Warunki dla zapytania Regle:Tatry

Regle

2022-05-14 06:59
Insta@kacper_stachanczyk
Dolina Lejowa - Przysłop Kominiarski - Dolina Kościeliska - Hala Stoły Droga od Lejowej do Kościeliskiej bez żadnych utrudnień, przejrzystość bardzo dobra, natomiast w drodze do Hali Stoły pozostałości po śniegu i śliska nawierzchnia, w dużej mierze przez błoto. W Dolinie Kościeliskiej standardowo tłumy ludzi.
Tatry

Regle

2022-05-07 22:48
Patryk Tomera
Wielki Kopieniec, Nosal, Sarnia Skała, Regle. Warunki na szlakach typowo wiosenne. Po ostatnich częstych opadach deszczu i burzach jest ślisko. W wielu miejscach sporo błota i gliny, bardzo śliskie kamienie, skały, konary i korzenie drzew. Punktowo występują jeszcze ostatnie połacie śniegu i lodu (większość można ominąć), najgorzej jednak wygląda sytuacja na odcinku z Wielkiej Polany Małołąckiej w stronę Gronika (kilkaset metrów), tam było sporo oblodzeń. Raczki raczej zbędne, wystarczy dobry but i trochę wzmożonej ostrożności, opcjonalnie kijki 😉
Tatry

Regle

2022-04-29 21:37
Insta@mat.npm
Polana Strążyska i Wielka Polana Małołącka Podejście od Doliny Strążyskiej przez Wielką Polanę Małołącką do Doliny Kościeliskiej. Warunki bardzo dobre, temperatura pomiędzy 7 a 10 stopni, brak wiatru. W zacienionych odcinkach zalegający mokry śnieg, na stromych i zacienionych miejscach lód. Raczki wskazane.
Tatry

Regle

2022-04-26 19:35
Biegam-po-szlakach
Info: biegam-po-szlakach Od wejścia do Doliny za Bramką - Dolina Małej Łąki - Wielka Polana Małołącka - Przysłop Miętusi - Hruby Regiel - Droga pod Reglami Na Drodze pod Reglami bez śniegu i lodu. W Dolinie Małej Łąki do skrzyżowania mało śniegu, wyżej w kierunku Wielkiej Polany Małołąckiej zalega śnieg, ale można go częściowo ominąć. Śnieg kopny, niezbyt śliski. Na Wielkiej Polanie Małołąckiej bez śniegu, dużo krokusów i trochę błota na głównym szlaku, tuż obok sucho. Za polaną w kierunku Przełęczy Kondrackiej kopny śnieg. Na szlaku czarnym z polany na Przysłop Miętusi fragmentami śnieg, brak śniegu i płynąca szlakiem woda, Przysłop Miętusi bez śniegu w kierunku Hrubego Regla nowy suchy szlak, za szczytem znów śnieg (północne zbocze) i na Drodze pod Reglami wilgotno, ale bez śniegu. Turystów zaledwie kilku.
Tatry

Polana Chochołowska, Regle

2022-04-13 22:47
Patryk Tomera
Dolina Chochołowska, Przełęcz Kominiarska, Dolina Lejowa. Rewelacyjne warunki do wędrowania. Rano w Dolinie Chochołowskiej sporo oblodzeń, ale większość trasy do przejścia suchą stopą. Polana Chochołowska w znacznym stopniu wytopiona, dużo krokusów, jednak rano bez tłumów ludzi. Podejście na Przełęcz Kominiarską i zejście Doliną Lejową z wszystkimi możliwymi warunkami - sucho, kamienie, błoto, potoki, ciapa, zmrożony śnieg, zapadający się śnieg, lodowisko. Raczki dla pewności można mieć, ale da radę przejść bez. Obowiązkowo okulary przeciwsłoneczne.
Tatry

Regle

2022-04-09 23:33
Piotr Ziolkowski
Z Kir przez Przeł. Kominiarską do Dol. Chochołowskiej Warunki wyśmienite, ścieżka twarda ale nie śliska, czas przejścia zbliżony do letniego; raczki miejscami pomogą (ale można bez), a miejscami trzeba zdejmować (kilka wytopionych odcinków); garstka pieszych turystów na szlaku.
Tatry

Regle

2022-04-08 23:39
Monika Z-a
Dolina Małej Łąki - Przysłop Miętusi - Smreczyński Staw - Iwaniacka Przełęcz - Polana Chochołowska - Siwa Polana Im wyżej tym więcej śniegu zapadającego się pod butem.
Tatry

