Warunki dla zapytania Sarnia skała:Tatry

Sarnia Skała

2021-04-07 16:43
Insta@michal_sobie_chodzi
Wejście szlakiem żółtym, powrót tym samym. Przeplatanka pogodowa, co kilkadziesiąt minut śnieżyca, by później mogło się zrobić słonecznie. Sporo śniegu, przy podejściu już raczej pod raki.
Tatry

Sarnia skała

2021-04-07 13:27
Kamil Škodlar
Droga do białego - Sarnia skała - Kalatówki - Nosal - Kuźnice. Sporo nowego świeżego śniegu, pod spodem ciągle lód, niekiedy zdradziecko wystajacy. Można bez raczków, ale z nimi pewnie wygodniej, szczególnie przy zejściu.
Tatry

Sarnia Skała

2021-03-27 20:24
Insta@michal_sobie_chodzi
Wejście od Kuźnic do hotelu Kalatówki, później szlakiem czarnym do Doliny Białego. Śnieg mokry, grząski, chwilami głębszy utrudniający płynne poruszanie się, przy podejściu do Czerwonej Przełęczy i na samą Sarnią minimum raczki, choć sam zmieniłem na raki. Zachmurzenie umiarkowane, choć rano bezchmurnie. Powrót tą samą drogą.
Tatry

Sarnia Skała

2021-03-19 21:34
Insta@ke.jti
Dolina Białego pokryta sporą warstwą śniegu, od połowy drogi warto mieć chociaż raczki, bo pod śniegiem jest lód, ogólnie szlak przetarty. Ostatnie podejście za schodami wymaga raczków, jest ślisko i stromo, z tego co wiem w późniejszych godzinach lepsza widoczność.
Tatry

Sarnia Skała

2021-03-05 11:03
Marzena Żencia
Dolina Białego - Sarnia Skała - Dolina Strążyska Świeży śnieg, opad ciągły. Szlak przedeptany, nie jest ślisko, choć miejscami, gdzie stromo, przydadzą się raczki.
Tatry

Sarnia Skała

2021-02-28 14:34
Insta@k_luszcz
Podejście czarnym szlakiem od Polany Strążyskiej. Warunki bardzo dobre, miejscami prześwity skał spod roztopionego śniegu, ale ogólnie warun sztos. Raczki to absolutne minimum, kije też bardzo przydatne.
Tatry

Sarnia Skała

2021-02-21 17:46
Insta@nitka_nitka_
Szlak z Doliny Strążyskiej na Sarnią Skałę, powrót czarnym szlakiem na Kalatówki. Warunki dobre, śnieg twardy, miejscami oblodzenie, raczki konieczne.
Tatry

Sarnia Skała

2021-02-14 22:48
Damian Stoszek
Start z Doliny Strążyskiej, Siklawica, powrót Doliną Białego, Jaskinia Dziura Warstwa świeżego śniegu, a pod nią lód, raczki bardzo pomocne.
Tatry

Sarnia Skała

2021-02-14 11:56
Insta@wiktor_kuropatwa
Przejście od Doliny Strążyskiej plus wejście na Przełęcz w Grzybowcu i powrót do Polany Strążyskiej. Po drodze prawie całkowicie zamarznięty, ale przepiękny wodospad Siklawica 🙂 dalej Czerwona Przełęcz i szczyt Sarniej Skały. Na wierzchołku widok świetny zwłaszcza na Giewont, brak mgły, lekki wiaterek. Powrót Doliną Białego. O poranku na trasie kilkucentymetrowa warstwa świeżego, śnieżnego puchu, generalnie jednak ścieżka ubita. Miejscami oblodzenia. Raczki zdecydowanie ułatwiają podejścia i zejścia i pomogą bezpiecznie przejść, zwłaszcza na Przełęcz w Grzybowcu oraz Sarnią Skałę. Sporo osób dopiero na ścieżce Doliny Białego. Widoki mega.
Tatry

Sarnia Skała

2021-02-12 18:28
Insta@przemyslaw_rogut
Podejście od Doliny Strążyskiej, zejście Doliną Białego. Warunki bardzo dobre, śnieg twardy, miejscami oblodzenia. Raki i czekan niepotrzebne, wystarczą raczki.
Tatry

Sarnia Skała

2021-02-11 00:47
Maria Kowalska Bieniek
Trasa: Dolina Strążyska- Siklawica- Sarnia Skała- Dolina Białego- Droga pod Reglami W Dolinie Strążyskiej droga przetarta, śnieg ubity. Szlak do Siklawicy śliski, pod warstwą śniegu jest lód. Warto mieć raczki. Na Sarnią Skałę podobnie- w stromszych miejscach w lesie pod śniegiem jest lód. Skałki pod szczytem całkowicie pod śniegiem. Zejście do Doliny Białego w śniegu, miejscami lód. Raczki są bardzo przydatne, widziałam mnóstwo osób wykonujących piruety w śliskich butach. To jest groźne nie tylko dla nich- narażają też innych turystów- np. podcinając ich. Droga pod Reglami pokryta równomierną warstwą śniegu- śliskich miejsc nie stwierdziłam.
Tatry

Sarnia Skała

2021-01-29 14:47
Julia Gawrońska
Podchodziliśmy od strony Doliny Białego, zejście przez Dolinę Strążyską. Na podejściu niewiele osób, zaś w Dolinie Strążyskiej sporo turystów i dzieci. Raczki bardzo pomocne, na szlaku dużo śniegu, gdzieniegdzie niewielkie oblodzenia.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.