Warunki dla zapytania Polski Grzebień:Tatry

Mała Wysoka

2020-09-13 21:19
Insta@martynapiasta
Tatrzańska Polanka - Polski Grzebień - Mała Wysoka - Dolina Białej Wody warunki idealne, od rana słońce, rześki wietrzyk, szlak suchy. Na nikt sobie nie przeszkadzał, bez kolejek, tylko na szczycie Małej Wysokiej trochę tłoczno.
Tatry

Polski Grzebień

2020-09-13 11:25
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Hrebienok - Śląski Dom - Polski Grzebień - Śląski Dom - Tatrzańska Polanka Do kolejki na Hrebienok praktycznie brak kolejki ok 8 rano. Na Magistrali Tatrzańskiej ruch mały. W Śląskim Domu spokojnie, w Dolinie Wielickiej i na Polskim Grzebieniu sporo ludzi, ale bez tragedii i korków. Wydarzył się niestsety smiertelny wypadek taternicki, towarzyszył nam huk śmigłowców praktycznie cały dzień. Szlaki suche, zejście do Polanki nieco błotniste w dosłownie dwóch miejscach. Uwaga na auta w miejscach, gdzie szlak wchodzi w drogę asfaltową. Gorąco, momentami upalnie, ale na przełęczy wietrznie i zakładaliśmy bluzy. Słońce częściowo schowane za chmurami dawało odrobinę wytchnienia. Ponownie zakwitły sasanki. Napoje chłodzące w Poliankovo wyborne 🙂
Tatry

Rohatka

2020-08-21 18:33
Insta@juuustine.t
TRASA: Stary Smokovec - Dolina Wielicka (Velická dolina) --Śląski Dom (Sliezsky dom)-- Wielicka Siklawa(Velický vodopád)-- Długi Staw (Dlhé pleso)--Polski Grzebień (Poľský hrebeň) --Rohatka( Sedlo Prielom) -- Zbójnicka Chata--Stary Smokovec. Szlak suchy. Słoneczna pogoda. Ilość ludzi na szlaku umiarkowana, bez kolejek na łańcuchach. Przy samym podejściu na Rohatkę osuwające się kamienie, trzeba uważać.
Tatry

Rohatka, Polski Grzebień

2020-08-21 10:14
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Od Polskiego Grzebienia. Śnieg wytopiony, turystów niewielu. Choć i tych niewielu pcha się na łańcuchy, omija, nie potrafi cierpliwie zaczekać 🙁 Szlak kruchy, o niejasnym przebiegu, ogólnie odradzam, choć klamry i łańcuchy fajne 😉
Tatry

Mała Wysoka, Rohatka, Polski Grzebień

2020-07-13 09:34
Insta@mynameisdominique
Trasa: Szlak zielony: Tatranska Polianka (Trzańska Polanka)- Sliezsky Dom (Śląski Dom)- Polsky Hreben (Polski Grzebień)- Prielom (Rohatka)- Zbójnicka Chata- Hrebieniok- Stary Smokoviec 26 km, 10h treningu. Na szlaku sucho, pogoda pod chmurką, w wyższych partiach gór chmury nisko zawieszone.
Tatry

Mała Wysoka, Polski Grzebień

2020-07-09 23:19
Insta@emdabliu
Trasa z prakingu Łysa Polana przez Polanę Pod Wysoką na Pol'ský hrebeň (Polski Grzebień 2200mnpm) i Małą Wysoką (2429mnpm). Malownicza trasa, warunki idealne, droga na Wysoką bardziej zatłoczona i wymagająca (jednen odcinek z łańcuchami) ale bez problemów, turystów niedużo. Schodziłam słowacką stroną. Mijałam Velický vodospad i Velické pleso i później na Starý Smokovec. Na naszej trasie śniegu nie było, jedynie po bokach można było zobaczyć miejsca ze śniegiem lub tuż pod Polskim Grzebieniem przy Zamarznuté Pleso.
Tatry

Polski Grzebień

2020-07-05 09:14
Aleksandra Kozieł
Łysa Polana - Polski Grzebień - Łysa Polana W drodze na Polski Grzebień bezchmurnie, w okolicach 14 się zachmurzyło, ale widoczność była idealna przez cały dzień. Mieliśmy się wdrapać na Małą Wysoką, ale za dużo przerw zachwycaniem się widoczkami i czasu nie starczyło ?? Na drodze powrotnej straszne korki na Zakopiance, ale warto było.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.