Warunki dla zapytania Szpiglasowy Wierch:Tatry

Szpiglasowy Wierch

2020-01-24 23:33
Baby w górach
Pogoda jest cudna, praktycznie zero wiatru, lampa cały dzień, ale warunki trudne - pokrywa śnieżna jest bardzo zmrożona, szczególnie w miejscach mniej nasłonecznionych.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2020-01-21 19:46
Insta@agakasinska
Wejście i zejście do Morskiego Oka. Piękna i praktycznie bezwietrzna pogoda. W słońcu, nawet w cienkiej kurtce było bardzo ciepło. Śnieg twardy dobrze zbity. Raki i czekan oczywiście konieczne. Zejście do 5 stawów podobno trochę oblodzone, ale do przejścia. Droga do MOka trochę oblodzona, raczki mogą się przydać.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2020-01-12 14:44
Insta@juuustine.t
Trasa: Palenica- Morskie Oko- Szpiglasowy Wierch- Dolina Pięciu Stawów- Palenica. Bezwietrznie i słonecznie. Szlak przetarty. Do godziny 11ej śnieg zbity, bez większego zapadania się w rakach.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2020-01-05 23:25
Insta@onepercenthope
Podejście z Morskiego Oka przez Dolinkę za Mnichem, odwrót poniżej Szpiglasowej Przełęczy. Warunki trudne, szlak bardzo słabo przetarty, raki i kijki przydatne.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2020-01-02 11:57
Barbara Czaplińska
Trasa Morskie Oko - Szpiglasowy Wierch - Dolina Pięciu Stawów Polskich Zimowy wariant przetarty, do rozwidlenia szlaków (z czerwonym) śnieg udeptany, za rozwidleniem do przełęczy bardziej sypki, po kolana, od przełęczy do Piątki przetarty zimowy wariant (na Niedźwiedziu) więc nie trzeba obchodzić stawu dookoła, śnieg po kolana. Raki i czekan konieczne. Początkowy fragment drogi ze schroniska w Piątce w dół do Roztoki po południu dość śliski.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2019-12-05 21:08
Insta@kamilmachnio
Wejście od strony Morskiego Oka. Kilka osób na szlaku, dużo sypkiego, miękkiego śniegu, mocny wiatr, przez co trasa trudna w orientacji.
Tatry

Szpiglasowy Wierch - Kozi Wierch

2019-12-03 23:28
Marcin Nowak i Paweł Kuciel
Podejście od Morskiego Oka na Szpiglasowy Wierch i dalej do D5SP przetarliśmy o świcie i jest w pełni drożne zwłaszcza w rakach. Nie powinno go zawiać w najbliższych dniach. Po południu założyliśmy ślad z Piątki na Kozi, ale biorąc pod uwagę, że zapadającego się śniegu im wyżej tym więcej (ostatnie podejścia często po pas), trzeba się porządnie zmęczyć by wejść na szczyt i na pewno potrwa to znacznie dłużej niż sugeruje mapa. Raki i kije są konieczne, czekan cały wejdzie w śnieg razem z przedramieniem. Zejście z Piątki jeszcze otwartym czarnym szlakiem najlepiej w rakach, choć niekoniecznie jeśli mamy kijki. Od redakcji: czarny szlak nie jest zamykany i w obowiązku turystów leży decyzja kiedy korzystanie z niego staje się lawinowo niebezpieczne.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2019-11-23 09:54
Insta@pani__ruda
Łańcuchy oblodzone, dużo śniegu.
Tatry

Kozi Wierch

2019-11-23 09:38
Krysia Łącka
Szak przetarty. Świeży śnieg, podejście było ok jak na zimowe warunki - wystarczą kijki, ale przy zejściu już koniecznie raki. Szliśmy od strony Moka, bo docelowo mieliśmy w planach Szpiglasowy Wierch, jednak gdy doszliśmy na szczyt... - bez widoczności.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2019-11-11 03:26
Patrycja Jęcznionka
Łysa Polana-Morskie Oko-Szpiglasowy Wierch i spowrotem, powyżej Morskiego Oka śnieg, im wyżej tym więcej, raki, raczki, kijki bardzo przydatne, na szczycie widoczność bardzo dobra, straszny wiatr, w drodze powrotnej szlak zasypany śniegiem miejscami.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2019-11-08 19:51
Ola Domagała
Roztoka - Morskie Oko - Szpiglasowy Wierch - Dolina Pięciu Stawów Polskich Na asfalcie z rana lekkie lodowisko, ale spokojnie się przejdzie. Później wraz z wysokością coraz więcej śniegu. Większość szlaku przetarta, ale zdarzały się momenty, że w kilka minut ślady zawiewało. Obejdzie się bez raczków, ale lepiej mieć w plecaku.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2019-10-28 20:55
Insta@glodnyyy
Niewielki opad śniegu powodujące lokalne oblodzenie skał. Niżej (od strony Moka) deszczowo, mokro, ślisko.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.