Warunki dla zapytania Skrzyczne:Beskid Śląski

Skrzyczne

2022-05-09 14:27
Insta@turysta.wedrowiec
Niebieski szlak na Skrzyczne początek drogi z wyciągu górnego, droga sucha, końcowy odcinek drogi ośnieżony, twardy śnieg.
Beskid Śląski

Skrzyczne

2022-04-03 22:33
Insta@cypriankoczur
Piękna pogoda, lekki wiatr, chmury, które co jakiś czas delikatnie przysłaniają szczyt. Trasa od Gondoli przez Kopę Zbójnicką na Skrzyczne, dobrze nadająca się na skitury. Praktycznie w całości bez przetarć. Zjazd bez problemów pod dolną stację kolejki.
Beskid Śląski

Skrzyczne

2022-04-01 23:31
Insta@guma_kulka
Śnieg sypki i suchy. Około 15cm. Idealny pod biegówki, ale nadaje się również pod skitury. Na stokach trochę muld, ale nie ma tragedii. Za to mgła i widoczność na około 7m.
Beskid Śląski

Skrzyczne

2022-03-27 00:08
Insta@czasemwgorach_czasemnie
Skrzyczne i Malinowska Skała Podejście ze Szczyrku niebieskim szlakiem, dalej zielonym na Malinowską Skałę i czerwonym na Biały Krzyż. Powrót do Szczyrku żółtym. Na dole błoto, szlak momentami oblodzony. Od Hali Jaworowej coraz więcej śniegu. Raczki momentami bardzo przydatne, ale na odcinku ze Skrzycznego aż do Malinowa mokry śnieg. Uwaga, bo można się miejscami zapaść do kolan. Pogoda piękna, zobaczymy co przyniesie zmiana warunków.
Beskid Śląski

Skrzyczne

2022-02-26 21:33
Insta@_uzalezniona_od_zycia_
Podejście od Szczyrku Centrum, szlakiem zielonym, podejście pod szczyt łączony z niebieskim blisko trasy narciarskiej. Warunki bardzo dobre, śnieg twardy, momentami lód pod pokrywą, raczki obowiązkowe.
Beskid Śląski

Skrzyczne

2022-02-15 09:05
Insta@natimorawiec
Wejście na Skrzyczne zielonym szlakiem od ulicy Spacerowej, zejście szlakiem niebieskim. Warunki dobre, słońce świeciło przez cały czas, na dole śnieg bardziej miękki i miejscami dużo lodu, u góry śnieg bardziej zmrożony. Raczki były bardzo przydatne, ciężko byłoby bez nich. Ze sprzętu miałyśmy też kijki i razem z raczkami wystarczyły nam bez problemu. Na trasie dosyć mało turystów.
Beskid Śląski

Skrzyczne

2022-02-05 11:44
Insta@lukasz.wolny91
Szczyrk - zielony szlak przez Becyrek, gdzie w pierwszej fazie szlaku dobrze wydeptany, mocno ubity śnieg, przed Becyrek zaczyna się mocno lodowo, bardzo dużo śniegu aż na Skrzyczne. Wchodzenie przy trasie narciarskiej śladami, które są momentami mocno przysypane i można zapadać się po kolana. Generalnie mocno fizyczne warunki. Zejście niebieskim szlakiem do Szczyrku, zapadając się mocno w śniegu i bardzo ślisko, dlatego zalecane raczki.
Beskid Śląski

Skrzyczne

2022-02-02 00:10
Insta@ponioslo_nas
Żółty szlak na Małe Skrzyczne, zielony na Skrzyczne. Zjazd trasą narciarską do Szczyrku. Mocne opady śniegu sprawiają, że górskie wycieczki mogą być mocno utrudnione, a z całą pewnością spowolnione. Trasę pokonywaliśmy około 20:00 i na grani M. Skrzyczne ? Skrzyczne wszelkie ślady były zasypane. Najlepiej poruszać się na nartach skiturowych lub rakietach.
Beskid Śląski

Skrzyczne

2022-01-23 06:12
Insta@doloresb902
Podejście niebieskim szlakiem z dolnej stacji kolei linowej w Szczyrku na Jaworzynę. Następnie szlakiem czerownymniebieskim na Skrzyczne. Zejście tym samym szlakiem. Warunki dobre, śnieg twardy. Słoneczko próbowało się przebić, ale tylko chwilami. Pomimo wszystko bardzo ładne widoki.
Beskid Śląski

Skrzyczne

2022-01-19 19:42
Insta@mkkornafel
Szlak zielony z centrum Szczyrku przez Przełęcz Becyrek. Powrót niebieskim przez Halę Jaworzyna. Idealne warunki do zimowej wędrówki. Brak wiatru (niewielki na szczycie). Raczki przydatne zwłaszcza przy przechodzeniu przez stok narciarski i w miejscach, gdzie brak śniegu. Można spróbować bez, ale tylko z naprawdę dobrym bieżnikiem. Świeży, nieudeptany śnieg. Bardzo mało ludzi na szlaku. Sporo narciarzy, więc ostrożnie przy stoku. Gdyby ktoś chciał zjechać wyciągiem to uwaga, bo czynny tylko do 15:00!
Beskid Śląski

Skrzyczne

2022-01-15 22:50
Insta@kieleccytetrycy
W drodze na Skrzyczne od Matyski, śnieg, słońce, mróz.
Beskid Śląski

Skrzyczne

2022-01-05 23:57
Insta@jacob.dolsky
Start zielonym szlakiem ze Szczyrku (ul. Leśna) w stronę Skrzycznego przez Becyrek. Warunki były dobre, 30min przed szczytem totalna zima, dużo pięknego, białego śniegu. Bez szczególnego opadu. Całą drogę poradziłem sobie bez raczków, czy raków. Śnieg świeży, skrzypiący pod nogami. Mrozik -4. Wizyta w schronisku - sporo ludzi, dużo narciarzy. Dalej droga zielonym szlakiem w stronę Malinowskiej Skały - tu zaczyna się prawdziwa zamieć śnieżna, warunki dla koneserów. Następnie wskakujemy na czerwonym szlak i idziemy w stronę Przełęczy Salmopolskiej. Po drodze odbijamy by zwiedzić Jaskinię Malinowską (dobre miejsce na odpoczynek). Od Jaskini pogoda się uspokoiła. Dalej idziemy czerwonym szlakiem, dochodzimy do skrzyżowania z żółtym szlakiem i schodzimy do Szczyrku. Słońce zaczęło się trochę przebijać przez chmury. Trasa około 23km.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.