Warunki dla zapytania Szpiglasowy Wierch:Tatry

Szpiglasowy Wierch i Wrota Chałubińskiego

2019-10-13 08:56
Insta@leniwy_biegacz
Podejście od Doliny Pięciu Stawów Polskich na Szpiglas - trasa częściowo oblodzona, można bez raków, ale po co ryzykować ?? Zejście ze Szpiglasa do Doliny za Mnichem - suche i przyjemne. Podejście pod Wrota analogicznie jak podejście pod Szpiglas od Piątki - miejscami lód - można przejść bez raków, lecz w mojej opinii warto je mieć. Zejście do Morskiego Oka - bez problemów. Pogoda - ideał.
Tatry

Zawrat, Szpiglasowy Wierch

2019-10-01 17:54
Insta@tpiotrus
Dolina Pięciu Stawów Polskich - Zawrat - Tablica S. Bronikowskiego - Szpiglasowa Przełęcz - Szpiglasowy Wierch - Morskie Oko Warunki znakomite jak na październik. Błękitne niebo, żadnej chmurki. Rano zimno około 2stC, trochę wiało. Na podejściu na Szpiglasową Przełęcz w okolicy łańcuchów, w niektórych miejscach mokre kamienie. Brak tłumów na szlaku.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2019-09-21 11:04
Insta@garad60
Wejście od Doliny 5 Stawów na Przełęcz Szpiglasową - miejscami śnieg, w zacienionych miejscach więcej śniegu i oblodzenie. Na łańcuchach bardzo ślisko, tworzą się kolejki na przełęcz. Na szczycie super widoczność. Zejście na Morskie Oko.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2019-08-24 15:44
Insta@mad.mountains
Szpiglasowy Wierch i Dolina Pięciu Stawów Polskich
Tatry

Szpiglasowy Wierch, Przełęcz pod Chłopkiem

2019-07-27 12:52
Igor Ka
Palenica-5 Stawów-Szpiglasowy Wierch-Morskie Oko-Przełęcz pod Chłopkiem-Morskie Oko-Palenica. Warunki pogodowe obarczone dużym ryzykiem. Wczesnym rankiem słonecznie, później delikatna burza. Następnie pogoda się poprawiła. Zacienione szlaki mokre i śliskie.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2019-07-17 17:05
Insta@rejmandorota
Trasa z Palenicy Białczańskiej, Dolina Pięciu Stawów, Szpiglasowy Wierch, Morskie Oko, Palenica warunki idealne tj. dobra widoczność orzeźwiająca temperatura, suchy szlak.
Szpiglasowa przelecz

Szpiglasowy Wierch

2019-07-04 10:37
Kamila Kasprzyk
Warunki idealne, idąc od doliny 5 stawów suchutko, ludzi mało. Przy łańcuchach było spokojnie też suchutko. Na szycie tłoczno, trzebabylo czekać aż się zwolni.
Tatry Wysokie

Szpiglasowy Wierch

2019-06-29 13:01
Katarzyna Firmanty
Podejście z pieciu stawów, zejście do MOKa. Brak sniegu na szlaku, warunki letnie. Parking na palenicy zapelniony juz od rana.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2019-06-28 18:02
Insta@nkolmi
Morskie Oko - Szpiglasowy Wierch - Morskie Oko: na szlaku sucho, widoki piękne, chmury dodały uroku, nie padało, ale u góry zimno (10stopni). Ludzi na szlaku niewiele.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2019-06-22 20:44
Insta@daras91
Trasa: Palenica - Siklawa - Szpiglasowy Wierch - Morskie Oko - Palenica. Całą trasę mglisto, pochmurnie. Do Doliny 5 Stawów szlak suchy. Przed Szpiglasową Przełęczą płat śniegu. Przy zejściu do Morskiego Oka deszcz, śliskie kamienie.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2019-06-14 22:59
Sebastian Jot
Trasa Palenica - Dolina Roztoki - Siklawa - D5SP - Szpiglasowa Przełęcz - Szpiglasowy Wierch - Morskie Oko Na podejściu do D5SP jedyny śnieg pod Siklawą, ale szło tyle ludzi, że wydeptana szeroka ścieżka na tym trawersie. Do przejścia przez każdego przy drobnej dozie ostrożności. Na podejściu na Szpiglas płaty śniegu do przejścia bez sprzętu, kijki pomocne, bo śnieg grząski. Niestety ślad założony na tyle nieszczęśliwie, że na końcu lądujemy na piargach, które się usypują. Pierwszy łańcuch przywalony śniegiem. Od łańcuchów na szczyt czysto. Ceprostrada w 2 miejscach przecięta śniegiem, ale przejście bezproblemowe.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2019-06-12 06:35
Arkadiusz Wójcik
Pogoda wyśmienita. Szlaki do Doliny Pięciu stawów w większości czyste i suche. Gdzieniegdzie woda przecina szlak więc tam kamienie są śliskie. Powyżej stawów do łańcuchów jest jeszcze śnieg i trzeba zachować ostrożność, szczególnie na niższych i krótszych trawersach. Od łańcuchów na Przełęcz i na szczyt sucho. Piątek możliwe burze.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.

To jest wersja demonstracyjna sklepu do celów testowych— Zamówienia nie będą realizowane. Zamknij