Warunki dla zapytania Wielka Czantoria:Beskid Śląski

Wielka Czantoria

2022-04-09 23:30
Insta@bbeskid
Trasa czerwonym szlakiem z Soszowa na Czantorię. Niewielka warstwa świeżego śniegu tylko przed szczytem Czantorii, brak oblodzoneń.
reklama

Gdzie w góry...


Tomasz Habdas
"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
Beskid Śląski

Wielka Czantoria

2022-03-17 22:58
Insta@karpasani
Ustroń Polana - Wielka Czantoria W dolnej, początkowej części czerwonego szlaku nie ma śniegu. Zbliżając się do Polany Stokłosica jest już biało i są miejsca, gdzie jest ślisko. Warto mieć ze sobą raczki.
Beskid Śląski

Wielka Czantoria

2021-09-25 15:27
Anita Dziekan
Trasa: Wisła Jawornik - Szosów - Wielka Czantoria, powrót tą samą trasą. Z dolnej stacji wyciągu niebieskim szlakiem na Szosów w lesie, gdy skończą się betonowe płyty, błoto i ślisko, grzbiet pomiędzy Szosowem a Czantorią suchy, jedna czy dwie kałuże nieistotne dla przejścia trasy. Rano chłodno, ok. południa wypogodziło się i zrobiło się bardzo przyjemnie. Turystów trochę było, szczególnie pod schroniskiem na Szosowie, gdzie trwał 3. Beskidzki Festiwal Podróżników, na Czantorii każdy bez problemu znalazł miejsce do odpoczynku. Wieża widokowa płatna 7zl normalny, 3,50zl ulgowy - dla widoków warto na nią wejść. Toaleta w budynku wieży również płatna - 3zl.
Beskid Śląski

Wielka Czantoria

2021-06-26 09:08
Anita Dziekan
Trasa: Istebna - Stożek - Szosów - Wielka Czantoria - Mała Czantoria - Ustroń. Z Istebnej na grzbiet graniczny przyjemna leśna ścieżka na przemian sucha i z błotem. Grzbiet do Stożka miejscami z błotem, dalszy sucho, w cieniu duże kałuże do obejścia bokiem. Ostatnie podejście na Wielką Czantorię strome i bardzo kamieniste. Na Małą Czantorię przyjemna ścieżka przez las i łąkę - sucha, zejście od rozejścia zielonego szlaku do Goleszowa z żółtym do Ustronia mokre i strome. Po wyjściu z lasu w Ustroniu zaczyna się już wędrówka asfaltem i płytami betonowymi aż do samego centrum miasta. Znakowanie szlaku - szczególnie na rozwidleniach pozostawia wiele do życzenia. Rano mgła z widocznością do 50m, później poprawa pogody i widoki na pobliskie grzbiety - najdalej udało się dostrzec Skrzyczne. Wieża na Czantorii czynna i płatna - normalny 7zł, ulgowy 5,00zł, dzieci do lat 12 - 3,50zł
Beskid Śląski

Wielka Czantoria

2021-06-06 21:21
Insta@mala_uru
Polana pod Czantorią - Czantoria Wielka - Mała Czantoria - Polana pod Czantorią Najwięcej ludzi na szlaku pomiędzy Małą a Wielką Czantorią. W pozostałej części drogi ludzi praktycznie brak. 24 stopnie, pogoda piękna.
Beskid Śląski

Wielka Czantoria

2021-06-03 22:53
Imsta@olgaknapek
Trasa bezproblemowa, warunki sztos. Gorąco tylko. Ludzi jak w klasyczny weekend w Wiśle.
Beskid Śląski

Wielka Czantoria

2021-05-01 23:27
Insta@darekkusiak
Czantoria Wielka, Soszów Wielki Trasa: start przy dojnej kolejce Poniwiec, dojście do zielonego szlaku i dalej w kierunku Czantorii. Z nabieraniem wysokości gęstnieje mgła i zmaga się wiatr. Pod nogami błoto, miejscami zbity śnieg. Na szczycie Czantorii gęsta mgła. Po drodze nikogo nie spotkałem. Dalej czerwonym szlakiem w kierunku Soszowa Wielkiego. Wędrówkę utrudniał porywisty wiatr. O zdobyciu szczytu Soszowa informuje tabliczka, gęsta mgła ograniczała widoczność do 20 metrów. Powrót tą samą trasą.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.