Warunki dla zapytania Szpiglasowa Przełęcz:Tatry

Szpiglasowa Przełęcz

2019-11-18 00:11
Insta@poza.szlakiem
Przejście ze schroniska w Dolinie 5 Stawów Polskich przez Szpiglasową Przełęcz do Morskiego Oka. Powyżej 1900 zalegający śnieg + oblodzenia, a do tego bardzo silny wiatr i ograniczona widoczność. Zdecydowanie polecam raki dla pełni bezpieczeństwa.
Tatry

Szpiglasowa Przełęcz, Wrota Chałubińskiego

2019-10-27 09:34
Insta@chodz_sie_powloczymy
Wyjście z Doliny 5 stawów, zejście do Morskiego Oka. Słonecznie i ciepło jak na tę porę roku. Szlak suchy. Na szczytach trochę wiało.
Tatry

Zawrat, Szpiglasowy Wierch

2019-10-01 17:54
Insta@tpiotrus
Dolina Pięciu Stawów Polskich - Zawrat - Tablica S. Bronikowskiego - Szpiglasowa Przełęcz - Szpiglasowy Wierch - Morskie Oko Warunki znakomite jak na październik. Błękitne niebo, żadnej chmurki. Rano zimno około 2stC, trochę wiało. Na podejściu na Szpiglasową Przełęcz w okolicy łańcuchów, w niektórych miejscach mokre kamienie. Brak tłumów na szlaku.
Tatry

Szpiglasowa Przełęcz

2019-06-29 22:11
Insta@poprostudzasta
Szlak: D5SP - Szpiglasowa Przełęcz - Morskie Oko Warunki idealne! Szlak można pokonać "suchą" nogą (resztki śniegu leżą poza szlakiem). Jest pięknie 🙂
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2019-06-14 22:59
Sebastian Jot
Trasa Palenica - Dolina Roztoki - Siklawa - D5SP - Szpiglasowa Przełęcz - Szpiglasowy Wierch - Morskie Oko Na podejściu do D5SP jedyny śnieg pod Siklawą, ale szło tyle ludzi, że wydeptana szeroka ścieżka na tym trawersie. Do przejścia przez każdego przy drobnej dozie ostrożności. Na podejściu na Szpiglas płaty śniegu do przejścia bez sprzętu, kijki pomocne, bo śnieg grząski. Niestety ślad założony na tyle nieszczęśliwie, że na końcu lądujemy na piargach, które się usypują. Pierwszy łańcuch przywalony śniegiem. Od łańcuchów na szczyt czysto. Ceprostrada w 2 miejscach przecięta śniegiem, ale przejście bezproblemowe.
Tatry

Szpiglasowa Przełęcz

2019-06-11 07:58
Insta@lubie_pod_gore
Dolina Pięciu Stawów Polskich - Szpiglasowa Przełęcz. Przed łańcuchami jeden duży płat śniegu mający kilkaset metrów, który kończy się właśnie na nich, wydeptana ścieżka w śniegu, ale trzeba bardzo uważać.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2019-06-08 18:57
Insta@gorskie_swietokrzyskie_oc
Palenica- Morskie Oko- Szpiglasowa Przełęcz - Szpiglasowy Wierch - Dolina Pięciu Stawów Polskich - Palenica. Od Palenicy przez Morskie Oko na Szpiglas trasa bardzo dobra, gdzieniegdzie strumyki z topniejącego śniegu przecinają szlak, 3 płaty śniegu po drodze, na zejściu na Dolinę 5 Stawów śniegu dużo więcej, pierwszy łańcuch całkowicie przykryty, dużo więcej wody, która przecina szlak do schroniska. Zejście do Palenicy przez Siklawę z trzema płatami śnieżnymi. Przeszedłem w butach niskich jednak mam w nich membranę i zabrałem ze sobą stuptupy, które założyłem przy pierwszym łańcuchu.
Tatry

Szpiglasowa Przełęcz, Szpiglasowy Wierch

2019-06-02 22:38
Jolanta Zielińska
Od Piątki na Szpiglasową sam śnieg mokry szlaku nie widać tylko wydeptane ścieżki, czasami nie wiadomo jak iść. Praktycznie jedna wielka płachta śniegu.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2019-05-24 15:38
Piotrek Kowalczyk
Szpiglasowa Przełęcz z Morskiego Oka. Początkowo kamienie mokre i śliskie. Potem śnieg w wielu miejscach przecina szlak. Bliżej przełęczy praktycznie tylko mokry, zapadający śnieg. Łatwo wpaść. Widoczność bardzo słaba. Łańcuchy w stronę Piątki pod śniegiem i lodem!!! Nie dalibyśmy rady przejść, zawróciliśmy.
Tatry

Szpiglasowa Przełęcz

2019-05-19 12:41
Emilia Gawryluk
Podejście na Szpiglasową Przełęcz z Morskiego Oka widziane z okokic Mnicha. Słabo na zdjęciu widać, ale co jakiś czas przez szlak przesuwa się sporo śniegu i kamienie czasami lecą. Ogólnie sporo śniegu na trasie dziś było takiego mokrego zapadającego się.
Tatry

Szpiglasowy Wierch, Szpiglasowa Przełęcz

2019-03-29 19:25
Jacek Furgała
Pogoda rewelacyjna, śnieg mokry, w słońcu upalnie. Bardzo dużo skitourowców na trasie od Morskiego Oka.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.