Warunki dla zapytania Skrajny Granat:Tatry

Orla Perć

2021-10-10 10:07
Insta@karia.dondracka
Kuźnice - Hala Gąsienicowa - Krzyżne - Skrajny Granat - Czarny Staw Gąsienicowy - Kuźnice Start o godzinie 7, na szlaku warunki letnie i bardzo mały ruch. Rano było jeszcze sporo szronu. Na Orlej Perci ludzi już więcej, jakieś 50% w kaskach, więc chyba sporo. Szokiem był też tylko 1 papierek po batoniku znaleziony na szlaku xd
Tatry

Skrajny Granat

2021-10-02 10:05
Muskat 4U
Szybki atakat szczytowy. Do Murowańca przez Brzeziny rowerem, szlak suchy, dużo turystów, 3 wózki dziecięce. W Murowańcu wszystkie stoliki wewnątrz i na zewnątrz zajęte (15.00). Stojak rowerowy pełny. Z Murowańca do Czarnego Stawu Gąsienicowego tłum na szlaku, ciężko biec. Na szlaku żółtym na Granaty dużo osób schodzących, tylko 1 szła w górę. Godzina 16.00 szlak suchy, dużo słońca, dopiero przy łańcuchach trochę wilgoci. Na szczycie pusto nie licząc łasicy pospolitej i niezidentyfikowanego wróblowatego. Widoki piękne. Helikopter policyjny ciągle w powietrzu, po stronie słowackiej chmury. Nad Kuźnicami szybowiec. Powrót do Zakopanego jeszcze przed zmrokiem. Rower to najlepsze rozwiązanie by szybko dostać się na Halę Gąsienicową.
Tatry

Skrajny Granat

2021-09-23 19:29
Insta@marza.sto
Warunki trudne, śnieg mokry.
Tatry

Granaty

2021-09-05 11:38
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Z Kuźnic przez Boczań, Halę Gąsienicową, Skrajny Granat, Zadni Granat, Halę Gąsienicową, Dolinę Jaworzynki do Kuźnic. Szlaki suche, gdzieniegdzie jakieś małe błotko w okolicy Hali Gąsienicowej, nawet Boczań nieśliski. Turystów umiarkowana ilość, wręcz pustawo, brak kolejek w Murowańcu do toalet i baru, łańcuchów, wejścia do TPN, kolejki na Kasprowy, niewielu turystów nad Czarnym Stawem Gąsienicowym, wolne miejsca parkingowe na Czecha, naprawdę miłe zaskoczenie. Bardzo przyjemna wycieczka ze świetną grupą. Czasem na grani mgła, czasem widoczność, jednak najwyższe szczyty Tatr pozostały cały dzień w chmurach. Skała sucha. Wspaniale kwitną wrzosy, wierzbówka kiprzyca już przekwita i ustępuje miejsca kolorom jesieni, sit skucina brązowieje, roślinność więdnie i schnie na rudy kolor, borówki się czerwienią. Pachnie rychłą jesienią, a może już nawet nadeszła. Momentami mroźne powietrze, sweter puchowy i rękawiczki obowiązkowe. Szarlotka i kawa w Schronisko PTTK Murowaniec niezmiennie pyszne
Tatry

Orla Perć

2021-08-19 09:43
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Murowaniec - Zawrat - Skrajny Granat - Murowaniec Szlaki suche, pogoda wspaniała, tłumów brak. Genialne warunki, nic tylko działać w Tatrach Wysokich! Chłodno. Dobrze mieć pełne rękawiczki i duuużo warstw.
Tatry

Granaty

2021-08-07 19:29
Insta@peak_freak_blog
Trasa urozmaicona: Jaszczurówka - Nosalowa Przeł. - Boczań - Czarny Staw Gąsienicowy - Skrajny Granat - Zadni Granat - Dolinka Kozia - Żleb Kulczyńskiego - Kozi Wierch - "Piątka". Około południa w Murowańcu i nad Stawem tłumy. Po godz. 14 przy początku żółtego szlaku na Skrajny spokój, na samych Granatach około 16 kilka osób, później na Orlej pustki. Czarny szlak Żlebem Kulczyńskiego mokry, bardzo łatwo o poślizgnięcie. Pogoda petarda, widoki cudowne, bardzo ciekawa prelekcja znanej i lubianej Pani Przewodnik. Pod koniec dnia na Kozim duży wiatr i duże zachmurzenie na południowej stronie grani Orlej.
Tatry

