Warunki dla zapytania Zawrat:Tatry

Zawrat

2020-12-03 21:55
Rafał Kurek
Kuźnice - Gąsienicowa - Zawrat Obyło się bez raków, czekan ułatwiał zimowym wariantem. Śnieg ładnie się układa pod butem. Od Zawratu wieje na północ, a śnieg wali po twarzy.
Tatry

Dolina Pięciu Stawów Polskich

2020-11-29 00:55
Insta@27gala197d
Trasa Palenica Białczańska-Dolina Pięciu Stawów Polskich-Palenica Białczańska. Warunki są trudne, dużo świeżego śniegu, ciągle padał, brak słońca, miejscami mgła. Szlak przed Siklawą był zasypany, nie widać oznakowania. Miała być Przełęcz Zawrat, ale zawróciłam ze schroniska, warunki się pogarszały. Bardzo przydatne kijki. Raczki niekoniecznie, dobra przyczepność buta do śniegu. Bardziej potrzebne są przy zejściu ze schroniska czarnym, pod śniegiem jest lód.
Tatry

Zawrat

2020-11-26 22:01
Insta@happyforall
Podejście do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów w większości oblodzone. Od Pięciu Stawów do Przełęczy Zawrat cały szlak przykryty śniegiem sięgającym do kostek, miejscami do kolan.
Tatry

Zawrat

2020-11-21 21:59
Agnieszka Brzeszcz
Palenica Białczańska- Dolina Roztoki- Dolina 5 Stawów- Zawrat. Zejście tym samym szlakiem. Rano mroźno, obeszło się bez raczków do schroniska. Na podejściu na Zawrat na pewno przydatne kijki (miałam założone raczki, pomagają) Dużo śniegu, miejscami po kolana, szlak przetarty. Info zasłyszane już na przełęczy: letni szlak od Murowańca jest obecnie zasypany. Przy zejściu już obowiązkowo praktycznie do asfaltu raczki i mocno pomocne kijki. Na asfalcie do parkingu szklanka, trzeba mocno uważać. Jak na dzisiejszą pogodę, niedużo ludzi. Garstka na Przełęczy Zawrat, więcej już przy schronisku. Schronisko wydaje jedzenie na zewnątrz.
Tatry

Zawrat

2020-11-15 22:33
Kamila Czajka
Z Palenicy Białczańskiej przez D5SP niebieskim szlakiem na Zawrat. Warunki ogólnie dobre, jedyne utrudnienia przy Siklawie, oblodzone stopnie i płaty skalne. W tych miejscach przydatne rakiraczki. Do obejścia w zwykłych butach, jednak trzeba być bardzo ostrożnym. Na Zawracie pogoda i widoki marzenie!
Tatry

Zmarzły Staw

2020-11-15 19:04
Insta@rafau.cz
Piękna, bezchmurna pogoda, z Przełęczy Między Kopami można było podziwiać inwersję w Beskidach. Drogą przez Boczań do schroniska warunki w porządku. Od Murowańca w drodze nad Czarny Staw miejscowe oszronienia kamieni! Istne lodowisko, sporo ludzi chodziło 'na czworaka'. Im wyżej tym gorzej, z racji północnego, permanentnie zacienionego stoku. Wiele osób rezygnowało z wyjść powyżej Czarnego czy Zmarzłego Stawu. Ruch spory. Raczki przydatne. Bie doszliśmy na Zawrat mimo raczków, wycof znad Zmarzłego Stawu.
Tatry

Orla Perć

2020-11-11 20:09
Insta@to_omasz
Podejście z Kuźnic przez Boczań na Zawrat i zejście ze Skrajnego Granatu do Kuźnic. Im wyżej tym lepsze warunki. Na grani i samym podejściuzejściu warunki letnie. W żlebach również. Skała sucha. Jeżeli gdzieś się zdarzy mały płat śniegu lub lodu bez problemów można go ominąć. Niech te letnie warunki was nie zwiodą... Szlak od Murowańca do Czarnego Stawu Gąsienicowego i wokół niego bardzo śliski. Kamienie pokryte szronemlodem trzeba zachować czujność. Podobnie zamarznięta i bardzo śliska ziemia na Boczaniu powyżej linii lasu. Polecam kijki, reszta sprzętu zbędna.
Tatry

Zawrat

2020-11-07 20:09
Insta@klaudiadydziak
Szlak od Doliny 5 Stawów Polskich, raczki ani raki nie były potrzebne. Jedynie na D5S i w okolicach Wielkiej Siklawy przed pełnym wschodem słońca kamienie są bardzo śliskie, więc trzeba uważać. A pogoda jak widać na zdjęciach.
Tatry

Zawrat

2020-10-23 15:57
Joanna Waryszak
Trasa: Dolina Roztoki - Wodospad Siklawa - Zawrat - z powrotem tak samo, ale przez schronisko. W dolinie fragmenty szlaku błotniste. O dziwo przejście przy Siklawie względnie suche. Południowe stoki praktycznie już bez śniegu. Raczki przydały się dopiero pod samym Zawratem, śnieg momentami zmrożony i łatwo wyjechać. Ludzi mało, więcej w okolicy schroniska.
Tatry

Zawrat

2020-10-09 19:38
Insta@wiola182
Pogoda idealna, ciepło i bezwietrznie, podejście od Piątki suche, na szczycie trochę śniegu. Od Hali Gąsienicowej podejście ośnieżone, śliskie, potrzebne raki inaczej bardzo niebezpieczne.
Tatry

Orla Perć

2020-09-13 23:06
Insta@mewa_w_locie
ORLA PERĆ w całości z Zawratu. Jedno z największych marzeń wielu osób kochających góry to Orla Perć. Pogoda dla mnie bardzo łaskawa, na przejście piękna, bardzo dobra przyczepność, bo nie padało ani nie było wilgotno. Mocne słońce jednak paliło więc krem i okularki mogą się przydać. Całość szlaku wymaga świadomości jak reagujemy na wysokość i ekspozycję, jak radzimy sobie z łańcuchami. Mimo poniedziałku było trochę towarzyszy, kłopot zaczyna się od Koziego, nie wspominając o Granatach. Za Granatami mocny korek, niestety przez fakt, iż weszli tak zupełnie niedoświadczeni piechurzy i bali się zejścia łańcuchami w stronę Krzyżnego. Totalna blokada na długi czas. Warto mierzyć siły na zamiary, góry nie uciekną. Cała Orla to piękny szlak, cieszę się, że spełniłam marzenie.
Tatry

Orla Perć

2020-08-22 21:18
Insta@r_afko
Podejście od Murowańca przez Żleb Kulczyńskiego, Granaty do Krzyżnego - parę osób na szlaku w przeciwieństwie do korków na odcinku Zawrat - Kozi Wierch.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.