Warunki dla zapytania Tatry:Tatry

Grześ, Rakoń, Wołowiec

2020-05-30 20:33
Insta@zlamaprzezszlak
Start z Siwej Polany - do Polany Chochołowskiej - sucho. Na Wołowiec wejście zielonym szlakiem - nisko - błotniście, na samym podejściu śnieg - szlak słabo przetarty, zawiany śniegiem, słabe stopnie, nieprzyjemnie. Na zejście przydadzą sie raki. Na górze wiatr, grad i śnieg, widoczność mocno ograniczona. Śnieg twardy z nawianym nowym - ślisko i można stracić orientację w takich warunkach. Od Rakonia w stronę Grzesia i dalej do doliny, warunki wiosenne, deszczowo, mokro i dużo błota, ale bez tragedii 🙂
Tatry

Wołowiec

2020-05-29 20:04
Pe Be
Trasa: Siwa Polana - Dolina Chochołowska - Wyżnia Dolina Chochołowska - Wołowiec - Rakoń - Grześ - Dolina Chochołowska - Siwa polana. Zdjęcia kolejno: odejście zielonego szlaku, 2x zielony szlak na "pod Wołowcem", bonus spotkany przy wydeptanym szlaku. W niższych partiach mokro i błotniście, kamienie śliskie. Śniegu praktycznie brak, a jak jest to dosłownie 2-3 metry. Na zielonym szlaku "pod Wołowiec" powyżej ~1700m, śnieg wszędzie. W zasadzie tak jakby dwie warstwy śniegu, pod spodem twardy, u góry świeży, miękki. Można ujechać. Ścieżka prawie w ogóle niewydeptana, co przy gęstej mgle może powodować problemy z orientacją. Widoczność na ~10 metrów. Na grani łatwiej o orientację, bo ciężko pomylić drogę, ale warunki w kierunku Wołowca podobne. Powrót przez Rakoń i Grześ. Droga na Rakoń w większości odsłonięta od śniegu, Między Rakoniem a Grzesiem praktycznie bezśniegowa, od Grzesia do Doliny Chochołowskiej też, z tym, że tu już sporo błota. Im niżej tym więcej.
Tatry

Goryczkowa Czuba

2020-05-28 21:58
Asia Wilczyńska
Trasa: Kasprowy Wierch - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Schronisko na Hali Kondratowej - Kuźnice Szlak w kopule Kasprowego mocno zawiany i słabo widoczny, śnieg miejscami do kolan. Po kilkuset metrach bardziej widoczna ścieżka. Fragmenty na grani przewiane, mało śniegu lub brak. Na trawersach śniegu więcej, do około 20 centymetrów. Po naszym przejściu szlak powinien być już dobrze widoczny, więc nawigacja nawet przy słabszej widoczności powinna być łatwiejsza. Na tym odcinku nie spotkaliśmy nikogo. Zejście zielonym szlakiem do schroniska mocno zaśnieżone, ale przedeptane. Wszyscy idą na krechę w dół po kilkusetmetrowym płacie śniegu. Przy schronisku pojedyncze osoby. Pogoda na szlaku różna, od gradobicia przez deszcz po słońce. Raczki nam się nie przydały, ale kijki bardzo przydatne. Stuptuty obowiązkowe.
Tatry

Zawrat

2020-05-28 12:44
Insta@dawidtendrugi
Od Murowańca niebieski szlak, od Zmarzłego Stawu szlak nieprzetarty raki i czekan obowiązkowe, śnieg po kolana, czasem i więcej, brak widoczności, ścieżki pod górę, idziesz Zawratowym Żlebem. Przy końcówce podejścia spadają zamarznięte kawałki lodu ze szczytu, kask obowiązkowy. Zejście niebieskim szlakiem do Pięciu Stawów oczywiście szlak nieprzetarty, trzeba uważać. Sam doznałem kontuzji kolana, gdy zapadałem się po pas w śniegu. Mam prośbę, jakby ktoś znalazł kamerkę gdzieś na odejściu na Skrajny Granat bym był wdzięczny za info, szkoda materiału tam nagranego.
Tatry

Rysy

2020-05-27 22:24
Insta@annavantura
Do Buli pod Rysami mokro, śnieg brejowaty. Wyżej dużo śniegu, miejscami po uda. Szlak w ogóle nieprzetarty, więc było sporo torowania. Większość drogi mleko i mała widoczność. Łańcuchy w górnej części były zalodzone i pod śniegiem. Już odokopane - można cisnąć!
Tatry

