Warunki dla zapytania Trzydniowiański Wierch:Tatry

Trzydniowiański Wierch

2021-04-11 11:12
Insta@27gala197d
Z Doliny Chochołowskiej na Trzydniowiański Wierch, z powrotem tą samą trasą. W dolinie wiatr, w lesie niezbędne są raki, kijki były bardzo pomocne. Po wyjściu z lasu mocne podmuchy wiatru. Na szczyt udało się wyjść, ale nierozsądne byłoby w takich warunkach kontynuować wyprawę, w planach był Kończysty i Starorobociański, więc zawróciłam.
Tatry

Trzydniowiański Wierch

2021-04-10 17:40
Insta@_marta.mk
6 rano - z Polany Trzydniówki czerwonym szlakiem na Trzydniowiański Wierch. Kilka osób na szlaku. Wymarzone warunki, podejście bezproblemowe, śnieg ubity, szlak przetarty. Na szczycie słonecznie, wiatr umiarkowany, doskonała widoczność. Podejście na Kończysty Wierch bardzo ryzykowne, znaczne oblodzenia, silniejsze porywy wiatru. Męczący powrót do Doliny Chochołowskiej. Pod wpływem słońca i rosnącej temperatury śnieg stał się mokry, ciężki, lepiący, co utrudniało poruszanie. W dolinie bardzo dużo turystów. Godzina 14 sznur samochodów oczekujących na wolne miejsce parkingowe. Dolina Chochołowska.
Tatry

Trzydniowiański Wierch

2021-04-09 07:29
Insta@_rafalsphoto_
Podejście czerwonym szlakiem z Polany Trzydniówki. Szlak aż do momentu wyjścia z lasu w dobrym stanie. Raki i kijki raczej niezbędne. Powyżej lasu zaczęło dość mocno wiać. Po kilku minutach ślady były już zasypane. Podmuchy na tyle nocne, że drobną osobą potrafiło rzucić w bok. Po wyjściu na Trzydniowiański i próbie skierowania się dalej wiatr w porywach uniemożliwiał w zasadzie dalsze poruszanie się, więc zrobiliśmy zwrot w dół. Ogólnie wyjście w wyższe partie raczej bez sensu, chyba że dla osób, które naprawdę wiedzą co robią i znają zagrożenie.
Tatry

Kończysty Wierch

2021-03-28 20:17
Insta@bezmapy_pl
Podejście czerwonym szlakiem na Trzydniowiański Wierch z Polany Trzydniówki, dalej zielonym szlakiem na Kończysty Wierch. Przy podejściu granią warunki zmienne, raz lód raz świeży śnieg. Na nartach udało się wyjść na sam szczyt Kończystego Wierchu bez harszli czy raków.
Tatry

Trzydniowiański Wierch

2021-03-13 23:10
Insta@ke.jti
Podejście od Siwej Polany, Trzydniowiański Wierch, Dolina Jarząbcza, Polana Chochołowska, Siwa Polana. Na trasie do skrętu na wierch mnóstwo oblodzeń, po skręcie śnieg idealny pod raczki, ogólnie pogoda na szczycie marzenie, ale raczej było to okno pogodowe i trzeba trafić, na powrocie lód się roztopił i połowa trasy już po czystej drodze. Uwaga od redakcji: zimą nie chodzimy Doliną Jarząbczą!! Jest to niebezpieczne lawinowo i można tam iść tylko z ogromną wiedzą lawinową i wytyczając obejście inaczej niż szlak. Przy zagrożeniu laiwnowym wracamy tak samo, przez Polanę Trzydniówkę.
Tatry

Trzydniowiański Wierch

2021-03-13 22:05
Wiktor Winiarski
Na szlaku do Doliny Dudowej roztopy, dalej do rozejścia na Trzydniowiański oblodzenia. Szlak na Trzydniowiański przetarty, od górnej granicy lasu do grani kopny śnieg, na grani wywiane. Bardzo mocne podmuchy wiatru.
Tatry

