Warunki dla zapytania Rysy:Tatry

Rysy

2021-11-25 19:48
Joanna Skwarek
Rysy z Morskiego Oka Asfalt w śniegu, ale na spokojnie bez raczków. Do Buli pod Rysami raczki, później już raki. Sypki śnieg, kamienie pokryte lodem. Do pierwszych łańcuchów spokojnie się szło, później zerwał się wiatr i padła szybka decyzja o odwrocie. Ślady zawiane jak i luki pomiędzy kamieniami. Trzeba było bardzo uważać. Temperatura odczuwalna ok. -12 stopni, mimo że było widać słońce od południowej ściany.
Tatry

Rysy

2021-11-14 18:22
Insta@isthisreality_nelly
Do Czarnego Stawu pod Rysami piękne warunki, sucho i bez raczków. Przed Bulą zaczyna się oblodzenie. Raczki to absolutne minimum, ale najlepiej pełny zestaw - raki, czekan, kask. Niestety wycof w okolicach Buli. Po południu kamienie na zejściu do MOka śliskie. Warun raczej dla koneserów.
Tatry

Rysy

2021-11-12 18:44
Adam B-ch
Na samą górę spokojnie w samych raczkach, piękna pogoda, na górze słońce i świetne warunki 🙂
Tatry

Rysy

2021-11-06 19:40
Insta@b.m.bar
Podejście do pierwszych łańcuchów w raczkach czy rakach spoko, ale przy pierwszych łańcuchach już spory lód. Wycof.
Tatry

Rysy SK

2021-10-31 12:09
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Info bezużyteczne, ale jakże sentymentalne 😉 Miejscami plamy lodu między kamieniami, głównie na łańcuchach, raczki zbędne. Wspaniałe zakończenie sezonu, wymarzona pogoda. Sporo turystów, spotkanych kilkoro znajomych, których serdecznie pozdrawiam! Przy akompaniamencie pianina pożegnaliśmy się dziś z wycieczkami na Rysy aż do 15.06 🙁
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2021-10-30 11:53
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Palenica Białczańska - Siklawa - Dolina Pięciu Stawów Polskich - Szpiglasowa Przełęcz - Szpiglasowy Wierch - Szpiglasowa Przełęcz - Morskie Oko - Palenica Białczańska Wspaniały dzień w górach! Przepiękna pogoda, choć trochę wiało, szczególnie na progu D5SP i na szczycie Szpiglasowego Wierchu. Fantastyczna widoczność. Szlaki suche, ale miejscami lód. Wszystko do ominięcia, nie użyliśmy raczków, były zbędne. Bardzo trzeba uważać na łańcuchach na Szpiglasową Przełęcz, kilka dużych płatów lodu. Turystów wielu jak na tę porę roku, ale bez większych zatorów, może poza jednym, który zrobiliśmy my 😉 Koszmarnie kruchy odcinek żółtego szlaku z Piątki tuż przed łańcuchami, można tam wywinąć niezłego orła i spaść co gorsza, myślę, ze nadaje się do natychmiastowego remontu, znacznie bardziej niż Rysy. Uwaga: bufet i bar w Piątce zamykane są w godz. 10-11 i 19-19:30. Dziwi to bardzo, bo od 10 jest naprawdę dużo osób, przygotujcie się na to, że nie kupicie wtedy nawet picia. Wrzątek jest dostępny cały czas. Jeszcze taka uwaga - jeśli nieopatrznie zrzucicie kamień - KRZYCZCIE "KAMIEŃ" - pozwoli to być może osobom pod wami uniknąć uderzenia, czego nie miałam szansy zrobić dziś ja...
Tatry