Krzesanica, Ciemniak

2020-05-27 22:09
Insta@lysiak.beata
Trasa Kiry, Chuda Przełączka, Ciemniak, Krzesanica i powrót tym samym szlakiem. Do Chudej Przełączki warunki dobre, lekki śnieżek, słaby wiatr, kilka płatów śniegu do przejścia bez problemu. Do Ciemniaka wiatr coraz większy, bardzo słaba widoczność, świeży śnieg, raki niepotrzebne ewentualnie raczki na zejście. Od Ciemniaka do Krzesanicy dużo świeżego śniegu, szybko zasypuje ślady, spotkała mnie spora zadymka. Śnieg zacinał bardzo mocno niesiony przez silny wiatr, widoczność praktycznie zerowa. Dobrze mieć gogle i coś co osłoni twarz w razie podobnego scenariusza. Plus stuptuty, bo śnieg jest do kolan.
Tatry

Kopieniec Wielki

2020-05-27 22:06
Insta@smallintheworld
Z Toporowej Cyrhli na Polanę Kopieniec i Kopieniec Wielki, słońce świeci, lekkie zachmurzenie, delikatny wiatr, pusto na szlaku.
Tatry

Gesia Szyja, Morskie Oko

2020-05-27 20:51
Insta@smallintheworld
Z Palenicy Białczańskiej przez Rusinową Polanę, Gęsią Szyję do Wodogrzmotów Mickiewicza i na Morskie Oko. Pomimo początkowej mgły i deszczowej pogody pięknie i oczywiście warto. Szlak mokry, ślisko na kamieniach, ale bez śniegu.
Tatry

Kopa Kondracka

2020-05-27 14:51
Przemysław Sobczyk
Wiatr, mgła i 20-30cm świeżego śniegu, który jest jak piana. Wyjdzie słońce szybko stopnieje, tylko kiedy wyjdzie? Warunki do turystyki trudne.
Tatry

Polana Chochołowska

2020-05-26 11:48
Anna Warachowska
Pół trasy do schroniska w deszczu, podczas przerwy w schronisku ulewa z grademmarznącym deszczem, a za moment piękne słońce. Na krótko. Druga połowa trasy powrotnej, aż do parkingu w deszczu. Ludzi na szlaku mijaliśmy może z 7 razy, na szlaku błotko, kałuże, gdzieniegdzie mały potoczek.
Tatry

Czerwone Wierchy, Kobylarzowy Żleb

2020-05-24 20:10
Wojtek Szajnert
Kiry- Przysłop Miętusi- Małołączniak- Kopa Kondracka- Kondracka Przełęcz- powrót żółtym i czarnym szlakiem na Przysłop Miętusi- Kiry. Na czerwonym szlaku do Przysłopu Miętusiego i potem do ok. 1500 metrów warunki wiosenne. W Kobylarzowym Żlebie dalej leży spory płat starego śniegu ? da się od biedy przejść bez raczków, ale wygodniej w raczkach i z kijkami. Na wysokości ok. 1600 metrów błyskawiczna zmiana pogody, zgodnie z powiedzeniem, że ?w górach pogoda potrafi się zmienić w jednej chwili?. Spadek temperatury do kilku stopni i widoczności do kilkudziesięciu metrów, zaczyna padać śnieg. W rejonie kopuły szczytowej Małołączniaka, Kopy Kondrackiej i na dalszej części grani ok. 15 cm świeżego śniegu, miejscami zaspy, zadymka śnieżno-gradowa i wiatr ok. 100 kmh (taki prawie przewracający na ziemię). Widoczność 30-40 m. Szlak słabo widoczny, na zejściu w stronę Kopy Kondrackiej oblodzenie. Zdecydowanie warto mieć kijki, raczki i gogle. Potem w rejonie Kondrackiej Przełęczy znów wiosna. Zejście żółtym szlakiem uciążliwe, dużo błota, resztek śniegu i śliskich kamieni, łatwo się poślizgnąć.
Tatry

Trzydniowiański Wierch

2020-05-23 21:37
Damian Żelazny
Siwa Polana - Polana Trzydniówka - Trzydniowiański Wierch. W drodze na Dolinę Chochołowską mało ludzi jak na weekend. Od skrętu na Trzydniówkę praktycznie brak ludzi na szlaku. Szlak przyjemny, suchy i w 2 miejscach leżą płaty śniegu, które nie sprawiają trudności. Powrót tą samą trasą. Droga na Kończysty i Starorobociański też wyglądała dobrze, ale ze względu na późną porę postanowiliśmy wracać.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.