Warunki dla zapytania Wielka Racza:Beskid Żywiecki

Wielka Racza

2022-03-26 21:16
Ewa Kaczmar
Na szlaku praktycznie od samego dołu śnieg. Da radę bez raczków. Od południa śnieg grząski, mokry.
reklama

Gdzie w góry...


Tomasz Habdas
"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
Beskid Żywiecki

Wielka Racza

2022-03-25 16:06
Asia SK
Trasa: Rycerka Górna - żółty szlak Wielka Racza - Mała Racza - Rycerka Górna Rankiem podejście po ubitym śniegu, raczki zbędne. W drodze powrotnej im bliżej godzin popołudniowych śnieg grząski i miejscami nogi zapadają się ok 50 cm. Czuć wiosnę.
Beskid Żywiecki

Wielka Racza

2022-03-18 23:11
Insta@szukam_slonca
Wschód słońca - start z Rycerki Górnej o 3.30 żółtym szlakiem. Na szczycie wietrznie, śnieg bardzo zmrożony, wejście bez raczków. Turystów niewielu.
Beskid Żywiecki

Wielka Racza

2022-02-05 20:15
Michał Glosz
Wejście żółtym szlakiem z parkingu w Rycerce Górnej Kolonia. Bardzo dużo śniegu, ale szlak przetarty m.in. przez skuter śnieżny transportujący zaopatrzenie do schroniska. Środek ścieżki stosunkowo dobrze ubity, idąc bokiem ścieżki zapadało się po kostki lub bardziej. Warunki super. Wychodząc wcześnie rano raczki nie były potrzebne, przy zejściu przed samym parkingiem odczuwalne było, że powoli robi się ślisko.
Beskid Żywiecki

Wielka Racza

2022-01-13 23:23
Jerzy Rykała
Z parkingu w Rycerce Górnej Kolonia szlakiem żółtym na Wielką Raczę. Śnieg ubity, na początku szlaku kilka oblodzeń. My wchodziliśmy z kijkami bez raczków, ale w niektórych miejscach by się przydały. Po drodze trochę mgły, ale na szczycie przepiękna pogoda.
Beskid Żywiecki

Wielka Racza

2022-01-01 23:55
Insta@bbeskid
Rycerka - Wielka Racza - Przegibek - Rycerka Na czerwonym szlaku śniegu ponad pół metra. Wydeptane pojedyncze ślady, więc należy zaplanować wędrówkę odpowiednio wcześniej. Brak oblodzeń.
Beskid Żywiecki

Wielka Racza

2021-08-06 22:40
Anita Dziekan
Trasa: Pętla wokół Rycerki Kolonii, podejście na Wielką Raczę żółtym szlakiem, następnie przejście grzbietem granicznym (czerwony szlak) na Przełęcz Przegibek, i dalej do schroniska na Przegibku (niebieski szlak) i powrót do Rycerki Kolonii zielonym. Większość trasy sucha, w kilku miejscach błoto - większość do obejścia bokiem, dwa miejsca, gdzie po kamieniach i gałęziach trzeba przejść przez błoto. Dwie przeprawy przez potok. W trzech miejscach powalone drzewa, przez które trzeba przejść. Zielony szlak ze schroniska na Przegibku do Rycerki wymaga poprawy znakowania. Przy schroniskach więcej ludzi, jednak na trasie spotkałam kilkadziesiąt osób za cały dzień. Słonecznie, lecz momentami zimny wiatr. Widoki nieco przymglone od Tatr na wschodzie przez Góry Choczańskie, Fatry oraz Beskid Śląsko-Morawski na zachodzie.
Beskid Żywiecki

Wielka Racza

2021-06-05 23:02
Insta@wicher_na_szlaku
Trasa: Wielka Racza-Przegibek. Podejście żółtym szlakiem z parkingu w Rycerce Górnej do schroniska na Wielkiej Raczy, następnie kontynuacja czerwonym do schroniska na Przegibku. Szybkie odbicie na Bednoszkę i powrót najpierw zielonym, a potem znowu żółtym szlakiem na parking. Trasa w 90% sucha, miejscami trochę łatwego do ominięcia błota. Ludzi na szlaku niewiele, większe zagęszczenie dopiero przy schroniskach.
Beskid Żywiecki

Wielka Racza

2021-06-03 22:47
Insta@karpasani
Wielka Racza - Przegibek - Wielka Rycerzowa - Muńcoł - Ujsoły Jest po prostu pięknie.Delikatnie powiewa.
Beskid Żywiecki

Wielka Racza

2021-06-02 23:04
Insta@Karpasani
Zwardoń - Wielka Racza. Jest słonecznie, ciepło i lekko wieje. Jest sucho.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.