szlak czarny z Hali Miziowej. Śnieg miejscami po kolana, mokry. Rakiraczki zbędne. Kije przydadzą się szczególnie przy stromym zejściu do schroniska.
Beskid Żywiecki

Pilsko

2019-04-03 20:07
Przemysław Włodek
Sihelne Dusak 750m- Limier 870m- Skalisko- 1470m- Pilsko 1556m- przeł. Glinne 809m. Szlaki: bez szlaku , niebieski, bez szlaku, zielony, niebieski. Na dole- błoto stary śnieg naprzemiennie. Od 900m- stała pokrywa starego śniegu, którego ilość szybko rośnie wraz z wysokością. Na wys. 1100m- olbrzymia masa śniegu, ścieżka zasypana na amen, znaki niewidoczne. Gubimy niebieski szlak- torowanie na przełaj "byle do góry". Śnieg po kolana się zapada ale w wielu m-scach "pułapki"- zapada się nawet na 1m.- Na wys 1300- olbrzymia polana - wiatrołomy- nie znaczona na mapach. Na wys. 1400 znajdujemy szlak ... zielony idący ze wsi Oravske Vesele na Pilsko. Torować trzeba nadal gdyż szlak zielony jest cały zasypany nawet do 2m starego śniegu. Na Skalisku- znajdujmy końcowy odc. naszego szlaku niebieskiego- zasypany w 100%, znaki na drzewach słabo widoczne, przysypane. Od tego m-sca dużo zimniej, wiatr do 20-30kmh, szlak zmrożony- już się tak nie zapada idzie się lepiej. Chwilowo pojawia się stara ścieżka, która zanika. Widoczność- ok, na pn widoczny krzyż na szczycie Pilska- piękna połonina, na tym odc. idzie się całkiem sprawnie. Kosówka przysypana 2m śniegu. Na samym wierzchołku- w promieniu 20m śnieg przewiany- stara trawa- mokra. Ze szczytu widoki na ośnieżone jeszcze: Babią, Lipowską, Wlk: Rycerzową i Raczę, Baranią, Skrzyczne. Zejście do granicy Polski szlakiem zielonym po twardym śniegu. Zejście przecinką graniczną- szlak nieb. na hali- ścieżka mocno przysypana, we mgle można ją łatwo zgubić. Od wys. 1300m ścieżka dobrze przetarta na przecince granicznej. Od 1300 do 1100m- w wielu m-scach ślisko- raczki, kijki wskazane. Od wys. 950 do przeł. Glinne- naprzemiennie- stary śnieg w niewlk. ilości błoto. Tuż przed przełęczą- "pobojowisko"- mnóstwo świeżo zwalonych drzew.
Gorce

Turbacz

2019-03-30 11:55
Przemysław Włodek
Kowaniec-650m- Turbacz 1310m, szlaki: zielony, czerwony. Na dole: na polanach: bez śniegu- niewlk. błotko, ale bardziej sucho, w lesie stary śnieg. Od wys. 800m- stała pokrywa starego śniegu, jest go wciąż dużo nawet na halach, pod szczytem nawet 1,5m. . Krokusy- tylko na dole w Kowańcu przy kapliczce. Kilka zwalonych drzew, ale łatwo się je omija. Ścieżka przedeptana na całej długości. torowanie-0, Na wys 1200m- w kilku miejscach stromo i ślisko- można założyć raczki, kijki przydatne. Ciepło. Widoki na: Prehybę, Małe Pieninki, Pieniny, Magurę Spiską, Tatry, Pilsko, Babią, Beskid Wyspowy.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.

To jest wersja demonstracyjna sklepu do celów testowych— Zamówienia nie będą realizowane. Zamknij