Warunki dla zapytania Szczebel:Beskid Wyspowy

Luboń Wielki

2020-10-23 22:27
Agnieszka Brzeszcz
Luboń Wielki przez Szczebel i Glisne, powrót tą samą drogą. W Beskidach jesień w pełni. Na szczycie złapał nas lekki deszcz. Na szlaku trochę błota (momentami można obejść, ale buty i tak do prania) bardziej ślisko, trzeba przy zejściu uważać, bo można zjechać. Ludzi na szlaku brak (zarówno przy wejściu, jak i zejściu), dopiero przy schronisku kilka osób. Wydają jedzonko na wynos.
Beskid Wyspowy

Szczebel

2020-10-22 12:04
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Szlak z Przełęczy Glisne. Odrobina błota, w dwóch miejscach na całej szerokości drogi. Minęłam 2 turystów i spotkałam dwie dziewczyny na szczycie. Niestety również jakaś upierdliwa czwórka motocrossowców ujeżdżała dziś ten szczyt szlakami zakłócając wszystkim spokój. Pogoda piękna, spacer w krótkim rękawku. Na szczycie w ognisku ktoś sobie piekł muchomory....
Beskid Wyspowy

Szczebel

2020-07-24 23:31
Beyond The Mountains see Beyond
Jaskinia Zimna Dziura, Szczebel, Mała Góra, Mały Szczebel z miejscowości Lubień czarnym szlakiem od Kościoła. Po przejściu nad Zakopianką droga asfaltowa kończy się i wchodzi w las. Czarny szlak prowadzi przez strumyk w kilku miejscach (można przejść po kamieniach), znaczna część drogi w razie opadów może być niebezpieczna ponieważ miejscami jest duże nachylenie, a sama droga to często luźne kamienie kamienie, glina lub miejscami igliwia i patyki, nie ułatwia też fakt że jeżdżą tymi drogami crossowcy, którzy dodatkowo niszczą szlak i pozostawiają zapach spalin. Tylko Szczebel ze wspomnianych jest szczytem oznaczonym tabliczką, licznymi krzyżami i tablicami upamiętniającymi Szlak Papieski oraz mapami i jest płaski. Jest tam dużo miejsca -drewniane ławki, stoliki, a nawet miejsce na ognisko. Widoki wspaniałe. Rodziny z dziećmi wybierały szlak zielony, który prowadzi obok zalesionego szczytu Mała Góra. Powrót przez Mały Szczebel również zalesiony z fragmentami bloków skalnych. Warunki pogodowe były sprzyjające, nie było ślisko. Cała droga prowadzi lasem. Napotkani ludzie zwracali uwagę na niewygodę górnej części czarnego szlaku oraz złe oznakowanie (niektórzy się zgubili przy zejściu lub wejściu dlatego osobiście polecam aplikacje w telefonie z mapą).
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.