Warunki dla zapytania Zawrat:Tatry

Zawrat

2019-06-23 19:02
Paweł Sachogłuchowicz
Droga na Zawrat od Czarnego Stawu Gąsienicowego bez większych przeszkód. W kilku miejscach duże płaty śniegu, ale do przejścia bez sprzętu. Śnieg twardy, wydeptany. Jedynymy problemem był przysypany łańcuch, gdzie trzeba było być szczególnie ostrożnym. Należy też uważać, aby nie zgubić szlaku, ponieważ są miejsca gdzie oznaczenia są jeszcze przysypane, ale przy odrobinie ostrożności, trzeba się postarać żeby zabłądzić.
Tatry

Zawrat

2019-06-22 19:41
Ania Szewczak
Zawrat od Doliny 5 Stawów Polskich. Warunki dobre, szlak delikatnie na samym dole ,,podtopiony", ale to kwestia dzisiejszych (i nie tylko) opadów. Całość do przejścia z kijkami i oczywiście w odpowiednim obuwiu. Na trasie zalega jeszcze śnieg. Do przejścia są 4 płaty. Dwa z nich nie powinny przysporzyć problemu nikomu - wystarczą zwykłe buty trekkingowe, przejście nie jest w żaden sposób ryzykowne. Należy za to uważać na dwa. Jeden znajduje się około 10-15 minut od wierzchołka. Płat ma grubość około 20-30 cm, pod spodem widać dużą lukę pomiędzy skałami a śniegiem od spodu. Sama możliwość poślizgnięcia to jedno zagrożenie. Druga sprawa to fakt, że ten śnieg za kilka dni może komuś zapaść się pod stopami. Upadek akurat w tym miejscu może mieć przykre konsekwencje.. Drugi płat (najbardziej rozległy) jest 5-10 minut niżej - łatwo się poślizgnąć i ładnie poobijać - tu przydaje się kijek trekkingowy.
Tatry

Zawrat od strony Hali Gąsienicowej

2019-06-20 05:45
Łukasz Adrych
Cała trasa praktycznie w deszczu, od Czarnego stawu gąsienicowego 3 płaty śniegu które spokojnie da się przejść w butach treningowych, przy samej przełęczy dwa łańcuch pod śniegiem - też spokojnie do przejścia.
Tatry

Zawrat

2019-06-15 16:10
Kinga
Trasa: Palenica (o 7:30 był już zapełniony parking) - Dolina Pięciu Stawów - Zawrat Szlak od Wodogrzmotów w kilku miejscach podtopiony, przy Siklawie dwa płaty śniegu, da się przejść. Na szlaku na Zawrat, około kilometr przed przełęczą zaczynają się płaty śniegu. Z rakami i kijami do przejścia, bez odradzam. Stromo, ślisko, niektóre nawisy mają max. 5 cm grubości, a lot z takim nawisem jeden na milion. Poza tym ciepło, przyjemnie, przejrzystość słaba, ludzi mnóstwo.
Tatry

Zawrat

2019-06-10 22:14
Insta@lubie_pod_gore
Hala Gąsienicowa - Przełęcz Zawrat, do Zmarzłego Stawu trzy płaty śniegu, ale na luzie; od Zmarzłego Stawu do samej góry śnieg; da się wejść, bo są wyrobione stopnie w śniegu, ale na pewno nie w butach z płaską podeszwą, raki i czekan ułatwią wejście.
Tatry

Orla Perć

2019-06-10 14:30
Anna Dorota
Orla do przejścia, śnieg miejscami zalega. Zejście z Krzyżnego częściowo po śniegu. Podejście pod Zawrat od Zmarzłego Stawu żlebem w całości po śniegu z raczkami. Stopnie wydeptane, śnieg miękki. Na Olrej miejscami płaty śniegu, do przejścia. Czekan na pewno w niektórych miejscach do asekuracji przydatny np Kozia Przełęcz, Żleb Kulczyńskiego. Na pewno nie polecam w tych warunkach komuś kto wybiera się pierwszy raz.
Tatry

Orla Perć cała

2019-06-10 14:24
Anna Dorota
Zawrat, Kozi Wierch, Granaty, Krzyżne. Orla do przejścia, śnieg miejscami zalega. Zejście z Krzyżnego częściowo po śniegu.
Tatry

Orla Perć, Zawrat - Kozi Wierch

2019-06-08 20:42
Insta@wolek_i_osiolek
Cała grań bez śniegu. Są miejsca gdzie trzeba wyjątkowo uważać. W żlebie za Małym Kozim Wierchem (Honoratce) dalej zalega sporo śniegu, polecam asekurować się tam czekanem. Taka sama sytuacja w miejscu, gdzie szlak przecina Kozią Przełęcz.
Tatry

Orla Perć, Zawrat - Skrajny Granat

2019-06-06 07:46
Marcin Jakubowski
Sporo łat śniegu i miejscami mokre skały. Zwłaszcza przy zejściu z Małego Koziego Wierchu na Zmarzłe Czuby, wejściu przed drabinką, i Koziej Przełęczy. Tam używaliśmy raków i czekana. Za Kozim Wierchem również sporo łat, ale tam daliśmy radę z samym czekanem.
Tatry

Zawrat

2019-06-05 07:28
Marcin Jakubowski
Szlak do Zmarzłego Stawu do przejścia z kilkoma łatami śniegu, potem już tylko śnieg. Szliśmy Zawratowym Żlebem, ale ludzie, którzy szli szlakiem mówili, że częściowo łańcuchy są pod śniegiem. Myślę, że warto mieć raki i czekan, choć byli tacy odważni, którzy wchodzili bez.
Tatry

Zawrat

2019-05-30 22:41
Małgorzata Olbryś
Podejście na Zawrat od strony Murowańca.
Tatry

Orla Perć (Zawrat - Kozi Wierch)

2019-05-29 12:31
Piotr Pisarzowski
Szlak niebieski prowadzący od Kuźnic do Czarnego stawu Gąsienicowego zupełnie bez śniegu. Podejście pod Zawrat od strony Czarnego stawu zaśnieżony, miejscami śnieg po kolana. Odcinek Orlej Perci (Zawrat - Kozi Wierch) zaśnieżony, łańcuchy w większości pod śniegiem. Przejście wykonane bez raków. Czekan obowiązkowy, raki opcjonalne (polecam zabrać).
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.

To jest wersja demonstracyjna sklepu do celów testowych— Zamówienia nie będą realizowane. Zamknij