Warunki dla zapytania Polica:Beskid Żywiecki

Polica, Hala Krupowa

2021-02-21 17:09
Insta@mmiernik
Podejście do Hali Krupowej czarnym szlakiem, na Policę szlakiem czerwonym. Szlaki ubite, w miejscach nasłonecznionych śnieg błotnisty. Miejscami na Hali Krupowej mimo przetarcia szlaków, zdarzało się zapaść w śnieg po pas.
Beskid Żywiecki

Hala Krupowa, Polica

2021-02-20 17:38
Sevencoins.pl
Sidzina- niebieski- czerwony- Polica- zielony. Szlaki z Sidziny przeciętnie przetarte, najsłabiej czerwony. Od Hali Krupowej do Policy przetarte porządnie. Na dole wszystko płynie, wyżej zapada się do kostek, czasami do kolan.
Beskid Żywiecki

Polica

2021-02-20 00:06
Insta@marekrk
Niebieskim i czerwonym szlakiem z Sidziny przez Halę Krupową. Fantastyczne warunki, choć w poniżej 800 metrów śnieg zaczyna spływać. Wciąż piękna zima!
Beskid Żywiecki

Polica

2021-02-01 00:18
Daniel Stiler
Trasa: czarnym szlakiem z Sidziny na Halę Krupową, potem czerwonym na Policę. Pogoda piękna, żadnych chmur tylko słońce, ale zimno, na parkingu około -20 stopni, na szczycie dosyć mocny wiatr. Spotkanych około 5 osób. Raczkiraki zbędne.
Polica

Polica

2021-01-30 09:26
Irek Dziubek
Podejście niebieskim od strony Zubrzycy. Dużo sniegu, pierwsze toruwanie po opadach
Beskid Żywiecki

Polica

2021-01-10 19:47
Insta@_brodziaa
Podejście czarnym szlakiem z Sidziny przez Halę Krupową, dalej czerwonym na Policę. Do połowy drogi śniegu bardzo niewiele, ale za to miejscami dość ślisko. Od połowy drogi śniegu coraz więcej, ale wszystko pięknie ubite, klimat iście bajkowy. Tatry się nie bardzo chciały pokazywać, ale przed zachodem słońca piękna gama barw na niebie: od błękitu, przez szarości, róż, biel, aż po pomarańcz.
Beskid Żywiecki

Polica

2021-01-09 22:25
Ela Cybulka
Hala Krupowa - Urwanica - Polica Czarny szlak z Wielkiej Polany i niebieski z Przełęczy Zubrzyckiej z udreptanym śniegiem, tylko na samym dole trochę ślisko ??
Beskid Żywiecki

Hala Krupowa, Polica

2020-12-13 00:05
Dawid Lipski
Wyruszyliśmy po godzinie 10 z parkingu na Wielkiej Polanie w Sidzinie. Nad nami wisiały ciężkie chmury, ale za to nie wiało. Idąc czarnym szlakiem dosyć szybko zdobywaliśmy kolejne kilometry i na wysokości około 950 m.n.p.m znaleźliśmy się ponad chmurami. Dolna część podejścia przez las jest ośnieżona, im wyżej tym więcej zmarzniętego błota (stok południowy). Na Hali Krupowej warunki idealne, lekko przyśnieżone około 1-2cm, dobry widok na Tatry. Wokół schroniska kręciło się około 25 osób. Następnie skierowaliśmy się w stronę Policy, a później niebieskim szlakiem przez Czyrniec zeszliśmy do punktu startowego. Na północnym stoku Czyrńca zalega najwięcej śniegu z całego szlaku, około 3 cm i dopiero tam można nacieszyć nim oczy 🙂 Na całej trasie jakiekolwiek wspomagacze w postaci raczków czy raków są całkowicie zbędne 🙂
Beskid Żywiecki

Polica

2020-11-21 11:27
Hala Krupowa - Polica - Hala Śmietanowa Warunki dobre. Od 850m.n.p.m do 1370m.n.p.m zalega delikatna, centymetrowa warstwa śniegu. Raczki zbędne.
Beskid Żywiecki

Polica

2020-10-09 23:35
Anita Dziekan
Sidzina -Hala Krupowa - Przełęcz Kucałowa-Polica-Zubrzyca Górna. Rano zimno, w ciągu dnia się ociepliło. W lesie sucho, miejscami pojawia się błoto i kałuże, ale spokojnie do przejścia. Widoki piękne, ale chmury nad Tatrami od rana się kłębiły. Koło 15 postraszyło deszczem.
Beskid Żywiecki

Polica

2020-07-26 20:46
Anna Maria
Pętla z Sidziny do Sidziny, ok 22 km. Start zielonym szlakiem spod Skansenu - Muzeum Kultury Ludowej (zaparkowaliśmy w pobliżu, bo przed samym Skansenem parking dla zwiedzających). Po dojściu na Przełęcz Kucałowa (tam, gdzie schronisko na Hali Krupowej) zmieniliśmy szlak na czerwony, którym doszliśmy na szczyt Policy; następnie zawróciliśmy i kontynuując czerwonym doszliśmy do Przełęczy Malinowe, gdzie odbiliśmy na niebieski szlak w kierunku Sidziny. Warunki na wędrówkę idealne (około 15:00, gdy już wracaliśmy do auta, było słychać grzmienie gdzieś w oddali). Błoto w niektórych zalesionych miejscach spokojnie do obejścia bokiem. Ludzi na trasie niewielu; więcej przy schronisku, ale większość trasy szliśmy sami. Uwaga na końcówkę niebieskiego szlaku - słabo oznaczony, można się pogubić, nie raz na rozdrożach trzeba sprawdzać wszystkie warianty aby zorientować się, gdzie idzie szlak.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.