Warunki dla zapytania Rusinowa Polana:Tatry

Rusinowa Polana

2021-10-14 23:26
Insta@lusawa_gosia
Podejście od Wierchu Poroniec - trochę błota pod koniec, zejście niebieskim szlakiem - na schodach prowadzących na Wiktorowki bardzo ślisko.
Tatry

Rusinowa Polana

2021-10-13 09:15
Michał Bilko
Nie jest ślisko, temp ok -3, świeży snieg, może że 4cm.
Tatry

Rusinowa Polana

2021-09-24 15:53
D
Start z Palenicy Białczańskiej niebieskim szlakiem na Rusinową, następnie czarnym + czerwonym do schroniska i asfaltem do Palenicy. Szlaki suche, jedynie na czarnym gdzieniegdzie błoto bez znaczenia. Pojedyncze osoby spotkane na większości trasy, najwięcej oczywiście podczas powrotu asfaltem. Warto kupić bilety wstępu on-line, mimo słabszej pogody ok. godz 10 kolejka do wejścia do TPN na ok. 20 os. Parking na Palenicy pełny.
Tatry

Rusinowa Polana

2021-09-18 18:48
Beata Odj
Trasa: Wierch Poroniec- Rusinowa Polana- Wiktorówki- Rusinowa Polana- Polana pod Wołoszynem- Wodogrzmoty Mickiewicza- Stara Roztoka Start z Wierch Porońca. Ruch na trasie jak w szczycie letniego sezonu. Bardzo dużo ludzi mimo pogody, która mówiła nie idź! Zejście na Wiktorówki bez utrudnień. Na Rusinowej Polanie dużo ludzi, przejście na Polanę pod Wołoszynem wymagało w kilku miejscach szczególnej uwagi, ale dało się przejść suchym butem. W Schronisku Roztoka cisza i spokój, pyszna borowikowa z kluseczkami, a szarlotka i herbata roztocka warte tego, żeby tam specjalnie pójść!
Tatry

Krzyżne

2021-09-04 16:36
Michał Glosz
Palenica - Dolina Pięciu Stawów Polskich - Krzyżne - Rówień Waksmundzka - Gęsia Szyja - Palenica Droga przez "Piątkę" na Krzyżne sucha i z bardzo małą ilością ludzi. Na przełęczy kilkadziesiąt osób. Zejście w kierunku Murowańca początkowo suche. Od Czerwonego Stawu w Dolinie Pańszczycy w kilku miejscach szlakiem przepływa potok lub szlak cały w wodziebłocie - w dwóch miejscach przejście suchą stopą wymaga dobrej strategii i sprawności. Odcinek Gęsia Szyja - Rusinowa Polana zdecydowanie nie dla osób ze słabymi kolanami (tysiące schodów). Widoki super, szlak wymagający kondycji (24km).
Tatry

Czarny Staw Gąsienicowy, Rusinowa Polana

2021-08-14 18:23
Anita Dziekan
Trasa: Kuźnice-Boczań -Schr. na Hali Gąsienicowej- Czarny Staw Gąsienicowy - Psia Trawka- Rowień Waksmundzka - Rusinowa Polana Boczań jak zawsze śliski i mokry, później aż do przejścia z Psiej Trawki na Rówień Waksmundzką sucho. Odcinek Psia Trawka - Rówień Waksmundzka - Waksmundzki Potok kilka miejsc z błotem, w większości do obejścia bokiem. Zejście z Równi Waksmundzkiej czerwonym szlakiem do czarnego mokre i śliskie, trzeba uważać. Czarny i potem niebieski suche. Rano o 6 w Kuźnicach przy kasie już tworzyła się kolejka, do 10:30 w rejonie Hali Gąsienicowej oraz Czarnego Stawu Gąsienicowego dużo ludzi, ale nie tłumy. Na czarnym szlaku Dolina Suchej Wody sporo ludzi szło do góry, kolejne odcinki bardzo przyjemne jak chodzi o innych turystów. Rano ciężkie i ciemne chmury wisiały nad Halą - później się wypogodziło.
Tatry

Rusinowa Polana

2021-08-14 11:30
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Turystów wielu, parkingi pełne, pogoda przyjemna, szlak z Wierch Porońca suchutki. Uważajcie na pszczoły i osy. Dziękuję wszystkim uczestnikom za słuchanie opowieści z serca Tatr "Po Szlaki". Do zobaczenia od wtorku nad Czarnym Stawem Gąsienicowym 🙂
Tatry

Gęsia Szyja

2021-05-16 19:23
Insta@artur.surus
Rusinowa Polana, Gęsia Szyja, Rówień Waksmundzka, Wolarczyska Początek trasy od parkingu Łysa Polana, cały czas szlakiem zielonym. Warunki dobre. Odcinek od parkingu do Gęsiej Szyi bez śniegu. Odcinek od Szyi do Równi Waksmundzkiej miejscami tylko ze śniegiem, a etap od Równi do Wolarczysk już w większości ze śniegiem. Raki zbędne, raczki dla chetnych - śnieg twardy na ścieżce, poza nią nogi się zapadają.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.