Warunki dla zapytania Tatry:Tatry

Smreczyński Staw

2020-10-25 23:09
Anita Dziekan
Sucho, słonecznie, od rana bardzo silny wiatr, przez co odczuwalna temperatura jest niższa. Ludzi umiarkowana ilość. Jedzenie w schronisku sprzedawane tylko na wynos, stoły w jadalni zasunięte.
Tatry

Giewont

2020-10-25 23:06
Muskat 4U
Regle, Mała Łąka, Przełęcz w Grzybowcu, Giewont Start: 8:45 Trasa piękna; na Drodze pod Reglami cicho, spokojnie, Mała Łąka również. Choć z polany widać było kłębiące się nad Czerwonymi Wierchami chmury. Czarny szlak do Przełęczy w Grzybowcu całkiem ok. Miejscami troszkę błotka na szlaku. Od wejścia na czerwony szlak niektóre kamienie śliskie, miejscami więcej błota i troszkę bardziej wilgotno. Większy wiatr. Na grani, siodle i Wyżniej Kondrackiej Przełęczy wiatr tak mocny, że czasem kamienie spadały zdmuchnięte przez wiatr - więc radzę mieć kask.
Tatry

Gęsia Szyja

2020-10-25 23:02
Joanna Waryszak
Trasa: Polana pod Wołoszynem - Rusinowa Polana - Gęsia Szyja - Rówień Waksumndzka - powrót na asfalt W lesie ślisko i błotnisto, da się przejść, kijki jednak bardzo przydatne. Widoki z polany kiepskie, wszystkie wyższe szczyty w gęstych chmurach. Drewniane schody na Gęsią Szyję śliskie, zalecana ostrożność. Bacówka na Polanie nadal czynna, oscypki pyszne. Powrót z Równi Waksmundzkiej już w pełnym błocie, deszczu i po super śliskich kamieniach.
Tatry

Goryczkowa Czuba

2020-10-24 22:38
Sara Kryjak
Kasprowy przez Myślenickie Turnie, powrót przez Przełęcz pod Kopą Kondracką i Halę Kondratową. Dziś warunki średnie. Na całej trasie mokre i śliskie kamienie. Resztki śniegu do ominięcia, ale warto mieć chociaż raczki, szczególnie przy zejściu z Przełęczy pod Kopą Kondracką na Halę Kondratową. Większość osób bez sprzętu jechało na butach, kolanach i tyłkach. Dużo osób schodziło ze szlaku i deptało roślinność byle ominąć śnieg 🙁 Przed południem zachmurzenie, ale pułap chmur wysoki, widoki były. Potem zaczęło kropić, jednak nie było to zbyt uciążliwe podczas wędrówki. Dopiero bardziej rozlało się około godziny 13 przy przełęczy. Zrobiło się zimno, nieprzyjemnie i chmury zakryły góry. Do końca dnia nie było już widoków.
Tatry

Dolina Pięciu Stawów Polskich

2020-10-24 22:31
Anita Dziekan
Rano asfalt mokry, w Dolinie Roztoki trochę błota, im wyżej tym kamienie bardziej mokre i śliskie. Zejście czarnym szlakiem do dna doliny, kamienie mokre, miejscami śliskie. Pogoda dla koneserów -cały dzień pochmurno, mgliście, ok. 10 zaczęło siąpić, a w dolinie do ok. 13:30 padało. Brak śniegu na całej trasie. Ruch turystyczny umiarkowany.
Tatry

Świnica

2020-10-24 22:30
Insta@mountains_by_cyganeria
Podejście od Hali Gąsienicowej (Boczań), przez Świnicką Przełęcz (czarny szlak). Zejście tą samą drogą. Warunki nienajlepsze. Przez pogodę - od H. Gąsienicowej padał praktycznie cały czas deszcz, na szczycie śnieg - skały i kamienie bardzo śliskie. Śniegspore płaty śniegu, raczej brejowate niż ubite, zaczynają się ok. połowy podejścia na Świnicką Przełęcz - do góry spokojnie bez raczków (to jeszcze nie warunki na raki), w dół, jeszcze jak popadało, już ciężej - lepiej założyć. Kijki wskazane. Na samym podejściu na Świnicę śniegu mało. Pojedyncze niewielkie płaty, do zrobienia bez raczków, ale generalnie trzeba bardzo uważać - przez warunki pogodowe bardzo ślisko, skały momentami gorsze niż ten śladowy śnieg. Podejście do Gąsienicowej bez problemów. Na powrocie tylko, po opadach, zrobiło się błoto i mgła.
Tatry

Starorobociański Wierch

2020-10-24 22:23
Insta@_pani_z_
Jesień w Tatrach. Podejście z Doliny Chochołowskiej przez Trzydniowiański Wierch, Kończysty Wierch, zejście do Siwej Przełęczy, czarnym szlakiem Doliną Starorobociańską. Warunki umiarkowane, deszcz, mgła, gdzieniegdzie mokry śnieg na ścieżce, błoto, kijki bardzo pomocne.
Tatry

Świstówka Roztocka

2020-10-24 22:21
Insta@wild_lonely_traveler
Łysa Polana - Dolina 5 Stawów - Morskie Oko - Łysa Polana. Szlak bez śniegu, błotka da się trochę znaleźć.
Tatry

Sarnia Skała

2020-10-24 22:18
Insta@follow.me.in.the.dark
Wyjście z Doliny Strążyskiej, przejście do Doliny Białego, Sarnia Skała, Siklawica i Polana Strążyska. Na szlaku sporo błota, kamienie dość śliskie, bo zaczęło mocno kropić, trzeba było ostrożnie stawiać kroki. Widoczność jak na taką aurę bardzo dobra. Stosunkowo mało ludzi na Sarniej, zdecydowanie więcej przy wodospadzie i na polanie.
Tatry

Kościelec

2020-10-24 22:16
Insta@mysthique
Droga na Halę Gąsienicową kamienie lekko wilgotne, od hali już całkiem mokre, śliskie. Na samym Kościelcu miejscami płaty śniegu. W drodze powrotnej przez Boczań dużo błota, lepiej zachować ostrożność.
Beskid Żywiecki

Pilsko

2020-10-24 22:13
Insta@venividivino
Z Korbielowa Kamiennej Do miejsca na 5 minut przed schroniskiem pod butem stabilnie, później do samego szczytu błotnisto. Z uwagi na to lepiej jest podchodzić czarnym szlakiem, a schodzić żółtym na Halę Miziową. Zachmurzenie na całej trasie, Tatry w chmurach, lepsze widoki na Orawę i Babią, opadów brak. Kijki nieobowiązkowo, ale jest dużo stabilniej.
Tatry

Kościelec

2020-10-24 22:12
Jakub Swiderski
Parking Brzeziny - Murowaniec - Czarny Staw Gąsienicowy - Karb - Kościelec Warunki dobre, śniegu brak. Trochę ślisko, raczki zbędne.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.