Warunki dla zapytania Szpiglasowy Wierch:Tatry

Szpiglasowy Wierch

2019-07-17 17:05
Insta@rejmandorota
Trasa z Palenicy Białczańskiej, Dolina Pięciu Stawów, Szpiglasowy Wierch, Morskie Oko, Palenica warunki idealne tj. dobra widoczność orzeźwiająca temperatura, suchy szlak.
Szpiglasowa przelecz

Szpiglasowy Wierch

2019-07-04 10:37
Kamila Kasprzyk
Warunki idealne, idąc od doliny 5 stawów suchutko, ludzi mało. Przy łańcuchach było spokojnie też suchutko. Na szycie tłoczno, trzebabylo czekać aż się zwolni.
Tatry Wysokie

Szpiglasowy Wierch

2019-06-29 13:01
Katarzyna Firmanty
Podejście z pieciu stawów, zejście do MOKa. Brak sniegu na szlaku, warunki letnie. Parking na palenicy zapelniony juz od rana.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2019-06-28 18:02
Insta@nkolmi
Morskie Oko - Szpiglasowy Wierch - Morskie Oko: na szlaku sucho, widoki piękne, chmury dodały uroku, nie padało, ale u góry zimno (10stopni). Ludzi na szlaku niewiele.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2019-06-22 20:44
Insta@daras91
Trasa: Palenica - Siklawa - Szpiglasowy Wierch - Morskie Oko - Palenica. Całą trasę mglisto, pochmurnie. Do Doliny 5 Stawów szlak suchy. Przed Szpiglasową Przełęczą płat śniegu. Przy zejściu do Morskiego Oka deszcz, śliskie kamienie.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2019-06-14 22:59
Sebastian Jot
Trasa Palenica - Dolina Roztoki - Siklawa - D5SP - Szpiglasowa Przełęcz - Szpiglasowy Wierch - Morskie Oko Na podejściu do D5SP jedyny śnieg pod Siklawą, ale szło tyle ludzi, że wydeptana szeroka ścieżka na tym trawersie. Do przejścia przez każdego przy drobnej dozie ostrożności. Na podejściu na Szpiglas płaty śniegu do przejścia bez sprzętu, kijki pomocne, bo śnieg grząski. Niestety ślad założony na tyle nieszczęśliwie, że na końcu lądujemy na piargach, które się usypują. Pierwszy łańcuch przywalony śniegiem. Od łańcuchów na szczyt czysto. Ceprostrada w 2 miejscach przecięta śniegiem, ale przejście bezproblemowe.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2019-06-12 06:35
Arkadiusz Wójcik
Pogoda wyśmienita. Szlaki do Doliny Pięciu stawów w większości czyste i suche. Gdzieniegdzie woda przecina szlak więc tam kamienie są śliskie. Powyżej stawów do łańcuchów jest jeszcze śnieg i trzeba zachować ostrożność, szczególnie na niższych i krótszych trawersach. Od łańcuchów na Przełęcz i na szczyt sucho. Piątek możliwe burze.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2019-06-08 18:57
Insta@gorskie_swietokrzyskie_oc
Palenica- Morskie Oko- Szpiglasowa Przełęcz - Szpiglasowy Wierch - Dolina Pięciu Stawów Polskich - Palenica. Od Palenicy przez Morskie Oko na Szpiglas trasa bardzo dobra, gdzieniegdzie strumyki z topniejącego śniegu przecinają szlak, 3 płaty śniegu po drodze, na zejściu na Dolinę 5 Stawów śniegu dużo więcej, pierwszy łańcuch całkowicie przykryty, dużo więcej wody, która przecina szlak do schroniska. Zejście do Palenicy przez Siklawę z trzema płatami śnieżnymi. Przeszedłem w butach niskich jednak mam w nich membranę i zabrałem ze sobą stuptupy, które założyłem przy pierwszym łańcuchu.
Tatry

Szpiglasowa Przełęcz, Szpiglasowy Wierch

2019-06-02 22:38
Jolanta Zielińska
Od Piątki na Szpiglasową sam śnieg mokry szlaku nie widać tylko wydeptane ścieżki, czasami nie wiadomo jak iść. Praktycznie jedna wielka płachta śniegu.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2019-06-02 13:27
Góry i Wieże
Szlak - Morskie Oko - Szpiglasowy Wierch - Dolina Pięciu Stawów - Palenica Od Morskiego Oka kilka płatów śniegowych z tego 3-4 w dosyć stromym terenie. Do Piątki ze Szpiglasowej Przełęczy zjazd po śniegu jak na nartach 🙂 . Raki i czekan jak dla mnie niepotrzebne.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2019-06-01 19:51
Alicja Gałysa
Morskie Oko - Szpiglasowy Wierch - Pięć Stawów - Roztoka - Palenica. Szliśmy bez raczków, ale z kijkami. Za schroniskiem zejście czarnym szlakiem do Roztoki - śnieg na szlaku lub podtopione. Raczki/raki będą szczególnie przydatne od strony Morskiego Oka, jak się schodzi w dół. My szliśmy akurat w górę, więc trochę inny chód niż schodzenie. Wąskie ścieżynki na niektórych płatach śniegu. Trzeba uwazać, żeby noga z niej nie zsunęła się w dół. Od strony 5tki, jak na nartach. Sporo śniegu. Wzięcie stuptutów to świetny pomysł! Łańcuchy odkryte, poza pierwszym.
Tatry

Mnich, Wrota Chałubińskiego, Szpiglasowy Wierch

2019-06-01 15:54
Insta@krzysiekprudel
Na Mnichu sucho. Na dojściu do przełęczy dwa pola śnieżne. Można je pokonać bez raków. Do Wrót Chałubińskiego dojście po stabilnym śniegu, raki wymagane. W drodze na Szpiglasową Przełęcz trzeba trawersować wyśnieżone żleby. Trzeba uważać, bo na naszych oczach zeszła spora gruntówka.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.

To jest wersja demonstracyjna sklepu do celów testowych— Zamówienia nie będą realizowane. Zamknij