Warunki dla zapytania Tatry:Tatry

Dolina Pięciu Stawów Polskich

2020-03-11 00:37
Piotr Bencki
Trasa: Palenica - Dolina Roztoki - Dolina 5 Stawów Praktycznie całą drogę padał deszcz, powyżej 1500m mokry śnieg. Do Wodogrzmotów czarno, miejscami lód. Wejście na szlak do Roztoki mocno oblodzone ale da się obejść, dalej aż do właściwego podejścia do D5S bez problemów. Podejście czarnym i zimowym obejściem ładnie przetarte, przed południem śnieg wilgotny i sypki. W D5S silny wiatr i słaba widoczność. Po południu, po intensywnych opadach, zejście do Roztoki fatalne. Śnieg - mokra, obsypująca się kaszka dodatkowo oblepiająca raczki. Bez raków, czekana albo przynajmniej kijków nie polecam.
Tatry

Sarnia Skała, Dolina Białego

2020-03-11 00:31
Insta@szczyt.wszystkiego
Wejście i zejście Doliną Białego. Na szlaku mokry śnieg i ślisko. Podejście z Czerwonej Przełęczy na Sarnią Skałę miejscami oblodzone. Raczki i kijki się przydadzą. Na Skale pojedyncze płaty śniegu.
Tatry

Kościelec

2020-03-10 22:35
Insta@szczyt.wszystkiego
Z Brzezin do Murowańca wygodnie, ale chwilami ślisko. Od dolnej stacji kolejki krzesełkowej na Karb przedeptane, śnieg kopny lub zmrożony. W drodze na Kościelec śnieglódskały pokryte lodem, a momentami wywiane do trawy. Raki i czekan niezbędne. Pojawiające się od czasu do czasu mleko wynagradzał brak wiatru.
Tatry

Kopa Kondracka

2020-03-09 20:25
Maksymilian Gawle
Szlak od Kuźnic do Hali Kondratowej spokojny, delikatnie miejscami zmarznięty, śliski śnieg. Później na górę zielony szlak bardzo trudne podejście ( my mieliśmy kijki i raki, a były trudne momenty). Wiejący delikatnie wiatr zasypywał ślady. Na Kondracką Kopę już łatwe podejście, później żółty szlak do schroniska dosyć fajnie się szło, na pewno żółty szlak dużo bardziej bezpieczniejszy na zejście niż zielony. Pogoda przepiękna 🙂
Tatry

Trzydniowiański Wierch, Kończysty Wierch

2020-03-09 20:21
Waldemar Jasiński
Droga w Dolinie Chochołowskiej bardzo śliska, dużo oblodzeń, szczególnie rano. Po południu trochę potopniało, ale śliskich miejsc nadal było sporo. Śnieg na podejściu na Trzydniowiański Wierch po prostu w porządku. Nie za twardy, nie za miękki, czasem bardziej taki, czasem taki. Na grani dominuje puch, w bezpośrednich okolicach Trzydniowiańskiego mocno wywiany, na jednym z załączonych zdjęć widać wystającą trawę. Na puchu często cienka, twarda, zmrożona skorupa. Ogólnie jak na puch szło się dość dobrze. Bardzo mało ludzi.
Tatry

Gęsia Szyja

2020-03-09 16:23
Insta@rvpsodiv
Podejście zielonym szlakiem od Polany Rusinowej, powrót czerwonym przez Rówień Waksmundzką na Palenicę. Okno pogodowe, świetna przejrzystość, brak wiatru. Śnieg mokry, momentami wyślizgany. Na stromych podejściach raczki i kijki niezbędne. Totalny brak ludzi na szlaku, na Rusinowej może dwie osoby, na reszcie trasy nie spotkałam nikogo.
Tatry

Zawrat, Dolina Pięciu Stawów Polskich

2020-03-09 16:03
Insta@szczyt.wszystkiego
Podejście pod Zawrat zimowym wariantem, śnieg zapadający, ale momentami z odsłoniętą starą warstwą. Warunki dobre, mijani skiturowcy bardzo szczęśliwi 🙂
Tatry

Zadni Granat

2020-03-09 13:47
Adam Buczyński
Do Murowańca śnieg ubity, wiatru brak, pełne słońce. Do Czarnego Stawu Gąsienicowego śniegu już więcej, trawers rozjeżdzony przez skiturowców. Ścieżka przez staw w miarę twarda, chwilami tylko więcej śniegu. Dotąd można w raczkach lub pewnie nawet z buta. Do Zmarzłego Stawku podejście w lekko kopnym śniegu, ale bez większych trudności. Od Zmarzłego śnieg już bardziej zmarznięty, aż do Koziej Dolinki. Prawie cały znak w śniegu, więc nawiane miejscami jest sporo. Na stoku Zadniego warunki wymagające, śnieg zmienny. Raz noga wpada po kolano, raz nie ma w co wbić raka, albo kamień, albo beton pod cienką warstwą ujeżdzającego puchu. Trawers przez stok w dolnej części podejścia czujnie, bo śnieg niepewny. Wyżej po grzbiecie warstwa puchu na czymś twardym, raz trawa, raz kamień, raz beton. Na grani bezwietrznie, śniegu mało.
Tatry

Dolina Pięciu Stawów Polskich

2020-03-08 23:08
Insta@justyna.kosciuk
Przejście z Palenicy, przez Dolinę Roztoki. Odcinek zielonej trasy łatwy do pokonania. Warunki bardzo dobre. Ostatni odcinek należy pokonać czarnym szlakiem, w kopnym i miękkim śniegu. Tu raczki i kijki niezbędne. Lampa cały dzień 🙂
Tatry

Morskie Oko

2020-03-08 19:07
Insta@follow.me.in.the.dark
Wyjście standardowo z parkingu z Palenicy Białczańskiej. Słoneczko nie przyświecało, ale pogoda sprzyjała, lekkie opady śniegu dodawały klimatu. Trasa momentami bardzo śliska. Skrótami można było przejść bez raczków, ale już bez butów trekkingowych bardzo niebezpiecznie, ale i tacy śmiałkowie byli.
Tatry

Zawrat

2020-03-08 01:04
Insta@dariamach
Zawrat z Doliny Pięciu Stawów Polskich Do Doliny Pięciu Stawów warunki dobre. Od Doliny gęsta mgła, praktycznie zerowa widoczność, utrudniona orientacja w terenie. Plusem był zupełny brak wiatru, dzięki czemu można było iść po śladach poprzedników.
Tatry

Czarny Staw Gąsienicowy

2020-03-08 00:53
Maksymilian Gawle
Idzie się ogólnie dobrze, brak większych utrudnień na trasie.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.