Warunki dla zapytania Wrota Chałubińskiego:Tatry

Wrota Chałubińskiego

2021-11-21 01:01
Insta@karola._.m
Podejście od Morskiego Oka żółtym szlakiem do Doliny za Mnichem i Dolina za Mnichem warunki bardzo dobre, szlak suchy. Podejście żlebem na Wrota Chałubińskiego (tak jak większość północnych stoków) mocno oblodzone, miejscami zalegający twardy śnieg. Rakiraczki niezbędne, warto też zabrać czekan oraz kask ze względu spadające z góry kamienie.
Tatry

Szpiglasowy Wierch, Wrota Chałubińskiego

2021-11-21 00:57
Insta@natala.skowron
Pogoda świetna. Podejście od Doliny Pięciu Stawów przez Szpiglasową Przełęcz na Szpiglasowy Wierch zejście Ceprostradą, następnie podejście na Wrota Chałubińskiego i zejście do Morskiego Oka. Warunki bardzo dobre. Przy końcowym odcinku z łańcuchami na Szpiglasową Przełęcz szlak oblodzony, konieczne raczki. Z przełęczy na Szpiglasowy Wierch szlak raczej bez lodu. Ceprostrada sucha. Przy końcowym podejściu na Wrota dużo lodu i trochę zmarzłego śniegu, raczki obowiązkowe.
Tatry

Wrota Chałubińskiego

2021-11-11 09:15
Insta@charlie_bestdogever
Podejście od Morskiego Oka warunki świetne. Już pod samą przełęczą miejscowo twardy śnieg i oblodzenia - konieczne raczki.
Tatry

Wrota Chałubińskiego

2021-10-08 03:11
Maciek Smuda
Droga Palenica - Moko - Wrota Chałubińskiego i z powrotem. Piękna polska jesień, z rana małych ruch do Morskiego Oka, bezproblemowe szybkie przejście do Doliny za Mnichem. Na podejściu pod Wrota miejsca oblodzone. W drodze powrotnej dało się odczuć już tłok i zbliżający się weekend.
Tatry

Wrota Chałubińskiego

2021-08-24 22:21
Insta@meadows_1255
Szpiglasowa Przełęcz przez Moko, Wrota Chałubińskiego i zejście do DPSP. Warunki: biały dywan w Tatrach
Tatry

Wrota Chałubińskiego

2021-08-11 23:46
Insta@z2zlego
Palenica - Morskie Oko - żółtym na Szpiglasowy Wierch - czerwonym za Doliną za Mnichem na Wrota. Powrót tą samą trasą. Pogoda perfekcyjna, zaledwie kilka osób na tym niesłusznie omijanym szlaku. Końcówka trasy zaniedbana, trochę sypkości, łatwo o guza. To co się odbywa na Morskim i ceprostradzie pominę milczeniem.
Tatry

Wrota Chałubińskiego

2021-06-19 15:27
Insta@z2zlego
Z Palenicy do Morskiego, tam żółtym na Szpiglas, odbicie czerwonym do Doliny za Mnichem. Na szlaku żółtym pełna patelnia i masa ludzi w drodze na Szpiglasowy Wierch, od Doliny za Mnichem zaledwie kilka osób i kompletna zima. Bez osprzętu nie ma co zaczynać, warunki ciężkie, śnieg lepił się do raków i łatwo o poślizgnięcie. Podejście dla ludzi z doświadczeniem, przy mnie tylko 2 osoby dodrapały się do celu, kolejne 3 zrezygnowały na wysokości ostatniej skałki, w tym ja 🙂 jakiś kurs by się przydał 😉
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.