Warunki dla zapytania Wysoka Kopa:Góry Izerskie

Wysoka Kopa

2020-02-22 12:26
Insta@luc_esemaerdezet
Trasa z Polany Jakuszyckiej na Wysoką Kopę. Do Cichej Równi przejście skrajem trasy ze względu na tory narciarskie. Dalej czerwony szlak -dobrze oznaczony, ale zawiany, nieprzetarty, duże zaspy. Miejscami śnieg do pasa. Za wiatą skręt w lewo. Tu trasa na Wysoką Kopę nieoznaczona, łatwo zboczyć ze ścieżki. Od połowy trasy mocno odczuwalny, silny, porywisty wiatr utrudniający widoczność i orientację.
Góry Izerskie

Wysoka Kopa

2019-12-30 15:34
Zosia i Kuba
Z Jakuszyc szlakiem zielonym i czerwonym Szlak wydeptany do samego szczytu, kijki to miły dodatek. Trochę oblodzeń, ale da radę bez raczków.
Góry Izerskie

Wysoka Kopa

2019-05-01 17:22
Insta@izkkaaa
Szlak na Wysoką Kopę ze schroniska Orle, zejście do Szklarskiej Poręby przez Wysoki Kamień. Czy pogoda w górach na majówkę zawsze musi taka być? Na szlaku ze schroniska na Kopę miejscami cała droga w śniegu, ale ubitym. Pomiędzy Wielką Kopą a Wielkim Kamieniem sporo błota, ale da się przejść bez większych problemów. Szlak Wielki Kamień - Szklarska Poręba warunki bardzo dobre, nie ma śniegu ani błota 🙂
Góry Izerskie

Wysoka Kopa

2019-04-22 12:26
Insta@ewantonina
Podejście czerwonym szlakiem na Wysoką Kopę przez Wysoki Kamień. Do Kamienia sucho, za Kamieniem miejscami resztki sniegu, im dalej tym więcej. Przy dojściu do starej kopalni już mokry snieg bądź kałuże wszędzie, do samej Kopy trzeba brnąć przez las przez śnieg, miejscami można się zapaść po kolano. Zalecane dobre, nieprzemakalne buty, ale raczki niepotrzebne.
Góry Izerskie

Wysoka Kopa

2019-04-07 16:24
Maciej Krysztofiak
Powyżej 900m n.p.m śnieg, poźniej dochodziło do 1,5 metra śniegu (na zdjęciu wiata przed Wysoką Kopą). Mieliśmy iść z Rozdroża Izerskiego, ale jakieś znaki o powalonych drzewach i zakaz wejścia. Weszliśmy od zakrętu śmierci.
Góry Izerskie

Wysoka Kopa

2019-03-30 11:46
Insta@a___jrk
Roztopy, mokry śnieg, ciężko się chodzi. Ciepło, bezwietrznie, dużo słońca
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.