Warunki dla zapytania Starorobociański Wierch:Tatry

Starorobociański Wierch

2020-02-15 13:36
Malwina Em
Dolina Chochołowska - Trzydniowiański - Kończysty - Starorobociański - Ornaki - Zejście do Schroniska Ornak Raki, czekan, stuptuty koniecznie, kijki tez mogą być. Wszystkie ?odmiany? śniegu po drodze. Zejscie z Ornaków - śnieg po kolana. Pogoda petarda.
Tatry

Starorobociański Wierch

2020-02-01 10:51
Insta@malysiak_marcin
Szlak przetarty, ale śnieg mokry. Obowiązkowo raki, pod szczytem podmuchy wiatru. Z Doliny Kościeliskiej przez Ornak.
Tatry

Starorobociański Wierch

2020-01-12 16:26
Dona Ta
Kiry - Przełęcz Iwaniacka - Ornak - Starorobociański. Powrót tym samym szlakiem. Szlak w całości przetarty i praktycznie twardy. Do samej grani Ornaków raki były niepotrzebne. Od grani Ornaków do Starorobociańskiego rakiraczki już konieczne, bo sporo oblodzeń lub lód z odsłoniętą skałą lub zmrożony śnieg. Tylko w kilku miejscach był kopny śnieg, ale bez zapadania się. Dziś pogoda idealna, w miejscach bardziej odsłoniętych silniejsze podmuchy wiatru.
Tatry

Starorobociański Wierch

2019-12-15 08:51
Adrian Piwowar
Siwa Przełęcz - Starorobociański - Kończysty - Trzydniowiański Przed świtem pogoda żyleta - bezchmurne, gwiaździste niebo rozświetlane przez księżyc i meteory. Po wschodzie słońca ruszył wiatr i nadciągały coraz cięższe chmury. Podejście na Siwą Przełęcz w większości zawiane - miejscami trzeba torować w śniegu po kolana. Grań Starorobociańskiego wysmagana wiatrem do twardej, śnieżno-lodowej skorupy, dalej podobnie poza zawianymi miejscami z kopnym śniegiem. Huraganowy wiatr przestawiający człowieka i zmuszający w porywach do kulenia się przy gruncie z wbitym czekanem. Dodatkowo zamieć ograniczająca momentami widoczność do zera, raniąca twarz kryształkami lodu i utrudniająca oddychanie. Wiele osób zawracało z grani, ja również zrezygnowałem z dalszej wędrówki. Kijki, raki i gogle bardzo przydatne.
Tatry

Starorobociański Wierch

2019-12-01 15:31
Tomasz Janus
Podejście na Trzydniowiański Wierch bez raków. 10 cm świeżego śniegu ( kasza ). Na Starorobociański całe podejście czerwonym i zejście na zwornik, a dalej czarnym bez raków. Na górze zimno i wiało, więc mniej przyjemnie.
Tatry Zachodnie

Starorobociański Wierch

2019-12-01 07:00
Mateusz Kmieciak
Chochołowska-Trzydniowiański Wierch-Starorobociański Wierch-Chochołowska Cały dzień lampa, jednak dość przeniklywy mróz, który na przystankach na grami dawał się we znaki.
Tatry

Starorobociański Wierch

2019-11-17 20:05
Krzysztof Kosecki
Wyjście z Kir Doliną Kościeliską szlakiem zielonym przez Ornak. Zejście czerwonym przez Trzydniowiański Wierch do Doliny Chochołowskiej. Szlak czym wyżej to bardziej wilgotny, ściana chmur na 1800m, na szczycie niesamowicie silny wiatr uniemożliwiający swobodnie stanie. Trochę placów śnieżnych. Kije pomocne, reszta zimowego sprzętu zbędna.
Tatry

Starorobociański Wierch

2019-11-08 19:48
Sebastian Stepniowski
Schronisko na Hali Ornak- Starorobociański -Jarząbczy-Rakoń - Grześ- Chochołowska Pow. 1800 m npm (na wystawach N 1600) stała pokrywa śniegu. B. silny wiatr, zero ludzi. Osoby idące sprzątać szczyty o wys. pow. 2tys m npm niech sobie wezmą raki i gogle (jutro i pojutrze będzie wiało jeszcze mocniej niż dzisiaj).
Tatry

Czerwone Wierchy, Starorobociański Wierch

2019-11-06 10:40
Adrian Piwowar
Czerwone Wierchy - Ornak - Starorobociański - Kończysty - Trzydniowiański Podejście niebieskim szlakiem na Małołączniak - ślisko. Rano od deszczu, poprzez deszcz ze śniegiem aż po śnieg śnieg i silny wiatr raniący twarz kryształkami lodu. Na Czerwonych Wierchach mleko - widzialność do maks kilkudziesięciu metrów. Okno pogodowe rozpoczęło się po 10. Od tego czasu słońce przeplatało się z chmurami. Na grani do 10 cm świeżego śniegu; w niektórych miejscach nawiane więcej, choć na południowych stokach słońce zdążyło wszystko wytopić. Temperatura w okolicach zera, w cieniu i na wietrze odczuwalna dużo niższa. Na szlaku kilka osób i kilka kozic. Pogoda sprzyjała powstawaniu widma brockenu.
Tatry

Starorobociański Wierch

2019-10-13 21:09
Insta@bodziana
Hala Ornak - Ornak - Starorobociański Wierch - Kończysty Wierch - Trzydniowiański Wierch - Dolina Chochołowska Pełne słońce, ciepło, na ogół szlak suchy, miejscami trochę błota pośniegowego. Między Starorobociańskim a Trzydniowiańskim było trochę śniegu.
Tatry

Starorobociański Wierch

2019-10-12 21:01
Insta@szukam_slonca
Z Siwej Polany do Wyżniej Bramy Chochołowskiej czarnym szlakiem na Siwą Przełęcz, zielonym na Liliowy Karb dalej czerwonym na Starorobociański Wierch zejście przez Kończysty i Trzydniowiański Wierch do schroniska w Dolinie Chochołowskiej. Bardzo słonecznie. Na trasie zalegające płaty śniegu, od Siwej Przełęczy bardzo silny wiatr momentami uniemożliwiający dalsze poruszanie się. Raki zbędne, natomiast kijki bardzo pomocne. Na trasie sporo turystów.
Tatry

Starorobociański Wierch

2019-10-09 20:07
Insta@ka_ma_na86
Start z Dol. Chochołowskiej (pogoda wczesnowiosenna, pada lekko deszcz) kierunek Trzydniowiański Wierch, śniegu brak, wiało dosyć mocno.Dalej na Starorobociański Wierch leżało jeszcze trochę śniegu miejscami do przejścia bez większych problemów. Zejście w stronę Dol.Kościeliskiej przez Ornak. Od Siwej Przeł. wiatr ustał całkowicie. Kamienie na zejściu mokre trzeba być skoncentrowanym.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.