Warunki dla zapytania Rysianka:Beskid Żywiecki

Rysianka

2022-06-23 16:45
Połaźmy
Szlak z Żabnicy suchy, miejscami niewielka ilość mokrego podłoża. Na szlaku zaznaczone jest obejście, które jak się okazało skraca dystans i wiedzie wąską ścieżką mocno pod górę. Na szlaku minęłam kilka osób, warunki cudowne 🙂
reklama

Gdzie w góry...


Tomasz Habdas
"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
Beskid Żywiecki

Hala Rysianka

2022-06-11 21:52
Waldemar Jasiński
Hala Rysianka, Hala Lipowska Pętla z Sopotni Wielkiej - w jedną stronę najkrótszym szlakiem niebieskim, powrót przez Romankę. Wejście bardzo przyjemne i bezproblemowe. Troszkę błota i płynącej wody, ale spokojnie do przejściaominięcia. Powrót niestety przez długi czas skrajnie nieprzyjemny. Podłoże z nierównych i poruszających się kamieni towarzyszyło przez chyba większość drogi, a ostatni fragment (odcinek czarnego szlaku) będę wspominał jako jedno z najbardziej uciążliwych przejść w mojej górskiej "karierze". Ludzi na szlakach niewielu, w schroniskach też nieźle, choć pechowo trafiliśmy akurat na kolejkę do obiadu.
Beskid Żywiecki

Rysianka

2022-05-15 07:12
Insta@justynaruta_coach
Pętla Żabnica Skałka - Hala Boracza-Hala Redykalna- Hala Lipowska - Hala Rysianka - Żabnica Warunki bardzo dobre, na całej trasie sucho, błoto tylko na krótkim odcinku pomiędzy Halą Lipowską a Rysianką, sprzęt zbędny.
Beskid Żywiecki

Hala Rysianka

2022-05-15 07:10
Insta@gory_na_wynos
Podejście na Halę Rysiankę ze Zlatnej Huty przez Trzy Kopce, dalej żółtym szlakiem na Halę Lipowską i w dół szlakami niebieskim i żółtym. Warunki wyśmienite, dwa schroniska po drodze, kilka bardziej stromych podejść, ale szlak warty polecenia.
Beskid Żywiecki

Rysianka

2022-04-29 23:43
Insta@mmartam_
Trasa Zielonym szlakiem Żabnica Skałka - Rysianka - Hala Lipowska - Hala Boracza i później czarnym do Żabnicy Skałki. Od połowy trasy dosyć dużo mokrego i sliskiego śniegu, kijki przydatne. Pogoda piękna, ale widoczność kiepska.
Beskid Żywiecki

Hala Rysianka

2022-04-26 19:02
Insta@gorozdobywacz
Sopotnia Wielka, Hala Rysianka, Hala Lipowska, Sopotnia Wielka. Szlak początkowo ok, później dość mokro i sporo płynących strumyków. Wyżej zapadający się śnieg i trochę błota. Pogoda piękna, krokusy dopisują. Na szlaku i pod schroniskiem na Hali Rysiance razem minęliśmy 4 osoby.
Beskid Żywiecki

Hala Rysianka

2022-02-19 08:57
Insta@marcelinakondas
Żabnica Skałka - Słowianka - Rysianka - Hala Boracza - Żabnica Skałka Wyjście czarnym szlakiem z Żabnicy, szlak przetarty, warto zabrać raczki. Następnie czerwonym szlakiem na Rysiankę, również przetarte, raczki bardzo się przydadzą. Następnie na Halę Lipowską i zielonym na Halę Boraczą. Szlaki wydeptane, trochę rozmoczonego śniegu. Powrót czarnym szlakiem z Boraczej - szeroki, przetarty szlak. Dodatkowo mam info, że niebieski szlak na Romankę jest zasypany i trzeba go przecierać.
Beskid Żywiecki

Hala Rysianka

2022-02-14 19:20
Insta@crist_off
Szlak: Żabnica Skałka - Hala Boracza - Hala Redykalna - Hala Lipowska - Hala Rysianka - Żabnica Skałka Tłumy turystów, szczególnie w niedzielę. Boracza oblegana i "wyślizgana" w okolicach schroniska, ale szlak niewymagający raczków i przedreptany. Trasa między Boraczą a Rysianką również udeptana. Śnieg zmrożony, ślad dość szeroki. Na szczytach spory wiatr, ale do tego multum słońca i bardzo dobre warunki do wędrówki. Raczki założyłem podczas zejścia z Rysianki, bo w pewnym momencie wydeptany szlak bardzo wąski i mocno wyślizgany, w samej Żabnicy za mostkiem na drodze lekkie lodowisko. Stuptuty za to zbyteczne.
Beskid Żywiecki

Hala Rysianka

2022-02-12 13:52
Insta@tomaszpodgorke
Żabnica Skałka - Hala Boracza - Hala Redykalna - Hala Lipowska - Hala Rysianka Warunki bardzo dobre. Śniegu sporo, ale szlak w całości przetarty. Kijki bardzo przydatne. Warto mieć ze sobą raczki, bo mogą się przydać na zejściu... Lokalne oblodzenia, głównie już na asfalcie... Na Hali Lipowskiej najlepsze pierogi ruskie na świecie! Po drodze kilku skitourowców... z czego część walczyła o życie, próbując w ogólę utrzymać równowagę na nartach... Pięknie widoczne Tatry i Mała Fatra!!!
Beskid Żywiecki

Hala Rysianka

2022-02-09 23:46
Insta@doloresb902
Podejście czarnym szlakiem ze Złatnej na Rysiankę. Szlak przetarty, warunki dobre. Piękna pogoda, dużo słońca.
Beskid Żywiecki

Rysianka

2022-01-09 01:42
Insta@shadowy_naszlaku
Żabnica Skałka - Rysianka Szlak zielony z Żabnicy Skałki na Rysiankę mocno oblodzony. Śniegu nie jest dużo i nie jest grząski, natomiast znaczna część szlaku pokryta jest lodem, w niższych partiach także pod liśćmi. Raczki i kijki bardzo zalecane.
Beskid Żywiecki

Rysianka

2022-01-08 15:54
Insta@nikami_sztaldo
Romanka i Rysianka Pętelka z Sopotni Wielkiej, czarny szlak, następnie niebieski na Romankę, żółto-czerwony na Rysiankę, powrót niebieskim szlakiem do Sopotni. Śnieg wydeptany, im wyżej jest go więcej, nie zapada się. Raczki przydatne na niebieskim szlaku z Rysianki, liczne oblodzenia przy ciekach wodnych.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.