Warunki dla zapytania Tatry:Tatry

Droga pod Reglami

2022-01-22 18:37
Beata Odj
Droga pod Reglami od skoczni - Polana Strążyska Piękna zima wszędzie. Całe przejście w raczkach, bo tak i wygodniej i bezpieczniej. Z uwagi na późny start turystów niewielu.
Tatry

Kopieniec Wielki, Nosal

2022-01-22 15:58
Dona Ta
Szlak Murowaniec - Kopieniec - Nosal - Kuźnice cały przetarty. Raki lub raczki konieczne.
Tatry

Hala Gąsienicowa

2022-01-22 09:56
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Z Brzezin czarny szlak drogą jedną do Murowańca - przejechał płóg, ale bardzo szybko zasypuje. W niższej części wystają miejscami kamienie, uwaga na narty. Turystów nawet nawet. Narciarze, rowerzyści, piesi. Raczki zbędne. Piękna zima, cały czas sypie gęsty śnieg.
Tatry

Kopieniec Wielki, Nosal

2022-01-20 15:27
Anita Dziekan
Trasa: Cyrhla - Kopieniec Wielki - Polana Olczyska - Nosalowa Przełęcz - Nosal - Murowanica. Raczki przydatne na całej trasie, choć znajdą się miejsca gdzie da się iść w samym bucie, ale dla komfortu psychicznego szłam w nich całą drogę. Podjeście na Kopieniec bez większych problemów, zejście do Polany pod Kopieńcem oblodzone. Przejście do Przełęczy Nosalowej bez większych utrudnień, podjeście na Nosal śliskie i miejscami oblodzone. Zejście do Murowanicy oblodzone, wyslizgane. Rano na Kopieńcu pochmurno, szczyt w chmurach i mocny, szybko wychładzający wiatr, z biegiem dnia wypogodziło się, ale wiatr nie ustał. Z Nosala piękna panorama już na całe Tatry Wysokie, choć obserwowałam spektakl chmur na niebie. Zejście z Nosala po 12 w towarzystwie bardzo mocnego, zimnego wiatru. Na obydwu szczytach mało ludzi, były chwile, że byliśmy w 4 osoby na Nosalu. Niestety spotkałam mistrzów wycieczki co wchodzili na czworakach, a na sugestie, że może by zawrócili stwierdzali, że jakoś to będzie, że może wejdą i zejdą.
Tatry

Rusinowa Polana

2022-01-19 22:33
Insta@joannawilkonska
Zielonym szlakiem od parkingu Wierch Poroniec trasa przetarta, twardy lód przysypany świeżym śniegiem, można iść bez raczków, ale trzeba uważać, zwłaszcza przed samą polaną lód wychodzi spod śniegu. Na samej polanie dość ślisko, połacie lodu przeplecione kępami suchej trawy i ziemi. Piękne widoki.
Tatry

Wiktorówki

2022-01-19 22:32
Insta@joannawilkonska
Zielonym szlakiem przez Polanę Rusinową, trasa przetarta, ale trzeba uważać, bo pod śniegiem jest twardy lód. Od Polany do kaplicy na Wiktorówkach miejscami ślisko, na schodach nawet bardzo ślisko. Raczki się przydadzą, ewentualnie można trzymać się poręczy.
Tatry

Morskie Oko

2022-01-19 19:55
Beata Odj
Cała trasa pokonana w raczkach. Kolejka do kasy stosunkowo niewielka. Niezmiennie polecam zakup biletów online. Ruch bardzo duży na trasie i przed schroniskiem. Sporo ludzi na tafli Morskiego Oka.
Tatry

Dolina Kościeliska

2022-01-17 23:55
Insta@joannawilkonska
Po wczorajszej zawiei mnóstwo czystego śniegu, trasa przetarta, można iść bez raczków. Piękne widoki. Jeśli ktoś się wybiera nad Staw Smreczyński to raczki obowiązkowe. Jaskinia Mroźna zamknięta.
Tatry

Przysłop Miętusi

2022-01-16 13:37
Insta@joannawilkonska
Wielka Polana Małołącka i Przysłop Miętusi. Szlak żółty od parkingu przy Dolinie Małej Łąki zaśnieżony, pod śniegiem lód, ale da się spokojnie przejść bez raczków, potem czarny na Przysłop Miętusi - kamienie przysypane sypkim śniegiem, zejście z powrotem do Doliny Małej Łąki niebieskim, okresowo trzeba uważać na oblodzonych fragmentach, polecam raczki bo zejście dość strome.
Tatry

Kopa Kondracka

2022-01-16 00:19
Waldemar Jasiński
Zarówno wejście jak i zejście przez Przełęcz pod Kopą Kondracką. Ścieżka na przełęcz przedeptana, nawet w kilku wariantach. Te kilka wariantów zapewne w jakimś stopniu wynikało z tego, że ślady dość wyraźnie zawiewane były świeżym puchem. Pomijając takie właśnie miejsca było generalnie dość twardo, ale pod raki wręcz perfekcyjnie. Pewnie się wbijały, pewnie trzymały. Typowych oblodzeń nie stwierdziłem. Na grani śnieg momentami niemal zupełnie wywiany z widoczną glebą tudzież warstwą lodu ją przykrywającą. Najgorzej pod tym względem nad samą przełęczą, pod szczytem już lepiej.
Tatry

Regle

2022-01-16 00:15
Monika Mendyka
Ścieżka pod Reglami - Dolina Chochołowska - Przełęcz Iwaniacka - Hala Ornak - Smreczyński Staw - Dolina Kościeliska. Szlak z niewielką ilością śniegu, bywa że jest lód, do przejścia na dzisiaj wystarczyły raczki, ale nawet do Smreczyńskiego się przydały. Jutro ma zacząć padać śnieg... Widoczność idealna i pełne słońce. Ludzi mało, bo wyjście 7.30. Na zejściu w Kościeliskiej zdecydowanie więcej - sanie, saneczki, do połowy szlaku raczki były bezpieczniejsze niż same buty.
Tatry

Dolina Strążyska

2022-01-15 22:59
Insta@joannawilkonska
Dolina Strążyska i Wodospad Siklawica W nocy napadało trochę śniegu, lekki niezwiązany puch na całej trasie, da się spokojnie przejść bez raczków, ale trzeba uważać, bo pod spodem jest lód, który miejscami wychodzi na wierzch.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.