Warunki dla zapytania Przełęcz pod Kopą Kondracką:Tatry

Przełęcz pod Kopą Kondracką

2022-09-26 23:21
Insta@jestem_adamska
Plan był na Czerwone Wierchy, odwrót na Przełęczy pod Kopą Kondracką. Warunki typowo zimowe, śnieg mokry, topniejący. Raczki to minimum. Bardzo silny, porywisty wiatr. Podejście na Kopę wydeptane.
reklama

Gdzie w góry...


Tomasz Habdas
"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
Tatry

Świnica

2022-09-24 23:17
Insta@angelosa_k
Świnica - Wierzchołek Taternicki Trasa: Kuźnice - Boczań - Liliowe - Świnica - Kasprowy Wierch - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Hala Kondratowa - Kuźnice Warunki na szlaku przez Boczań idealne, później mokry śnieg zaczął się przed Halą Gąsienicową. Widoczność super do podejścia na Liliowe, później już chmury, mgła do końca. Podejście na Świnicę dobre, śnieg mokry i wybite stopnie. Powrót we mgle i mżawka od godz 17. Przygotowanie niektórych osób wychodzących na Świnicę zostawiam bez komentarza...
Tatry

Przełęcz pod Kopą Kondracką

2022-09-21 10:10
Insta@aniaxxp
Podejście od Hali Kondratowej. Niska widoczność i duże opady śniegu w nocy spowodowały, że szlak był praktycznie niewidoczny. Musiałyśmy torować drogę miejscami wpadając po udo. Na Przełęczy baaardzo silny wiatr i zero widoków. Raczki pomocne przy schodzeniu do momentu aż śnieg nie zmienia się w breję w niższych partiach. Nie było szans na to, żeby iść szczytami - właśnie przez wiatr, opad śniegu, brak widoczności i nieprzetarte szlaki.
Tatry

Kasprowy Wierch

2022-08-06 22:59
Biegam-po-szlakach
Kuźnice - Kasprowy Wierch - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Hala Kondratowa - Kuźnice Idealne warunki do wbiegnięcia na Kasprowy Wierch i sprawdzić się na 'teście TOPR' (mój czas 1h2m). Szlak suchy, dość duża ilość turystów schodzących ze szczytu, wśród nich Andrzej Bargiel. Mimo późnej godziny kilka osób pieło się w górę. Im wyżej tym bardziej z głową w chmurach. Na szczycie mgła, ale były też chwilowe magiczne odsłonięcia Granatów. Na szczycie około 10 osób. Dalej w kierunku przełęczy pod Kopą Kondracką wietrznie, mglisto i zaledwie 5 osób na szlaku czerwonym. W kierunku Hali Kondratowej też ruch niewielki, kamienie bardzo przyczepne, poza miejscami, gdzie posypane są małymi kamyczkami. Przy schronisku też mały ruch. W Kuźnicach już większy tłum.
Tatry

Zawrat, Świnica

2022-06-26 13:00
Patryk Tomera
Zawrat, Świnica, Kasprowy Wierch, Przełęcz pod Kopą Kondracką Warunki na szlakach dobre, w drodze na Zawrat dwa miejsca, w których zalega jeszcze śnieg, raki i czekan zbędne, jednak trzeba uważać, gdyż z rana śnieg był twardy i zmrożony. Jednokierunkowy szlak Zawrat - Świnica już bez śniegu, miejscami trochę śliskiej skały, podobnie jak na zejściu w stronę Świnickiej Przełęczy. Od Kasprowego do Przełęczy pod Kopą Kondracką sucho. Kamienie na zejściu z Kondratowej do Kalatówek były mokre i bardzo śliskie! Świtem garść turystów, od około 8:00 ruch już spory, kumulacja w południe 😉
Tatry

Goryczkowa Czuba

2022-06-15 17:38
Insta@projekt_remont.pl
Trasa Kuźnice przez Dolinę Jaworzynki, Halę Gąsienicową, Kasprowy Wierch, Przełęcz pod Kopą Kondracką, Halę Kondratową, Kuźnice. Słońce, sucho
Tatry

Kopa Kondracka

2022-04-30 23:24
Insta@fantasmagoriae
Podejście zielonym szlakiem od schroniska na Hali Kondratowej na Przełęcz pod Kopą Kondracką. Stamtąd czerwonym szlakiem na Kopę Kondracką. Powrót przez Kondracką Przełęcz do schroniska. Szlaki przetarte, choć dużo kopnego, mokrego, ciężkiego śniegu. W mojej ocenie raki obowiązkowe, choć dużo ludzi wchodziło bez.
Tatry

Kopa Kondracka

2022-03-28 11:53
Karolina Szarama
Podejście na Przełęcz pod Kopą Kondracką do południa twarde. Dobre warunki na raki. Z Przełęczy przez Kopę Kondracką do Przełęczy Kondrackiej też dość twardo. Szeroko. Uwaga na nawis po lewej stronie! Wydeptane na nim ślady po samą krawędź. Trzymać się centralnej części szlaku i roślin. Nawis dobrze widoczny tylko od strony Kopy. Zejście z Przełęczy Kondrackiej do Hali bardzo miękkie. Kopiasty mokry śnieg. Schodzą lawiny spod Giewontu.
Tatry

