Warunki dla zapytania Szpiglasowy Wierch:Tatry

Szpiglasowy Wierch

2019-05-26 09:25
Insta@wolek_i_osiolek
Trasa Dolina Pięciu Stawów - Szpiglas - Morskie Oko. Sporo mokrego śniegu przy podejściu na Szpiglasową Przełęcz. Śnieg grząski więc raki uważam za zbędne. Na szczycie praktycznie nie ma śniegu.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2019-05-24 15:38
Piotrek Kowalczyk
Szpiglasowa Przełęcz z Morskiego Oka. Początkowo kamienie mokre i śliskie. Potem śnieg w wielu miejscach przecina szlak. Bliżej przełęczy praktycznie tylko mokry, zapadający śnieg. Łatwo wpaść. Widoczność bardzo słaba. Łańcuchy w stronę Piątki pod śniegiem i lodem!!! Nie dalibyśmy rady przejść, zawróciliśmy.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2019-04-21 19:28
Tomasz Markielewicz
Roztoka-Szpiglasowy Wierch-Morskie Oko. przez Roztokę zmrożony śnieg. Podeście pod schronisko możliwe oboma wariantami-my wybraliśmy zimowy-twardo i bezpiecznie. Podeście pod Szpiglasową - beton, za to zejście do MOka to już rozmoknięta breja, więc jak najszybciej na dół 😉
Tatry

Rysy, Szpiglasowy Wierch, Kozi Wierch

2019-04-19 11:37
Adrian Piwowar
Bezchmurne niebo, pełne słońce, powyżej 1800m wietrznie. Wejście na Kozi Wierch od Piątki rano po twardym przyjemnym śniegu (utworzone stopnie), na grani śnieg wytopiony. Na Szpiglas od Piątki również twardo, miejscami załamujące się pod butem płaty świeżego, zmarzniętego śniegu. Pod samą przełęczą trochę kopnego śniegu. Szczyt w większości odsłonięty. Zejście do MOka dość nieprzyjemne - w większości mokry śnieg podjeżdżający przy każdym kroku. Szlak od MOka do Buli pod Rysami przyjemny - dość twardo, miejscami utworzone stopnie. W rysie ciężko - śnieg mokry, kopny, uniemożliwiający tworzenie stopni i ujeżdżający. Od Przełęczy pod Rysami grań w większości bez śniegu, ale nie wychodziłem na szczyt gdyż w rysie odpadł chłopak, a za nim zjechała dziewczyna, którzy prawie pociągnęli mnie ze sobą. Konieczne było wezwanie śmigłowca.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2019-04-17 00:07
Insta@taktomaksiu
Szpiglasowy wierch podejście od Pięciu Stawów, zejście do morskiego oka. Warunki trudne, bardzo ciężko było znaleźć szlak. Raki obowiązkowe, najlepiej iść wydeptaną ścieżką prosto w dół, szlakiem nie ma opcji.
Tatry

Szpiglasowy Wierch, Szpiglasowa Przełęcz

2019-03-29 19:25
Jacek Furgała
Pogoda rewelacyjna, śnieg mokry, w słońcu upalnie. Bardzo dużo skitourowców na trasie od Morskiego Oka.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2019-03-28 20:14
Insta@glodnyyy
Droga zimowa przetarta, ale wiatr zacierał świeżym, sypkim śniegiem. W tych miejscach śnieg obsuwał się spod nóg na bardziej nachylonym stoku podczas trawersowania. Są też momenty twarde, lodowe. Na ostatnim podejściu pod przełęcz raki mocno wskazane. Od przełęczy granią bezpiecznie.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2019-03-23 21:54
Kinga Grela
Z Palenicy, wejście od strony MOKA, zejście przez D5S. Absolutny sztos pogodowy, słońce i zero wiatru również na szczycie. Kawałek stromego usypującego się podejścia przy samej Przełęczy od strony Moka (pod górę bardzo pomocny czekan, w dół większość schodziła tyłem na czworakach) reszta trasy przetarta, wydeptana i baardzo przyjemna. Zarówno w Moku jak i w Piątce tabuny wygrzewających się w słoneczku ludzi.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.

To jest wersja demonstracyjna sklepu do celów testowych— Zamówienia nie będą realizowane. Zamknij