Warunki dla zapytania Zawrat:Tatry

Zawrat

2019-07-23 21:50
Igor Ka
Brzeziny-Hala Gąsienicowa-Zawrat-5 stawów-Palenica. Pogoda nie rozpieszczała. Praktycznie cały czas padało. Kamienie mokre i śliskie. W szczególności należało uważać w podejściu na Zawrat od Czarnego Stawu Gąsienicowego.
Tatry

Świnica

2019-07-21 12:57
Insta@ewlenika
Brzeziny - Murowaniec - Świnicka Przełęcz - Świnica - Skrajna Turnia - Beskid - Kasprowy Wierch Na szlaku sucho, na łańcuchach też, ludzi mniej niż zwykle na tym szlaku, niestety nie wszyscy przyjmują do wiadomości, że odcinek Świnica - Zawrat jest zamknięty!!! Widoki piękne. @bartekdobrochmountainguide informuje, że dziś (21.07) nad Halą i w rejonie Świnicy burze idą jedna za drugą, pioruny i grad wielkości wiśni w gratisie 😉
Tatry

Orla Perć (cała)

2019-07-18 06:53
Premier Paweł
Pogoda idealna na długi rękaw, co się przydaje w skałkach. Szlak świetnie oznakowany, nie da się z niego zejść. Na początku trochę elementów wspinaczki, potem świetna wycieczka z najlepszymi widokami w Tatrach. Im dalej tym mniej ludzi, większość robi szlak odcinkowo. Przejście od Zawratu do Krzyżnego w zwykłym tempie marszowym 4,5 godziny. Wyjście i powrót do hotelu Murowaniec.
Tatry

Orla Perć cała

2019-07-17 21:01
Insta@molo519
Trasa od Palenicy - Piątka- Zawrat - Krzyżne - Piątka - Palenica 27 kilometrowa wyrypa, trzeba być dobrze przygotowanym kondycyjnie, odcinek do Krzyżnego dłuży się niemiłosiernie. Cały szlak suchy, odcinek Granaty - Krzyżne bardzo kruchy, trzeba uważać. Ludzi trochę było, ale szło się sprawnie. Pogoda zmienną była, ale to dodało tylko uroku 😉 Szlak warty każdej minuty spędzonej na nim! Filmy z przejścia na moim story.
Tatry

Hala Gąsienicowa

2019-07-14 20:27
Insta@thrashhmetalviking
Temperatura do marszu w dolinach przyjemna, ale atakujący znienacka deszcz może utrudnić życie. Gwałtowne oberwanie chmury skutecznie nas przekonało do zrezygnowania ze zdobycia Zawratu. Z opowieści ludzi którzy zawracali z góry wynika, że momentami pada tam śnieg. Nas na Czarnym Stawie zastał lekki grad. Trzeba uważać bo ślisko.
Tatry

Orla Perć

2019-07-11 17:30
Mateusz Kaźmierczak
Szlak od Zawratu suchy. Mało ludzi. Przyjemne wspinanie!
Tatry

Orla Perć

2019-07-04 17:35
Insta@molo519
Od Zawratu do Koziej Przełęczy. Pogoda jeszcze piękniejsza niz wczoraj, temperatura idealna. Podejście na Zawrat poza dwoma miejscami suche. Orla Perć również sucha, aczkolwiek szczególnie w Honoratce trzeba uważać. Zejście z Koziej w porównaniu do reszty dość mokry i śliski. Topr latał dziś na Kozie Czuby co pokazuje, że niezależnie od pogoda trzeba byc maksymalnie skupionym i rozwaznym.
Tatry

Orla Perć

2019-06-29 22:05
Kamil Zając
Orla Perć: Zawrat - Krzyżne. Na całej długości szlaku skała sucha. Niezbyt dużo turystów, jednak wspinając się na Kozią Przełęcz w stronę Koziego Wierchu strącanych jest sporo małych i średnich kamieni. Wzięcie kasku nie jest przesadą, w szczególności jeśli planujemy także odcinek Skrajny Granat - Krzyżne. Przed Krzyżnem nie wytopił się jeszcze wspomniany kilka dni temu płat śniegu, ale łatwo jest go obejść po kamieniach obok.
Tatry

