Warunki dla zapytania Szpiglasowy Wierch:Tatry

Szpiglasowy Wierch

2021-10-16 22:29
Insta@karolinagandza.photohobby
Podejście na Szpiglasową Przełęcz od Pięciu Stawów bardziej pod raki, raczki praktycznie nie miały przyczepności. Warto mieć przy sobie to i to. A i kask też wskazany, jak nie chcemy dostać zmrożonym śniegiem w głowę.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2021-10-16 09:37
Insta@andrzejmandryka
Szlak żółty od Morskiego Oka bez oblodzenia, raczki pomocne na podejściu od Szpiglasowej Przełęczy, ale obyłoby się też bez nich. Piękne przejście jesieni w zimę w Tatrach 🙂
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2021-10-15 23:39
Insta@Mateusz.Trzeciak93
Palenica - 5 Stawów - Szpiglasowa Przełęcz - Szpiglasowy Wierch - MOKo - Palenica Pogoda wyśmienita. Turystów na trasie nie dużo. Dolina Roztoki spokojnie do przejścia bez raczków. Podejście czarnym szlakiem pod 5 Stawów oblodzone. Szczególnie oblodzone przy końcowym trawersie do schroniska (trawers Niżnej Kopki). Dolinką idzie się bez problemów. W zacienionych miejscach jest trochę śniegu. Podejście pod Szpiglasową Przełęcz. Tutaj raczki niezbędne. Odcinek na łańcuchach pod raki. Raczki są niepewne na teren o tym nachyleniu i trudnościach. Podejście na Szpiglasowy Wierch - tutaj raczki zalecane. Zejście do Moka praktycznie całe suche. Ludzi w Moku niewiele jak na to miejsce.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2021-10-11 10:03
Ela Cybulka
Wejście od D5SP z lekkimi oblodzeniami, które dało się obejść bez problemu.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2021-10-04 00:21
Insta@maksymiliangawle
Trasa: Palenica Białczańska Dolina 5 Stawów Polskich Szpiglasowy Wierch Morskie Oko Palenica Białczańska. Trasa przyjemna, bez oblodzeń, na samym szczycie niestety chmura przysłoniła widok. Trochę wietrznie.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2021-09-21 00:00
Insta@bartolomeo.vampa
Wyjście z Moka, żółty szlak do momentu odejścia w Dolinę za Mnichem suchy, od tego miejsca na szlaku kilka cm śniegu i miejscami lód. Na przełęczy i na samym szczycie do 3cm śniegu, silny wiatr potęgował odczuwalną niską temperaturę. Do tego inwersja i swietna widoczność.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2021-09-15 15:41
Insta@stalowa_agnieszka
Dolina Pięciu Stawów, Szpiglasowa Przełęcz, Szpiglasowy Wierch, Morskie Oko. Pogoda petarda, ludzi bardzo dużo, standardowo przy łańcuchach wilgotno. Z racji lekkiego tłoku trzeba było poczekać na swoją kolej. Trasa długa, wymagająca kondycji, zwłaszcza jak się zaczyna i kończy na przystanku bus. Widoki piękne, a czerwień jagód przebiła wszystko.
Tatry

Krzyżne, Szpiglasowy Wierch

2021-09-07 21:25
Insta@_pjankowska
Start z Brzezin Krzyżne D5SP Szpiglasowy Wierch Morskie Oko. Warunki idealne, pogoda wymarzona.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2021-08-28 18:22
Insta@tomaszpodgorke
Sobotnie okno pogodowe! Pani jesień powoli zaczyna bawić się pędzlem... Rano część kamieni oblodzona i pokryta szronem! Woda stojąca miejscami zamarznięta... Trzeba bardzo uważać szczególnie w żlebach i miejscach zacienionych... Generalnie śliski temat! Popołudniu wracało się lepiej, szron roztopiony. Polecam nosić kask, bo spadają małe kamyczki, a mało kto miał... Jak wiadomo, u nas w kraju jeleni nie brakuje... ale tym razem jeden stał w Dolinie Pięciu Stawów, na środku szlaku przy odejściu na Kozi WierchSzliglasową Przełęcz i puszczał ludzi według uznania...
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2021-08-24 22:31
Insta@anna.a_anula
Start z parkingu Łysa Polana w kierunku Morskiego Oka. Dalej zielonym szlakiem do Doliny Roztoki przez Wodospad Siklawa i Dolinę Pięciu Stawów Polskich. Następnie żółty szlak na Szpiglasowy Wierch. Mglisty poranek z piękną zmianą pogody w godzinach popołudniowych. Inwersja wprowadziła niesamowity klimat. Powrót do Morskiego Oka.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2021-08-19 23:20
Marcin Drążkiewicz
Palenica - Dolina 5 Stawów Polskich - Szpiglasowy Wierch - Morskie Oko - Palenica Szlak na 5 Stawów suchy, o godz. 7 rano na szlaku ludzi umiarkowanie. Na samym Szpiglasie bez tłoku, na łańcuchach malutkie korki. Pogoda pochmurna, chłodno. Przy Morskim Oku ludzi dużo.
Tatry

Wrota Chałubińskiego

2021-08-11 23:46
Insta@z2zlego
Palenica - Morskie Oko - żółtym na Szpiglasowy Wierch - czerwonym za Doliną za Mnichem na Wrota. Powrót tą samą trasą. Pogoda perfekcyjna, zaledwie kilka osób na tym niesłusznie omijanym szlaku. Końcówka trasy zaniedbana, trochę sypkości, łatwo o guza. To co się odbywa na Morskim i ceprostradzie pominę milczeniem.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.