Warunki dla zapytania Samotnia:Karkonosze

Samotnia

2022-05-01 23:55
Insta@magdalena_bien
Warunki dobre, twardy śnieg.
reklama

Gdzie w góry...


Tomasz Habdas
"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
Karkonosze

Śnieżka, Samotnia

2022-03-18 23:08
Insta@ruszam.w.droge
Wyjście zielonym szlakiem do Sowiej Przełeczy - Jelenka - Śnieżka zejście do Domu Śląskiego - Strzecha Akademicka - Samotnia i powrót żółtym szlakiem. Warunki pogodowe bardzo dobre. Na szlaku spore oblodzenia. Raki niekonieczne. Jednak bez raczków nie polecam. Wietrznie na szczycie. Od strony Domu Śląskiego tłumy ludzi.
Kar

Śnieżka

2022-02-05 22:55
Insta@grejpfrut_z_cukrem
Wejście od Świątyni Wang przez schroniska Samotnia i Strzecha, na Śnieżkę. Zejście czarnym szlakiem. Padał śnieg, wiało, ale nie było ślisko.
Karkonosze

Śnieżka

2022-01-29 01:15
Insta@wi_wiska
Karpacz Górny- Kościół Wang- niebieski szlak przez Polanę do Schroniska Samotnia, następnie do Strzechy Akademickiej. Od tego momentu zaczyna się mocny wiatr (zalecane gogle i komin zakrywające twarz). Następnie drogą do Domu Śląskiego. Od tego momentu trasa na szczyt z jeszcze większym wiatrem i śniegiem. Raczki przydatne, choć najbardziej przy wejściu na szczyt. Droga w większości z dobrze ubitym śniegiem, miejscami trochę kopnym. Powrót czarnym szlakiem. Gogle, komin, rękawiczki, raczki i ubranie na cebulkę to podstawa w zimowej Śnieżce.
Karkonosze

Śnieżka

2022-01-11 12:04
Ewelina Lipińska
Trasa Świątynia Wang- niebieskim szlakiem do schroniska Samotnia - Strzecha Akademicka - Dom Śląski - Śnieżka- powrót Dom Śląski - czerwony szlak na Słonecznik - żółty szlak Świątynia Wang. Warunki wspaniałe. Szlaki przetarte. Zero oblodzeń. Brak wiatru.
Karkonosze

Dom Śląski

2021-12-28 00:09
Insta@andrzejmandryka
Świątynia Wang - Schronisko Samotnia - Dom Śląski - powrót do Karpacza Drogą Śląską. W planach mieliśmy Śnieżkę, z której musieliśmy zrezygnować. Widoczność ograniczona do 10 metrów przez mgłę połączoną z marznącym deszczem, śniegiem i porywistym wiatrem. Na szlaku zasłyszana plotka, że na szczycie wiatr przewraca ludzi. Może nie mieli raczków, które były konieczne
Karkonosze

Śnieżka

2021-11-13 11:40
Połaźmy
Wejście z K. Wang przez Samotnię. Od Schroniska PTTK Samotnia zalegający śnieg, na końcowym podejściu mokro, ale nie ślisko, bez śniegu i oblodzenia 🙂 Jak to na Śnieżce mocno wieje.
Karkonosze

Lucni Bouda

2021-11-06 19:46
Insta@martinis_z
Wang-Samotnia - Strzecha Akademicka - Dom Śląski - Lucni Bouda - Pielgrzymy - Wang. Od Wanga do Samotni sucho, bez śniegu, słonecznie, bliżej Samotni coraz więcej śniegu. Od schroniska Samotnia coraz wiecej śniegu, silniejszy wiatr i mgła. Przy Lucni Bouda widoczność bardzo słaba. Raczki ułatwiłyby zejście, kamienie cześciowo oblodzone. Trasa 23 km.
Karkonosze

Śnieżka

2021-11-02 22:37
Insta@chef_grazka
Trasa ze schroniska Samotnia na Śnieżkę. Ślisko było tylko poniżej wysokości 1200, gdzie śniegu mało i kamienie były mocno odkryte. Dało radę przejść bez raków.
Karkonosze

Samotnia

2021-08-15 14:49
Insta@podroztostanumyslu
Podejście żółtym szlakiem z Karpacza do Strzechy Akademickiej, następnie niebieskim do czerwonego - Głównego Szlaku Karkonoskiego, zejście szlakiem zielonym do Karpacza. Warunki letnie, sucho. Ilość ludzi umiarkowana - więcej przy schroniskach. PS: w Strzesze Akademickiej i Samotni pierogów z jagodami brak, są za to knedle w Lucni Bouda po stronie czeskiej.
Karkonosze

Śnieżka

2021-07-10 17:57
Insta@sylviaa.dr
Start z Rozdroża Łomnickiego w stronę PTTK Samotnia, dalej szlakiem w stronę PTTK Strzecha Akademicka i kierunek Śnieżka. Powrót czerwonym szlakiem w stronę PTTK Schroniska nad Łomniczką. Warunki bardzo dobre pomimo lekkiego wiatru i zachmurzenia.
Karkonosze

Śnieżka

2021-07-03 23:08
Insta@szukam_slonca
Świątynia Wang - schronisko Samotnia - Strzecha Akademicka - Dom Śląski - Śnieżka. Warunki pogodowe idealne na wędrówkę. Na Śnieżce podobno wiatr nie wieje średnio 5-6 dni w roku i dziś był taki dzień. Zejście przed 11- Dom Śląski - Słonecznik - Pielgrzymy - świątynia Wang.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.