Orla Perć

2019-06-29 09:26
Damian Jakubowski
Kuźnice-Zawrat-Krzyżne-Hala Gąsenicowa-Kuźnice Rano bardzo mało ludzi ze względu na słabą widoczność i niską temperaturę. Początek odcinka Zawrat - Kozi mokro i ślisko, co nie umilało wycieczki. Od Koziego do przedostatnich łańcuchów na Krzyżne suchutko. Dwa łańcuchy z ostatniej partii pod śniegiem, do ominięcia z lewej lub prawej strony bez jakichś większych problemów. Około 13 zauważyliśmy z daleka duże kolejki na łańcuchach na trasie Skrajny- Krzyżne. Zejście do Hali bez śniegu. W Murowańcu dużo ludzi, ale jeszcze nie ma przepychu jak to za chwilę będzie i standardowo wycieczka powrotna do Kuźnic z pielgrzymką.
Tatry

Orla Perć, Zawrat - Kozia Przełęcz

2019-06-28 22:09
Insta@poprostudzasta
Szlak: Kuźnice - Boczań - Zawrat - Kozia Przełęcz - D5SP Warun petarda 🙂 Podejście na Zawrat bez śniegu (jeden krótki płat śniegu w Kotle Zmarzłego Stawu - do przejścia bez sprzętu). Na tym fragmencie Orlej sucho. Za Zmarzłą Przełęczą na szlaku krótki odcinek pod śniegiem - czujnie, do przejścia. Odcinek z łańcuchami na zejściu z Koziej Przełęczy suchy. W Pustej Dolince 4 łachy śniegu - wymagają skupienia i równowagi 🙂
Tatry

Zawrat

2019-06-23 19:02
Paweł Sachogłuchowicz
Droga na Zawrat od Czarnego Stawu Gąsienicowego bez większych przeszkód. W kilku miejscach duże płaty śniegu, ale do przejścia bez sprzętu. Śnieg twardy, wydeptany. Jedynymy problemem był przysypany łańcuch, gdzie trzeba było być szczególnie ostrożnym. Należy też uważać, aby nie zgubić szlaku, ponieważ są miejsca gdzie oznaczenia są jeszcze przysypane, ale przy odrobinie ostrożności, trzeba się postarać żeby zabłądzić.
Tatry

Zawrat

2019-06-22 19:41
Ania Szewczak
Zawrat od Doliny 5 Stawów Polskich. Warunki dobre, szlak delikatnie na samym dole ,,podtopiony", ale to kwestia dzisiejszych (i nie tylko) opadów. Całość do przejścia z kijkami i oczywiście w odpowiednim obuwiu. Na trasie zalega jeszcze śnieg. Do przejścia są 4 płaty. Dwa z nich nie powinny przysporzyć problemu nikomu - wystarczą zwykłe buty trekkingowe, przejście nie jest w żaden sposób ryzykowne. Należy za to uważać na dwa. Jeden znajduje się około 10-15 minut od wierzchołka. Płat ma grubość około 20-30 cm, pod spodem widać dużą lukę pomiędzy skałami a śniegiem od spodu. Sama możliwość poślizgnięcia to jedno zagrożenie. Druga sprawa to fakt, że ten śnieg za kilka dni może komuś zapaść się pod stopami. Upadek akurat w tym miejscu może mieć przykre konsekwencje.. Drugi płat (najbardziej rozległy) jest 5-10 minut niżej - łatwo się poślizgnąć i ładnie poobijać - tu przydaje się kijek trekkingowy.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.

To jest wersja demonstracyjna sklepu do celów testowych— Zamówienia nie będą realizowane. Zamknij