Warunki dla zapytania Szpiglasowy Wierch:Tatry

Szpiglasowy Wierch

2021-04-05 21:13
Jasja Kolrt
Palenica- Piątka- Szpiglasowa Przełęcz+ Wierch- Morskie Oko - Parking. Dojście do Piątki w raczkach spoko, oprócz czarnego przed schroniskiem, jest sporo sypkiego śniegu i dla niektórych może być "mało komfortowo". Od Piątki skopałem, bo próbowałem iść normalnie żółtym i gdzieś pod Kosturami musiałem się wycofać ze względu na słabą skorupę i zapadanie miejscami po pas - oczywiście oprócz śladów skiturowych na stawie wszystko torowanie. Po wycofie i trawersie trochę nad stawem a poniżej skał wbiłem się pod Miedzianym Kosturem do zawianych śladów i potem na przełęcz. Widziałem gościa w raczkach, ale od Piątki raki raczej wymagane właśnie ze względu na wyjeżdzający śnieg, łańcuchy jakby kogoś interesowało zasypane. Z przełęczy trzeba iść w stronę Miedzianego po śladach i tam dopiero za załamaniem schodzić w stronę Moka. Jak ktoś czuje się na siłach to może ciąć centralnie w dół od przełęczy po moich śladach, ja proponuje zejść jeszcze w dół do czerwonego od Wrót Chałubińskiego ja przetrawersowałem do żółtego na wysokości gdzie przestaje zygazakować i idzię prosta linia. Co do wiatru, momentami podmuchy mogące zakłócić równowagę, pyłówki czasem dobijały....
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2021-01-08 23:45
Insta@levandovskav
Wejście i zejście od Morskiego Oka. Trasa przedeptana, śnieg sypki, niezwiązany. Poniżej przełęczy jedno bardziej wymagające miejsce; wąski trawers przy skale, gdzie trzeba zachować szczególną uwagę, bo śnieg wyjeżdża spod nóg. Czekan obowiązkowy. Skróty do Morskiego Oka oblodzone i wyślizgane. Bez raków czy raczków, lepiej z nich zrezygnować.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2021-01-06 00:36
Kinga Grela
Palenica - MOK - Szpiglasowy Wierch - Dolina 5 Stawów - Palenica. Droga do Moka wyślizgana, ale do przejścia (dużo wygodniej w raczkach albo "bokiem"). Wyjście na Szpiglas przetarte, na trawersach dużo nawianego śniegu i ciągle padał zasypując ślady. Na zejściu do Piątki łańcuchy odkryte, ale również mnóstwo nawianego śniegu, w dolince po kolana. Raki i czekan niezbędne, gogle bardzo pomocne, bo silne podmuchy wiatru i padający śnieg powodują nieprzyjemne "igiełki" na twarzy. Wszechobecna mgła, pogoda ogólnie dla koneserów 🙂
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2021-01-03 20:46
Insta@krzsen_
Podejście od D5SP, zejście do Morskiego Oka. Warunki słabe, mała widoczność, porywisty wiatr i padający śnieg zasypywał szlak. Śnieg świeży sypki, niezbędne raki i czekan.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2021-01-01 20:15
Insta@magdalena_bobula
Przejście z Palenicy przez D5SP na Szpiglasowy Wierch. Do schroniska raczki, potem obowiązkowo raki i czekan. Dużo nawianego śniegu na szlaku co utrudnia przejście.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.