Warunki dla zapytania Rusinowa Polana:Tatry

Rusinowa Polana

2022-09-22 11:20
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Szlaki w dobrej kondycji, wilgotnawe, miejscami płynie woda na zejściu na Zazadnią. Parking na Wierch Porońcu pełny, koszt to 30zł. Umiarkowana ilość turystów, sporo wycieczek szkolnych. Działa jeszcze bacówka, ale nawet do tygodnia już będą zjeżdżać, także ostatnia szansa na świeże sery!
reklama

Gdzie w góry...


Tomasz Habdas
"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
Tatry

Rusinowa Polana

2022-09-18 10:57
Insta@m.kama88
Tatry

Wiktorówki, Rusinowa Polana

2022-07-17 11:45
J. G.
Zazadnia - Dolina Filipka - Wiktorówki (Sanktuarium MB Jaworzyńskiej Królowej Tatr) - Rusinowa Polana - Wiktorówki - Zazadnia. Wyjście popołudniowe. Szlak suchy, bez większych utrudnień (widoczne prace na tym odcinku, nie utrudniające przejścia). Turystów mało (jak na tę lokalizację).
Tatry

Rusinowa Polana

2022-07-15 07:24
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Rano zimny wiatr, brak słońca, dość rześko jak na lato. Szlaki suche. Z biegiem dnia coraz lepiej, aż ujrzeliśmy ok 13 pełną panoramę Tatr Wysokich. Bardzo dużo turystów od południa. Takie apogeum to 12-15, w tych godzinach może bym odradzała, lepiej wcześniej lub jeśli dobra, nieburzowa pogoda - później. Parking na Wierch Porońcu ok 8:40 jeszcze dysponował wolnymi miejscami, ale później brakowało miejsc i tu i na Zazadniej. Owieczki się pasą ponownie na Rusinowej, wróciły już z Głodówki. Dziś dostałam pytanie, na które nie znałam odpowiedzi - jak się szkoli psy pasterskie, więc zasięgnęłam języka u bacy. Odpowiedź brzmi: same wszystko od razu umiały 🙂 choć był jeden pies co pomagał wilkom i sam dusił owce 😉
Tatry

Gęsia Szyja

2022-06-13 12:02
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Szlaki suche aż do deszczu. Od ok 13:30 niemal ciągły opad. Kurtka przeciwdeszczowa obowiązkowa jak i krem z filtrem. Brak burz. Sporo turystów, ok 10:30 parking na Wierch Porońcu pełny. Duszno do deszczu. Chmury wypiętrzające się, ewidentne. Wierch Poroniec - Rusinowa Polana - Gęsia Szyja - Rusinowa Polana - Palenica Białczańska.
Tatry

Rusinowa Polana

2022-05-24 12:33
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Szlaki wspaniale suche. Nie ma ani grama błota, pogoda cudowna. Turystów sporo, parking na Wierch Porońcu o 11-ej pełny, brak miejsc. Bacówka działa, pyszne, świeżutkie sery. Są też owieczki. Szlak z Zazadniej na Wiktorówki na tygodniu jest zamknięty. Wierch Poroniec - Rusinowa Polana - Wiktorówki - Rusinowa Polana - Palenica Białczańska
Tatry

Gęsia Szyja

2022-04-17 20:54
Insta@oczami_gorskich_pasjonatow
Parking Wierch Poroniec (zielony szlak) - Goły Wierch - Rusinowa Polana - Gęsia Szyja - Rówień Waksmundzka (czerwony szlak) - Dolina Waksmundzka - Polana pod Wołoszynem (czarny szlak) - Rusinowa Polana (zielony szlak) - parking Warunki zimowe, dobre, na szlaku liczne oblodzenia (w godzinach rannych), z powrotem już roztopy. Trasa wymaga posiadania raczków.
Tatry

Rusinowa Polana

2022-03-27 14:02
Insta@adrianna.glegola
Warunki pogodowe dobre, z rana nieco mgliście, podejście szlakiem zielonym (parking Wierch Poroniec - Rusinowa Polana). Szlak był zamarznięty, momentami ślisko, raczki nie były potrzebne, bardziej dla wygody. 🙂 Odcinek prowadzący do Sanktuarium na Wiktorówkach oblodzony (schody szczególnie), przy podejściu raczki obowiązkowe. Zejście z Rusinowej Polany szlakiem niebieskim do Palenicy Białczańskiej. Szlak bardzo przedeptany, miejscami robił się mokry i śliski (szczególnie na stromych zejściach). Raczki i kijki wskazane.
Tatry

Gęsia Szyja

2022-03-19 00:51
Insta@sylwiaanklam
Wierch Poroniec. Rusinowa Polana. Gęsia Szyja. Waksmudzka Równień. Polana pod Wołoszynem. Rusinowa Polana Raczki niezbędne. Za Gęsią Szyją sporo śniegu- trasa wydeptana na "dwa buty".
Tatry

Gęsia Szyja

2022-03-04 23:47
Anita Dziekan
Trasa: Wierch Poroniec - Gęsia Szyja - Wiktorówki - Rusinowa Polana - Palenica Białczańska. Na starej warstwie śniegu i lodu świeży śnieg. Z Wierchu Porońca na Rusinową Polanę świeży śnieg, jest go kilka cm, spokojnie szło się w samych butach. Z Rusinowej Polany na Gęsią Szyję też świeży śnieg, ale pod nim lód. Zalecane raki, ludzie w raczkach mieli problemy z wejściem. Zejście i wejście na Wiktorówki mocno wyślizgane, miejscami wystawał lód - raczki to minimum. Zejście do Palenicy Białczańskiej niebieskim szlakiem miejscami też lód wychodzący spod śniegu. Cały dzień sypał śnieg, widoków brak. Na odcinku Rusinowa Polana - Wiktorówki sporo ludzi walczy o życie bez raczków.
Tatry

Rusinowa Polana

2022-02-22 16:16
J. G.
Wierch Poroniec - Rusinowa Polana - Wierch Poroniec. Śnieg ubity, miejscami przetarty (zlodowaciały) ilub wyślizgany. Raczki dają pewność kroku, choć dobre buty spełniłyby swoje zadanie. Cudne widoki i garstka turystów - pieszych, na skiturach i nartach biegowych.
Tatry

Rusinowa Polana

2022-01-19 22:33
Insta@joannawilkonska
Zielonym szlakiem od parkingu Wierch Poroniec trasa przetarta, twardy lód przysypany świeżym śniegiem, można iść bez raczków, ale trzeba uważać, zwłaszcza przed samą polaną lód wychodzi spod śniegu. Na samej polanie dość ślisko, połacie lodu przeplecione kępami suchej trawy i ziemi. Piękne widoki.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.