Warunki dla zapytania Tatry:Tatry

Hala Stoły, Smreczyński Staw

2020-02-16 22:30
Karolina Partyka
Dolina Kościeliska Warunki bardzo dobre, trasy przetarte od śniegu, lekki wiatr, ludzi sporo. Raczki mogą się przydać.
Tatry

Ciemniak

2020-02-16 16:53
Insta@karolinahelbig
Wejście od Doliny Kościeliskiej o godzinie 8.30 Warunki na trasie bardzo dobre, słońce na całej trasie. Śnieg miejscami bardzo głęboki, ale szlak nieoblodzony. Na szczycie silny wiatr.
Beskid Żywiecki

Hala Miziowa

2020-02-16 15:50
Daniel Bochynek, Jagoda Bąkowska
Trasa: Korbielów (żółtym) - Hala Miziowa - Korbielów (zielonym). Słońce z małymi chmurami, temp. odczuwalna ok. 3*C. Szlaki bardzo ubite, przed szczytem i na Hali mega wiatr do 70kmh. Ciężko ustać. Kijki wskazane, raczki też (szczególnie przy zejściu ). Widoczność doskonała, Tatry pięknie widoczne. W schronisku jakieś zawody i mega dużo ludzi. Odpuściliśmy wejście na szczyt z powodu wiatru.
Pieniny

Trzy Korony, Sokolica

2020-02-16 11:32
Sebastian Zuchowicz
Wyjście przed 8 zielonym z Krościenka na Trzy Korony, przejście niebieskim na Sokolicę i zejście zielonym. Ślisko, raczki założone zaraz po wyjściu z miasta. Schody na pętli niebieskim szlakiem przy zamku też bardzo śliskie. Ogólnie bez raczków walka o przetrwanie, chociaz na Trzech Koronach widzieliśmy, że w adidasach też się da. Pogoda igła, widać Tatry, widać Diablaka, lekki mróz.
Tatry

Grześ, Rakoń, Wołowiec

2020-02-15 23:25
Iwona Szetela
Słonecznie, bezmgielnie pogoda cuuudowna...jedyny minus bardzo mocny wiatr uderzający drobinkami lodu - twarz ubolewa. Śnieg zbity, lepki, dobrze udeptany, szlak przetarty pod sam Wołowiec. Do schroniska bez raczków chociaz w dolinie drogi wyślizgane. Powyżej raczki wskazane.
Tatry

Kozi Wierch, Zawrat

2020-02-15 16:59
Insta@leniwy_biegacz
Palenica - Dolina Pięciu Stawów Polskich - Kozi Wierch - Palenica Start o 6:45. Ludzi na szlaku do Piątki niewielu. Od Schroniska w stronę Koziego już więcej. Szlaki przetarte, lecz po nocy z opadami ekipy ze schronisk torowaly. Trzeba mieć to na uwadze. Śnieg kopny, w którym można było się zapaść połowy łydki, czasami do kolan. Raki i czekan obowiązkowe. Trasa na Zawrat podobna - przetarta. Warun - mistrzostwo.
Tatry

Grześ, Rakoń, Wołowiec

2020-02-15 16:33
Insta@venividivino
Na podejściu na Grzesia, miejscowo na grani i na zimowym wariancie zielonego szlaku głęboki, kopny śnieg. Grań w większości mocno przewiana, idzie się stabilnie. Rano po pojedynczym śladzie przecieraliśmy szlaki, z powrotem bez problemu. Raki polecam przynajmniej na podejściezejście z Rakonia i Wołowca. Tam również silny wiatr, niżej dużo słabszy albo cisza. Przepiękny, słoneczny dzień. Wchodziłam żółtym na Grzesia, później granią na Wołowiec, schodziłam zimowym wariantem zielonego szlaku (za Rakoniem na wschód).
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2020-02-15 16:17
Insta@patrycjakolec
Podejście na Szpiglas z Doliny 5 Stawów. Na początku śnieg zmrożony, na trawersie Miedzianego śnieg ok, ale dość czujnie, przejście wydeptane na jedną osobę, wiejący wiatr zawiewał ślady. Podejście pod przełęcz zmrożone, wejście na szczyt trochę śniegu, trochę skały, zejście w lekko roztapiającym się śniegu, zejście do Moka, śnieg już kaszowaty- duża czujność. Warunki dobre, słaby wiatr, słoneczko. Śnieg na Moku miejscami roztopiony, dało się przejść, ale można było zamoczyć już buta w wodzie. Pod Mokiem jak zawsze tłumy, dużo ludzi na jeziorze. Przy zejściu na stronę Moka widać było małe osuwiska i świeżą lawinkę, szlak zimowy poprowadzony dołem wzdłuż jeziora aby nie iść pod tymi osuwiskami (był też wytyczony szlak górą, ale nie polecam ze względu na duże zagrożenie- kilka osób szło tamtędy). Schodząc ze szczytu mijaliśmy sporo osób idących do góry w warunkach śniegowych już dość słabych.
Tatry

Starorobociański Wierch

2020-02-15 13:36
Malwina Em
Dolina Chochołowska - Trzydniowiański - Kończysty - Starorobociański - Ornaki - Zejście do Schroniska Ornak Raki, czekan, stuptuty koniecznie, kijki tez mogą być. Wszystkie ?odmiany? śniegu po drodze. Zejscie z Ornaków - śnieg po kolana. Pogoda petarda.
Tatry

Trzydniowiański Wierch

2020-02-15 13:25
Damian Urbanowicz
Zaczęliśmy od Siwej Polany, gdzie swój spacer zaczynała pokaźna ilość osób. Od rana świeciło słońce, warunki na spacer były świetne. Znaczna większość szła w stronę Polany Chochołowskiej, kiedy my odbiliśmy na czerwony szlak prowadzący na szczyt. Bez raków się nie obyło, szlak wydeptany, wchodziło się przyjemnie. W momencie naszego podejścia szlak był pusty, wchodziliśmy około godziny 11:00. Na szczycie byliśmy niespełna dwie godziny później, z nami stało dosłownie kilku turystów. Wróciliśmy tą samą trasą, gdyż zejście w stronie schroniska nie było wydeptane.
Tatry

Dolina Kościeliska

2020-02-15 12:58
Dominika Kozimor
Dość ciepło i sporo słońca. Śnieg ubity, miejscami ślisko do przejścia. Kijki i raczki wskazane. Im bliżej schroniska tym więcej ślizgawek. Na szlaku bardzo dużo turystów.
Beskid Sądecki

Przechyba

2020-02-15 12:22
Sebastian Zuchowicz
Że Szczawnicy niebieskim do schroniska na przechybe, szpak przedeptany, miejscami płynie. Raczki zbędne. Czerwonym w kierunku Krościenka po zejściu z drogi pojedynczy ślad, można było wpaść do kolana, polecam stuptuty. Minęliśmy kilka grupek idących na przechybe, więc po południu powinno być lepiej. Odbicie żółtym do Szczawnicy bardzo przyjemne, miejscami lekko ślisko ale kijki wystarczyły. Za schroniskiem fragment zejścia nieprzyjemny, do wyboru błoto albo rozstapiajacy, zmrożony śnieg. Pogoda do południa trochę zachmurzone, potem ładne słońce, bez wiatru. W pewnym momencie nawet udało się Tatry zobaczyć.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.