Warunki dla zapytania Zawoja:Beskid Żywiecki

Zawoja

2022-09-20 20:26
Wojciech Płocki
Schronisko PTTK na Hali Krupowej ? Zawoja ? Przełęcz Kolędówki ? Szkolne Schronisko Młodzieżowe Pod Jałowcem. Na szlaku spore ilości błota, część można obejść, w inne trzeba wejść. Jest też kilka powalonych drzew ? do przejścia. Z racji pogody na szlaku, szczególnie w części do Zawoi, sporo potoków ? można obmyć buty z błota. Tłoczno na szlaku nie było ? 6 piechurów do Zawoi, a od 2.
reklama

Gdzie w góry...


Tomasz Habdas
"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
Beskid Żywiecki

Polica, Hala Krupowa

2022-09-16 23:54
Insta@ewelin_e
Start z parkingu Zawoja Mosorny Groń. Podejście szlakiem niebieskim i żółtym na wieżę widokową na Mosornym Groniu. Następnie żółtym na Cyl na Hali Śmietanowej, dalej czerwonym na Policę i do Schroniska na Hali Krupowej. Powrót zielonym szlakiem Pod Halę Śmietanową i dalej niebieskim na parking. Pochmurno, rześko, momentami zimny wiatr, ale przyjemne warunki do wędrowania. Widoki średnie. Ludzi na szlaku garstka. Szlak mokry i bardzo mokry. Najgorszy odcinek to żółty szlak między Mosornym Groniem a Halą Śmietanową, błoto, woda, rozjeżdżony przez maszyny transportujące drewno. Dziś trwały tam prace.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2022-05-28 00:42
Insta@ewelin_e
Start z parkingu Zawoja Markowa szlakiem niebieskim, następnie żółtym w stronę Przełęczy Jałowieckiej (pierwotnie miało być podejście czarnym na Halę Kamińskiego, ale do 30.06 jest zamknięty w dni powszednie z powodu prac leśnych). Z przełęczy zielonym szlakiem przez Małą Babią Górę i Przełęcz Brona na Babią Górę. Zejście szlakiem czerwonym do Schroniska Markowe Szczawiny, a następnie zielonym do punktu startu. Szlak z Przełęczy Jałowieckiej cały czas mocno pnie się w górę. Na ogół suchy, miejscami trochę płynącej wody, na podejściu z Przełęczy Brona na Babią jeden płat śniegu do ominięcia. Widoczność całkiem dobra. Pogoda bardzo zmienna, słońce na przemian z chmurami, czasami opad deszczu z drobnym śniegiem. Mocny wiatr, zwłaszcza wyżej i na otwartej przestrzeni. O 13.30 na Babiej gwałtowne podmuchy wiatru, które mocno obniżały odczuwalną temperaturę.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2022-04-30 22:52
Piotr Stasiewicz
Przełęcz Krowiarki - Babia Góra (czerwony) - Przełęcz Brona - schronisko w Markowych Szczawinach - Zawoja Markowa O 9.30 parking na Krowiarkach pełny. Ludzi bardzo dużo. Od przełęczy do Sokolicy bardzo oblodzone, potem śnieg. Kopuła Diablaka bez śniegu. Spokojnie można wejść bez raczków. Na szczycie zaczął delikatnie sypać śnieg, potem wyszło słońce. Tatry słabo widoczne. Zejście na przełęcz w jednym miejscu bardzo wyślizgane, stworzona rynna przez robiących dupozjazd. Od przełęczy Brona do schroniska raczki obowiązkowe, kijki pomocne. Uwaga na dupozjazdowców. Dużo osób zjeżdża. W schronisku dużo osób. Nie pozdrawiam rodziny z psem. Na początku w transporterze, potem skomlący, gdy opiekun zjeżdżał na 4 literach. Od Redakcji: na Babią Górę nie wolno wprowadzać psów od strony polskiej.
Beskid Żywiecki

Polica

2022-04-30 19:38
Piotr Stasiewicz
Skawica - Schronisko na Hali Krupowej - Polica - Kiczorka - Zawoja Wpierw 4,5 km asfaltu Śnieg zaczyna się od ok 1000 m n.p.m. na początku łatwy do ominięcia. Na Hali Krupowej śnieg niemal wytopiony, pojedyncze płaty. Pojedyncze krokusy. Do Kiczorki trochę osób, 3 rowery na szlaku. Raczki niepotrzebne, kijki pomocne. Zejście z Kiczorki trzeba zachować ostrożność.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2022-02-27 21:35
Insta@grejpfrut_z_cukrem
Wejście z parkingu Zawoja, Markowe przez schronisko PTTK Markowe Szczawiny. Pogoda zmienna, dużo śniegu, miejscami zaspy, czasem nic nie było widać, a czasem pojawiły się przejaśnienia. Na szczycie wiało.
Beskid Żywiecki

Babia Góra, Jałowiec

2021-10-23 23:55
Insta@b33eer
Pętla : Zawoja - Jałowiec, Mała Babia GóraBabia Góra, Sokolica, Cyl Hali Śmietanowej - Zawoja Szlak na Jałowiec, do Małej Babiej bardzo urokliwy, przyjemny, miejscami duże kałuże, do ominięcia, całość suchy szlak. Nocleg w schronisku. Szlak żółty, Perć Akademików - oblodzony na łańcuchach, zejście wyślizgane - raczki zdecydowanie potrzebne, zejście bez nich sprawia wiele trudności. Z Krowiarek przez Halę Śmietanową do Zawoi sporo błota, wilgotne podłoże. Polecam traskę 😉
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2021-07-29 23:50
Insta@anna.a_anula
Początek zielonym szlakiem z parkingu Babia Góra Markowe Zawoja. Szlak prowadzi do Schroniska Markowe Szczawiny. Następnie żółty szlak przez Perć Akademików. Pogoda idealna, krajobraz przepiękny. Ludzi z samego rana niewiele.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2021-06-02 23:01
Insta@tomaszpodgorke
Zawoja Markowa - Markowe Szczawiny - Perć Akademików - Babia Góra - Mała Babia Góra - Przełęcz Jałowiecka - Zawoja Markowa Cała trasa w większości sucha, jedynie przy Perci Akademików dwa odcinki kilkumetrowe z mokrym śniegiem. Stopnie są wykopane. Da radę bez raczków, ale trzeba być ostrożnym. Babia dzisiaj o dziwo nie była zachmurzona...
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.