Warunki dla zapytania Starorobociański Wierch:Tatry

Wołowiec, Starorobociański Wierch

2020-07-08 18:52
Karolina Mazur
Trasa: Siwa Polana - Schronisko w Dolinie Chochołowskiej - Wołowiec - Jarząbczy Wierch - Kończysty Wierch - Starorobociański Wierch - Siwa Polana Wyjście z Siwej Polany przed 7.00, ludzi sporo, ale bez tłumu. Początkowo słonecznie w dolinie. Od schroniska na Wołowiec zielonym szlakiem, sporo błota w lesie, ale da się obejść suchą i czystą stopą. Powyżej lasu sucho. Do Wołowca dużo ludzi na szlaku, na szczycie zimno, ok 5 - 6 stopni, trochę wietrznie. Strona słowacka całkowicie zachmurzona przez cały dzień. Potem dalej suchym szlakiem na Jarząbczy, Kończysty i Statorobociański. Przy zejściu ze Starorobocianskiego do Siwego Zwornika prace naprawcze szlaku, ale można spokojnie przejść. Zejście czarnym szlakiem do Doliny Chochołowskiej, w lesie znowu trochę błota i strumyk płynący szlakiem, ale można spokojnie przejść.
Tatry

Starorobociański Wierch

2020-06-23 14:18
Insta@robin_ns
Czarny szlak przez Dolinę Starorobociańską to jeden wielki strumień, nie do przejścia, żeby nie zamoczyć butów. Od Siwej Przełęczy mała widoczność i spory wiatr. Podobnie na szczycie. Powrót przez Trzydniowiański Wierch czerwonym szlakiem do Polany Trzydniówki - znacznie lepszy, bez problemu można omijać wodę. Około godziny 12.30 przejaśnienia i znaczna poprawa pogody, przynajmniej na dole.
Tatry

Starorobociański Wierch

2020-06-19 07:30
Insta@martynapiasta
Grześ - Wołowiec - Jarząbczy Wierch - Starorobociański Wierch Na 11 godzin deszczu o różnym nasileniu, może pół godziny przejaśnień; bez wiatru. Widoczność niemal zerowa. W niższych partiach szlaki zamieniły się w strumienie, dużo błota. Wyżej ziemia mocno namokła, miejscami osuwa się spod stóp. Plusem pogody jest brak ludzi, nie licząc Doliny Chochołowskiej minęliśmy dwie osoby.
Tatry

Starorobociański Wierch

2020-06-06 22:14
Insta@trzop_aneta_ruda
Wejście Doliną Kościeliską na Grań Ornaku dalej na Starorobociański Wierch i zejście do Doliny Chochołowskiej... Warunki bardzo dobre.. brak śniegu. Raki niepotrzebne...
Tatry

Starorobociański Wierch

2020-06-06 21:52
Piotr Sabaj
Kiry- Ornak -Starorobociański Wierch- Trzydniowiański- Dolina Chochołowska W niższych partiach trochę mokrawo, ale dobrze się szło. Na szczycie kilka płatów śniegu, ale do przejścia bez sprzętu. Pogoda bajka. Ludzi na szlaku kilkanaście osób, ale bez tłumów.
Tatry

Starorobociański Wierch

2020-06-06 21:50
Insta@obiezyswiattt
Trasa z Siwej Polany na Trzydniowiański Wierch Kończysty Wierch Starorobociański i zejście czarnym szlakiem. Trasa sucha, bez trudności. Podejście od Kończystego Wierchu na Starorobociański Wierch: trochę śniegu, ale można było go obejść lub po nim przejść bez żadnego problemu. Sprzęt zimowy niepotrzebny.
Tatry

Starorobociański Wierch

2020-06-06 12:45
Piotr Sabaj
W niższych partiach trochę mokrawo ale dobrze się szło. Na szczycie kilka płatów śniegu Ale do przejścia bez sprzętu. Pogoda bajka
Tatry

Starorobociański Wierch

2020-06-06 07:02
Joanna Waryszak
Trasa: Dolina Chochołowska - Trzydniowiański Wierch - Kończysty Wierch - Starorobociański Wierch - grań Ornaku - Dolina Chochołowska Wzięliśmy zimowy sprzęt, kompletnie niepotrzebnie. Dzisiaj trasa do przejścia w niskich butach i szortach. Pojedyncze płaty śniegu na całej trasie, bez żadnych problemów z przejściem. O dziwo szlaki suche po wczorajszych opadach. Ludzi nawet było, ale bez ogromnych tłumów. Widoczność petarda.
Tatry

Starorobociański Wierch

2020-05-18 09:37
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Siwa Polana - Kulawiec - Trzydniowiański Wierch - Kończysty Wierch - Starorobociański Wierch, powrót tak samo. Szlak w znakomitej większości suchy, kilka płatów śniegu do przejścia, największe już pod Starorobociańskim. Rano śnieg mokry, ubity, po południu lekko kopny. Sprzęt w postaci raczków zbędny, wystarczą dobre buty i kije. Turystów niewielu. Piękna pogoda. Jeździ od 8:00 kolejka Rakoń, do 15-16. Działają wypożyczalnie rowerów, 40zł dzień + bilet wstępu dla roweru 6zł. Działa też gastronomia i pamiątki. Widoczne ze szczytu zejścia: do Doliny Starorobociańskiej - ze sporym płatem śniegu w stromym odcinku, oraz do Jarząbczej - wytopione. To najlepszy czas by przyjechać w Tatry!! Piękna pogoda, świetne warunki, niewielu turystów, promocje w cenach jedzenia w restauracjach oraz hoteli. Poleca!
Tatry

Starorobociański Wierch

2020-05-09 07:39
Rafał i Karolina
Wyjście z Doliny Chochołowskiej- Trzydniowański Wierch- Kończysty Wierch-  Starorobociański Wierch- Siwy Zwornik- Ornak- Przełęcz Iwaniacka - Dolina Chochołowska  W lesie i w cieniu trzeba uważać, szczególnie rano, na śliskie kamienie i twardy śnieg. Góra przewiana, idzie się dobrze. Na zejściu z Ornaku przydadzą się kije. My mieliśmy raki, ale nie korzystaliśmy. Miejscami śnieg wciągający do kolan. Wszystko bez stresu się przejdzie. Całość od auta do auta 10godzin.
Tatry

Starorobociański Wierch

2020-05-03 22:05
Insta@rafal.wegrzyn
Trasa: Dolina Chochołowska - Dolina Starorobociańska - Siwy Zwornik - Starorobociański Wierch - Kończysty Wierch - Trzydniowiański Wierch - Dolina Chochołowska Fajna trasa na rozruch po 2 miesiącach rozbratu z Tatrami. Ruch na trasie znikomy. Sporo śniegu na trasie. Śnieg kasza, zapadajacy się, miejscami lód. Na całej trasie nie zakładałem raków, można spokojnie iść bez nich.
Tatry

Starorobociański Wierch

2020-02-15 13:36
Malwina Em
Dolina Chochołowska - Trzydniowiański - Kończysty - Starorobociański - Ornaki - Zejście do Schroniska Ornak Raki, czekan, stuptuty koniecznie, kijki tez mogą być. Wszystkie ?odmiany? śniegu po drodze. Zejscie z Ornaków - śnieg po kolana. Pogoda petarda.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.