Warunki dla zapytania Tatry:Tatry

Morskie Oko

2022-08-14 10:06
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Tak wygląda sierpień nad Morskim Okiem 🙂 Bardzo dużo osób, ale bez wiekszych kolejek do baru czy toalety. Rzeka ludzi płynie w obu kierunkach przez cały dzień. Parkingi oczywiście pełniutkie i wyprzedane online. Pogoda fajna, ciepło, ok 15-ej delikatny deszczyk. Ok 16:30 zaczęły się burze nad Tatrami. Mnóstwo osób pali papierochy bez zwracania uwagi na innych i trując ich, generalnie nad drogą unosi się zapach dymu papierosowego. Do tego dwa psy nad stawem : Ludzie ewidentnie myślą, że jak wiozą psa w wózku lub niosą w torbie, to przestaje być psem... Masa turystów zza wschodniej granicy, m. in. Ci z psem w torbie....
reklama

Gdzie w góry...


Tomasz Habdas
"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
Tatry

Orla Perć

2022-08-12 13:39
Waldemar Jasiński
Odcinek Kozia Przełęcz - Skrajny Granat Trochę mokro w zacienionych obszarach, w szczególności w okolicach Koziej Przełęczy. Wymagana maksymalna koncentracja. Poza tym warunki dobre. Liczba ludzi zależna od miejsca i godziny. Na podejściu od Koziej Dolinki pustki, potem umiarkowane korki na zejściu z Kozich Czub i podejściu na Kozi Wierch. Do Granatów i na zejściu ze Skrajnego znowu spokojnie, choć na samych szczytach nieco ludzi było. Okolice Czarengo Stawu i Hali Gąsienicowej po południu to już tłumy nieprzebrane, a do Murowańca nie udało mi się wejść.
Tatry

Przełęcz pod Kopą Bielską

2022-08-12 11:10
Anita Dziekan
Trasa: Tatrzańska Kotlina - Chata Plesnivec - Vel'ke Biele Pleso - Kopské Sedlo -Tatrzańska Kotlina w górę do chaty zielonym, potem z Chaty zejście żółtym. Całą drogę sucho, jedynie w jednym miejscu na zielonym szlaku do jeziora trzeba uważać bo jest ślisko i mokro. Na żółtym szlaku z Chaty w dwóch miejscach woda na ścieżce - nie da się obejść. Cały dzień słonecznie, ale zimny wiatr na postojach szybko wychładza. Wiata z apteczką przy Wielkim Białym Plesie. Umiarkowana ilość turystów. Z Kopskégo Sedla ładnie widać fragment Orlej Perci, Babia Góra dziś słabo widoczna. Parking w Tatrzańskiej Kotlinie 8? za cały dzień, opłaty można dokonać od 8-17.
Tatry

Bystra Ławka

2022-08-12 09:15
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Szczyrbskie Pleso - Dolina Młynicka - Bystra Ławka - Dolina Furkotna - Chata pod Soliskiem - Szczyrbskie Pleso Przepiękna pogoda, choć momentami mroźny wiatr. Umiarkowana ilość turystów. Szlaki wspaniale suche. W schronisku wszystkie stoliki zajęte. Pyszne tiramisu. Przepiękna widokowo wycieczka z małymi trudnościami. Parking 7euro poniżej hotelu Patria. O godz. 7:40 zajęliśmy jedno z trzech ostatnich miejsc. Ślicznie kwitnie wierzbówka i miłosna górska. Zapraszamy na nasze kolejne wycieczki w Tatry! 🙂
Tatry

Smocza Jama

2022-08-11 10:43
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Mały zatorek. Od południa przelotne opady deszczu. Dwa razy później zagrzmiało z oddali. W jaskinii błoto. Nie zabierajcie tam malutkich dzieci! Ten zator głównie przez ewakuację jednego malucha.... To dość trudne dla dzieci i przepastne podejście.
Tatry

Szeroka Przełęcz

2022-08-10 21:22
Insta@superpeyo90
Start w Strednicy, gdzie znajduje się wielki darmowy parking, od razu na początku trzeba uważać - szlak przecina polanę po skosie, lepiej oznaczona jest ścieżka edukacyjna również w kolorze zielonym. W drodze na Przełęcz w paru miejscach błoto i dość ślisko, na trasie kilka miejsc gdzie trzeba sobie pomóc rękami i 1 w sumie średnio przydatny łańcuch. Sam szlak dość gęsty, widać że rzadko użytkowany, w wielu miejscach rośnie wierzbówka. Na Szerokiej Przełęczy otwiera się widok na Tatry Wysokie, niestety częściowo w chmurach. Dalej przez Wyżnią i Niżnią Przełęcz pod Kopą, aż do Tatrzańskiej Jaworzyny zero problemów, ogólnie na całej trasie bardzo mało ludzi mimo późnej godziny startu (przed 11 z parkingu). Z Tatrzańskiej Jaworzyny na parking można wrócić autobusem za 0,90?os, odjazdy 18 po każdej godzinie do 16:18, potem 18:18 i 20:18, obok przystanku jest barbistro w którym można przeczekać w razie potrzeby.
Tatry