Nosal, Regle

2022-04-08 21:32
Patryk Tomera
Tatry i Pasmo Gubałowskie, Gubałówka, Droga pod Reglami, Nosal, Kalatówki Śnieg na słonecznych stokach Gubałówki już w większości wytopiony. Kilka białych odcinków występuje w zacienionych, leśnych fragmentach. Sporo błota, przez co miejscami jest dość ślisko. Pod Reglami (ja szedłem od Strążyskiej w stronę Doliny ku Dziurze, dalej przy Dolinie Białego, do samej skoczni) sytuacja zgoła odmienna!! Liczne odcinki z solidną warstwą lodu - jest naprawdę bardzo ślisko! Fragmentami czarny szlak płynął, były widoczne kamienie, kawałek dalej zaś lodowisko lub zmrożony śnieg. Raczki naprawdę przydatne. Podejście na Nosal od Hotelu Murowanica (od tamy) niemal całe bez śniegu i lodu. Większość dość sucha. Pod koniec kilka odcinków ze śniegiem i niewielką ilością lodu, wyżej trochę bardziej mokro, ale dodatkowy sprzęt zbędny - dobre buty w zupełności wystarczają 😉 Zejście na Nosalową Przełęcz również niemal zupełnie bez śniegu i lodu. Biało robi się natomiast przy odbiciu z Nosalowej Przełęczy w stronę Kuźnic. Kilka wyslizganych odcinków. Miejscami jeszcze sporo starego śniegu. Od Kuźnic w stronę Kalatówek najpierw sucho, kamienie całkowicie na wierzchu. Tuż przed budką z biletami pojawia się mokry śnieg, a nieco wyżej istne lodowisko! Raczki obowiązkowo (przynajmniej moim zdaniem, ja osobiście fragment do Kalatówek szedłem w rakach z racji, iż nie posiadam raczków). Na tym odcinku leżało dzisiaj kilka osób. Co do krokusów - powoli zaczynają się pojawiać. Na moje oko do szczytu rozkwitu i dywanów brakuje około 10-14 dni. Wiele zależy od pogody 😉 Zbocza Gubałówki zaczynają pokrywać się fioletowymi kwiatami. Na Kalatówkach również powoli wychodzą spod śniegu i na wytopionych miejscach na polanie.
Tatry

Regle

2022-04-03 08:47
Grzegorz Nałęcz
Dolina za Bramką, Dolina Strążyska Po nocnej dostawie śniegu przybyło kolejne 10cm fantastycznego puchu. Szlak na Drodze po Reglami udeptany, przyczepny. W Dolinie za Bramką świeży puch. Dolina Strążyska pięknie udeptana. Można pomyśleć o raczkach, chociaż jest przyczepnie.
Tatry

Regle

2022-04-01 14:50
Grzegorz Nałęcz
Dolina za Bramką, Droga pod Reglami od Doliny za Bramką poprzez wejście do Doliny Małej Łąki do Gronika Epoka lodowa za nami, jest świeży śnieg. Przyczepność bardzo dobra. W Dolinie za Bramką warto trzymać się wąskiej, wydeptanej w zimie ścieżki (40cm szerokości) poza nią widać dziury głębokie na nawet 30-40cm) trzeba uważać. Na Drodze pod Reglami mniejsza warstwa śniegu, brak lodu, raczki zbędne tak jak w Dolinie za Bramką. Warto korzystać z pięknej śnieżnej aury.
Tatry

Regle

2022-03-22 20:59
Muskat 4U
Droga pod Reglami - Dolina Małołącka - Przysłop Miętusi - Wielka Polana Małołącka - Dolina Małej Łąki - Droga pod Reglami Wycieczka biegowa. Śnieg przyczepny, brak zlodowaceń (poza 20m odcinkiem między wejściem do Doliny za Bramką a Doliną Małej Łąki). Śnieg zmrożony z minimalną warstwą niezwiązaną z podłożem, która daje bardzo dobrą przyczepność nawet podczas biegu bez raków i raczków. Podbieg na Przysłop Miętusi bez fragmentów śliskich. Na Wielkiej Polanie Małołąckiej główna ścieżka twarda, ale widać, że w dzień była trochę grząska - lekkie wgłębienia po butach, ale da się biec, za polaną w lesie w kierunku Giewontu śnieg ubity, ale przyczepny. Poza główną ścieżką na Wielkiej Polanie Małołąckiej śnieg zapada się. Zbieg szlakiem niebieskim w kierunku Gronika, na stromych fragmentach troszkę ślisko, ale da się wolno zbiec (tu raczki wskazane). Dalej na szlaku 'ukraińskim' żółto-niebieskim (stop wojnie!!) przyczepność bardzo dobra. 11km, 1h20m
Tatry

Regle

2022-03-16 15:43
Tomasz Owski
W dolinkach: Białego, Strążyskiej, Za Bramką spadło ok 7-9 cm świeżego śniegu. Chodzi się bardzo przyjemnie. Idą pojedyncze osoby lub jest istna głusza.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.