Warunki dla zapytania Przełęcz Krzyżne:Tatry

Przełęcz Krzyżne

2022-09-22 23:41
Insta@marekgolda
Początek w Brzezinach, do Równi Waksmundzkiej OK, od Równi do Zadniego Upłazu błoto + kałuże i powoli śnieg, później do Czerwonego Stawu Pańszczyckiego ubity śnieg. Od stawu do przełęczy śnieg po kolana 😉 Od Murowańca jak i Doliny Pięciu Stawów zasypane.
reklama

Gdzie w góry...


Tomasz Habdas
"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
Tatry

Przełęcz Krzyżne

2022-09-19 09:30
Insta@aniaxxp
Podejście od Hali Gąsienicowej. Od okolic Wielkiej Kopki przebieg szlaku był ledwo widoczny. Dużo śniegu ~30cm. Po nas na przełęcz dotarło kilka osób, więc ślady powinny być już bardziej wydeptane. Zejście do D5S trudne. Raczki naprawdę się przydają. Śnieg miejscami mokry i osuwający się. Nie ma tu problemów ze znalezieniem przebiegu szlaku.
Tatry

Krzyżne

2022-08-24 22:37
Insta@jul___k
Szlak na Przełęcz Krzyżne z Hali Gąsienicowej, powrót tym samym szlakiem. Pogoda wprost idealna, dopiero na samej przełęczy pojawiły się pojedyncze chmury, które dodały uroku całemu widokowi na Dolinę Pięciu Stawów Polskich.
Tatry

Krzyżne

2022-07-17 20:17
Insta@aleksa_ndrape
Palenica Białczańska - Dolina Pięciu Stawów Polskich - Przełęcz Krzyżne - Hala Gąsienicowa Rano dość mgliście, z ograniczoną widocznością, im później tym pułap chmur wyższy i widoczność coraz lepsza. Na przełęczy dość rześko, ciepły ubiór się przydawał, również czapka i rękawiczki. Bardzo dużo turystów na trasie do Morskiego Oka, dużo do Doliny Pięciu Stawów, natomiast na samą przełęcz ruch bardzo umiarkowany, bez tłumów czy zatorów.
Tatry

Przełęcz Krzyżne

2022-06-18 21:02
Insta@j_skrabalak
Start w Brzezinach do Schroniska Murowaniec, następnie podejście do Czarnego Stawu Gąsienicowego i powrót do Murowańca. Przejście żółtymi szlakiem do Przełęczy Krzyżne, a następnie do Doliny Pięciu Stawów. Zejście do Wodogrzmotów Mickiewicza. Warunki bardzo dobre, gdzieniegdzie śnieg, ale do przejścia. Bez konieczności zabierania raków i czekan.
Tatry

Przełęcz Krzyżne

2022-06-12 15:07
Insta@zbrojka
Warunki na szlaku: Murowaniec - Dolina Pańszczycy - Przełęcz Krzyżne: 4 miejsca ze śniegiem. 3 pierwsze do przejścia bez problemu. Najwyżej leżący płat śniegu pod przełęczą może na pierwszy rzut oka przerazić, ale bezpiecznie i spokojnie można go obejść bokiem. Uwaga jednak na sypki materiał skalny kawałek wyżej! Zalecam zachować ostrożność i odległość pomiędzy sobą! Przełęcz Krzyżne - Dolina Pięciu Stawów: tuż pod przełęczą na szlaku zalega płat śniegu, można go spokojnie obejść bokiem. I tu uwaga: nie wchodzimy z Krzyżnego bezpośrednio na żółty szlak, ale idziemy kawałek czerwonym i skręcamy w lewo, za płatem śniegu, żeby go bezpiecznie obejść i zejść na szlak ku D5SP! Niżej 2-3 miejsca ze śniegiem - bez problemu do przejścia. Dla komfortu i bezpieczeństwa polecam mieć kije.
Tatry

Przełęcz Krzyżne

2021-06-27 10:58
Sara Kryjak
Szlakiem żółtym od Doliny Pięciu Stawów. Warunki bardzo dobre, na szlaku żółtym jedynie trzy bezproblemowe malutkie płaty śniegu, które spokojnie omijamy bez sprzętu zimowego. Skała w większości sucha jednak po przelotnych opadach zrobiło się dość ślisko, ale dla dobrego buta raczej mały problem. Niektórzy ludzie w adidasach schodzący z Piątki ?wyjeżdżali?, ale niegroźnie 😉 Cały dzień było dość pochmurnie, ale na samej przełęczy trafiliśmy na piękne przejaśnienia i spektakl chmur (po godzinie 11).
Tatry

Przełęcz Krzyżne

2021-06-20 20:39
Insta@matimomot
Palenica Białczańska - Dolina Pięciu Stawów Polskich - Przełęcz Krzyżne Do Pięciu Stawów sucho. Od Pięciu Stawów na Przełęcz Krzyżne 4 płaty po śniegu do przejścia z rozwagą. Kijki pomocne. Reszta sucho. Na szczycie pusto, cicho i bezwietrznie. Powrót tą samą drogą.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.