Warunki dla zapytania Turbacz:Gorce

Turbacz

2021-01-12 21:31
Insta@olgaknapek
Start Konina Polana Potasznia. Trasa świetna. W większości ubity śnieg, niewiele lodu. Raczki niepotrzebne. Wystarczą dobre buty i kijki. Na hali pod Turbaczem trochę więcej śniegu (tak do kolan), ale tylko mały fragment. Reszta ok. Powrót tą samą trasą.
Gorce

Turbacz

2021-01-11 00:03
Insta@kasiknocheinmal
Żółty szlak z Nowego Targu i zielony z powrotem. Na dole błotko, szlak miejscami delikatnie oblodzony - trzeba po prostu patrzeć pod nogi (lub w naszym wypadku: koła). Wyżej piękny, skrzący w świetle i skrzypiący śnieg, mnóstwo słońca, brak chmur.
Gorce

Turbacz

2021-01-10 20:02
Insta@soy__monica31
Wejście zielonym z Nowego Targu-Oleksówki. Zejście żółtym tez do Nowego Targu. Do góry w porządku z wyjątkiem początkowego odcinka - stromych kamieni, pokrytych lodem i świeżym śniegiem więc ślisko. Dlatego zdecydowalismy się wrócić żółtym. Tam już dużo lepiej choć miejscami też oblodzenie. Raczki by się przydały, ale nie niezbędne.
Gorce

Turbacz

2021-01-09 22:23
Martyna Maya
Na żółtym szlaku z Nowego Targu Oleksówki bajkowo, nawet przy pochmurnej pogodzie. Ślisko głównie na pierwszym odcinku. Da się bez raczków, ale nie warto. Zejście zielonym szlakiem, im niżej tym gorzej - kamienie wyślizgane do granic możliwości, bez raczków nie polecam.
Gorce

Turbacz

2021-01-09 19:59
Insta@konrad.ciempka
Trasa: Nowy Targ-Oleksówki, Bukowina Miejska- Wisielakówka- Schronisko PTTK na Turbaczu Warunki przyjemne, bezwietrznie, ale pochmurno, więc widoki ograniczone. Na szlaku żółtym śnieg ubity, miejscami ślisko, raczki przydatne, zwłaszcza przy zejściu. Ludzi dużo.
Gorce

Turbacz

2021-01-06 00:38
Kamil Burek
Kolejno czarnym szlakiem z Łopusznej na Kiczorę i później na Turbacz. Powrót niebieskim do Łopusznej. Biało od samej Łopusznej. Na dole nieco błota, wyżej już więcej świeżego śniegu. Zejście od schroniska delikatnie śliskie, raczki niekonieczne, ale nakładki mogą się przydać. Bez tłumów na szlaku.
Gorce

Turbacz

2021-01-06 00:31
Gosia i Paweł
Trasa: Z Koninek niebieskim szlakiem do schroniska, dalej czerwonym na Turbacz, zejscie czerwonym do Obidowca i dalej zielonym do Koninek. Wejście niebieskim szlakiem dobrze przetare, sypki śnieg pod butami, niezbyt ślisko. W schronisku tłumy, restauracja sprzedaje na wynos (m.in. zupy, kiełbasa, piwo, wino grzane), toaleta czynna. Przejście przez Turbacz i dalej czerwonym i zielonym szlakiem już dość wyślizgane, raczki ilub kijki potrzebne. Podczas zejścia delikatnie zaczął padać deszcz ze śniegiem, a na dole deszcz (jutro może być ślisko).
Gorce

Turbacz

2021-01-02 22:49
Sebastian Ociepka
Obidowa- Turbacz- Stare Wierchy- Obidowa Pogoda super, bardzo słonecznie i ciepło. Miejscami po drodze lód, więc raczki i kijki się przydają. W schroniskach duża grupa plażowiczów w krótkich spodenkach i bez koszulek. Bardzo miła wycieczka biegowa.
Gorce

Turbacz

2021-01-02 18:49
Insta@dzzoanaaaaw
Szlak zielony z Nowego Targu na Turbacz. Większa ilość śniegu od Bukowiny Waksmundzkiej. Liczne oblodzenia na szlaku. Raczki i kijki bardzo ułatwiają wycieczkę. Na szczycie wietrznie. Spory ruch na szlaku.
Gorce

Turbacz

2021-01-02 13:08
Insta@ernesto_w_drodze
Podejście i zejście żółtym szlakiem z Oleksówki. Warunki bardzo dobre, twardy śnieg, raczki obowiązkowe.
Gorce

Turbacz

2021-01-01 23:58
FatBike Polska
Z Obidowej na Turbacz trasą biegową Olimpijczyków Polskich - biało od samego parkingu, w zacienionych miejscach należy uważać na lód. Szlak czerwony z Turbacza do Starych Wierchów miejscami bardzo dużo lodu.
Gorce

Turbacz

2021-01-01 23:12
FatBike Polska
Z Obidowej na Turbacz trasą biegową Olimpijczyków Polskich - biało od samego parkingu, w zacienionych miejscach należy uważać na lód. Szlak czerwony z Turbacza do Starych Wierchów miejscami bardzo dużo lodu Cały szlak przykryty świeżym śniegiem. Bez lodu, błota i innych niespodzianek.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.