Warunki dla zapytania Przełęcz Krzyżne:Tatry

Przełęcz Krzyżne

2020-07-05 09:02
Insta@caterina.marietta
Na Krzyżne przez Halę Gąsienicową żółtym szlakiem. Powrót również żółtym szlakiem przez Dolinę Pięciu Stawów Polskich, aż do Wodogrzmotów Mickiewicza. Pogoda słoneczna, prawie bezwietrznie. Szlak suchy.
Tatry

Przełęcz Krzyżne

2020-07-05 08:55
Kuba Smołka
Kuźnice - Murowaniec - Czerwony Staw w Dolinie Pańszczycy - Krzyżne - Dolina Pięciu Stawów Polskich - Palenica Białczańska. Od strony Murowańca na szlaku pustki, szlak suchy niezniszczony, pogoda idealna!
Tatry

Przełęcz Krzyżne

2020-07-01 07:00
Marcin Wulpus
Trasa: Kuźnice-Hala Gąsienicowa-Krzyżne-Pięć Stawów-Wodogrzmoty Mickiewicza-Palenica Białczańska Na szlaku bardzo dobre warunki, w Dolinie Pańszczyca na źółtym szlaku trzeba przejść 5 metrów przez śnieg, ale nie stanowi to problemu. Początkowo szlak wiedzie przez skalne płyty, samo podejście na przełęcz to skalne rumowisko i drobne kamienie. Zejście do Piątki również suchutkie. Na szlaku cały czas słońce, więc krem z filtrem i nakrycie głowy obowiązkowe.
Tatry

Przełęcz Krzyżne

2020-06-06 21:20
Diana Drobniak
Kuźnice- Murowaniec- Krzyżne- Piątka -Palenica. Wejście do Murowańca w letnich warunkach. Po przejściu Czerwonego Stawu warunki coraz bardziej zimowe, ale można przejść spokojnie. Na podejściu na przełęcz pełna zima. Raki lub raczki bardzo przydatne, śnieg mokry. Zejście do Piątki jest trudne. Całe zbocze trzeba schodzić po śniegu z czekanem lub po trawie, gdzie nie ma szlaku. Pod śniegiem płynie wartki strumień, trzeba uważać. Przejście Dolinką Buczynową suche, oprócz trzech stromych płatów śniegu - trzeba się trzymać! Zejście czarnym szlakiem od Piątki utrudnione przez dość duże zalegające śniegi, ale uda się bez sprzętu. W Dolinie Roztoki ślisko 🙂 ale bez śniegu. Ogólnie jest ślisko! 🙁 PS. Piątka serwuje jedzenie z okienka. Sala wspólna zamknięta dla turystów. Skrócone menu, ale szarlotkę nadal pyszną dają.
Tatry

Przełęcz Krzyżne

2020-06-06 21:12
Insta@adam_run_mountains
Przejście żółtym szlakiem z Hali Gąsienicowej. Pogoda idealna. Na szlaku kilka pól śnieżnych możliwych do pokonania bez sprzętu. Jednakże na bezpośrednim podejściu pod przełęcz jeszcze dużo śniegu i w tym miejscu raki i czekan bardzo przydatne. Wcześnie rano śnieg dobrze zmrożony. W miarę upływu dnia śnieg coraz bardziej grząski.
Tatry

Przełęcz Krzyżne

2020-05-30 10:19
Insta@kubanczykczyk
Ok 13:00, podejście z 5 pod Krzyżne, zawróciłem w żlebie na 1882 bo bez gps, a śnieg zaczął sypać 🙂
Tatry

Przełęcz Krzyżne

2020-05-23 21:05
Insta@to_ja_anett
Trasa: Palenica - Wodogrzmoty Mickiewicza - D5S - Przełęcz Krzyżne. Trasa od Palenicy do podejścia pod D5S bezśnieżna, jednak przy podejściu śniegu już pełno - przydatne raczki, a nawet kijki, chociaż dało się też bez. Trasa od D5S do przełęczy - sporo śniegu w żlebach, ślisko, należy uważać przy przejściach, samo podejście do przełęczy, chociaż na przełęcz nie doszłam (pogoda robiła się niepewna) - raki konieczne, przydatny może być czekan. Zejście z D5S w kierunku Wodogrzmotów - raki lub raczki konieczne.
Tatry

Przełęcz Krzyżne

2019-12-08 10:32
Insta@kacor77
Przełęcz Krzyżne od Doliny Pięciu Stawów Polskich Szlak przecieramy w drodze na szczyt, zero wiatru na szczycie, pełne słońce, można się poopalać i ta piękna pierzyna chmur nad Piątką, powrót już wietrznie, ślady zasypane, raki czekan pomocne, aczkolwiek bez raków się obejdzie.
Tatry

Przełęcz Krzyżne

2019-12-01 13:21
Przemysław Sobczyk
Słońca to dziś niebrakowało! Wyżej warunki bardzo wymagające, niezwiązany śnieg, bez podkładu przykrył wszystkie nierówności i nie wiesz na czym stawiasz stopę, wykreca nogi na wszystkie możliwe sposoby, w żlebach lepiej, idziesz po sprasowanym śniegu więc raki maja punkt zaczepienia...jutro ma sypać, na narty jeszcze poczekamy...
Tatry

Przełęcz Krzyżne

2019-11-07 23:21
Ola Szafarczyk
Szlak z Doliny Pięciu Stawów na Krzyżne nieprzetarty, oblodzony. Zejście w stronę Murowańca zasypane śniegiem. Raczki koniecznie.
Tatry

Przełęcz Krzyżne

2019-06-29 18:06
Insta@maarys_iaa
Przejście Doliną Pięciu Stawów. Pogoda bardzo dobra. Na szlaku zielonym w kierunku D5S jest jeden płat śniegu oraz na szlaku w stronę Krzyżnego są dwa płaty śniegu, które nie utrudniają przejścia.Trzeba uważać na grząskie kamienie przy podejściu na Przełęcz.
Tatry

Przełęcz Krzyżne

2019-06-26 22:48
Insta@odemdoen
Kuźnice - Schronisko Murowaniec - Krzyżne - 5SP - Palenica Białczańska Warunki do wędrówki idealne, na szlaku sucho. Słonecznie, ale nie było skwaru. Na górze silny wiatr czasami. Ludzi na szlaku garstka.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.