Warunki dla zapytania Szrenica:Karkonosze

Szrenica

2021-10-14 20:04
Insta@haawaii
Podejście na Szrenicę, zejście przez PTTK Pod Łabskim Szczytem szlakiem zielonym, później szlakiem czarnym do Jagniątkowa. Warunki dobre, śnieg twardy, raki mogą się przydać.
Karkonosze

Szrenica

2021-10-10 16:21
Insta@polezmarchewka
Szlak ze stacji kolejowej Jelenia Góra Sobieszów przez Chojnik i Czarne siodło do Spindlerowego Mlyna, a następnie przez Harrachově Kamienie w kierunku Szrenicy. Drugiego dnia przez Rokytnice i Jablonec do Harrachova na powrotny pociąg. W Karkonoszach wczesna jesień. Na niebie ani jednej chmury, na szlakach praktycznie ani jednej kałuży, jednak nie dajmy się temu zwieść, poranki zapowiadają nadchodzące zmiany warunków na szlakach w wyższych partiach.
Karkonosze

Śnieżne Kotły, Szrenica

2021-07-31 23:36
Insta@ewelin_e
Start ok.7.30 ze Szklarskiej Poręby na Szrenicę, następnie Śnieżne Kotły, zejście Drogą Nad Reglami do Schroniska Pod Łabskim Szczytem, później żółty i zielony do Szklarskiej Poręby (żółtym do Szklarskiej zdecydowanie większy ruch). Szlak suchy. Pogoda dynamiczna, słońce toczyło walkę z chmurami i na początku przegrywało, dopiero w okolicy Śnieżnych Stawków się wypogodziło i tak zostało do wieczora. Na Śnieżnych Kotłach wiało strasznie, bez kurtki ani rusz. Mimo wszystko widoki jak i cała trasa cudowne. Szlak suchy. Do Śnieżnych Kotłów mało ludzi, później coraz więcej, a w schronisku pod Łabskim Szczytem tłumy.
Karkonosze

Szrenica

2021-06-18 22:38
Piotr Stasiewicz
Szklarka Poręba Huta - Wodospad Kamieńczyk - Hala Szrenica - Schronisko na Szrenicy (zielonym) - źródła Łaby - Łabski Szczyt - Rozdroże pod Wielkim Szyszakiem - Śnieżne Stawki - Schronisko pod Łabskim Szczytem - muzeum minerologiczne. Wielkie podziękowania dla pana ze Śląska za zniesienie do schroniska aparatu fotograficznego zostawionego przez jedną z osób z naszej grupy. Wielkie dzięki. Do południa lampa, potem zachmurzenie, ale nie padało. Przy schroniskach sporo osób, ruch z rana mały potem umiarkowany.
Karkonosze

Śnieżne Kotły, Szrenica

2021-06-06 20:01
Insta@yes.to.mountains
Podejście z Michałowic niebieskim szlakiem do Obniżenia pod Śmielcem, następnie czerwonym szlakiem przez Śnieżne Kotły na Szrenicę. Zejście szlakiem zielonym, a następnie czerwonym przez Schronisko Pod Łabskim Sczytem. Dalej czarnym i niebieskim powrót do Michałowic. Szlaki suche, miejscami lekkie błoto i skrawki śniegu. Pogoda idealna, trasa piękna widokowo.
Karkonosze

Szrenica

2021-05-21 09:53
Insta@turysta.alpinista
Podejście szlakiem żółtym przez Schronisko pod Łabskim Szczytem. Zejście tą samą drogą. Warunki bardzo dobre, w wyższych partiach miejscami płaty mokrego śniegu. Raczki nie są potrzebne.
Karkonosze

Szrenica

2021-05-08 11:01
Monika Drzymała
Szlak czerwony od Szklarskiej Poręby za halą szrenicką w stronę trzech świnek
Karkonosze

Szrenica

2021-04-28 19:12
Insta@gosia_kk_
Początek trasy przy Rozdrożu pod Kamieńczykiem w Szklarskiej Porębie, szlak zielony, droga sucha do granicy KPN. Następnie około 1 km oblodzenia (raczki przydatne, bo droga wiedzie pod górę żółtym szlakiem), dojście do Schroniska pod Łabskim Szczytem, dalej zielony szlak w kierunku Szrenicy (gruba, miękka pokrywa śnieżna pokrywająca kosodrzewinę), następnie zielony szlak w kierunku Hali Szrenickiej, trasa w większości bez śniegu. Poniżej Hali (szlak czerwony) droga sucha aż do punktu wyjścia przy Rozdrożu pod Kamieńczykiem.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.