Warunki dla zapytania Turbacz:Gorce

Turbacz

2021-04-10 22:54
Insta@monikaa_wiktor
Wyjście z Przełęczy Knurowskiej czerwonym szlakiem. Dużo błota, błota ze śniegiem oraz śniegu. Widoczność bardzo dobra. Kijki przydatne. Miejscami spod śniegu przebijają się pierwsze krokusy.
Gorce

Turbacz

2021-04-10 17:38
Insta@tomi_is_oly_one
Turbacz, Kiczora, Jaworzyna Kamienicka. Z Nowego Targu. Pogodnie, bardzo słonecznie. Dużo śniegu i błota. Szlaki przetarte, warunki łatwe, raczki raczej niewymagane, dużo ludzi na szlakach.
Gorce

Turbacz

2021-04-10 17:13
Insta@to_omasz
Podejście z Koninek zielonym szlakiem przez TobołówObidowiec. Zejście niebieskim szlakiem przez Suchy Groń. W lesie na dole błoto i błoto pośniegowe. Powyżej pewnej granicy (900m) sam śnieg. Raczki nie są konieczne, chodź miałem wrażenie, że podchodząc niebieskim szlakiem mogą okazać się przydatne. Na Turbaczu spotkałem pieszych wędrowców, narciarzy biegowych, skiturowca i rowerzystę, a także biegacza... Więc obecnie na Turbaczu panuje sezon na każdą górską aktywność. Krokusów jeszcze nie ma.
Gorce

Turbacz

2021-04-10 10:57
Insta@cypressi
Ostatnie podrygi na biegówkach na Turbaczu. Jak zwykle zdobywamy Śladami Olimpijczyków. Wjazdwejście wzdłuż Lepietnickiego potoku (dużo przetarć na południowym stoku), ale pogoda, krokusy i widoki wynagradzają marny stan trasy. Zjazd wzdłuż Obidowskiego nadal w dobrym stanie.
Gorce

Turbacz

2021-04-09 08:03
Dominika Filipowicz
Wyjście z Koninek na Turbacz zielonym szlakiem. Od samego wyjścia śnieg. Na trasie miejscami, pod świeżym śniegiem lód (około 0.5km).
Gorce

Turbacz

2021-04-06 20:42
Insta@jerryviolin
Wyjście trasą biegową Doliną Obidowca, następnie czerwonym szlakiem na Turbacz. Świeży opad, szlak miejscami zawiany, warunki narciarskie dobre, na szlaku dla turystów pieszych wskazane stuptuty.
Gorce

Turbacz

2021-04-05 01:02
Insta@supertramp_ali
Wchodziliśmy zielonym szlakiem z parkingu Osiedle Oleksówki. Wyszliśmy wcześnie rano, więc na początku podejścia było jeszcze zamarznięte błoto. Na wspaniałe widoki nie trzeba było długo czekać. Widoczność bardzo duża i panorama Tatr towarzyszyła nam przez całą drogę na Turbacz. Śniegu sporo, w niektórych miejscach raczki się przydały, ale nie były niezbędne. Od schroniska na Turbaczu na sam szczyt był spory wiatr i zacinało śnieżnymi igiełkami, ale dobry kaptur załatwia sprawę. W okolicy południa zaczął się spory ruch turystyczny. Schodziliśmy żółtym szlakiem, który już był wychodzony i momentami było ślisko. Przy samym końcu szlaku bardzo dużo błota i krokusów;)
Gorce

Turbacz

2021-04-04 23:23
Waldemar Jasiński
Pętla z Koninek - wejście zielonym i czerwonym szlakiem przez Obidowiec, zejście niebieskim. Jak to o tej porze roku - pełny przekrój warunków. Od błota, przez breję śnieżną, śnieg ciężki i mokry, aż po śnieg twardy, ubity i śliski. Niekiedy występowały też oblodzenia. Mimo wszystko w zimowych butach bez sprzętu dało się przejść na spokojnie całą trasę, a paradoksalnie najbardziej zagrożony czułem się nie na oblodzeniach, ale na błocie. Wejście, choć rozpoczęte przed 10, prawie w kompletnej samotności. W okolicach szczytu i schroniska tłumy, na szlaku niebieskim umiarkowana liczba osób. W jego bezpośrednim sąsiedztwie można było napotkać też budzące się do życia krokusy.
Gorce

Turbacz

2021-04-04 17:20
Insta@wero_nomad
Podejście od Koninek szlakiem niebieskim. Warunki dobre, świeży, miękki śnieg, który przykrywa warstwę lodu. Raczki pomocne. Widoczność średnia, zachmurzenie duże, drobne opady śniegu, miejscami nieliczne przejaśnienia.
Gorce

Turbacz

2021-04-01 23:26
Insta@wujek_ostry
Start z Parzygnatówki zielonym szlakiem w kierunku schroniska na Starych Wierchach. Praktycznie już po pierwszym km wędrówki pojawia się tafla lodu, na samym szlaku w mixie z płynącym potokiem oraz błotem. Kierując się dalej czerwonym szlakiem w kierunku Turbacza sytuacja się tylko potwierdza. Zejście ze schroniska pod Turbaczem szlakiem żółtym oraz czarnym i zielonym do miejsca startu cały czas po lodzie w połączeniu z mokrym śniegiem. Raczki i kije mega wskazane, zaliczone dwie gleby przez wpadnięcie stopy pod topniejącą taflę na szlaku gdzie płynie woda. Jeżeli sytuacja ma ulec poprawie potrzeba jeszcze kilku dni z dobrą pogodą.
Gorce

Turbacz

2021-04-01 23:21
Insta@monikawiosek
Podejście Nowy Targ, Oleksówki przez Bukowinę Miejską żółtym szlakiem. Powrót tą samą drogą. Warunki średnie, topniejący śnieg utrudnia chodzenie, dużo błota. Raczki zbędne, ale mogą się przydać kije trekkingowe.
Gorce

Turbacz

2021-03-31 21:58
Insta@ggercu44
Start z Koninek, podejście zielonym szlakiem (droga edukacyjna) przez Turbaczyk, powrót niebieskim do Koninek. Iście letnie warunki, pogoda cały dzień oscylowała około 20 stopni. Na polanach dużo miękkiego śniegu, łatwo się zapaść po kolana. Przy zejściu niebieskim miejscami lodowisko, raczki wskazane.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.