Trzydniowiański Wierch

2021-03-06 22:37
Insta@bezmapy_pl
Podejście czerwonym szlakiem na Trzydniowiański Wierch z Polany Trzydniówki, dalej zielonym za Czubik i zjazd w kierunku Doliny Jarząbczej i na Polanę Chochołowską. Od Trzydniowiańskiego szlakiem z nartami na plecach, zjazd w puchu, około 15 cm świeżego śniegu. Warunki wzorowe.
Tatry

Starorobociański Wierch

2021-02-27 23:32
Insta@mountainslovee
Wejście przez Trzydniowiański Wierch, następnie Kończysty Wierch i Starorobociański Wierch. Zejście przez Siwą Przełęcz do drogi prowadzącej na Polanę Chochołowską. Warunki bardzo dobre, szlak dobrze wydeptany, na szczycie wiatr. Moim zdaniem raki konieczne przy zejściu ze Starorobociańskiego.
Tatry

Starorobociański Wierch

2021-02-27 23:23
Gabriela Polaniak
Trasa Dolina Chochołowska - Trzydniowiański Wierch - Kończysty Wierch - Starorobociański Wierch - Siwy Zwornik - Siwa Przełęcz - Dolina Chochołowska (dojście Doliną Starorobociańską). Szlaki do Starorobociańskiego ubite, zmrożone, widoczne - już w samych raczkach dobrze się idzie. Droga powrotna: śnieg kopny, puch, dopiero od poziomu lasu jest dobrze ubity.
Tatry

Kończysty Wierch

2021-02-27 14:11
Agnieszka Brzeszcz
Czerwony szlak z Doliny Chochołowskiej na Trzydniowiański Wierch, przejście na Kończysty. Zejście czerwonym szlakiem przez Jarząbczą Dolinę. Spacer asfaltem bez utrudnień, obyło się bez raczków. Przy podejściu na Trzydniowiański mocno zalecane raki (dały radę raczki). Pod świeżym śniegiem jest twarda warstwa mieszanki śniegu, piasku z Sahary i lodu. Momentami sięga po kolana. Przy bardziej stromym podejściu (tutaj już na Kończysty) warto mieć kijek lub czekan do podparcia. Ogólnie szlaki przetarte. Pogoda dzisiaj... Kraina lodowcowa. Sprawy nie ułatwiała mgła, widoczność max 2m do przodu. Miał być Starorobociański, temat odpuszczony. Na Kończystym zaczęło bardzo mocno wiać. Ludzi na szlaku brak: dopiero paręnaście osób na Trzydniowiańskim przy zejściu. W schronisku pełno.
Tatry

Starorobociański Wierch

2021-02-20 12:40
Insta@tomaszpodgorke
Rano warunki całkiem niezłe. Śnieg trochę zmrożony, ale po południu było już cieplej i śnieg zaczął się topić. Podejście na Trzydniowiański Wierch bez problemu. Podchodząc na Kończysty Wierch, przed szczytem polecam dobrą drogę wybrać, aby nie narażać się na lawinę. Podejście na Starorobociański Wierch całkiem w porządku. Należy uważać tylko na nawisy śnieżne. Raki wiadomo - obowiązkowe, czekan się nie przydał, ale należy mieć.
Tatry

Trzydniowiański Wierch

2021-02-10 12:46
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Siwa Polana - Polana Trzydniówka - Krowi Żleb - Trzydniowiański Wierch - okolica Czubika Droga rano przysypana kilkucentymetrową warstwą świeżego śniegu, pod spodem lód. Szlak na Trzydniowiański Wierch do górnej granicy lasu przetarty (minęłyśmy dwie osoby schodzące), reszta zawiana przez wiatr. Miejscami kopny śnieg, ale ogólnie twardo, czasami nawet sam lód. Śnieg na grani przewiany na stronę Dol. Starorobociańskiej. Spore nawisy. Raki obowiązkowe, gdyż pod świeżym śniegiem często leży lód. Raczki nie dadzą rady. Połowę dnia opad śniegu, przy Czubiku silny wiatr odmrażający twarz. Powyżej mgła, więc nie szłyśmy dalej na Kończysty Wierch. Turystów brak poza wspomnianą dwójką i kilkoma osobami w dolinie. Parkingi puste zarówno tu jak i w Dol. Kościeliskiej.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.