Warunki dla zapytania Stare Wierchy:Gorce

Stare Wierchy

2022-04-30 21:34
Anita Dziekan
Trasa: z Kułakowego Wierchu niebieskim szlakiem do schroniska, następnie czerwonym (GSB) do schroniska na Maciejowej, zejście zielonym przez Ponice i pozaszlakowo do Kułakowego Wierchu. Mieszanka suchej ścieżki, z błotem, kałużami. Kałuże da się obejść bokiem, z błotem bywa różnie. Nawet trafił się jeden mały płat śniegu (w niczym nie przeszkadza). Przy schronisku na Starych Wierchach bardzo mokro, wręcz wyciskało się wodę z ziemi. Zarówno na Starych Wierchach jak i Maciejowej spory ruch (nie tłumy, ale kolejki do baru już tak). Na szlakach ludzi raczej mało, a nawet były momenty, że nie było nikogo. Na niebieskim szlaku tuż za płotem schroniska na Starych Wierchach cała łąka krokusów, które już chwilę kwitną. Kolejne duże skupisko po drugiej stronie tego schroniska na GSB. Przyjemnie, ale na długi rękaw. W dolinach parno. Widoki tylko na Gorce i Beskid Wyspowy, Tatry mocno zamglone, dopiero po południu dało się coś więcej dotrzec.
reklama

Gdzie w góry...


Tomasz Habdas
"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
Gorce

Turbacz

2022-04-23 23:10
Insta@whiiterr
Trasa z Obidowej zielonym szlakiem przez schronisko Stare Wierchy na Turbacz. Na szlaku sporo śniegu, który powoli się topi, jednak chodzenie po nim sprawia wiele trudności. Powrót żółtym szlakiem przez Wsołową, później czarnym i zielonym powrót do Obidowej. Tutaj też sporo śniegu i błota wymieniajacego się nawzajem. Na polanach dużo krokusów.
Gorce

Turbacz

2022-04-12 22:39
Połaźmy
Stare Wierchy i Turbacz z Obidowej (pętla). Na szlaku były wszystkie pory roku jeśli chodzi o podłoże - odcinki z bardzo grubym lodem, ubity śnieg, breja, dużo błota, sucha ściółka, kamienie, miejscami dosyć mokro, ale również same liście. Mimo to, nie trzeba mieć dodatkowego sprzętu, zawsze był jakiś boczny fragment ścieżki, którym dało się minąć np. lód. Na pewno patrzenie pod nogi nabierze tu głębszego znaczenia. Brak innych trudności, turystów bardzo niewielu, pod Schroniskami tak samo. I są krokusy.
Gorce

Turbacz

2022-03-23 00:15
Bartosz Gierlach
Trasa: Rabka - Maciejowa - Stare Wierchy - Turbacz - Kowaniec Do ok 700m sucho, potem do Maciejowej lód, więc podejście bez raczków trudne. Dalej już pokrywa śnieżna, szlak ubity więc idzie się dobrze, miejscami jeszcze grubo ponad metr śniegu. Zejście już w topniejącej masie, na dole breja, która rano pewnie też była lodem.
Gorce

Turbacz

2022-02-15 19:56
Kazimierz Wyciszczok
Szlak zielony z Kowańca odśnieżony, przydatne raczki, ale niekoniecznie, warunki super, bezwietrznie. Szlak z Turbacza na Stare Wierchy przedeptany.
Gorce

Turbacz

2022-02-14 19:44
Insta@somethingelse365
Szlak na Turbacz z Obidowej, zejście przez Stare Wierchy. Generalnie cudne warunki! Szlaki dobrze przetarte, ubite, dość szeroko - raczki jak najbardziej przydatne. Bardzo widokowa trasa. Polecam na wędrówkę z dziećmi. Imponujace bandy ze śniegu.
Gorce

Stare Wierchy

2022-02-06 20:06
Dawid Lipski
Ponice - Maciejowa - Stare Wierchy - Obidowa - Ponice W górach sporo śniegu. Początek szlaku od Ponic do Maciejowej słabo przetarty. Po dotarciu do schroniska dalsza droga czerwonym szlakiem całkiem przyzwoicie wydeptana. Tylko na odkrytych terenach dużo nawianego śniegu, który zasypuje ubity szlak. Dalej niebieskim też dobry warun. Na trasie sporo skiturowców. Na wysokości szczytu Obidowa odbiłem w leśną ścieżkę żeby wrócić do Ponic, niestety kompletnie nie była utorowana. Zaspy około 0,5m, praktycznie aż na sam dół. Kto będzie szedł po mnie na pewno będzie miał już łatwiej.
Gorce

Maciejowa, Stare Wierchy

2022-01-24 22:45
Połaźmy
Cały szlak przetarty, ze Starych Wierchów żółty szlak do Jasionowa na sporych odcinkach pokryty lodem.
Gorce

Turbacz

2022-01-15 22:53
Insta@szukam_slonca
Z Obidowej zielonym szlakiem do Koliby na Łapsowej Polanie, następnie czarnym i żółtym do schroniska na Turbaczu. Piękna słoneczna pogoda, na szczycie porywisty wiatr. Na trasie przydadzą się raczki, dużo oblodzonych miejsc. Sporo turystów. Powrót czerwonym szlakiem przez Stare Wierchy do Obidowej.
Gorce

Polana Suhora

2022-01-14 23:03
Sara Kryjak
Czerwonym szlakiem z Rabki przez Maciejową i Stare Wierchy, dalej zielonym. Do Maciejowej lodowisko, ale spokojnie do ominięcia. Od około 800 m.n.p.m. świeży śnieg, po którym rano szło się dość dobrze, ale było kilka momentów gdzie pod cieniutką warstewką śniegu kryła się zdradziecka warstwa lodu. Po południu śnieg był już zadeptany przez wzmożony ruch turystyczny. Ślisko, raczki konieczne, szczególnie na zejściu. Słonecznie, w cieniu mroźnie.
Gorce

Turbacz

2022-01-07 16:10
Insta@antalaja
Szlakiem zielonym i żółtym z Obidowej, powrót czerwonym przez Stare Wierchy Początek szlaku prowadzi potokiem, który w dużej części jest zamarznięty. Bardzo mocno oblodzona jest też trasa od Starych Wierchów do Obidowej. Reszta trasy to wygodnie udeptany szlak, jest kilka centymetrów świeżego śniegu, rakiety są zbędne. Przydadzą się natomiast raczki do oblodzonych fragmentów, chociaż na upartego można większość tych miejsc obejść lasem.
Gorce

Maciejowa i Stare Wierchy

2021-10-02 06:33
Połaźmy
Coraz bardziej czuć prawdziwą, złotą jesień. Na szlaku trochę błota, turystów umiarkowanie pomimo weekendu. Szlak idealny dla całej rodziny.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.