Warunki dla zapytania Tatry:Tatry

Rusinowa Polana

2022-05-24 12:33
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Szlaki wspaniale suche. Nie ma ani grama błota, pogoda cudowna. Turystów sporo, parking na Wierch Porońcu o 11-ej pełny, brak miejsc. Bacówka działa, pyszne, świeżutkie sery. Są też owieczki. Szlak z Zazadniej na Wiktorówki na tygodniu jest zamknięty. Wierch Poroniec - Rusinowa Polana - Wiktorówki - Rusinowa Polana - Palenica Białczańska
Tatry

Dolina Chochołowska

2022-05-22 22:48
Insta@turysta.wedrowiec
Start zielonym szlakiem z Siwej Polany. Trasa prosta, do połowy droga asfaltowa. Szlak suchy, bez śniegu, można go pokonać rowerem.
Tatry

Kończysty Wierch

2022-05-22 22:46
Insta@aleksa_ndrape
Wejście na Trzydniowiański Wierch przez Dolinę Jarzabczą, zejście drugim szlakiem. Trasa sucha, bez śniegu, jedynie w niektórych miejscach jego śladowe ilości. Do wysokości około 1800 m nmp bardzo ciepło, powyżej umiarkowany, ale rześki wiatr. W stronę Starorobociańskiego na trasie śnieg prawie całkowicie wytopiony, w stronę Jarząbczego płaty śniegu na szlaku.
Tatry

Grześ, Rakoń

2022-05-22 22:32
Insta@paulinaiish
Żółtym szlakiem ze schroniska w Dolinie Chochołowskiej na Grzesia trasa czysta, bez utrudnień. Później Rakoń, tutaj już miejscowo płaty topniejącego śniegu, ale łatwe do ominięcia. Powrót tą samą drogą, gdyż niestety nie chcieliśmy ryzykować przejścia zielonym szlakiem z Przełęczy pod Wołowcem (Zawracie) bez raków (pierwszy bardzo stromy fragment w całości pokryty śniegiem). Przy wczorajszej pięknej pogodzie, doskonała widoczność. PS. W schronisku deser chochołowski obowiązkowy!
Tatry

Czarny Staw Gąsienicowy

2022-05-22 19:08
Julia
Brzeziny - Murowaniec - Czarny Staw Gąsienicowy - Hala Gąsienicowa - Boczań - Kuźnice Na wszystkich szlakach oprócz szlaku nad Czarny Staw Gąsienicowy warunki bardzo dobre, praktycznie wszędzie było sucho, w nielicznych miejscach małe błoto nie sprawiające żadnych problemów. Na szlaku do Czarnego Stawu Gąsienicowego nadal miejscami zalega śnieg. W większości można przejść bokiem po kamieniach, jednak w jednym miejscu jest ok 10-15 m podejścia tylko po śniegu. W tym miejscu warto mieć raczki albo chociaż kijki, szczególnie do zejścia, jednak większość ludzi radziła sobie bez.
Tatry

Rysy

2022-05-21 22:41
Insta@dobrezycienaturalnie
Podejście do Czarnego Stawu prawie bez śniegu. Od Czarnego Stawu śnieg. Wejście na Rysy żlebem w śniegu. Na dole miękki, od 1500m w górę twardy, zbity, ciężko wbić stopę poza wydeptanym śladem w śniegu. Bez raków nie ruszaj. Bardzo przydaje się czekan na ostatnich 150m pod szczytem.
Beskid Wyspowy

Luboń Wielki

2022-05-21 22:29
Insta@oh_chanson
Szlak żółty z Rabki, suchy. Końcówka to wymagający, skalisty fragment o zobowiązującej nazwie Perć Borkowskiego. To tam serwują Tatry na talerzu.
Tatry

Dolina Pięciu Stawów Polskich

2022-05-21 19:44
Bartek Jarosławski
Z Palenicy do Piątki czarnym szlakiem (letnim). Sucho przez praktycznie całą dolinę. Od kolejki w górę zima. Szlakami płynie potok. Dalej mokry, przepadający śnieg. Czarny szlak częściowo przetarty i suchy, czasem się z niego schodzi. Trawers na końcu - 2 płaty śniegu, reszta sucha.
Tatry

Sarnia Skała

2022-05-20 23:14
Insta@turysta.wedrowiec
Początek trasy Dolina Strążyska czerwony szlak, następnie przechodzimy na czarny szlak i dochodzimy do Sarniej Skały. Droga sucha bez utrudnień.
Tatry

Kasprowy Wierch

2022-05-18 22:46
Insta@zuza_gra
Szlak zielony z Kuźnic - łatwy, warunki bardzo dobre. Miejscami zalega mokry, grząski śnieg. W jednym miejscu (ok. 1500m) na długości ok 100m przydatne raczki. Zejście na Halę Gąsienicową żółtym szlakiem - dużo śniegu, mokrego i śliskiego. Ludzie w złym obuwiu potrafili się ześlizgnąć po parę metrów. Szlak na Czarny Staw Gąsienicowy z dużą ilością śniegu, ale łatwy do przejściaominięcia. Na końcówce może trochę gorzej. Pan na Kościelec szedł w rakach. Zejście z Gąsienicowej do Kuźnic niebieskim łatwe i suche. Od Redakcji: na takie warunki raki. Nie raczki. Do tego kije i odpowiednia technika chodzenia.
Tatry

Wrota Chałubińskiego, Szpiglasowy Wierch

2022-05-18 22:42
Insra@angelosa_k
Trasa: Palenica Białczańska - Morskie Oko - Wrota Chałubińskiego - Szpiglasowy Wierch - Dolina Pięciu Stawów Polskich - Palenica Białczańska Droga do Morskiego Oka bez śniegu. Szlak w stronę Szpiglasowej Przełęczy początkowo bez śniegu, później już warunki zimowe, śnieg topniejący, grząski, obowiązkowo raki, czekan, kask, kijki to podstawa! Wrota Chałubińskiego dzida w górę, przejście do Szpiglasowej Przełęczy oczywiście spotykamy ludzi w raczkach, widziałam dwa zjazdy, które na szczęście zakończyły się dobrze. Ludzie niestety dalej lekceważą ostrzeżenia wybierają się bez sprzętu i wyobraźni! Wyjście na Szpiglasowy Wierch częściowo śnieg. Powrót Szlakiem do D5SP łańcuchy częściowo pod śniegiem. Następnie kolejne widowisko przy zejściu z Piątki czarnym szlakiem 2 osoby w raczkach z czego jedna miała lekki zjazd oraz grupa dziewczyn bez niczego kompletnie nieprzygotowana schodziła na czworakach. Wnisoki nasuwają się same. Nie dziwią mnie ostatnie wypadki.
Tatry

Wołowiec

2022-05-17 12:47
Insta@zuza_gra
Grześ, Rakoń, Wołowiec Podejście na Wołowiec ciężkie nawet w rakach. Dużo mokrego, głębokiego śniegu. Zielony szlak Wyżna Polana Chochołowska nie do przejścia.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.