Warunki dla zapytania Rysy:Tatry

Rysy od SK

2020-09-24 15:16
Insta@aadored
Start z Popradzkiego Stawu o 6:00 niebieskim szlakiem, potem czerwonym z Rozwidlenia nad Żabim Potokiem prosto na Rysy. Warunki pogodowe rano bardzo dobre, za Żabimi stawami nieznaczne pogorszenie pogody, bez deszczu. Szlaki na wejściu aż do samego szczytu suche, umiarkowana liczba osób. Na szczycie słabsza widoczność. Znaczne pogorszenie pogody na zejściu za Chatą pod Rysami koło 11:30, z nielicznymi przejaśnieniami.
Tatry

Rysy od SK

2020-09-20 12:43
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Szlaki suche, turystów umiarkowana ilość, niewielu po południu na szczycie. Dotarłyśmy na wierzchołek po 14-ej. Jam session w Chacie pod Rysami. Cola 0.5l kosztuje tu 15zł. Czosnkowa zupa 20zł. Parking ok 8 mocno zapełniony. Piękna pogoda, ale rano i wieczorem bardzo chłodno. Dobrze mieć sweter puchowy. Pod wieczór rykowisko jeleni oraz łanie wbiegające na drodze prosto pod auto 🙁
Tatry

Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem

2020-09-13 17:51
Kaja
O 6 parking na Palenicy wypełniony w 75%. Nad Mokiem sporo ludzi, ale większość szła na Rysy. Na trasie na przełęcz ruch mały, bez kolejek i zatorów. O 11 na szczycie jakieś 15 osób. Podczas zejścia jeden mały zator, poza tym bez problemów. Nad Czarnym Stawem i Morskim Okiem tłumy 🙂 Pogoda słoneczna, pojedyncze chmury. #aktualneTatry #aktualnePrzełęczPodChłopkiem
Tatry

Rysy od strony SK

2020-09-09 18:50
Magdalena Woszczyk
Pogoda idealna, niebo bezchmurne, ruch jak na środek tygodnia spory, aczkolwiek bez większych zatorów, jedynie przy schodkach i łańcuchach trochę się korkowało. Na szczycie, szczególnie polskim, ruch jak w biedrze, trzeba było się pilnować żeby Cię ludzie nie zrzucili pchając się, kilka osób weszło też chyba tylko po to by zapalić papierosa...
Tatry

Rysy od strony polskiej

2020-08-30 07:22
Insta@mewa_w_locie
Mimo nocnej burzy kamienie były suche. Jeżeli wystartuje się ze schroniska o świcie to na szlaku nie ma wielu osób, dzieki czemu idzie się swobodnie. Na pewno trzeba uważać aby nie osunąć się z drobnymi kamieniami. Na samym szczycie mocny wiatr.
Tatry

Rysy

2020-08-28 07:59
Olek Franosz
W MOKU ludzi garstka przed 7 rano. Na szlaku na Rysy z Czarnego Stawu kilka przestojów na łańcuchach. Na szczycie o 10 bez problemu można porobić fotki bez zbędnych osób w tle. Natomiast 30min później od strony słowackiej sznur ludzi. Przy zejściu spory korek i ciasno na grzędzie, na łańcuchach korki przy mijankach. O 13 w MOKU brak wolnych kamieni żeby przycupnąć. Rano chłodny wiatr, długi rękaw a nawet cienka czapka, BUFF wskazane. Pogoda idealna.
Tatry

Rysy

2020-08-26 17:21
Insta@blue_photography04
4:40 wyjście z Palenicy. Bardzo dobre warunki, choć dość wietrznie. Szlak suchy. Przy zejściu po 10 tworzyły się zatory na łańcuchach.
Tatry

Rysy

2020-08-20 22:13
Waldemar Jasiński
Przejście transgraniczne z początkiem po stronie polskiej. Na całym szlaku sucho i bez niespodzianek. Przy bardzo wczesnym wyjściu ludzi na szlaku niewielu i można swobodnie iść swoim tempem. Na szczycie koło 9:30 również sporo miejsca. Wierzchołek słowacki pusty jeszcze przez długi czas od przybycia, polski po godzinie był już zatłoczony. Zejście na stronę słowacką to już konieczność mijania przede wszystkim tłumu ludzi wchodzących, ale korków nie odnotowałem. Jeśli chodzi o opcję transgraniczną, to warto się zainteresować autobusem Tatra Express o 15:40 ze Starego Smokovca na Łysą Polanę. Najpóźniejsza Elektricka, którą zdąży się dojechać, jedzie godzinę wcześniej ze Strbskiego Plesa.
Tatry

Rysy od strony SK

2020-08-20 10:22
Magdalena Twardowska
Od rana pochmurno, po południu słonecznie i ciepło, dobra widoczność. Tłumy na szlaku od strony SK poruszające się w obie strony i na obu wierzchołkach.
Tatry

Rysy

2020-08-08 09:46
Insta@daras91
Wyjście o 4:00 z Palenicy. Ciepły poranek. Bezchmurnie do samego Szczytu. Szlak suchy. Przy zejściu bardzo słonecznie.
Tatry

Rysy od SK

2020-08-02 09:31
Insta@_aguskaa
Rysy od strony słowackiej Trasa: stacja elektriczki ?Popradske Pleso? ? Popradzki Staw - Chata pod Rysami - Waga - Rysy Szlak: niebieski, czerwony Start około 4:45 z parkingu, było już dużo samochodów. Szlak suchy, czyste niebo, wspaniałe widoki. Bardzo ciepło. Na szlaku mała ilość turystów i brak korków na łańcuchach. Najwięcej osób dopiero na szczycie około godziny 910.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2020-08-02 00:35
Waldemar Jasiński
Kierunek od Doliny Pięciu Stawów do Morskiego Oka. Wszystko na szlakach w porządku, suchutko, troszkę krucho w zasadzie tylko przy łańcuchach i przy samym podejściu na szczyt. Start około 4:30 i zaskakująco dużo ludzi wyruszających o tej godzinie, aczkolwiek większość skierowała się ku Morskiemu Oku, zapewne na Rysy. Do samej Szpiglasowej Przełęczy, a nawet szczytu spotkaliśmy umiarkowaną liczbę turystów, w okolicach szczytu też spokojnie można było znaleźć swoje miejsce, a na szczycie porobić bez presji zdjęcia (w okolicach godziny 10). Trochę bardziej tłoczno w zasadzie dopiero pod koniec ceprostrady. Nad Morskim Okiem i na asfalcie oczywiście tłumy.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.