Warunki dla zapytania Wysoka:Pieniny, Beskid Sądecki

Wysoka, Niemcowa

2020-01-20 21:39
Witek PT
Do schroniska na Durbaszce, Wysoki Wierch, Wysoka, Wierchliczka, nocleg, przełęcz Rozdziela, Obidza, Wielki Rogacz, Niemcowa (nocleg), powrót przez Rogacz do Jaworek czerwonym szlakiem. Wejście przed świtem na Wysoki przez Durbaszkę - droga ok, szlak na Wysoki bez problemów. Podejście na Wysoką oblodzone, kijki konieczne, raczki polecane. Z Wysokiej na Wierchliczkę szlak wydeptany wyraźnie. Poza szlakiem śnieg kopny do 70 cm, zmrożony na górze, zapadający się. Rakiety konieczne. Od Wierchliczki przez przeł. Rozdziela i Obidzę szlak ubity, bez lodu, kijki z dużymi talerzami polecane. Podejście na Rogacz ubite, momentami śliskie polecane kijki, ew. raczki. Droga do Niemcowej tak samo choć pod koniec oblodzenia ale da radę. 19.01.20 zmiana pogody i mgły, słaba widoczność, trzeba pilnować szlaku. Na Rogaczu minus i warunki bez zmian. Od Obidzy wyraźnie cieplej idąc w dół, śnieg robił się sypki i mokry.
Pieniny

Wysoka

2020-01-18 23:30
Magdalena JB
Pieniny, droga do schroniska pod Durbaszką, Durbaszka, Wysoka, Wąwóz Homole Dziesięciokilometrowy spacer rozpoczęty drogą dojazdową do Schroniska pod Durbaszką, droga jest zasypana ubitym śniegiem, momentami ślisko. Po wyjściu ze schroniska trzymaliśmy się wydeptanych ścieżek kierując się na Wysoką. Widoczność bardzo słaba, wszędzie mgła i zamarznięty biały puch. Podejście pod Wysoką bardzo śliskie, bez raczków wręcz niemożliwe. Widoki przesłaniała mgła, ale było całkiem przyjemnie bez wiatru i deszczu. Zejście z Wysokiej ku polanie momentami bardzo śliskie, podobnie w Wąwozie Homole. Przyjemna trasa w magicznej białej scenerii, raczki zdecydowanie przydatne.
Pieniny

Wysoka

2020-01-14 07:14
Maciek Wielk
Wyjście na Wysoką od wąwozu Homole. Szlak wydeptany, miejscami lód. Raczki przydatne. Na szczycie widoczność słaba i trochę wiało.
Pieniny

Wysoka

2020-01-06 17:55
Aron's Adventure
Szlak zielony z Jaworek przez wąwóz Homole Szlak cały przetarty. Pojawiają się pojedyncze oblodzenia. Od polany pod Wysoką wskazane raczki. Szli ludzie bez, ale z problemami - szczególnie na zejściu 😉 Ze szczytu świetne widoki. Bez tłoku, ale trochę ludzi było.
Pieniny

Wysoka

2020-01-02 22:36
Insta@wyrwa.ania
Trasa Jaworki - Wysoka Szlak przetarty, miejscami ślisko (warto mieć raczki). Przejrzystość wysoka, ze szczytu widać było Tatry.
Góry Izerskie

Wysoka Kopa

2019-12-30 15:34
Zosia i Kuba
Z Jakuszyc szlakiem zielonym i czerwonym Szlak wydeptany do samego szczytu, kijki to miły dodatek. Trochę oblodzeń, ale da radę bez raczków.
Pieniny

Wysoka - Durbaszka

2019-12-29 20:36
Szymon
Szlak na Wysoką jest całkiem dobrze wydeptany, przez co droga nie stanowi większych problemów poza pewnymi punktami, w których śnieg może sięgać do kolan. Kijki na pewno będą stanowić spore ułatwienie. Na szlakach można minąć trochę turystów, niemniej miejscami jest zupełnie pusto. Rano zachmurzenie duże, dopiero koło południa nastąpiło rozchmurzenie, dzięki czemu odwiedzający rewir mieli sposobność podziwiać część Magury Spiskiej oraz Pasma Radziejowej w Beskidzie Sądeckim.
Pieniny

Wysoka

2019-12-28 00:27
Emi & Maja & Jan
Trasa: Jaworki przez Wąwóz Homole Szlak w wąwozie częściowo przetarty, w odsłoniętych partiach zasypany i cały czas zawiewa, miejscami śnieg do pasa. Bliżej szczytu lód pod śniegiem, przydatne raczki, stuptuty niezbędne. Poza wąwozem mało ludzi.
Tatry

Mała Wysoka

2019-10-27 18:19
Insta@juuustine.t
Východná Vysoká 2429 m n.p.m. Trasa: Tatrzańska Polanka--  Dolina Wielicka --Śląski Dom-- Wielicka Siklawa-- Długi Staw--Grzebień--Mała Wysoka(powrót tą samą trasą). Warunki super. Słonecznie, trasa sucha, na szczycie większe porywy wiatru.
Tatry

Mała Wysoka

2019-10-19 14:09
Insta@monikadatka
Pogoda piękna, jedynie zmienna, silny halny. Szlaki suche, zero śniegu, zero oblodzeń
Tatry

Mała Wysoka, Sławkowski Szczyt

2019-10-18 12:55
Adrian Piwowar
Polski Grzebień - Mała Wysoka - Rohatka - Sławkowski Szczyt. Warunki bardzo dobre. Na całej trasie sucho - jedynie przy podejściach na Rohatkę łatwe do ominięcia szczątkowe ślady śniegu i lodu. Przez większość dnia pełne słońce. Powyżej 2 tys. dość silny wiatr. Widoczność świetna, dopiero po 14:00 chmury przetaczały się przez Sławkowski i częściowo ograniczały panoramę. Niewielka liczba turystów na szlakach.
Tatry

Mała Wysoka

2019-10-15 18:43
Insta@d4r3k07
Smokowiec - Polski Grzebień - Mała Wysoka - Polski Grzebień - Rohatka - Smokowiec Szlak na Polski Grzebień i Małą Wysoką suchy, ruch umiarkowany, na łańcuchach spokojnie. Przy zejściu z Polskiego Grzebienia, przy podejściu na Rohatkę miejscami trochę śniegu, na zejściu w kilku miejscach oblodzenia ale wszystko spokojnie do przejścia. Na podejściu szczytowym na Małą Wysoką, na podejściu i zejściu z Rohatki trzeba uważać na luźna kamienie i na szuter. Oznakowanie szlaków słabe.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.