Warunki dla zapytania Giewont :Tatry

Giewont

2022-05-14 11:44
Mateusz Kużdżał
Droga na Giewont z Kuźnic cały czas niebieskim szlakiem. Jedynie fragmenty szlaku znajdywały się lekko pod śniegiem, tam gdzie drzewa gęściej rosły. Najcięższy fragment był przed Kondracką Przełęczą. Tam jeszcze dużo śniegu, mokry, zapadający się, ludzie zjeżdżali częściowo na siedząco, częściowo na butach. Raczki niewiele pomagały, ale zawsze lepiej mieć niż nie mieć. Weszliśmy na godzinę 15, było nas na szczycie raptem 4 osoby łącznie, a schodząc było może z 10.
Tatry

Giewont

2022-05-14 10:29
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Z Kuźnic niebieskim szlakiem. Między Kalatówkami a Halą Kondratową zmarznięty w lód śnieg, przydatne raczki, szczególnie w dół. Na Przełęcz Kondracką w wielu miejscach mokry śnieg, raczej nieprzepadający, przydatne kije, raki zbędne. Wystarczy iść w dół z pięty, czego niestety nie potrafi 98% turystów. Masa ludzi w adidaskach jakby było lato, walczących na śniegach o życie. Kopuła szczytowa gdzie są łańcuchy sucha. Całą trasę przeszliśmy w butach, bez żadnego okucia dodatkowego, kije bardzo pomagają. Jako jedyni w sumie w kaskach dziś, a ktoś kto się poczuł bardziej wyjątkowy niż reszta i szedł poza szlakiem wyprzedzając wszystkich na łańcuchach zrzucił na zejściu ogromny kamień... Uważajcie tam na siebie, bo niektórzy niezbyt potrafią myśleć i przewidywać katastrofalne skutki swoich idiotycznych decyzji. Na szczęście nikt tam nie stał w torze lotu tego kamienia, bo najprawdopodobiej by mógł takiego uderzenia nie przeżyć. Tłumy, małe korki na łańcuchach. Na szczycie bardzo tłoczno, że w pewnym momencie nowe osoby się już ledwo mieściły. Polecam wyjść wcześnie rano (6:30). Parking przy rondzie o 7:30 praktycznie pusty. Piękna pogoda. Krem z mocnym filtrem obowiazkowy, co wydaje się dość naturlane, choć nadal wiele osób gustuje w niezdrowej opaleniźnie na buraka : Ogólnie wyjście bardzo fajne, poza tym lecącym w nas kamieniem. Warunki wiosenne. Czekan i lawinówka są w tym momencie na tym szlaku zbędne, ale jeśli to zmarznie, to bedzie tam katastrofa bez raków.
Tatry

Giewont

2022-05-11 22:02
Insta@oczami_gorskich_pasjonatow
Podejście od Doliny Małej Łąki żółtym szlakiem przez Przełęcz Kondracką, następnie niebieskim na Giewont. Powrót tą samą trasą. Powyżej Polany Małołąckiej miejscami topniejący, mokry śnieg oraz oblodzenia. Kamienie dosyć śliskie. Na górze wietrznie. Nie są konieczne raczki.
Tatry

Giewont

2022-05-06 00:07
Dawid Szmagaj
Zeszła lawina ogólnie i deszcz dzisiaj, a śnieg mokry i zlodowaciały częściowo. Ogólnie nie wyobrażam sobie zejścia bez raczkówraków. Niesety byli i tacy "adidaski".
Tatry

Giewont

2022-04-19 21:01
Patryk Tomera
Giewont, Dolina Małej Łąki i Dolina Białego Zima w Tatrach mocno przypomniała o sobie. Dolne partie dolin w większości z końcówką starego śniegu i niewielką ilością świeżego, który się topi. Kilka odcinków z kamieniami żwirkiem i błotem. Wielka Polana Małołącka w śniegu, a podejście na Kondracką Przełęcz - im wyżej, tym bardziej zasypane. Szlak względnie przetarty, jednak popołudniowe śnieżyce na bieżąco zasypywały ślady. Łańcuchy w drodze na Giewont w większości widoczne, tylko częściowo pod śniegiem. Skały raczej zasypane, ale w kilku miejscach wywiane przez wiatr. Zejście w stronę Kondratową bardzo grząskie! Raki na podejściu i zejściu konieczne! W kilku miejscach zeszły małe i średnie lawiny. Krokusy pod śniegiem na Kalatówkach. Dolina Białego, zwłaszcza w górnej partii mocno zasypana.
Tatry