Rysy

2022-08-08 21:18
Insta@loko_luka91
Szlak z Popradskiego Plesa w stronę Chaty pod Rysami w całości suchy szlak, nawet bez grama błota, super warunki na odcinkach strikte kamienistych. Przy drabince i łańcuchach kilkuminutowy "korek" z uwagi na dużą ilość osób. Od Chaty pod Rysami, na sam szczyt bardzo dobry szlak, co chwilę oznaczenia kierunku szlaku na skałach, kilka fragmentów z osuwającymi się kamieniami, ale do przejścia bez problemu. Zejście z Rysów nad Morskie Oko zdecydowanie cięższe, fragmenty z mokrą skałą na odcinkach z łańcuchami. Zdecydowanie lepiej wejść od polskiej strony na Rysy i schodzić na Słowację.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2022-08-08 20:07
Insta@aadored
Start w Palenicy Białczańskiej i ruszamy czerwonym szlakiem do Morskiego Oka. Stamtąd wybieramy żółty szlak i maszerujemy aż do samego Szpiglasowego. Z samego rana bardzo niski pułap chmur, mało ludzi i przy Morskim jak i na samym żółtym szlaku. Praktycznie na całym szlaku prowadzącym na szczyt dość mocno ograniczona widoczność. Rozpogodzenia zaczęły pojawiać się dopiero przed samą Szpiglasową Przełęczą. Na całej trasie jak i na szczycie praktycznie bezwietrznie. Skała sucha. Na zejściu zdecydowanie więcej widoków.
Tatry

Jagnięcy Szczyt

2022-08-07 21:39
Sara Kryjak
Szlakiem żółtym z parkingu Biela Voda, powrót niebieskim. Parking o 6 rano zapełniony ledwo w 13. Warunki dobre, jednak były momenty z wodą na szlaku i śliską skałą, więc należy zachować ostrożność. Szlak jest w średniej kondycji - dużo luźnej ziemi, piachu i kamieni, które strącają ludzie. Warto mieć kask. Widoków ze szczytu nie uświadczyliśmy, chmury były nisko dając piękny spektakl.
Tatry

Kasprowy Wierch

2022-08-06 22:59
Biegam-po-szlakach
Kuźnice - Kasprowy Wierch - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Hala Kondratowa - Kuźnice Idealne warunki do wbiegnięcia na Kasprowy Wierch i sprawdzić się na 'teście TOPR' (mój czas 1h2m). Szlak suchy, dość duża ilość turystów schodzących ze szczytu, wśród nich Andrzej Bargiel. Mimo późnej godziny kilka osób pieło się w górę. Im wyżej tym bardziej z głową w chmurach. Na szczycie mgła, ale były też chwilowe magiczne odsłonięcia Granatów. Na szczycie około 10 osób. Dalej w kierunku przełęczy pod Kopą Kondracką wietrznie, mglisto i zaledwie 5 osób na szlaku czerwonym. W kierunku Hali Kondratowej też ruch niewielki, kamienie bardzo przyczepne, poza miejscami, gdzie posypane są małymi kamyczkami. Przy schronisku też mały ruch. W Kuźnicach już większy tłum.
Tatry

Rysy

2022-08-06 21:14
Sylwia Tomczyk
Wejście od polskiej strony zejście na Słowację - rano słońce, po południu deszczowo, ślisko, mgliście.
Tatry

Przełęcz pod Kopą

2022-08-05 23:34
Insta@wero.nika2
Trasa: Strednica szlak zielony  - Szeroka Przełęcz Bielska (Siroke Sedlo) 1825 m n.p.m. szlak czerwony - Vyšné Kopské Sedlo 1933 m n.p.m. szlak czerwony - Przełęcz pod Kopą (Kopské sedlo) 1749 m n.p.m. szlak czerwony - Wielki Biały Staw (Veľké Biele pleso) szlak czerwony w prawo - Zielony Staw Kieżmarski ? Schronisko ?Chata pri Zelenom plese? szlak żółty - Kežmarská Biela voda Trasa wymagająca, ale przyjemna. Na trasie mało ludzi, ale to tez może przez pogodę. Niestety tylko kilometr bez opadów. Później mgła, deszcz i wiatr. W schronisku bardzo dużo osób mimo takich warunków. Polecam przy dobrej pogodzie te trasę, będzie lepsza widoczność.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.