Warunki dla zapytania Przełęcz pod Kopą Kondracką:Tatry

Przełęcz pod Kopą Kondracką

2021-04-09 07:25
Insta@kates_art_pl
Podejście od Schroniska na Hali Kondratowej, zejście do Kuźnic i wejście na Nosal. Warunki trudne, mocny wiatr, sypki śnieg. Po zejściu spadła lawina w dolinie. Uważajcie, 3 lawinowa! Podejście na Nosal błotniste.
Tatry

Przełęcz pod Kopą Kondracką

2021-04-05 00:07
Insta@ourway.pl
Silny wiatr po południu, ledwo dało się ustać. Sporo nawianego śniegu idąc szlakiem od strony schroniska.
Tatry

Przełęcz pod Kopą Kondracką

2021-03-13 00:00
Insta@oscar_witwild
Podejs?cie od schroniska na Hali Kondratowej (zielony szlak). Warunki dobre w Dolinie Kondratowej, ale od Długiego Żlebu Kondratowego silny wiatr ze śniegiem. Na Przełęczy pod Kopą Kondracką widoczność do 10-15 metrów. Na całej trasie s?nieg twardy, raki i czekan obowia?zkowe oraz ABC lawinowe przydatne. Sporo ludzi i skiturowców. Wszyscy zawracali z Przełęczy pod Kopą Kondracką do schroniska na Hali Kondratowej.
Tatry

Kopa Kondracka

2021-03-07 10:37
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Z Kuźnic, przez Halę Kondratową, na Przełęcz pod Kopą Kondracką, Kopę Kondracką, Kondracką Przełęcz, Halę Kondratową i do Kuźnic. Bardzo dużo turystów, zatrzęsienie skiturowców, momentami sznur ludzi na Przełęcz pod Kopą Kondracką. Śnieg kopny, ujeżdżający. Kilkadziesiąt metrów pod granią lód, szreń, w żlebie nawiany kopny śnieg. Przebieg trasy inny niż letni. Na grani na zmianę twardo, wytopienia, kopny śnieg. Ogromne nawisy na Kondrackiej Przełęczy. Na Giewont przedeptane. Zejście z Kondrackiej Przełęczy w kopnym śniegu, teren rozjeżdżony przez deskarzy, wygląda koszmarnie, jak zajeżdżony przez koparki... Trzeba uważać na skiturowców, walczą o życie na zalodzeniach. Nie zbaczają również na to, że piesi mają pierwszeństwo. Słonecznie, wietrznie, wspaniała widoczność! Pyszne ruskie pierogi na Hali Kondratowej. Pozdrowienia dla wszystkich napotkanych osób, które we mnie rozpoznały znajomą twarz Warunków 😉
Tatry

Czerwone Wierchy

2021-02-27 23:26
Insta@flyingshoes.pl
Gronik - Przysłup Miętusi - Kobylarz Małołączniak - Kopa Kondracka - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Hala Kondratowa Podejście od Wielkiej Polany Małołąckiej przez Przysłup Miętusi i Kobylarzowy żleb. Warunki pogodowe bardzo dobre, śnieg w większości twardy, jedynie na odcinku do Kobylarza sypkie fragmenty. Nie polecam osobom, które nie mają doświadczenia i obycia w zimowych górach. Raki i czekan obowiązkowe na tym odcinku. Czekan przydał się również na zejściu z Małołączniaka w kierunku Kondrackiej Kopy.
Tatry

Kopa Kondracka

2021-02-24 22:56
Małgorzata Sikora
Trasa Kuźnice - Hala Kondratowa - Przełęcz pod Kopą Kondracką - próba na Kasprowy (zawróciliśmy ze względu na warunki) - Kopa Kondracka - Przełęcz Kondracka - Kuźnice. Śnieg na szczytach mocno się topi, zawróciliśmy ze względu na w naszej ocenie spore zagrożenie lawinowe. W kilku miejscach przebija się trawa i kamienie. Widoczność idealna, piękna lampa!
Tatry

Przełęcz pod Kopą Kondracką

2021-02-06 12:14
Insta@dwdgstn
Skitury z Kuźnic na Przełęcz pod Kopą Kondracką. Warunki śniegowe dobre - związany podkład, na nim 5 cm puchu. Widoczność bardzo słaba. Na Kopę nie wyszliśmy, bo wiało i mgła - trudności z nawigacją. Ludzi dużo. Zabawa przednia.
Tatry

