Warunki dla zapytania Wołowiec:Tatry

Rohacze, Trzy Kopy, Wołowiec

2019-06-23 09:36
Trasa: Siwa Polana - Grześ - Rakoń - Wołowiec - Rohacz Ostry - Rohacz Płaczliwy - Trzy Kopy - Hruba Kopa - Banikov - Banikovske Sedlo - Rohackie Plesa - Tatliakova Chata - Sedlo Zabrat - Rakoń - Przełęcz Zawracie - Siwa Polana Od rana mgła, około 9 rano przejaśnienia na tyle, że udało się dostrzec Rohacze z Wołowca (potem dalej mleko). Między "Banikovskim Sedlem" a "Pod Hrubou Kopa" dosłownie jeden płat śniegu, który zahacza o szlak (da się go spokojnie obejść). Po 13 na grani dosyć silny wiatr. Od 16:30 co chwila przelotne opady deszczu.
Tatry

Wołowiec

2019-06-12 21:11
Mateusz Zając
Siwa Polana - Schronisko - Przełęcz Zawracie -Wołowiec - Przełęcz Zawracie - Rakoń - Grześ - Schronisko - Siwa Polana Na całej trasie warunki typowo letnie. Słońce dało się we znaki. Chwilami silne podmuchy wiatru. Jedyny kilkumetrowy płat śniegu na podejściu pod Przełęcz Zawracie do przejścia bez problemu.
Tatry

Grześ, Rakoń, Wołowiec

2019-06-08 21:36
Paulina Mintzberg-Wachowicz
Na szlaku od Grzesia na stracie trochę błota. Potem już warunki dobre. Jedynie zejście zielonym szlakiem do Polany Chochołowskiej zaczyna się śniegiem, potem kolejno dwa miejsca. Daje radę przejść, ale trzeba iść powoli i uważnie 🙂
Tatry

Wołowiec

2019-06-07 16:08
Natalia Gut-Samborska
Szlak suchy, pogoda znośna, jedynie na zejściu przez Zawracie z 3 duże płaty śniegu, ale można sobie z nimi poradzić.
Tatry

Grześ, Rakoń, Wołowiec

2019-06-02 17:59
Dona Ta
Siwa Polana- Grześ- Rakoń- Wołowiec- Przełęcz Zawracie- Siwa Polana. Początek szlaku na Grzesia od schroniska błotnisty, potem sucho do samego Wołowca. Od Przełęczy Zawracie w dół spore ilości śniegu do przejścia bez raków za to kije i stuptuty bardzo przydatne.
Tatry

Starorobociański Wierch, Wołowiec

2019-06-01 16:10
Artur Wrona
Kościeliska - Ornak - Starorobociański - Wołowiec - Chochołowska Na podejściu na Ornak dwa płaty śniegu. Na głównej grani parę płatów, część do obejścia, część do bezpiecznego przejścia bez raków. Z Przełęczy Zawracie dużo zalegającego śniegu. Schodząc z Wołowca polecam nie kierować się na przełęcz tylko zejść po prawej stronie śniegu po trawkach. Lepsze to niż kaleczenie bez rakówraczków z przełęczy po stromym śniegu.
Tatry

Wołowiec, Starorobociański Wierch

2019-06-01 12:00
Bartosz R
Wołowiec, Jarząbczy, Starorobociański. Trasa z Doliny Chochołowskiej , przez Wołowiec, dalej Jarząbczy, Kończysty, Starorobociański. Powrót przez Kończysty i Trzydniowiański . Praktycznie na całej trasie warunki letnie, jedynie na podejściu z Chochołowskiej na Przełęcz pod Wołowcem (Zawracie) jest śnieg. Tam kijki i raczki przydatne. Wiatr umiarkowany, trochę mocniejszy na szczytach i przełęczach. Widoków na szczytach brak, ponieważ chmury nisko zawisnęły.
Tatry

Grześ, Rakoń, Wołowiec

2019-05-25 09:33
Insta@ewantonina
Trasa z Siwej Polany na Wołowiec przez Grześ i Rakoń. Pogoda idealna, na trasie trochę mokro i parę miejsc z błotem między Grzesiem a Rakoniem, ale do przejścia bez większych utrudnień. Miejsca z śniegiem na podejściu na Wołowiec. UWAGA: Trasa zielona przez Wyżnią Dolinę Chochołowską pokryta śniegiem u góry i jeśli chcecie nią zejść to raczki i kijki zalecane.
Tatry

Grześ - Trzydniowiański Wierch

2019-05-19 16:01
Adrian Piwowar
Trasa: Grześ - Rakoń - Wołowiec - Jarząbczy - Kończysty - Trzydniowiański. Błoto, śnieg, słońce, deszcz, wiatr, grad i burza - czyli wszystko co najlepsze w Tatrach. Warunki na szlaku dobre: mokry śnieg zalega jeszcze głównie między Rakoniem a Wołowcem oraz między Jarząbczym a Kończystym; reszta grani sucha. Przy wejściu na Grzesia i zejściu z Trzydniowiańskiego do Doliny Jarząbczej szlak miejscami zamieniał się w potok, sporo błota. Pogoda bardzo zmienna: od pełnego słońca po deszcz ze śniegiem i gradem, który przy silnym wietrze zdawał się padać z góry, z boku i z dołu. Na szlaku kilka osób, trzy kozice i dwa świstaki.
Tatry

Grześ, Rakoń, Wołowiec

2019-05-15 07:47
Insta@michalparczewski
Na podejściu o 9 rano głównie śnieg. Na grani od Grzesia do Rakonia sporo śniegu. Mgły i ostry deszcz z wiatrem. Widoczność na jakieś 50-100m. Warunki dość ciężkie. Szlak powrotny z Przełęczy pod Wołowcem w stronę Chochołowskiej zupełnie nieprzetarty. Raczej niebezpiecznie. Powrót przez Grzesia. Na zejściu już roztopy. Dość ślisko.
Tatry

Grześ, Rakoń, Wołowiec

2019-05-11 21:02
Iwona Przybyła
Pogoda w Tatrach jak w kalejdoskopie. Wczoraj wieczorem padało, a dzisiaj... bajecznie. Z Przełęczy Zawracie zjazd w dół... Niesamowita przygoda. Do Rakonia może dojść każdy, ale na Wołowiec kijki czy raki niezbędne, szczególnie przy powrocie. Śnieg szybko topnieje, jest ciężki i mokry, więc mocno zapadają się nogi. Zejście dużo trudniejsze, no i zjazd z przełęczy chyba nie dla każdego. Większość wracała z powrotem przez Rakoń i Grzesia.
Tatry

Grześ, Rakoń, Wołowiec

2019-04-25 23:57
Simon Pedro Lince
Warunki chyba dobre, bo na Grzesia rodzinka w trampkach wchodziła, mimo że szlakiem rzeka płynęła z topniejącego śniegu, miejscami grubsze pokrycie śniegu, ktore od spodniej części przytopione, więc trzeba było uważać, żeby się nie zapaść za głęboko.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.

To jest wersja demonstracyjna sklepu do celów testowych— Zamówienia nie będą realizowane. Zamknij