Warunki dla zapytania Tarnica:Bieszczady

Tarnica

2022-09-12 22:22
Insta@_paczula
Pszczeliny - Bukowe Berdo - Tarnica - Ustrzyki Górne Szlak miejscami błotnisty, widoczność świetna, większe zagęszczenie ludzi na Tarnicy, po drodze raczej niedużo turystów.
reklama

Gdzie w góry...


Tomasz Habdas
"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
Bieszczady

Tarnica

2022-08-28 13:18
Insta@p_chrobak93
Szlak czerwony: Wołosate - Przełęcz Bukowska - Rozsypaniec - Halicz - Przełęcz Goprowska - Tarnica. Zejście niebieskim szlakiem do Wołosatego. Widoczność bardzo dobra. Słonecznie. Spory ruch na szlaku zarówno czerwonym jak i na zejściu niebieskim.
Bieszczady

Tarnica

2022-06-23 22:21
Insta@lukasz.wolny91
Szlak niebieski z Wołosatego przez Przełęcz pod Tarnicą na Tarnicę wręcz idealne warunki. Wszystkie "pomosty", schody, których są setki na tej trasie, w bardzo dobrym stanie, szlak super oznakowany, odpowiednia ilość miejsc z ławeczkami na odpoczynki z pięknymi widokami. Czuć już lato, ale warunki dopełnia fakt tuż przed wakacjami gdzie obcowanie w ciszy z naturą daje mega przyjemność.
Bieszczady

Tarnica

2022-05-19 22:48
Insta@joannawilkonska
Niebieskim szlakiem z Wołosatego na Tarnicę, powrót czerwonym przez Szeroki Wierch do Ustrzyk Górnych. Warunki doskonałe, sucho. Śnieg tylko płatami w kotlinach i na jednym odcinku tuż przy Przełęczy pod Tarnicą, gdyby ktoś się wybierał na Bukowe Berdo. Ludzi w samo południe na szczycie niewiele, jak na tak piękną pogodę. Jak schodziliśmy o 14.00 to do góry szło jeszcze sporo. Na szczyt warto zabrać coś cieplejszego do ubrania, bo mocno wieje.
Bieszczady

Tarnica

2022-04-25 00:12
Insta@robert_koscielny
Szlakiem z Wołosatego przez Halicz. Cztery pory roku w jeden dzień. Trochę słońca, trochę wiosennej mżawki i wiatru, sporo liści na szlaku i zalegający śnieg, miejscami do kolan. Warunki dość trudne i męczące, błotko i śliski śnieg. Wskazane stuptuty, raczki nie konieczne. Widoczność bardzo dobra, temperatura około +8°C. Bardzo mało ludzi na szlakach.
Bieszczady

Tarnica

2022-04-23 23:12
Insta@szukam_slonca
Wejście szlakiem niebieskim z Wołosatego, następnie od przełęczy żółtym na szczyt Tarnicy. Na szlaku sporo błota, w niektórych miejscach zalega jeszcze trochę śniegu. Deszcz i brak widoków ze szczytu. Zejście tym samym szlakiem. Turystów niewielu.
Bieszczady

Tarnica

2022-04-17 22:49
Insta@ourdes.tiny
Tarnica z Mucznego (przez Bukowe Berdo). Podejście z Mucznego żółtym szlakiem na Bukowe Berdo, następnie niebieskim szlakiem do Przełęczy pod Tarnicą i na Tarnicę. Wiatr umiarkowany, średnie zachmurzenie, momentami ograniczona widoczność. W lesie oraz powyżej śnieg, miejscami pod świeżym śniegiem zlodowaciała skorupa; raczki bardzo pomocne w kilku miejscach.
Bieszczady

Tarnica

2022-04-14 14:38
Insta@paulinaa.brozyna
Podejście od Wołosatego szlakiem niebieskim, zejście także szlakiem niebieskim do Wołosatego. Warunki dobre, w niższych partiach zalegający śnieg, dużo błota. W wyższych dużo śniegu miękkiego, roztapiającego się. Raczki nieobowiązkowe, ale napewno będą znacznym ułatwieniem.
Bieszczady

Tarnica

2022-03-27 00:36
Insta@balbeve
Ustrzyki Górne - Szeroki Wierch - Tarnica, powrót tą sama trasą. Rano szlak ubity, miejscami oblodzony - raczki obowiązkowo. Na grzbiecie pasma Szerokiego Wierchu na zmianę lód, śnieg i błoto. Momentami dość mocno wiało. Podejście na Tarnicę po dobrze ubitym śniegu, miejscami oblodzonym. Widoczność bardzo dobra, w dodatku przez niewielką ilość turystów szczyt miałam przez dłuższą chwile dla siebie. Na powrocie z uwagi na dodatnią temperaturę śnieg mokry - momentami dość ślisko, kijki bardzo pomocne 🙂
Bieszczady

Tarnica

2022-03-13 00:25
Insta@ty_to_nie_tedy
Czerwony szlakiem z Ustrzyk Górnych i powrót tym samym szlakiem. Po wyjściu z lasu lekki wiatr. Na podejściach ślisko, śnieg ubity, miejscami lód. Na szczycie okienko pogodowe bezwietrznie i słonecznie. Można było się wygrzać do słońca.
Bieszczady

Tarnica

2022-02-25 22:44
Insta@mewa_w_locie
Szlak z Wołosatego niebieski do żółtego na Tarnicę. Na tym szlaku raczki są zbawieniem, nie tylko dla komfortu, ale przede wszystkim dla bezpieczeństwa. Chwilę za pierwszą prostą już się przydają na lekkim podejściu, bo śnieg na szlaku jest mocno ubity, a zmiany temperatur raz + raz - sprawiły, że jest ślisko. Później krótkie fragmenty w głębszym śniegu, ale nie ma mocnego zapadania. Piękny szlak, nawet jeśli nie było dziś wyjątkowo mocno słonecznie widoki wciąż niesamowite.
Bieszczady

Tarnica

2022-02-24 22:37
Insta@lulizet
Podejście z Wołosatego, niebieskim szlakiem przez Przełęcz pod Tarnicą. Warunki idealne, piękna, słoneczna pogoda. Bezwietrznie. Śnieg mocno ubity, szlak bardzo dobrze wyznaczony. Raczki przydatne lecz niekonieczne.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.