Warunki dla zapytania Zawrat:Tatry

Zawrat

2020-01-13 23:54
Artur S
Trasa Kuźnice do Murowańca przez Jaworzynkę, Zawrat, Dolina Pięciu Stawów, Wodogrzmoty Mickiewicza, Palenica Białczańska Warunki dobre, ale wymagające na podejściu na Zawrat - z wczorajszej akcji ratunkowej zostawiona odzież pocięta i zakrwiawiona, reszta zmrożony i wytopiony śnieg. Na nasłonecznionych stokach w dolinie warunki do pieszych wędrówek bardzo dobre.
Tatry

Zawrat

2019-12-27 19:51
Piotr Żaba
Szlak na Zawrat z Piątki, do drogowskazu ze znakiem na Kozi Wierch udeptane, dalej jak na zdjęciu.
Tatry

Zawrat

2019-12-13 22:51
Sebastian Stepniowski
Kuźnice -Hala Gąsienicowa- Zmarzły Staw Pierwotny plan zakładał dojście przez Zawrat do Piątki, ale powyżej progu stawiarskiego zaczęło się robić ciekawie, tj. nawianego śniegu po prawie po pas + cały czas wiejący halny (zadziwiająco zimny), wracający z z kursu toprowcy poradzili wracać na dół co też uczyniliśmy 🙂 Jeśli ktoś wybiera się w okolice grani pow. 2 tys m npm z przejściem z S na N, to lawinowe ABC niezbędne!
Tatry

Zawrat

2019-11-23 20:19
Diana Drobniak
Hala Gąsienicowa bez śniegu. Warunek na podejściu na Zawrat zmienia się wraz z wysokością. Za Stawem oblodzenia, im wyżej tym więcej śniegu. Śnieg sypki, nie związany. Zejście do Piątki spokojne, w śniegu, w samej dolinie brak puchu 🙂 Wycieczka w zasadzie w warunkach zimowych, da się iść bez rakówraczków, ale lepiej je założyć.
Tatry

Zawrat

2019-11-22 20:40
Insta@pani__ruda
Wejście od strony Murowańca. Przy końcówce szlaku bardzo dużo lodu. Czekan się przydał.
Tatry

Zawrat

2019-11-01 22:38
Insta@chaldoi
Kuźnice - Zawrat Bezchmurne niebo, słonecznie. Szlak suchy, za wyjątkiem paru miejsc prawie przy samym szczycie (w których trzeba uważać, oblodzenia i płaty śniegu), czasami silny wiatr.
Tatry

Zawrat

2019-11-01 19:33
Dominik Kudła
Wejście na Zawrat od Hali Gąsienicowej, pogoda świetna, słonecznie, lekki mróz, trochę wiało, szlak głównie suchy, ale przy łańcuchach było miejscami trochę ślisko, mało ludzi. PS. Pozdrawiamy "górskie trolle".
Tatry

Zawrat

2019-10-26 08:12
Insta@chodz_sie_powloczymy
Zawrat z Kuźnic z zejściem do Doliny 5 Stawów Polskich. Słonecznie i ciepło jak na tę porę roku. Szlak suchy. W pojedynczych miejscach na podejściu z łańcuchami od strony Murowańca resztki śniegu.
Tatry

Orla Perć

2019-10-21 08:00
Insta@konradmarczik
Murowaniec - Zawrat - Orla Perć do Skrajnego Granatu - zejście do Czarnego Stawu Gąsienicowego - Kuźnice. Ciepły dzień, po południowej stronie grani wręcz gorący. Orla bez problemu, podejście na Zawrat jedna 3 metrowa łata śniegu, ale do obejścia. Potem jeszcze 2 niewielkie: w Honoratce i na Kozich Czubach, obie niesprawiające żadnych trudności.
Tatry

Orla Perć

2019-10-13 20:42
Iza Nikiel
Zawrat-Krzyżne. Pogoda wspaniała, ludzi na szlaku bardzo mało. Sporo miejsc ze śniegiem, zmrożonym śniegiem, lodem.
Tatry

Orla Perć

2019-10-12 21:04
Insta@leniwy_biegacz
Podejście od strony Palenicy, przez Piątkę na Zawrat. Koniec na Żlebie Kulczyńskiego. Podejście pod Zawrat delikatnie w śniegu z lodem - raki zbędne. Odcinek Zawrat - Kozi Wierch zaśnieżony od strony północnej. W niektórych miejscach lód pod śniegiem. W mojej opinii raki potrzebne. Odcinek Kozi Wierch - Żleb Kulczyńskiego stosunkowo suchy, miejscami w śniegu - raki zbędne. Zejście z Koziego śliskie - radzę zachować ostrożność. Warunki pogodowe - idealne!
Tatry

Zawrat

2019-10-11 22:55
Insta@marianeckooo
Pogoda zaskakująca, wejście na Przełęcz Zawrat niebieskim szlakiem od Doliny 5 Stawów, końcówka podejścia gdzieniegdzie pozostały kilkumetrowe płaty śniegu, jednak przejście bezproblemowe, lekki wiatr o dziwo bardzo ciepły.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.