Warunki dla zapytania Szrenica:Karkonosze

Śnieżka, Szrenica

2022-03-27 00:21
Marcin Drążkiewicz
Śnieżka - Śnieżne Kotły - Szrenica Trasa od Białego Jaru na Śnieżkę, początek oblodzony, raczki wskazane, na trasie dużo grząskiego śniegu, ale spokojnie do przejścia w raczkach. Na Śnieżce silny wiatr, ludzi umiarkowana ilość. Trasa na Szrenicę przez Śnieżne kotłyy podobnie jak trasa na Śnieżkę. Przy zejściu od schroniska Kamieńczyk miejscami dużo lodu.
Karkonosze

Szrenica, Śnieżne Kotły

2022-03-27 00:10
Insta@dzoankka
Wejście od strony Wodospadu Kamienczyk lekko oblodzone, warto założyć raczki. Reszta trasy nie wymagała raczków. Brak wiatru, pełne słońce i mało ludzi na szlaku. Bez okularow słonecznych nie polecam się wybierać.
Karkonosze

Szrenica, Łabski Szczyt

2022-03-19 19:41
Insta@grejpfrut_z_cukrem
Wejście żółtym szlakiem przez schronisko do Łabskiego Szczytu, z Łabskiego na Szrenicę. Miejscami dużo śniegu i lodu. Przede wszystkim raczki przydadzą się przy zejściu ze Szrenicy przez Wodospad Kamieńczyk. Pogoda dopisała, dużo słońca, trochę wiało.
Karkonosze

Śnieżne Kotły

2022-02-12 21:39
Marta Kucharska
Szrenica - Śnieżne Kotły - Schronisko pod Łabskim Szczytem niebieskim szlakiem - Szklarska Poręba żółtym, zielonym i czarnym szlakiem. Odcinek Szrenica-Czeska Budka śnieg lekko zapadający się, mało turystów. Czeska Budka - Śnieżne Kotły dużo turystów, w miarę udeptany szlak. Zejście do schroniska w kopnym śniegu. Pozostały fragment twardy. Nie było ślisko, raczkiraki niepotrzebne. Prędzej przydałyby się rakiety. Po południu zaczęło mocno wiać, to już na jutro. UWAGA parking w Szklarskiej płatny 50zł. I płatny tylko bilonem lub aplikacją. Gigantyczne korki, miasto stoi.
Karkonosze

Szrenica

2022-02-09 00:09
Jarek
Szlak czerwony ze Szklarskiej Poręby na Szrenicę. Miękki śnieg, niezmrożony, nie wymaga raczków.
Karkonosze

Szrenica

2022-01-28 01:31
Insta@kamil_podlas
Podejście niebieskim zimowym szlakiem od schroniska pod Łabskim Szczytem do głównej drogi sudeckiej w stronę schroniska Szrenica. Warunki ciężkie, silne wiatry, opady śniegu. Raki, czekan niepotrzebny, lecz raczki momentami mogą okazać się przydatne.
Karkonosze

Śnieżne Kotły i Szrenica

2022-01-09 01:44
Insta@vi_gorska
Przejście niebieskim szlakiem z Jagniątkowa na Czarną Przełęcz, dalej czerwonym szlakiem przez Śnieżne Kotły na Szrenicę. Powrót zielonym szlakiem do Schroniska PTTK Pod Łabskim Szczytem, dalej czarnym szlakiem do Jagniątkowa. Na leśnych odcinkach szlaki miejscami mocno oblodzone, warstwa śniegu dobrze uklepana. Na górze trudny warun - silny wiatr (w porywach ponoć do 55 kmh) i opady śniegu. Widoczność na max. 6 drewnianych bali (słupków wyznaczających szlak). Na górze śnieg dobrze ubity, sięgający miejscami powyżej kostek.
Karkonosze

Szrenica

2021-12-26 23:57
Grzesiek Nosal
Droga ze Szklarskiej Poręby na Szrenicę. Zdjęcie spod schroniska Kamieńczyk. Temperatura lekko na minusie, lekki wietrzyk, generalnie ciepło. Przejrzystość powietrza dobra. Trasa cała w lodzie. Raczki wskazane. Dalsza część trasy bez lodu.
Karkonosze

Szrenica

2021-12-12 01:23
Insta@szarikpies
Start z parkingu pod Kamieńczykiem, zielonym i żółtym pod Łabski Szczyt, gdzie ostatni odcinek jest wyślizgany przez jabłuszkarzy, ale można podejść bez raczków. Na Czeską Budkę zimowym wariantem i tutaj już raczki wygrały. Na podejściu wiało strasznie i mróz, na grzbiecie lampa i lekkie podmuchy. Czerwonym i "białym" na Szrenicę bez większego problemu, potem czerwonym przez Halę Szrenicką już w dół.
Karkonosze

Szrenica

2021-11-27 17:54
Insta@szarikpies
Start z Jakuszyc, zielonym przez Owcze Skały na Halę Szrenicką, potem na Szrenicę, zejście zimowym wariantem na grzbiet. Celem była Vosecka Bouda, ale jest zamknięta do połowy grudnia. Od samego początku 2-3cm warstwa śniegu, pod spodem zmrożone, czasami lód, ślisko dość, ale całość da się przejść bez raczków (chociaż z nimi może być bardziej komfortowo). Przed południem słonecznie, od Hali Szrenickiej czuć silny wiatr, na Szrenicy wieje mocno i odczuwalnie jest zimniej. Ludzi sporo w obu schroniskach, ale da się znaleźć miejsce.
Karkonosze

Śnieżne Kotły

2021-10-26 12:23
Insta@ancur__an
Trasa krótka lecz cały czas pod górę, brak jakiegokolwiek błota przy samym schronisku, na Hali Szrenickiej trochę lodu, ale na spokojnie da się ominąć. Raczki niepotrzebne do drugiego schroniska, Szrenica drogą bardzo łatwa, trochę lodu, ale da się ominąć. Zdecydowanie polecam wszystkim.
Karkonosze

Szrenica

2021-10-14 20:04
Insta@haawaii
Podejście na Szrenicę, zejście przez PTTK Pod Łabskim Szczytem szlakiem zielonym, później szlakiem czarnym do Jagniątkowa. Warunki dobre, śnieg twardy, raki mogą się przydać.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.