Warunki dla zapytania Rysy SK:Tatry

Rysy SK

2022-09-19 11:56
Insta@rysiu1983
Podejście na Rysy z Popradskiego Plesa. Podjecie do Chaty pod Rysami bez większych problemów, śnieg od Żabiego Stawu. W raczkach idzie się dobrze. Wejście na szczyt już dużo śniegu, szlak przetarty. Raczki to minimum.
reklama

Gdzie w góry...


Tomasz Habdas
"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
Tatry

Rysy SK

2022-09-09 12:32
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Popradske Pleso Zastavka - Rysy Start ok 7:00, na parkingu niewiele zajętych miejsc (koszt 10eur, są parkometry, a gotówką u parkingowego w budce można zapłacić), szlaki mokre, mgła, mała mżawka pod Popradzkim Stawem. Godzinna przerwa w schronisku. Później szlaki obeschły, ale na łańcuchach skała mokra. Kilka kałuż. Wyżej sucho. Sporo turystów. Nad Wagą zimny wiatr, rękawiczki, czapka, dwie warstwy ocieplające - niezbędne. Widoki zmienne, raz mgła, raz słońce. Nie udało nam się zobaczyć Morskiego Oka. Za to z obu wierzchołków widzieliśmy widmo Brockenu 😀 Raz klientka prawie oberwała w rękę sporym kamieniem - proszę uważajcie na co tam stajecie. Wiele osób idzie po kruszyźnie nie patrząc co zrzuca, kask wg mnie tam jest niezbędny. A da się przecież iść po litej skale... "Sorry" może się za którymś razem okazać niewystarczające, jak komuś zrzuconym kamieniem ktoś złamie rękę czy rozbije głowę : Zupa czosnkowa w Chacie pod Rysami dziś rozwodniona (20zł) 🙁 Za to było dwóch fajnych pianistów 🙂 Kawa w Popradzkim pyszna - 2.5eur. Pozdrowienia dla wszystkich napotkanych znajomych!
Tatry

Rysy SK

2022-09-02 19:23
Martyna Czupryńska
Szlakiem czerwonym od Strbskiego Plesa. Początek 6:30, całość szlaku zajęła nam 9h. Pogoda przez cały odcinek dopisała, miejscami zimno i wietrznie, na szczycie lampa i mnóstwo ludzi. Warunki sprzyjające, bez żadnych trudności, szlak suchy na całej długości. Początkowo ludzi jak na lekarstwo. Tłok zaczął robić się dopiero przy Jeziorze Popradzkim. Ludzie mili, bezproblemowi, nikt się nie przepychał, pełna kulturka. Na szczycie trochę nerwowo, dużo małych i większych kamyków, które spadały spod butów, kask na ten odcinek obowiązkowy?
Tatry

Rysy SK

2022-08-25 22:33
Konrad Batory
Wejście ze strony słowackiej. Wyjście przed świtem, szczyt 7.40 bardzo przyjemnie ciepło, suchy szlak , dopiero na powrocie chyba zaczęła spływać rosa po nocy i szlak mokry, na trasie na powrocie tłumy i kolejka na łańcuchach i drabinkach.
Tatry

Rysy SK

2022-08-18 10:10
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Przeczytajcie do końca! Z Popradske Pleso Zastavka. Dziś tłumy, co wcale nie dziwi, prognozy były świetne i się sprawdziły. Na chwilę weszło na szczyt zachmurzenie, które zaraz przeszło. Szlaki wspaniale suche, może jakieś dwie kałuże na szczytach i jedno mokre, śliskie miejsce na łańcuchach (zawsze tam mokro). Zatory na łańcuchach w obie strony, bardzo ciasno na obu wierzchołkach, na polskim gorzej. Rano rześko, potem cieplutko. Są już parkometry na parkingu, płatność kartą. Cały dzień 10euro. O 6 rano sporo jeszcze wolnych miejsc. Czosnkowa w Chacie pyszna, 4eur lub 20zł. Dostaliśmy też w prezencie caj za wniesienie wody mineralnej 😀 Za to jest nowy dzierżawca w Poradzkim Plesie i zniknęły jajka sadzone i w ogóle takie śniadania na porcyjki, można tylko kupić pełne śniadanie za 12euro. Mały caj 2euro, pyszny. Pozdrowienia dla wszystkich spotkanych osób, które nas rozpoznały i znajomych. Wydarzył się dziś rano poważny wypadek tuż pod Chatą pod Rysami, w okolicy chorągiewek. Ludzie, którzy byli świadkami przekazywali mi tę informację, gdyż dziwiliśmy się na głos skąd tam tyle krwi i co tam się stało. Pijany turysta (ponoć Polak) spadł ze skałki ok 20m, miał otwarte złamanie nogi, roztrzaskaną głowę, wybite zęby. Zbierało go śmigło, my wtedy byliśmy w schronisku nad Popradzkim Stawem, dziwiła wczesna pora podwójnego lotu śmigła. Krążą jeszcze dodatkowe, niezbyt chlubne informacje dotyczące tego wydarzenia, ale wręcz nie mogę uwierzyć, że to prawda, więc może powstrzymam się od opisywania tego. Wypadek bardzo nieciekawy i niesamowicie niebezpieczny.
Tatry