Giewont, Kopa Kondracka

2021-02-05 19:42
Insta@grazkaijanuszenarowerach
Trasa: Kuźnice, Hala Kondratowa, Kondracka Przełęcz, Giewont, Kopa Kondracka, Przełęcz pod Kopą Kondracką i Hala Kondratowa. Warunki dobre od Kondratowej, zero wiatru jak i ludzi, o 10 byliśmy na Giewoncie, szlak na Giewont nieprzetarty, kopuła Giewontu dosyć lodowa, czekan i raki obowiązkowo. Zejście przez Kopę Kondracką na spokojnie, a od przełęczy można śmiało uskutecznić dupozjazd. Kominek przed szczytem Giewontu mocno pionowy i trochę lodu, kopaliśmy schodki, bo ciężko było wbić się rakami.
Tatry

Kopa Kondracka

2021-02-05 16:42
Insta@maciekbc
Podejście od Kuźnic niebieskim do schroniska na Hali Kondratowej, szlak fajnie przetarty. Dalej zielonym przez Halę Kondratową na Przełęcz pod Kopą Kondracką, tu już trzeba było się wysilić. Śniegu po kolana do samej przełęczy. Ostatnia prosta na Kopę już z uśmiechem na ustach, ale cały czas głęboki śnieg nie dawał o sobie zapomnieć. Zejście na Kondracką Przełęcz i żółtym na Dolinę Małej Łąki . Kończymy w Groniku.
Tatry

Hala Kondratowa

2021-01-16 19:17
Próba na Giewont, Kopę Kondracką. Na Halę Kondratową fajne warunki, spokojnie bez raczków. Trochę wyślizgane przez narciarzy, ale bez problemu bez. Od Kondratowej ślad dla narciarzy i drugi ciężki. Im wyżej tym gorzej aż do momentu, że nie dało się iść, bo śniegu coraz więcej i nawet torować się nie dało, bo zapadało się po pachy czasem. Nie było szans ani na Giewont ani na Przełęcz pod Kopą Kondracką.
Tatry

Kopa Kondracka

2021-01-11 11:34
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Podejście z Kuźnic (-12 stopni C) na Halę Kondratową twarde, równiutkie, jak autostrada, bez raczkówraków, buty z dobrym bieżnikiem wystarczają tu w zupełności. Z Hali Kondratowej na Przełęcz pod Kopą Kondracką szlakiem letnim, ślad dobrze wydeptany, twardy beton, szłam w rakach, jest dość stromo. Plus kije trekkingowe. Czekan zbędny. Dziewczyny, które schodziły w raczkach, zjeżdżały tu na czterech literach, raczki tu nie wystarczały. Podejście całe w cieniu, bardzo rześko. Bardzo niewiele osób na przełęczy miało raki, wszyscy praktycznie w raczkach i szli dalej, w stronę Kasprowego, jak na mój gust tu już raki powinny być, a nie gumowa zabawka. Od Przełęczy pod Kopą Kondracką na Kopę śnieg miejscami wywiany i prześwitują kamienieżwirek. Tu chłopcy zjeżdżający ze szczytu jeden na tyłku, drugi na jabłku, oczywiście w raczkach (nie róbcie tak!). Na szczycie kilka osób, brak wiatru, ciepło. Widoki nieziemskie. Zejście na Kondracką Przełęcz twarde, miejscami prześwity kamieni. Potem jeszcze w bonusie Giewont, bo zostało trochę dnia, który opisałam wcześniej, i zejście na Halę Kondratową, twarde, bardzo eleganckie w rakach, beton. Zejście z Hali Kondratowej do Kuźnic w samych butach (w sensie bez podkucia 😉 ). W Kuźnicach nieco więcej ludzi. Ogólnie bardzo mało turystów jak na taką pogodę. Cisza i spokój, z maleńkimi wyjątkami. Odniosłam wrażenie, że teraz bardzo wielu turystów ma raczki (oczywiście to na plus, bo lepsze to niż nic), są łatwo dostępne, ale używane są wszędzie oraz nadużywane, nie zdziwiłabym się, jakby nawet się znalazły niebawem na Rysach. Musimy pamiętać, że raczki to gumowa zabawka, która nie nada się na strome szlaki oraz gdy śnieg jest kopny czy mokry. Nie zapominajmy, że podstawowym sprzętem w Tatrach zimą są raki, a raczki mogą ułatwić wędrowanie dolinami czy łagodnymi szlakami.
Tatry

Goryczkowa Czuba

2021-01-09 18:22
Insta@mihal_w
Podejście z Hali Kondratowej na Przełęcz pod Kopą Kondracką i dalej w stronę Kasprowego Wierchu. Szlak lekko przysypany świeżym śniegiem, ale warunki bardzo dobre. Raki i czekan obowiązkowo.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.