Giewont

2022-03-19 21:44
Pathar Em
Zakopane Rondo JPII - Kuźnice - Hala Kondratowa - Giewont - Przełęcz Kondracka - Dolina Małej Łąki - Gronik - Droga pod Reglami - Zakopane Rondo JPII. Od kuźnic śnieg zbity na beton do Hali Kondratowej zalecane raczki. Od schroniska zalecam od razu raki, w górę na Giewont śnieg mokry, rozpadający się pod butami, tendencja do poślizgnięć. Na szczyt wejście najlepiej w rakach, część łańcuchów pod śniegiem. Na Dol. MŁ szlak też przetarty, ale można się miejscami zapadać po kolanapas. Droga pod Reglami obowiązkowo raczki dużo lodu, bardzo ślisko! Słońce bardzo operowało, zbędne ciepłe kurtki i wiele warstw, na podejściach wręcz gorąco.
Tatry

Kopa Kondracka, Giewont

2022-03-05 23:38
Insta@maksymiliangawle
Kuźnice - Kondracka Kopa - Giewont - Kuźnice Warunki bardzo dobre, szlak ubity, miejscami zapadający, ale bez większych problemów. Jedyna trudność na całej trasie to ostatnie podejście na Giewont. Dosyć zmrożona nawierzchnia i ciężko było wbić stabilnie raka. Reszta bez problemów.
Tatry

Giewont

2022-03-01 22:34
Insta@pomyslnatripa
Trasa z Kuźnic, przez Halę Kondratową i Wyżnią Kondracką Przełęcz na Giewont. Warunki pogodowe idealne. Na wejście konieczne raki+czekan. Śnieg na podejściu do przełęczy delikatnie osuwającym się pod rakami, reszta trasy perfekcyjny śnieg.
Tatry

Giewont

2022-02-18 00:14
Szymon Warsz
Szlak przetarty, warun rewelacyjny. Kopuła szczytowa po południu zaczęła wyraźnie się topić. Śnieg na podejściu - w miejscach wywianych beton, ale w niektórych miejacach trochę nawiane i można się zapaść. Ogólnie rewelka. Końcówka na Kondracką Przełęcz z Hali Kondratowej zimowym obejściem.
Tatry

Hala Kondratowa

2022-01-23 05:46
Anita Dziekan
Trasa: z Kuźnic i do Kuźnic. Szlak przetarty pomimo ciągłego opadu śniegu. Raczkiraki wskazane przynajmniej na zejściu - miejsca wyślizgane przez narciarzy skiturowych. Ludzi niewielu. Trasa na Giewont nieprzetarta.
Tatry

Giewont

2022-01-14 00:24
Insta@chodzac_w_chmurach
Podejście na Kondracką Przełęcz z Hali Kondratowej wydeptane. Raczki bądź raki obowiązkowo, jeśli ktoś nie chce się męczyć. Śnieg twardy, brak lodu. Droga na Giewont to już lód, śnieg i skały. Raki obowiązkowe. Łańcuchy nieprzysypane śniegiem - zarówno na wejściu jak i zejściu.
Tatry

Giewont, Kopa Kondracka

2022-01-11 00:28
Artur Migdał
Kuźnice - Hala Kondratowa - Giewont - Kopa Kondracka - Hala Kondratowa - Kuźnice. Dodam, że wejście na Giewont od Kondrackiej Przełęczy zalecam w rakach (ale wchodzilischodzili też w raczkach) a wejście i zejście z Kopy Kondrackiej to musowo w rakach. Na Kopie zmrożony śnieg.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.