Warunki dla zapytania Rudawy Janowickie:Rudawy Janowickie

Kolorowe Jeziorka

2022-08-09 21:15
Insta@joannawilkonska
Zielonym szlakiem ze wsi Wieściszowice, piękna, widokowa trasa pod górę, przez cztery kolejne jeziorka. Ostatnie, położone najwyżej, niewielkie po ostatnich upałach. Trzeba uważać na mnóstwo korzeni drzew po drodze, po deszczu bardzo śliskie. Na trasie ławeczki i wiaty do odpoczynku, budka gastronomiczna. Samochodem można podjechać pod samo wejście do parku, to jest na ostatni parking. Cena 10 zł. Wcześniej są prywatne parkingi, na które nachalnie naganiają ich właściciele. Cena jest dokładnie ta sama, a oszczędzicie sobie kilometra drogi pod górę po asfalcie.
reklama

Gdzie w góry...


Tomasz Habdas
"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
Rudawy Janowickie

Skalnik, Mała Ostra

2022-08-01 20:37
Insta@joannawilkonska
Niebieskim szlakiem z parkingu w Czarnowie. Sucho, większość drogi przez las. Widoki możliwe z punktu widokowego Ostra Mała, warto odbić ze szlaku na Skalnik. Parking malutki, trzeba zostawiać auta wzdłuż drogi. Dla zdobywców KGP pieczątka w skrzynce nieopodal szczytu.
Rudawy Janowickie

Skalnik

2022-05-02 00:10
Insta@da_ga_em
Podejście i zejście od Czarnowa zielono-niebieskim szlakiem. Szlak miejscami podmokły, błotnisty. Pogoda bezwietrzna, ale na szczycie odczuwalne ok. 5 stopni.
Rudawy Janowickie

Skalnik

2022-03-10 00:31
Insta@wzur
Skalnik, Mała Ostra czerwonym z Przełęczy pod Średnicą. Szlak przedeptany, śniegu max 20 cm, pojedyncze osoby na trasie. Trzeba uważać na schodkach do punktu widokowego na Małej Ostrej - sporo oblodzeń, mogą się przydać raczki.
Rudawy Janowickie

Sokolik

2021-09-21 00:02
Wojciech Płocki
Schronisko PTTK Szwajcarka ? Krzyżna Góra ? Sokolik Duży ? Koziniec ? Jelenia Góra. Zielony. Na szlakach zasadniczo sucho, choć są miejsca z błotem czy wodą, ale spokojnie do obejścia. Ludzi na szlaku garstka, tylko w okolicach Sokolika.
Rudawy Janowickie

Szwajcarka

2021-09-20 00:03
Wojciech Płocki
Schronisko PTTK na Przełęczy Okraj ? Skalnik ? Schronisko PTTK Szwajcarka. Żółty, niebieski. Na szlakach mokro, miejscami błotniście, w szczególności na żółtym od Rudnika do wiaty ? tam jest walka nie o to czy się wpadnie tylko jak głęboko.. Ludzi na szlakach garstka.
Karkonosze, Rudawy Janowickie

Srebrny Potok, Brama Lubawska

2021-09-18 00:28
Wojciech Płocki
Brama Lubawska, Rudawy Janowickie, Karkonosze, Schronisko Srebrny Potok Lubawka ? Zadzierna ? Paczyn ? Jarkowice ? Schronisko Srebrny Potok. Czerwony, zielony, niebieski, żółty. Na szlakach mokro, ale brak większych utrudnień. Ludzi na szlakach znikoma ilość, całe trzy sztuki, przy schronisku więcej.
Rudawy Janowickie

Sokolik

2021-09-08 17:28
Insta@cypressi
Wyjście z parkingu z Trzcińska na wschód słońca. Od godziny 5 rano można spokojnie iść bez czołówki. Mimo środka tygodnia na górnej platformie ciasno od fotografów i pieszych. Sezon polowania na poranne mgły w Rudawach rozpoczęty na całego.
Rudawy Janowickie

Sokolik

2021-05-30 18:53
Insta@karaslifestyle
Od Janowic Wielkich przez zamek Bolczów, Szwajcarkę, Krzyżną Górę, Sokolik i z powrotem do Janowic. Mało ludzi, szlak miejscami błotnisty, pogoda przyjemna, od 14 słońce.
Rudawy Janowickie

Sokolik Duży, Skalny Most

2021-05-01 21:42
Insta@orhidely
Podejście na Sokolik od strony Trzcińska. Dość sporo ludzi, to samo na Krzyżnej Górze. Kierując się w stronę Skalnego Mostu i Janowic Wielkich ilość ludzi znikoma. Warunki bardzo dobre, momentami ciepło. Bez opadów deszczu ani śniegu. Trochę błota na trasie.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.