Warunki dla zapytania Wołowiec:Tatry

Wołowiec

2022-01-08 23:54
Paulina Wypyska
Z Doliny Chochołowskiej żółtym szlakiem przez Grzesia i Rakoń. Śnieg ubity, dużo oblodzeń, w raczkch da radę, ale bezpieczniej w rakach (samo podejście na Wołowiec szczególnie).
Tatry

Wołowiec

2022-01-08 13:44
Anna Wilczek
Trasa Dolina Chochołowska Grześ Rakoń Wołowiec, wyjście 6:15 z parkingu, temperatura -14 początkowa, od schroniska im wyżej tym cieplej, warunki od schroniska spod buta do Rakonia dobre, zmrożony śnieg, brak lodu, raczki wystarczające, na Wołowiec więcej nawianego śniegu, trochę lodu miejscami, raki przy schodzeniu konieczne. Pogoda na szczytach Grześ Rakoń Wołowiec Wołowiec Rakoń Grześ słoneczna, trochę wiatru między Rakoniem a Wołowcem, nie utrudniał poruszania się, ale gogle przydatne.
Tatry

Wołowiec

2021-12-13 01:43
Insta@gcholocinska
Wołowiec przez Grzesia i Rakoń. Do Rakonia piękne, bezchmurne niebo, w drodze na Wołowiec wiatr oraz chmury, które dawały niesamowity spektakl. Cały szlak bardzo dobrze przetorowany, bez problemu można podejść w raczkach. Na szlaku spotkaliśmy bardzo niewiele osób, za to aż osiem kozic tatrzańskich. Jednym słowem było pięknie.
Tatry

Wołowiec, Grześ

2021-11-27 11:52
Insta@malinowski.marcin
Schronisko Polana Chochołowska - Próba Wołowca 😉 - Rakoń - Grześ - Schronisko - Przełęcz Iwaniacka - Schronisko Polana Chochołowska Świeży śnieg, raczki niezbędne, raki preferowane. Wycof z Wołowca z powodu wiatru.
Tatry

Wołowiec

2021-11-13 17:01
Insta@frezjanna
Wołowiec, Rakoń, Grześ Podejście od schroniska w Dolinie Chochołowskiej zielonym szlakiem, tuż przed Przełęczą Zawracie oblodzenie, słoneczna pogoda. Silny wiatr mocno wpływał na podejście. Tam gdzie oblodzenie wąsko. Trawa równie śliska. Na wspomnianym odcinku raczki potrzebne.
Tatry

Wołowiec

2021-10-14 20:02
Insta@weronisss
Podejście od strony Grzecha przez Rakoń. Warunki od rana bardzo dobre, świeży śnieg, dla bezpieczeństwa przy zejściu raki jak najbardziej mogą się przydać.
Tatry

Rohacze

2021-10-10 15:19
Insta@thrashhmetalviking
Trasa: Pod Spalenou (parking) - Wołowiec- Ostry Rohacz- Płaczliwy Rohacz- Smutne Sedlo - - Tatliakova Chata - Pod Spalenou Szlak suchy, bez oblodzeń. Ludzi na samych Rohaczach niewielu. Do ok 15 zachmurzenie, potem aż do pięknego zachodu dużo słońca. Zimno.
Tatry

Wołowiec

2021-10-02 10:02
Mikołaj Ławnicki
Grześ-Rakoń-Wołowiec Trasa u podstawy gór sucha, w niektórych miejscach płynąca woda z gór i delikatny grząski teren, ale to sporadyczne sytuacje. Większość trasy rewelacja, sucha, bardzo dobra widoczność, mega słoneczny dzień. Od Grzesia w kierunku Rakonia wiatr coraz większy, nadal słonecznie i bezchmurnie. Od Rakonia na Wołowiec wiatr bardzo silny, nawiewający chmury nad Wołowiec. Na zejściu zielonym szlakiem z Wołowca sucho, bez wiatru poniżej w dolinie.
Tatry

Jarząbczy Wierch, Wołowiec

2021-09-25 23:56
Waldemar Jasiński
Trzydniowiański - Kończysty - Jarząbczy - Wołowiec i zejście przez Wyżnią Dolinę Chochołowską. Lekko mokro w odcinkach leśnych, ale nie na tyle, żeby to było uciążliwe. Na grani suchutko. Po śniegu oczywiście praktycznie nie zostało śladu. W kiepskim stanie szlak na końcówce podejścia na Wołowiec - bardzo krucho. Ludzi przez większość wycieczki spotykaliśmy naprawdę niewielu (startując tuż przed 7 z parkingu). Dopiero na Wołowcu i przy zejściu trzeba było pogodzić się z przebywaniem w tłumie.
Tatry

Wołowiec

2021-08-24 22:23
Insta@rozycki.dam
Start z Doliny Chochołowskiej na Grzesia, Rakoń i dalej na Wołowiec. Od początku trasy mgła i niskie chmury ograniczające mocno widoczność. Sporo błota i wody na szlaku po ostatnich opadach. Bardzo mało ludzi. Na Grzesiu i Rakoniu brak widoków, ściana chmur i mgła. Wołowiec przywitał słońcem i błękitnym niebem ponad "morzem" chmur. Na szczycie ludzi garstka, trochę wiało. Potem zejście zielonym szlakiem do Polany Chochołowskiej.
Tatry

Jarząbczy Wierch, Wołowiec

2021-08-09 17:26
Insta@kata.karzyna
Przejście: czerwonym szlakiem z Doliny Chochołowskiej na Trzydniowiański Wierch - Kończysty Wierch - Jarząbczy Wierch - Łopatę - Wołowiec - Rakoń - powrót zielonym szlakiem na Dolinę Chochołowską. Warunki bardzo dobre, miejscami błoto, polecam buty wodoodporne.
Tatry

Rohacze

2021-08-07 15:59
Insta@tomaszpodgorke
Spalena - Tatliakova Chata - Zabrat - Wołowiec - Rohacz Ostry - Rohacz Płaczliwy - Smutna Przełęcz - Tatliakova Chata - Spalena. Warunki dobre. Na Wołowcu rano ludzi mało, później jak mrówków... Na Rohaczach dość silny, chłodny wiatr. Dobrze obliczyć kierunek sikania, aby nie było plamy! Przy silnym wietrze dobrze się trzymać na Rohackim Koniu! Duża ekspozycja, po bokach spore lufy. Ludzi na Rohaczach stosunkowo mało. Skała w większości sucha. Miejscami dość sporo kruszyzny, szczególnie przy schodzeniu ze Smutnej Przełęczy.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.