Warunki dla zapytania Babia Góra :Beskid Żywiecki

Babia Góra

2021-09-13 19:02
Insta@grelabb
Podejście czerwonym szlakiem z Krowiarek. Podejście nocą. Warunki dobre, szlak suchy.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2021-09-11 16:07
Beata Stożek
Przyjazd do Przełęczy Krowiarki o 7.50. Ostatnie wolne miejsca na parkingu. Samochody stoją na zakazie. 10 minutowa kolejka do kas. Start czerwonym szlakiem na Babią Górę mocno zatłoczony, za Sokolicą mniejszy. Na Babiej rozproszony tłum. Zejście do Markowych Szczawin spokojne, umiarkowana ilość ludzi. W schronisku ok 13.00 15-minutowa kolejka do bufetu. Płynne zejście do parkingu niebieskim szlakiem. Warunki idealne: sucho, ciepło, minimalny wietrzyk na Babiej.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2021-09-04 16:26
Waldemar Jasiński
Wejście na wschód słońca czerwonym szlakiem z Przełęczy Krowiarki, zejście przez schronisko Markowe Szczawiny. Podejście bezproblemowe, sucho. Lekko mokro przy schodzeniu do schroniska. Wysoka wilgotność (szczyt był długo spowity we mgle) w połączeniu z niewysoką temperaturą i silnym wiatrem dość mocno wychładzały organizm zanim wzeszło słońce. Bardzo dużo ludzi zarówno idących na wschód jak i później. Koło 10 turyści mieli już duży problem z zaparkowaniem, a do kas biletowych tworzyły się kolejki.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2021-08-15 08:54
Insta@_mr.lukasz_
Wejście na wschód słońca. Ludzi około 300 na górze przed 5:00 rano. Parking na Przełęczy Krowiarki zapełniony już przed 3:00. Super pogoda.
Beskid Żywiecki

Babia Góra, Mała Babia Góra

2021-08-11 23:53
Magdalena Miketta
Parking w Zawoi Markowe płatny 15 zł w parkomacie, szlak zielony do schroniska bez trudności, jedynie są w okolicach prowadzone prace wycinkowe. W schronisku 3 pieczątki. Pierogi z truskawkami 22 zł. Żółty szlak pełen pięknych kwiatów, oprócz malin i borówek obecne są także czerwone porzeczki. Na drugich łańcuchach trochę mokro, ale przejście bez problemu. Na szczycie Babiej luźno, około 20 osób, na Małej Babiej nikogo. Około 12 w schronisku już tłoczno.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2021-07-29 23:50
Insta@anna.a_anula
Początek zielonym szlakiem z parkingu Babia Góra Markowe Zawoja. Szlak prowadzi do Schroniska Markowe Szczawiny. Następnie żółty szlak przez Perć Akademików. Pogoda idealna, krajobraz przepiękny. Ludzi z samego rana niewiele.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2021-07-23 14:17
Insta@karaslifestyle
Wejście na Babią przez Perć Akademików, a zejście przez Przełęcz Brona, Markowe Szczawiny, a dalej czarnym szlakiem do Zawoi. Pogoda ekstra, na szczycie nawet pojawiło się słońce, ludzi na szlaku stosunkowo niewiele.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2021-06-30 13:13
Klaudia Wika
Wycieczkę rozpoczęliśmy na Przełęczy Krowiarki. Dalej kierowaliśmy się niebieskim szlakiem w kierunku Schroniska Markowe Szczawiny. Po ok. 5 kilometrach spaceru lasem odbilismy w lewo na szlak żółty, który prowadzi na Babią Górę tzw. Percią Akademików. Szlak ten pnie się ostro do góry i wymaga przynajmniej średniej kondycji. Ubezpieczenia na szlaku (łańcuchy i klamry) niezbyt trudne do pokonania. Szlak w dobrej kondycji, łańcuchy i klamry rowniez w dobrym stanie. Drogę powrotną pokonaliśmy czerwonym szlakiem przez Sokolicę.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2021-06-27 08:33
Insta@ruszam.w.droge
Szybki wypad z Krowiarek czerwonym szlakiem do góry i tym samym zejście. Zaczęłyśmy wchodzić o 6 rano, na parkingu jeszcze były wolne miejsca, ale pusto nie było. Sporo osób schodzących ze wschodu słońca prawdopodobnie. Szlak suchutki, przyjemny. Pogoda z rana idealna. Niestety widoczność Tatr nie była najlepsza, przebijały się przez chmury, których było dość sporo, ale robiły fajną atmosferę.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2021-06-11 22:13
Insta@ggercu44
Start w Zawoi Markowe, wejście Percią Akademików, zejście czerwonym szlakiem. Szlak i pogoda idealna, czasem słońce chowało się za chmurami. Udało się zdążyć przed biegaczami, którzy w ten weekend wbiegają na górę.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2021-06-05 10:59
Insta@eligzandra
Podejście z Przełęczy Krowiarki, zejście przez Przełęcz Brona, Małą Babią Górę, Markowe Szczawiny do Zawoi Widły. Warunki bardzo dobre pomimo małego deszczu na początku w lesie. Podłoże bardzo wysuszone. Prognozy zapowiadające burze nie sprawdziły się. Na szczycie dosyć ciepło i niewielki wiatr. Widoczność na Tatry nie do końca satysfakcjonująca. Na zejściu niewielki fragment szlaku pokryty śniegiem, raczki niepotrzebne. Ilość ludzi nieprzytłaczająca - zapewne przez zapowiadany deszcz i burze.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2021-06-02 23:01
Insta@tomaszpodgorke
Zawoja Markowa - Markowe Szczawiny - Perć Akademików - Babia Góra - Mała Babia Góra - Przełęcz Jałowiecka - Zawoja Markowa Cała trasa w większości sucha, jedynie przy Perci Akademików dwa odcinki kilkumetrowe z mokrym śniegiem. Stopnie są wykopane. Da radę bez raczków, ale trzeba być ostrożnym. Babia dzisiaj o dziwo nie była zachmurzona...
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.