Warunki dla zapytania Starorobociański Wierch:Tatry

Starorobociański Wierch

2019-05-02 09:02
Insta@maarys_iaa
Przejście Doliną Chochołowską - Trzydniowiański Wierch - Starobociański Wierch - Ornak. "Pogoda bardzo dobra, w górnych partiach jeszcze dużo śniegu i silne wiatry - bez raków się nie obejdzie. Z Ornaku ślisko na zejściu w kierunku schroniska Ornak.
Tatry

Starorobociański Wierch

2019-04-13 23:22
Insta@michal_kita
Dolina Chochołowska - Trzydniowiański Wierch - Kończysty W. - Starorobociański W. Pogoda idealna, lekki lub zerowy wiatr, trochę słońca, pół na pół: resztki śniegu lub odkryte szlaki letnie.
Tatry

Starorobociański Wierch

2019-03-30 02:32
Marcin Gibson
Start z Siwej Polany, Krowim Żlebem na Trzydniowiański Wierch, potem Kończysty Wierch i na Starorobociański. Zejście Doliną Jarząbczą do Chochołowskiej. Rano twardy, zmrożony śnieg, od 11-ej już dość grząski.Ciepło i bezwietrznie. W schronisku takie tłumy, że odechciewało się stać w kolejce, żeby cokolwiek kupić.
Tatry

Starorobociański Wierch

2019-03-22 19:45
Marcin
Trasa: Iwaniacka Przełęcz - Ornak - Starorobociański - Trzydniowiański. Wszystko przetarte, warunki na skitury tez super. Pogoda zmienna, ale po południu się ładnie rozwiało.
Tatry

Starorobociański Wierch

2019-03-17 22:57
Marcin Nowak
Chochołowska (czerwony) - Trzydniowiański W. - Starorobociański W. - Siwa Przełęcz - Chochołowska (czarnym) Szlak na Trzydniowiański już w miarę przetarty. Raki potrzebne powyżej regli. Śnieg na podejściach przyzwoity, miejscami cienki i twardy, bo przewiany. Czekan przydatny przy zejściu ze Starorobociańskiego do Siwej P. Na czarnym szlaku w Żlebie pod Pyszną 6cm warstwa słabo związanego, wilgotnego śniegu z lekką tendencją do zjazdu. W innych miejscach lawinowo b. dobrze.
Tatry

Grześ, Wołowiec, Starorobociański Wierch

2019-03-02 21:56
Adam Buczyński
Trasa: Grześ-Rakoń-Wołowiec-Łopata-Jarząbczy Wierch-Kończysty Wierch-Starorobociański Wierch-Ornak Warunki: Początek lasem kilka cm świeżego śniegu. Wyżej na zboczach sporo nawianego śniegu, a pod spodem skorupa. Na grani do Wołowca w większości twardo, niekiedy trafi się spora zaspa. Śladu brak aż do Kończystego. Wszystko zawiane. Od Wołowca po południowej stronie sporo wytopionego śniegu i lód, czasami przysypany. Widoczne skały i kamienie. W okolicach Łopaty sporo głębokiego śniegu (również na grani). Podejście na Jarząbczy najpierw w nawianym śniegu (uwaga na przysypane dziury), a potem twardo i skała, umiarkowanie ślisko, dużo szreni. Od Jarząbczego na Kończysty śnieg powyżej kostek, czasami więcej, czasami twardo. Od Kończystego widoczny ślad na Starorobociański i twardo. Na zejście w stronę Ornaka też sporo nawianego śniegu. Pod nawianym śniegiem lodowa skorupa, trzeba uważać zwłaszcza na trawersach. Dalej w stronę Ornaku ślad i na zmianę twardo i trochę nawianego śniegu. Na zejściu z grani Ornaka szlak poprowadzony całkiem przyzwoicie, prosto na grań. Zejście strome i chwilami śliskie, ale dużo stopni zrobionych. Na szczytach lekki, ale mroźny wiatr. Całość (ok 32km) zrobiłem w około 7 godz, na lekko.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.

To jest wersja demonstracyjna sklepu do celów testowych— Zamówienia nie będą realizowane. Zamknij