Warunki dla zapytania Rysy PLSK:Tatry

Rysy plsk

2021-09-26 10:53
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Kamienie niżej mokre, wyżej suche. Znikome ilości śniegu na szlaku. Tuż pod szczytem, zaraz za przełączką, większy płat śniegu. Założyliśmy na niego raczki. Wiele osób szło bez dodatkowego sprzętu. Ludzi sporo, ale bez dramatu i bez zatorów. W Chacie pod Rysami kolejki zarówno do toalety jak i baru. Dużo turystów. Piękna pogoda cały dzień, choć trochę chmur.
Tatry

Rysy PLSK

2021-09-11 11:25
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Po 16h oczekiwania w kolejce udało nam się zdobyć szczyt o 14-ej (to-jest-żart, staliśmy tylko 2h pod szczytem w kolejce ze zdjęcia, proszę nie brać tego dosłownie!!) 😀 Ludzi masa i wcale mnie to nie dziwi, taka pogoda! Szlak suchy, częściowo naprawiony. Schodzimy na stronę słowacką. Dotarcie na szczyt zajęło nam 9h od strony polskiej z parkingu. Zaznaczam, że szliśmy powoli. W kolejkach kulturalnie, czasem ktoś dostał publiczne uuuuuu za wpychanie się, ale były to jednostki. Po stronie słowackiej też dużo ludzi, zejście po 14-ej bez większych zatorów, jednak w kolejce do toalety po 15 osób (pół h stania). Parking Popradske Pleso pełniutki.
Tatry

Rysy PLSK

2021-08-15 08:42
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Wejście z Palenicy Białczańskiej, zejście do Popradskiego Plesa. Szlaki suche jak pieprz. Turystów wielu, nie dziwne to w sumie, bo 15.08, pogodna niedziela. Już o 4:30 na Palenicy sznur aut i grupek. Zdarzały się jakieś pojedyncze przypadki chodzenia poza szlakiem i odpalania kamieni na innych turystów, jeden przypadek na prośbę o powrót na szlak po uruchomieniu 30cm kamola stwierdził "przecież macie kaski"... Zdarzyło się tylko raz, że ktoś przyspieszony nie mógł ustać w kolejce do łańcucha i próbował bokiem wyprzedzać oczekujących na swoją kolej. Poza tym wspaniale. Korek złapał nas jeszcze kawałek przed przełączką, ale w miarę sprawnie weszliśmy na szczyt. Pogoda super, trochę chmur od południa, raz zagrzmiało ok 14. Pyszna zupa czosnkowa w Chacie pod Rysami. Od strony słowackiej ruch normalny, bez zatorów. Wydarzył się niestety śmiertelny wypadek w Dolinie Złomisk 🙁
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.