Warunki dla zapytania Trzy Korony, Sokolica:Pieniny

Trzy Korony, Sokolica

2021-10-15 23:42
Insta@szukam_slonca
Trasa: Sromowce Niżne ? Trzy Korony? Zamek Pieniński ? Czertezik? Sokolica - Krościenko nad Dunajcem. Szlak na całej trasie raczej suchy, piękna, złota jesień. Sporo turystów.
Pieniny

Trzy Korony, Sokolica

2021-10-10 15:26
Insta@ourway.pl
Trasa ze Szczawnicy przez Sokolicę, Trzy Korony do Sromowiec Niżnych i stamtąd przez Czerwony Klasztor brzegiem Dunajca powrót do Szczawnicy. Warunki wymarzone. Jesień w pełni, szlaki puste w porównaniu do Tatr czy Bieszczad.
Pieniny

Trzy Korony, Sokolica

2021-06-06 19:59
Insta@mankanka
Krościenko - Trzy Korony - Zamkowa Góra - Sokolica - Krościenko Początek żółtym szlakiem z Krościenka (parking płatny przy ul. Trzech Koron), następnie niebieskim na Trzy Korony, pętla przez Zamkową Górę, niebieskim na Sokolicę i powrót zielonym do Krościenka. Na szlak wyruszyliśmy o 7:00 rano więc na trasie i szczycie niemal pustki, jednak z każdą godziną coraz więcej osób. Na Sokolicy już dużo ludzi, więc szybko stamtąd uciekaliśmy. Szlaki miejscami w zacienionych odcinkach mocno zabłocone. Dużo tzw. "niedzielnych turystów" w trampkach i rodzin z małymi dziećmi. Na niebieskim szlaku na odcinku Bajków Groń - Czertezik, zwłaszcza w okolicy Białych Skał spotkaliśmy grupy osób nieprzygotowane na taki szlak, włącznie z płaszczącymi dziećmi, które bały się iść dalej ze względu na wysokie skały (i noszonych na rękach podczas wspinaczki) lub dorosłe osoby, które miały lęk wysokości. Przez to powstawały zatory, często w niebezpiecznych miejscach. Tatry niestety lekko zamglone, ale poranna mgła w dolinach widoczna z Trzech Koron bajka 🙂
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.