Warunki dla zapytania Szpiglasowy Wierch:Tatry

Szpiglasowy Wierch

2020-08-02 00:35
Waldemar Jasiński
Kierunek od Doliny Pięciu Stawów do Morskiego Oka. Wszystko na szlakach w porządku, suchutko, troszkę krucho w zasadzie tylko przy łańcuchach i przy samym podejściu na szczyt. Start około 4:30 i zaskakująco dużo ludzi wyruszających o tej godzinie, aczkolwiek większość skierowała się ku Morskiemu Oku, zapewne na Rysy. Do samej Szpiglasowej Przełęczy, a nawet szczytu spotkaliśmy umiarkowaną liczbę turystów, w okolicach szczytu też spokojnie można było znaleźć swoje miejsce, a na szczycie porobić bez presji zdjęcia (w okolicach godziny 10). Trochę bardziej tłoczno w zasadzie dopiero pod koniec ceprostrady. Nad Morskim Okiem i na asfalcie oczywiście tłumy.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2020-07-23 20:20
Insta@agawielinska
Szpiglasowy Wierch z Doliny Pięciu Stawów, zejście do Morskiego Oka - warunki super, szlak suchy i bez przeszkód, pogoda dopisała, wyjście wcześnie rano pozwoliło ominąć tłumy i chmury:)
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2020-07-23 20:09
Insta@donroberto6
Trasa Palenica B. - D5SP zielonym i czarnym szlakiem - Szpiglasowa Przełęcz i Szpiglasowy Wierch żółtym szlakiem - powrót na Moko żółtym - Palenica B. asfaltem. O godzinie 6 już kolejka do kasy i dużo samochodów jadących w stronę parkingu. Na ostatnim rondzie przed Palenicą przepuszczane tylko osoby, które okazały ebilet na parking. Warunki na szlaku bardzo dobre, sucho i dobre warunki atmosferyczne. Uwaga na niepozorne słońce - jest chłodno i nie czuć, a pali skórę!
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2020-07-22 20:23
Insta@piotr_ornal
Dolina Roztoki, d5s, Szpiglasowy Wierch, Morskie Oko Wszędzie sucho, zero błota, delikatny wiatr na zejściu do Moka.
Tatry

Wrota Chałubińskiego, Szpiglasowy Wierch

2020-07-14 22:48
Włodzimierz Pawlak
Palenica Białczańska - Dolina Za Mnichem - Wrota Chałubińskiego - Dolina Za Mnichem - Szpiglasowa Przełęcz - Dolina 5 Stawów Polskich - Dolina Roztoki - Palenica Białczańska. Warunki na całej trasie ok, podejścia na obie przełęcze pozbawione śniegu, mokro jedynie na dolnym odcinku łańcuchów pod Szpiglasową. Frekwencja na Wrotach znikoma (w sumie minąłem 6 osób) na Szpiglasowej duża. Stawy Staszica w Dolinie Za Mnichem całkowicie wyschnięte.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2020-07-11 23:13
Insta@rybka_w_drodze
Od Doliny Pięciu Stawów Polskich. Brak opadów, temperatura około między 15 a 10 stopni w dolinie, warunki dobre.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2020-07-02 00:06
Insta@kinga.marciniakk
Spiglasowy Wierch, Dolina za Mnichem i droga do Morskiego Oka. Na Szpiglasowym Wierchu słaba widoczność, wilgotno i wietrznie. Po południu po zejściu poniżej 2tys m przejrzyście i słonecznie.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.