Warunki dla zapytania Rysy:Tatry

Rysy

2022-05-21 22:41
Insta@dobrezycienaturalnie
Podejście do Czarnego Stawu prawie bez śniegu. Od Czarnego Stawu śnieg. Wejście na Rysy żlebem w śniegu. Na dole miękki, od 1500m w górę twardy, zbity, ciężko wbić stopę poza wydeptanym śladem w śniegu. Bez raków nie ruszaj. Bardzo przydaje się czekan na ostatnich 150m pod szczytem.
Tatry

Rysy

2022-05-15 23:59
Insta@tulaczka_odyseusza
W górę świetnie, bo po nocy śnieg twardy, więc zgrabnie się wchodziło, ale po 12:00 jak zaczęło wyłaniać się słońce to jedynie w zacienieniu trzymało się to jakoś kupy. W słońcu wszystko się rozjeżdża. Bardzo się grzęźnie. Człowiek cały mokry po zejściu.
Tatry

Rysy

2022-05-09 19:21
Insta@kaaterinaa_k
Wejście od polskiej strony. Pokrywa śnieżna w drodze na Rysy niestabilna. Śnieg mokry i osuwający się, raki i czekan must have! Polecam też kask. 9 maja lawinowa jedynka, ale warun na dwójkę, jak nic. W drodze z Czarnego Stawu pod Rysami osuwiska i małe lawiny, topniejący śnieg w formie małych wodospadów w wyższych partiach. Pogoda jak w kalejdoskopie, ale udało się wejść. Na dniach może być to znacznie bardziej niebezpieczne ze względu na temperaturę.
Tatry

Rysy

2022-04-11 22:06
Insta@__piotrek_
Dużo świeżego, grząskiego śniegu. Po południu zaczynał rozmiękać. Na stawach śnieg przepadający. Słonecznie, niemal bezwietrznie, temperatura lekko poniżej zera, ruch niewielki.
Tatry

Rysy

2022-03-20 15:58
Warunki ogólnie dobre, tylko za Bulą pod Rysami już trochę gorsza jakość śniegu, bo nawiało go na szlak. Ale jak widać tłumy mimo wszystko obrały dobry kierunek. Pogoda wszystko zrekompensowała, piękne okienko pogodowe.
Tatry

Rysy

2021-11-25 19:48
Joanna Skwarek
Rysy z Morskiego Oka Asfalt w śniegu, ale na spokojnie bez raczków. Do Buli pod Rysami raczki, później już raki. Sypki śnieg, kamienie pokryte lodem. Do pierwszych łańcuchów spokojnie się szło, później zerwał się wiatr i padła szybka decyzja o odwrocie. Ślady zawiane jak i luki pomiędzy kamieniami. Trzeba było bardzo uważać. Temperatura odczuwalna ok. -12 stopni, mimo że było widać słońce od południowej ściany.
Tatry

Rysy

2021-11-14 18:22
Insta@isthisreality_nelly
Do Czarnego Stawu pod Rysami piękne warunki, sucho i bez raczków. Przed Bulą zaczyna się oblodzenie. Raczki to absolutne minimum, ale najlepiej pełny zestaw - raki, czekan, kask. Niestety wycof w okolicach Buli. Po południu kamienie na zejściu do MOka śliskie. Warun raczej dla koneserów.
Tatry

Rysy

2021-11-12 18:44
Adam B-ch
Na samą górę spokojnie w samych raczkach, piękna pogoda, na górze słońce i świetne warunki 🙂
Tatry

Rysy

2021-11-06 19:40
Insta@b.m.bar
Podejście do pierwszych łańcuchów w raczkach czy rakach spoko, ale przy pierwszych łańcuchach już spory lód. Wycof.
Tatry

Rysy SK

2021-10-31 12:09
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Info bezużyteczne, ale jakże sentymentalne 😉 Miejscami plamy lodu między kamieniami, głównie na łańcuchach, raczki zbędne. Wspaniałe zakończenie sezonu, wymarzona pogoda. Sporo turystów, spotkanych kilkoro znajomych, których serdecznie pozdrawiam! Przy akompaniamencie pianina pożegnaliśmy się dziś z wycieczkami na Rysy aż do 15.06 🙁
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2021-10-30 11:53
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Palenica Białczańska - Siklawa - Dolina Pięciu Stawów Polskich - Szpiglasowa Przełęcz - Szpiglasowy Wierch - Szpiglasowa Przełęcz - Morskie Oko - Palenica Białczańska Wspaniały dzień w górach! Przepiękna pogoda, choć trochę wiało, szczególnie na progu D5SP i na szczycie Szpiglasowego Wierchu. Fantastyczna widoczność. Szlaki suche, ale miejscami lód. Wszystko do ominięcia, nie użyliśmy raczków, były zbędne. Bardzo trzeba uważać na łańcuchach na Szpiglasową Przełęcz, kilka dużych płatów lodu. Turystów wielu jak na tę porę roku, ale bez większych zatorów, może poza jednym, który zrobiliśmy my 😉 Koszmarnie kruchy odcinek żółtego szlaku z Piątki tuż przed łańcuchami, można tam wywinąć niezłego orła i spaść co gorsza, myślę, ze nadaje się do natychmiastowego remontu, znacznie bardziej niż Rysy. Uwaga: bufet i bar w Piątce zamykane są w godz. 10-11 i 19-19:30. Dziwi to bardzo, bo od 10 jest naprawdę dużo osób, przygotujcie się na to, że nie kupicie wtedy nawet picia. Wrzątek jest dostępny cały czas. Jeszcze taka uwaga - jeśli nieopatrznie zrzucicie kamień - KRZYCZCIE "KAMIEŃ" - pozwoli to być może osobom pod wami uniknąć uderzenia, czego nie miałam szansy zrobić dziś ja...
Tatry

Rysy SK

2021-10-28 09:23
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Parking Popradske Pleso - Popradske Pleso - Rysy Rano szron i lekki mróz, cała woda w dolinie i na szlaku zmrożona w lód. Problematyczne z powodu lodu miejsca to łańcuchy i kominek na przejściu przez ramię Rysów. Raczków nie użyliśmy. Po południu w dolinie woda, wyżej lód się utrzymywał. Niewiele się wytopiło od poniedziałku. Ilość osób umiarkowana, ale nie pusto. Wspaniała pogoda. Od strony polskiej ludzie podchodzili w raczkach. Chata pod Rysami szykuje się do zamknięcia. Szlaki w Słowackich Tatrach zostaną powyżej schronisk zamknięte od 1.11 aż do 15.06 na coroczną przerwę zimową.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.