Kopa Kondracka

2022-03-22 13:44
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Skiturowo. Kuźnice - Hala Kondratowa - Przełęcz pod Kopą Kondracką - prawie Kopa Kondracka Szlak niebieski na Kalatówki, potem odbicie na skiturowy na Halę Kondratową. Tylko w Kuźnicach ciapa i lód, więc z buta, potem już od toi toi na nartach. Wszędzie biało, śnieg miejscami mokry. Niewielu turystów na Hali Kondratowej. Podejście na Przełęcz pod Kopą Kondracką twarde, częściowo już w cieniu i zmrożone. Wybite stopnie. Za kamieniem zdjęłam narty, bo na twardym ciężko mi było robić zakosy, szczególnie jak widziałam jak leci w dół dziewczyna, która szła przede mną. Harszle miałam, ale wolałam wejść w samych butach i rakach, narty weszły w plecaku. Bardzo dobry warun na turystykę pieszą! Na grani dużo wytopień, wiosna. Podeszłam kawałek w stronę Kopy Kondrackiej. Śnieg jak był to mokry, wytopiony, cienki, jak grubszy to przepadający. Zjazd z przełęczy żlebem, na górze wytopione do borówek i skał, trzeba mocno uważać, żeby nie rozwalić nart. Niżej ciężko znaleźć cokolwiek miękkiego, raczej betony, a w lasku szreń ok 3cm. Ale znośnie. Zjazd z Hali Kondratowej bardzo wąski, odradzam ludziom, którzy nie jeżdżą świetnie na nartach, bo to dość stromy, niebezpieczny przejazd ścieżką przez las. Nartostrada do Kuźnic wspaniała, nawet się udało solidnie ciętym pojechać, mimo mega miękkich nart. Pod Leśniczówką breja śnieżna, tu wypinamy narty, niżej wytopione już kocie łby. Turystów bardzo mało, brak kolejek do kolejki na Kasprowy. Świetne warunki do wędrowania, narciarstwa, przybywajcie!!! Korzystajcie póki jest śnieg 🙂 W Zakopanem dziś ponad 10 stopni, więc topi się wszystko. Ale w cieniu w górach rześko, czy po południu w Kuźnicach. Warstwy na cebulkę najlepsze teraz.
Tatry

Kopa Kondracka

2022-03-06 09:59
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Z Kuźnic przez Przełęcz pod Kopą Kondracką. Trasa przedeptana, sporo turystów i narciarzy, ale trochę też osób w ogóle nie ogarniających co robią. Np. ludzie w raczkach i z czekanami... Ani jedno ani drugie się nie nadawało na te warunki i miejsce. A już na pewno nie idzie ten sprzęt w parze. Wiele osób jeszcze nie wie, że raczki to nie jest odpowiedni wybór na Czerwone Wierchy. Do tego bardzo nieładnie pozakładane raki, czekany trzymane odwrotnie, no widać, że czasami total spontan bez większej wiedzy i umiejętności. Zdarzała się i walka o życie w samych śliskich butach. Ale chyba chociaż tu obyło się dziś bez wypadków. Śmigło krążyło nad nami, zapewne przez akcję w innej części Czerwonych Wierchów. Warunki dość zmienne, raz miękko, raz twardo, czasem stopnie, czasem brak. Idealne były raki i kije. Na grani bardzo zimno, mocniejszy wiatr szybko wychładzał, dobrze było mieć maskę, gogle i ciepłe ciuchy. Widoczność po wyjściu z chmur wspaniała, pełna lampa na grani i szczycie. Potem przyszły małe kłęby chmur. W cieniu zimno.
Tatry

Kopa Kondracka

2022-03-02 00:01
Sebastian Maciołek
Kuźnice - Hala Kondratowa - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Kopa Kondracka. Powrót tak samo. Do schorniska w lesie śnieg mocno ubity. Powyżej schorniska szlak przetarty, jednak miejscami na podejściu na przełęcz można gdzieniegdzie wpaść po kostki. Od przełęczy na Kopę są miejsca z wywianym do kamieni śniegiem, miejscami lodem, przeplatające się z nawianym śniegiem, gdzie można wpaść po kolana. Na szlaku dużo skiturowców. W schronisku do południa jak i po południu mała ilość osób. Pogoda bajka, sztos, mega warun. Na Kopie praktycznie bezwietrznie.
Tatry

Kopa Kondracka

2022-02-23 23:12
Insta@__piotrek_w
Trasa: Kuźnice - Hala Kondratowa - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Kopa Kondracka. Powrót tą samą trasą. Na odcinku Kuźnice - Hala Kondratowa wskazane raczki lub raki. Trasa jest mocno wydeptanawyjeżdżona i przez to momentami śliskazlodowaciała. Od Hali w stronę przełęczy obowiązkowy sprzęt zimowy (choć byli śmiałkowie bez takiego ekwipunku). Podejście na przełęcz ze zmiennymi warunkami śniegowymi. Miejsca wywiane, twarde naprzemiennie z miejscami gdzie wiatr naniósł śnieg. Od przełęczy na szczyt bardzo podobne warunki jednak nieco więcej miejsc z zaspami. Wiatr przed południem niewielki, około południapo południu wzmagający się. Nie na tyle duży aby mieć problemy z utrzymaniem równowagi. Cały dzień słonecznie, niewielki mróz mocno potęgowany wiatrem. W schronisku rano ruch niewielki, po południu schronisko i taras pełne. Warto zabrać ze sobą okularygogle.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.