Warunki dla zapytania Turbacz:Gorce

Turbacz

2022-01-16 22:53
Insta@antalaja
Szlakiem zielonym z Koninek, później czerwonym. Powrót zielonym przez Turbaczyk. Na początku szlaku śniegu brak, ale wyżej jest prawdziwa zima. Szlaki idealnie wydeptane, spokojnie można iść bez raczków, aczkolwiek zdarza się czasem pojedynczy lód, który bez problemu można obejść. Trzeba uważać przy parkingu w samych Koninkach, bo jest tam lodowisko. Dzień słoneczny, ale lekko wietrzny.
Gorce

Turbacz

2022-01-16 13:35
Insta@tomaszworm
Start z Nowego Targu zielonym szlakiem. Pogoda dziś dopisała, bardzo dużo słońca. Trasa łatwa, w niektórych miejscach przydały się raczki.
Gorce

Turbacz

2022-01-15 22:53
Insta@szukam_slonca
Z Obidowej zielonym szlakiem do Koliby na Łapsowej Polanie, następnie czarnym i żółtym do schroniska na Turbaczu. Piękna słoneczna pogoda, na szczycie porywisty wiatr. Na trasie przydadzą się raczki, dużo oblodzonych miejsc. Sporo turystów. Powrót czerwonym szlakiem przez Stare Wierchy do Obidowej.
Gorce

Turbacz

2022-01-09 00:25
Połaźmy
Z Nowego Targu Koliba na Łapsowej Polanie - Turbacz. Od początku na większości szlaku lód, potem zbity śnieg. Bez raczków pewne odcinki są wg mnie nie do przejścia.
Gorce

Turbacz

2022-01-07 16:10
Insta@antalaja
Szlakiem zielonym i żółtym z Obidowej, powrót czerwonym przez Stare Wierchy Początek szlaku prowadzi potokiem, który w dużej części jest zamarznięty. Bardzo mocno oblodzona jest też trasa od Starych Wierchów do Obidowej. Reszta trasy to wygodnie udeptany szlak, jest kilka centymetrów świeżego śniegu, rakiety są zbędne. Przydadzą się natomiast raczki do oblodzonych fragmentów, chociaż na upartego można większość tych miejsc obejść lasem.
Gorce

Turbacz

2022-01-06 00:13
Insta@outdoortv.pl
Podejście z Długiej Polany, zielonym szlakiem na Turbacz. Na początku bardzo ślisko, lód przykryty cienka warstwa śniegu wiec kijki koniecznie, a momentami i raczki by się przydały. W ciągu dnia cały padał śnieg wiec jak schodziłyśmy to już było dużo lepiej. Śniegu było sporo więcej wiec schodziło się pewniej, choć mimo wszystko nadal raczki w cenie.
Gorce

Turbacz

2022-01-03 00:06
Insta@gorolaz_
Z Nowego Targu (Oleksówki) żółtym, powrót zielonym. Generalnie mokro, dużo błota i lodu. Od wysokości ok. 1050m n.p.m. zaczyna się zima i zamiast lodu pod butami mamy śnieg. Da się wejść i zejść bez raczków czy kijków, ale dla własnego bezpieczeństwa warto je mieć. Ludzi zero, wypogodziło się około 14:00, po krótkim, ale dosyć intensywnym opadzie krupy śnieżnej.
Gorce

Turbacz

2021-12-26 01:19
Insta@tomaszworm
Trasę zaczęliśmy w Łopusznej gdzie przywitał nas słoneczny, ale mroźny dzień -14 st o godzinie 8:00. Po około godzinej wędrówce czarnym szlakiem bez rakiet śnieżnych było by bardzo ciężko zdobyć szczyt. Śniegu jest bardzo dużo, nawet w okolicy metra. Pogoda cudowna, cały czas widać było Tatry. Schodzimy niebieskim szlakiem, który pozwolił zejść normalnie w butach zimowych.
Gorce

Turbacz

2021-12-18 02:19
Insta@k.jaskiewicz
Koninki-Turbacz wejście niebieskim szlakiem. Szlak nieprzetarty, na czole Turbacza mgła. Brak wiatru. Zejście z Turbacza czerwonym szlakiem przez Obidowiec i z Polany Pudzińskiej zejście do Koninek. Śnieg bardzo sypki, zejście słabo przetarte. Ale nie było problemów, raczej bez raczków. My dałyśmy radę bez.
Gorce

Turbacz

2021-12-13 23:32
Insta@kobietanaszlaku
Nowy Targ Kowaniec - Turbacz - Nowy Targ Kowaniec. Szlak żółty. Na początku szlaku przez śnieg przebijają sie kamienie. Im wyżej, tym więcej śniegu. Szlak jest wydeptany, więc idzie się przyjemnie. Przy podejściu wystarczą kije trekkingowe, przy zejściu polecam raczki - bez nich łatwo o glebę. Na szczycie piękna pogoda i super przejrzystość. Powrót tym samym szlakiem.
Gorce

Turbacz

2021-10-16 23:32
Insta@na_wlasciwym_szlaku
Z Łopusznej, Zarębek Niżni, niebieskim szlakiem do schroniska PTTK na Turbaczu - Turbacz - zejście szlakiem czerwonym do Rąbanisk - następnie czarnym do Łopusznej. Warunki dobre, miejscami dużo błota. Polecam ten kierunek wyprawy, ponieważ zejście czerwonym szlakiem z Turbacza daje widoki, których nie można zostawiać za plecami.
Gorce

Turbacz

2021-10-15 23:43
Insta@huzarmateusz
Trasa: Nowy Targ Kowaniec - Bukowina Miejska - Wisielakówka - Schronisko PTTK na Turbaczu - Turbacz - Bukowina Waksmundzka - Nowy Targ Kowaniec. Piękna, słoneczna pogoda. Ciepło, po ostatnim śniegu pozostały już tylko resztki. Natomiast znaczna część szlaków żółtego i zielonego tonie w błocie. Turystów niezbyt dużo, do godziny 10:00 spotkane tylko 4 osoby.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.