Rysy SK

2022-07-16 11:48
Agnieszka Piekacz
Podejście od strony słowackiej. Wyjście z Popradske Pleso przed 7 rano. Większość drogi w cieniu, dopiero na wysokości Chaty pod Rysami wychodzimy na słońce. Rano rześko, ale bliżej południa już ciepło, trochę chmur, chłodny wiatr. Skała prawie wszędzie sucha, sporadycznie resztki śniegu (do obejścia). Rano na szlaku umiarkowany ruch. Na szczycie ok 10.30 już tłum. Powrót tą samą trasą. Podczas zejścia sporo ludzi idących do góry do wyminięcia. Przydatne rękawiczki (łańcuchy rano lodowate).
Tatry

Rysy

2022-07-15 20:11
Insta@fox_travelers
Czerwony szlak do Morskiego Oka bez żadnych problemów. Od Morskiego Oka do Czarnego Stawu pod Rysami droga jest sucha. Czerwony szlak na Bulę pod Rysami miejscami mokry, a przed Bulą pole śnieżne. Od Buli po Rysy skała jest sucha aż na Rysy.
Tatry

Rysy SK

2022-07-12 20:10
Mariusz Pakos
Chata pod Rysami, godz. 10:46 Mokro i ślisko. Na szczyt nie wchodziliśmy, byłoby to zbyt ryzykowne.
Tatry

Rysy SK

2022-06-29 22:16
Insta@patrycja_wierzbicka
Śnieg ze zdjęcia zaraz za Chatą pod Rysami, długość ok 40 - 50 m, przed chatą też leżał ok 15 m długości. Było go na tyle dużo, że nie było widać kamieni.
Tatry

Rysy SK

2022-06-17 15:55
Insta@kris_pyxx
Popradske Pleso zastavka - Popradzkie Pleso - Nad Żabim Potokiem - Chata pod Rysami - Rysy. Mokra skała po nocnych opadach, na odcinku do Chaty pod Rysami kilka niewielkich płatów śniegu bezproblemowo do przejścia. Jednak powyżej Chaty pod Rysami warunki dość wymagające. Nie polecam bez raczków. Zalegający śnieg w podejściu na przełęcz. Kilka osób stoczyło się stromym zboczem w kierunku Chaty, na szczęście bez poważnych konsekwencji. Na szczycie niestety mgła i brak widoczności.
Tatry

Rysy SK

2021-10-31 12:09
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Info bezużyteczne, ale jakże sentymentalne 😉 Miejscami plamy lodu między kamieniami, głównie na łańcuchach, raczki zbędne. Wspaniałe zakończenie sezonu, wymarzona pogoda. Sporo turystów, spotkanych kilkoro znajomych, których serdecznie pozdrawiam! Przy akompaniamencie pianina pożegnaliśmy się dziś z wycieczkami na Rysy aż do 15.06 🙁
Tatry

Rysy SK

2021-10-28 09:23
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Parking Popradske Pleso - Popradske Pleso - Rysy Rano szron i lekki mróz, cała woda w dolinie i na szlaku zmrożona w lód. Problematyczne z powodu lodu miejsca to łańcuchy i kominek na przejściu przez ramię Rysów. Raczków nie użyliśmy. Po południu w dolinie woda, wyżej lód się utrzymywał. Niewiele się wytopiło od poniedziałku. Ilość osób umiarkowana, ale nie pusto. Wspaniała pogoda. Od strony polskiej ludzie podchodzili w raczkach. Chata pod Rysami szykuje się do zamknięcia. Szlaki w Słowackich Tatrach zostaną powyżej schronisk zamknięte od 1.11 aż do 15.06 na coroczną przerwę zimową.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.