Granaty

2021-08-07 19:27
Insta@panika_k
Trasa: Kuźnice - Murowaniec - Zadni Granat - Skrajny Granat - Murowaniec - Kuźnice. Chwilę po 4 rano, parking w Kuźnicach już pęka w szwach. Na żółty szlak z impetem wjeżdża rozpędzone BMW z dwoma chłopakami wracającymi z imprezy?Na szlaku przez Boczań błoto, jest dość ślisko, zdecydowanie przydatne kijki. Szlak żółty będzie lepszym wyborem. Od najwcześniejszych godzin zaskakująca duża ilość osób na szlaku - głównie w stronę Zawratu. W godzinach okołopołudniowych pod Czarnym Stawem i Hali Gąsienicowej już dzikie tłumy. Sokół kursuje regularnie od godziny 8 - 9.
Tatry

Skrajny Granat

2021-07-25 09:32
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Od ok 10-11 mżawka, potem delikatny deszcz, szlak mokry i śliski, zrezygnowaliśmy z Orlej dziś. Potem się rozpogodziło. Turystów sporo w Murowańcu.
Tatry

Orla Perć

2021-07-24 10:08
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Info: Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska Zawrat - Skrajny Granat Szlaki suche i eleganckie, zero śniegu. Bardzo dużo osób, również wcześnie rano. Niektórzy niebezpiecznie i nieelegancko próbują omijać zatory, wyprzedzając nawet na drabince na Kozią Przełęcz (!). Zrzucają kamienie i mają pretensje jak się im mówi, żeby trochę uważali, osobiście dostałam sporym na Granatach : A drugi ogromny nie zabił mi klienta chyba tylko przez mój natychmiastowy krzyk o odsunięcie się z toru lotu, bo go o dziwo usłyszałam jak drugi taz się odbił od skał. Ludzie patrzcie na czym stajecie i czego dotykacie!!! Pod Wami wędrują inni turyści.
Tatry

Orla Perć

2021-07-14 09:00
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Schronisko Murowaniec - Zadni Granat - Skrajny Granat - Zadni Granat - Czarny Mniszek - Żleb Kulczyńskiego - Murowaniec Rano zlewa nad Halą Gąsienicową. Potem słonecznie, o północy burza. Bardzo silny wiatr z rana. Szlaki suche. Turystów praktycznie brak, cisza i spokój. Wspaniale!
Tatry

Granaty

2021-07-10 17:56
Insta@venividivino
Trasa z Brzezin przez Skrajny Granat do Zadniego i zejście przez Kozią Dolinkę. Warunki doskonałe, skała sucha w zdecydowanej większości, jedyny płat śniegu, po którym można bez problemu przejść bez raczków zalega na żółtym szlaku nad Zmarzłym Stawem. Turystów stosunkowo niewielu na szlaku na Granaty, na Orlej więcej, tłumy waliły na Zawrat. Mimo prognoz z zachmurzeniem, konieczny krem z filtrem. Rano podejście jeszcze w chmurach, w wyższych partiach szlaku na Skrajny Granat musiałam kilka razy sprawdzać przebieg na maps.me, trzeba bardzo uważać przy niskiej widoczności.
Tatry

Granaty

2021-07-07 19:59
Insta@szeptuchowegory
Kuźnice - Czarny Staw Gąsienicowy - Kozia Dolinka - Zadni Granat - Skrajny Granat - Czarny Staw Gąsienicowy - Kuźnice Warunki letnie, wspaniałe i słoneczne. Jeden płat śniegu przy Zmarzłym Stawie Gąsienicowym, po którym bez problemu można przejść. Nic tylko chodzić po naszych pięknych Tatrach.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.