Warunki dla zapytania Turbacz:Gorce

Turbacz

2020-03-11 22:53
Insta@mila_bookstravel
Trasa na biegówki Obidowa-Turbacz. Warunki dobre, trasa świeżo po przejeździe ratraku. Na początku deszczowo i mgła, po południu wyszło słońce.
Gorce

Gorc

2020-03-08 10:11
Insta@mewa_w_locie
Z Turbacza na Gorc. Wydeptane, miejscami trochę snieg jak piach albo wpadnie noga, ale przy mrozie tego problemu nie ma. Sporo biegaczy, mało piechurów - miło.
Gorce

Turbacz

2020-03-08 01:01
Insta@mewa_w_locie
Szlak ze Starych Wierchów na Turbacz. Kraina śniegu, przepiękna trasa wśród ośnieżonych choinek. Wydeptana, prosta, bez pośpiechu zrobiliśmy ją szybciej niż przewiduje mapa.
Gorce

Turbacz

2020-03-07 11:37
Grzegorz Niedziałek
Sporo ubitego śniegu. W stronę schroniska zaczyna być wyslizgane.
Gorce

Turbacz

2020-03-01 13:30
Grzegorz Gibas
Skiturowo. Podejście zielonym szlakiem biegowym z Obidowej dnem doliny Obidowca, następnie drogami leśnymi pod Średni Wierch. Stamtąd szlakiem biegowym do schroniska. Od mostku w Przygnatówce pokrywa lekko zalodzonego śniegu przykryta warstwą świeżego śniegu 3-5cm. 100m wyżej już około 50-60cm i świetne warunki. Kilka cieków do przekroczenia na nogach. Na trasie biegowej warunki bardzo dobre, szczególnie do zjazdu. Śnieg mokry po południu. Powrót trasą biegową "Śladami Olimpijczyków". Warunki dobre. W dolnej części doliny Lepietnicy breja i trochę syfu z drzew. Szlak na całej trasie bez oblodzenia i miejsc bez pokrywy śnieżnej.
Gorce

Turbacz

2020-02-29 21:30
Insta@katecanclimb
Przyjemny, słoneczny dzień w górach. Miejscami ślisko, ale bezpiecznie. Tatry się pięknie pokazały. Bez tłumów.
Gorce

Turbacz

2020-02-29 08:35
Grzegorz Kowalski
Podejście przetartym zielonym szlakiem z Nowego Targu. Śnieg ubity - przed południem lekko zmrożony, po południu w niższych partiach powoli topniejący (stuptuty w końcówce dnia spełniły swoją rolę). Między schroniskiem a szczytem nieco większa ilość śniegu, jednak nie jest go na tyle, aby ktokolwiek miał problemy z dotarciem na wierzchołek. Szlak ? na całej trasie - bez oblodzenia wymagającego użycia raczków. Przejrzystość idealna, niemal bezwietrznie.
Gorce

Turbacz

2020-02-25 22:27
Insta@festpomojemu
Podejście czerwonym szlakiem od Przełęczy Knurowskiej. Na szlaku pusto (spotkaliśmy jednego wędrowca, który wracał z Kiczory). Zimowe warunki, w wielu miejscach zapadający się pod nogami śnieg (od Kiczory w stronę schroniska przez ok. 15 minut zaspy, najczęściej do łydki, czasem do uda). Wracając ze szczytu w dolnych partiach śnieg topniał.
Gorce

Turbacz

2020-02-23 09:30
Marta Pawłowska
Szlak zielony w dolnej części dość śliski (topniejący powoli śnieg), ale na całej długości przetarty i do przejścia bez raczków. Na szczycie straszny wiatr. Szlak żółty śliski w sporej części - można zjeżdżać na dupolotach, ale na dole już śnieg mocno topnieje i szlakiem płynie strumyk.
Gorce

Turbacz

2020-02-22 13:49
Bartosz Dąbrowski
Trasa z Nowego Targu na Turbacz żółtym szlakiem fanie wydeptana, raczki niepotrzebne. Na samym turbaczu dużo śniegu, lepiej nie schodzić z wydeptanego bo od razu pada się po pas 😀 dalej czerwonym do Starych Wierchów też warunki idealne. Od bacówki na Maciejowej do Rabki dużo błota.
Gorce

Turbacz

2020-02-20 00:53
Klaudia
Szlak niebieski z Koninek do schroniska na Turbaczu. Wychodząc przed 8 trafiliśmy na nieprzetarty szlak. Początek szlaku bez problemu, później dojście z Suchego Gronia na Polanę Turbacz i przejście całą polaną problematyczne, śniegu miejscami nawet jakieś pół metra (wysokość drewnianego płotku), można się było trochę zapaść (świeży śnieg z nocy na lekko zmrożonej warstwie). Samo dojście do schroniska narciarska trasą biegową ostatnie 15min bardzo wygodne. W drodze powrotnej (po 14) szlak już bardziej wydeptany. Ostatnie 15min do parkingu śniegu brak, nawet błoto.
Gorce

Turbacz, Stare Wierchy

2020-02-16 15:39
Angelika Rzepecka
14-16.02 Łapsowa Polana, Turbacz, Stare Wierchy Szlaki: piątek - zielony z Obidowej na Bukowinę Obidowską, zejście na Łapsową Polanę. Sobota - czarny i żółty na Turbacz, GSB na Stare Wierchy Niedziela: zielony Stare Wierchy-Obidowa. Zielony szlak z Obidowej przetarty lepiej niż się spodziewaliśmy (w piątek), czarny w stronę Turbacza stosunkowo w najgorszym stanie, z piątku na sobotę dosypało trochę świeżego, więc najlepiej szło się po dość kiepskich śladach skuterów i skiturów. Dalej, od połączenia się z żółtym szlakiem z Kowańca autostrada, widoki obłędne. W niedzielę na zejściu ze Starych Wierchów do Obidowej mocno ślisko, kijki się przydały, rozważaliśmy założenie raczków. Sytuacja będzie coraz gorsza, bo słońce grzeje jak szalone, a w nocy mrozi. PS. Racuchy na Łapsowej to nadal niebo w gębie 😀
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.