Rysy SK

2021-10-28 09:23
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Parking Popradske Pleso - Popradske Pleso - Rysy Rano szron i lekki mróz, cała woda w dolinie i na szlaku zmrożona w lód. Problematyczne z powodu lodu miejsca to łańcuchy i kominek na przejściu przez ramię Rysów. Raczków nie użyliśmy. Po południu w dolinie woda, wyżej lód się utrzymywał. Niewiele się wytopiło od poniedziałku. Ilość osób umiarkowana, ale nie pusto. Wspaniała pogoda. Od strony polskiej ludzie podchodzili w raczkach. Chata pod Rysami szykuje się do zamknięcia. Szlaki w Słowackich Tatrach zostaną powyżej schronisk zamknięte od 1.11 aż do 15.06 na coroczną przerwę zimową.
Tatry

Rysy SK

2021-10-25 12:35
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Wyjście z parkingu Popradske Pleso Zastavka, przez Popradske Pleso, Żabi Staw, Chatę pod Rysami, Rysy. Niewielu turystów na szlaku i w schroniskach, na szczycie jak weszliśmy z 10 osób, jak poszliśmy na wierzchołek słowacki - nagle nikogo. Niesamowity widok pustych Rysów. Szlak suchy, bez błota, w niektórych miejscach śnieg i lód. Nie użyliśmy raczków, ale trzeba bardzo uważać na łańcuchach, przed Chatą pod Rysami, na przejściu przez grań ramienia Rysów w kominku, na szczycie. Strona polska w znacznie gorszej kondycji, śnieg i lód, warunki trudne. Piękna, słoneczna pogoda cały dzień. Rano rześko bardzo, lekki mróz, czapki, rękawiczki, kurtki puchowe. Później szlismy od wejścia w słońce już w samych koszulkach z długim rękawem. Powrót w bluzach. Trzeba być przygotowanym na bardzo różne temperatury. Wiatr tylko na Wadze i okolicy. Wspaniała widoczność!!
Tatry

Rysy PL

2021-10-25 00:28
Kamil Orda
Ciężki warun. Od dołu z rakami, bo lód, wyżej w raczkach, bo śnieg. Ślisko na lodzie.
Tatry

Rysy PL

2021-10-19 00:06
Insta@b33eer
Wyjście o świcie, kamienie przy Morskim Oku śliskie, tak samo podejście na Czarny Staw (powrót tak samo, dużo osób pchających się na Czarny Staw mimo bardzo śliskich kamieni, schodzili na siedząco), szlak na Rysy lekko ośnieżony, widoczne skały, raczki zdecydowanie wystarczające, łańcuchy oszronione, lecz nie przykryte śniegiem. W jednym miejscu wydeptany szlak na Niżne Rysy, kilka osób przez pomyłkę odbiło w wydeptaną trasę. Kijki przy zejściu przydatne, na szczycie prawie bezwietrznie. Warunki według mnie bardzo dobre.
Tatry

Rysy PL

2021-10-10 19:07
Dawid Szymkiewicz
Wejście od strony polskiej. Szlak suchy, występują jedynie pojedyncze oblodzenia - najwięcej w okolicach pierwszych łańcuchów, ale wszystkie są do ominięcia.
Tatry

Kazalnica Mięguszowiecka

2021-10-09 09:23
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Palenica Białczańska - Morskie Oko - Czarny Staw pod Rysami - Kazalnica Doszliśmy do końca łańcuchów i wykonaliśmy wycof. Szlaki generalnie suche, ale - wcześnie rano kamienie oblodzone szronem i śliskie, również nad Mokiem, później już tylko lodem w niektórych miejscach. Nie założyliśmy raczków, dało się lód ominąć, ale trzeba bardzo uważać, na czym się staje. Chłodno, temperatura poniżej zera, od świtu lampa, pod wieczór chmury przysłoniły najwyższe szczyty. Sporo turystów, ale większość szła na Rysy. W schronisku i na asfalcie po południu tłumy. Spora koleja do baru. Pozdrowienia dla wszystkich osób, które mnie rozpoznały i zagadały na szlaku 🙂
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.