Warunki dla zapytania Zawrat:Tatry

Zawrat

2021-09-23 18:38
Michał Borek
W południe. Warunki trudne, szlaki oblodzone i ośnieżone. Słaba widoczność.
Tatry

Orla Perć

2021-09-22 22:05
Michał Borek
Od Zawratu po Kozi Wierch, a zejście Żlebem Kulczynskiego.Szlak od Zawratu po Kozi był nieprzetarty? totalnie zasypany i niczym nie zmącony.
Tatry

Zawrat

2021-09-18 00:23
Insta@bronek701
Kuźnice, Murowaniec, Czarny Staw Gąsienicowy, Zawrat, Dolina Pięciu Stawów. Rano deszcz, ruch na trasie znikomy, mokro i ślisko. Łańcuchy mokre od deszczu. Warun ogólnie ciężki. Przy zejściu do Piątki silne podmuchy wiatru. Wietrznie i pochmurno prawie przez całą trasę.
Tatry

Świnica

2021-09-15 09:38
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Z Kasprowego Wierchu, zejście przez Liliowe do Murowańca i Boczań do Kuźnic. Szlaki w zacienionych miejscach mokre i śliskie, w nasłonecznionych suche i wspaniale trzymające buta. Rano czyste niebo, później ok 11 zachmurzone, na Świnicy mgła z przejaśnieniami, widoczność słaba. Piękna jesień, miedziane trawy, czerwone borówki, kierdel kozic pod Kasprowym. Zejście do Kuźnic przez Boczań na czerwonej glince bardzo śliskie. Rano niewiele osób, z biegiem dnia coraz więcej, ale brak jakichś poważnych zatorów. Jedna osoba schodząca na Zawrat pod prąd, dwie wpychające się, mimo prośby niepotrafiące zaczekać aż grupa zejdzie... Jedna kobieta na szczycie twierdziła, że otwarto odcinek Świnica - Zawrat na 4 dni i będzie szła. Ciekawa teoria : Pozdro i szacun dla Pana, który przeprosił potem jak nas spotkał na przełęczy, że się wpychał na szczyt jak schodziliśmy. Pozdrowienia dla wszystkich, którzy wędrowali dziś na Świnicę i napotkali naszą jajkową grupę (kaski 😉 ).
Tatry

Zawrat

2021-09-11 20:22
Maciek Mucha
Około godz. 11. 1h opóźnienia przez kolejki. Dodatkowo jakaś ekipa postanowiła ominąć kolejkę, część wepchnęła się na łańcuchach, a część poszła żlebem poza szlakiem. Skończyło się tym, że zrzucili sporą ilość kamieni na idących szlakiem.
Tatry

Zawrat

2021-09-11 20:18
Maksymilian Sieklicki
Tatry

Orla Perć

2021-09-10 22:41
Daniel Stiler
Trasa: Kuźnice- Murowaniec- Zawrat- Krzyżne- Murowaniec- Kuźnice. Ludzi na Orlej nie było zbyt wiele (spodziewałem się, że będzie więcej), tłumy po południu przy Murowańcu. Skała sucha, ogólnie warunki bardzo dobre.
Tatry

Orla Perć

2021-09-04 16:48
Insta@Thrashhmetalviking
Zawrat- Kozia Przełęcz Trasa: Palenica- PTTK Pięć Stawów - Zawrat - Kozia Przełęcz - Pięć Stawów Dobra widoczność, łańcuchy suche. W cieniu dość chłodno jak na te porę roku. Na Orlą wchodziłem przed 16, więc ludzi brak.
Tatry

Świnica

2021-09-04 16:31
Daniel Pipień
Dolina Pięciu Stawów Polskich - Zawrat - Świnica - Świnicka Przełęcz - Dolina Gąsienicowa. Na trasie sucho, widoki zadowalające, jedynie na szczycie ok 12:30 niewielkie zachmurzenia, dużo ludzi. Szlak z Zawratu na Świnicę otwarty po dłuższej przerwie. Wymieniono większość łańcuchów, dodano też chyba nowe. W kilku miejscach dalej istnieje znakowanie szlaku w odwrotną stronę. Mimo tabliczek informujących o jednokierunkowym szlaku sporo ludzi schodzi ze Świnicy na Zawrat. Szkoda, że nie zmieniono przebiegu szlaków w kopule szczytowej, gdzie przez kilkdziesiąt metrów wejście i zejście biegną razem. Przy dużym natężeniu ruchu tworzą się tam po prostu spore korki.
Tatry

Orla Perć

2021-09-03 21:51
Insta@mountain.crazy.girl
Zawrat - Kozi Wierch od Doliny Pięciu Stawów Na trasie zero śniegu. Niestety jest bardzo ślisko i sporo ludzi co powoduje dość duże utrudnienia w poruszaniu się. Ale oczywiście widoki są tego warte! 🙂
Tatry

Zawrat

2021-08-22 21:52
Insta@rozycki.dam
Wyjście z Kuźnic o 6 rano na Halę Gąsienicową, dalej nad Czarny Staw Gąsienicowy, stamtąd na Zawrat. O 8 rano sporo ludzi w Murowańcu i nad Czarnym Stawem. Na Zawracie nie było tłumów. Szlak suchy. Pogoda idealna, widoki także. Później zejście do Doliny 5 Stawów, chwila odpoczynku i dalsze zejście Doliną Roztoki mijając Wodospad Siklawa, dojście do asfaltu przy Wodogrzmotach Mickiewicza i powrót do Palenicy Białczańskiej.
Tatry

Orla Perć

2021-08-20 23:17
Marcin Drążkiewicz
Start Kuźnice przez Boczań, cały szlak od Zawratu po Krzyżne w chmurach, ludzi mało, sucho, ino przy Granatach lekko pokropiło deszczem. Na Krzyżnem spory ruch spowodowany biegiem granią Tatr. Przy Zamarłej Turni widzieliśmy spadający z dużej wysokości plecak, mamy nadzieję że był to tylko plecak.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.