Warunki dla zapytania Giewont :Tatry

Giewont

2022-09-13 21:44
Insta@motolovetravel
Godz. 12:37
reklama

Gdzie w góry...


Tomasz Habdas
"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
Tatry

Giewont

2022-09-06 08:18
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Kuźnice - Hala Kondratowa - Giewont - Polana Strążyska - Zakopane Szlaki suche z jednym wyjątkiem - zejściem z Grzybowca na Polanę Strążyską - tu bardzo ślisko i mokro, w dół nie polecam. Umiarkowana ilość turystów, start ok 6:00 z parkingu. Piękna pogoda cały dzień, widoczność bardzo dobra, choć Tatry Wysokie nieco przysłaniały chmury. W Tatry wkraczają już jesienne barwy.
Tatry

Giewont

2022-09-03 09:15
Insta@losiowe_gorskie_opowiesci
Trasa: z Kuźnic, przez Przełęcz w Grzybowcu do Doliny Małej Łąki. Skały suche, ale miejscami bardzo wyślizgane. W drodze do Przełęczy w Grzybowcu jedno miejsce z lekką wspinaczką. Miejscami na Ścieżce nad Reglami błoto, do obejścia bokiem. Rano rześko i z chmurami nisko zalegającymi, ok. 9 rozpogodziło się, ale zgodnie z prognozami ok. 11:30 chmury znowu zeszły nisko, otulając szczyty, zarówno Giewontu jak i Czerwonych Wierchów. Zejście z Giewontu ok. 12 kotłowało się, zajęło nam ono ok. 50 min. Sporo ludzi, a odcinek od Przełęczy w Grzybowcu do wylotu Doliny Małej Łąki praktycznie pusty.
Tatry

Czerwone Wierchy

2022-06-20 22:14
Weronika
Giewont, widok z Kopy Kondrackiej. Wejście z Gronika, podejście przez Przysłop Miętusi, Kobylarzowy Żleb, Małołączniak, Kopę Kondracką, do Schroniska na Hali Kondratowej. Giewont odpuściłyśmy ze względu na bardzo silny wiatr. Dużo osób zawracało z Czerwonych Wierchów. Trasa sucha i przyjemna gdyby nie wiatr. Żeby dodać nam otuchy wyszła nam na spotkanie kozica.
Tatry

Małołączniak, Giewont

2022-06-19 18:31
Dawid Lipski
Start z parkingu Gronik około 9:00. Od samego początku dosyć ciepło i bezwietrznie. Po minięciu Kobylarza pojawił się mocny wiatr, który bardzo zbijał odczuwalną temperaturę. Bluza lub lekka kurtka obowiązkowa. Na łańcuchach sucho, brak ludzi i kolejek. Na szczycie Małołączniaka wiatr przybrał jeszcze na sile i utrzymywał się aż do Kopy. Na grani praktycznie brak śniegu. Na koniec zaliczyliśmy jeszcze Giewont, gdzie o dziwo nie było żadnych kolejek. Ogólna nieduża liczba ludzi na szlakach w niedzielę zaskoczyła 🙂
Tatry

Giewont

2022-05-29 22:25
Insta@tomasz.ttt2020
Przez Kalatówki i Kopę Kondracką trasa sucha, przyjemna, z piękną pogodą. Na trasie kozica nas przywitała, a na szczycie Giewontu odwiedził lis. Powrót do Doliny Strążyskiej. Warunki idealne na wejściu i na zejście brak śniegu.
Tatry

Giewont

2022-05-14 11:44
Mateusz Kużdżał
Droga na Giewont z Kuźnic cały czas niebieskim szlakiem. Jedynie fragmenty szlaku znajdywały się lekko pod śniegiem, tam gdzie drzewa gęściej rosły. Najcięższy fragment był przed Kondracką Przełęczą. Tam jeszcze dużo śniegu, mokry, zapadający się, ludzie zjeżdżali częściowo na siedząco, częściowo na butach. Raczki niewiele pomagały, ale zawsze lepiej mieć niż nie mieć. Weszliśmy na godzinę 15, było nas na szczycie raptem 4 osoby łącznie, a schodząc było może z 10.
Tatry

Giewont

2022-05-14 10:29
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Z Kuźnic niebieskim szlakiem. Między Kalatówkami a Halą Kondratową zmarznięty w lód śnieg, przydatne raczki, szczególnie w dół. Na Przełęcz Kondracką w wielu miejscach mokry śnieg, raczej nieprzepadający, przydatne kije, raki zbędne. Wystarczy iść w dół z pięty, czego niestety nie potrafi 98% turystów. Masa ludzi w adidaskach jakby było lato, walczących na śniegach o życie. Kopuła szczytowa gdzie są łańcuchy sucha. Całą trasę przeszliśmy w butach, bez żadnego okucia dodatkowego, kije bardzo pomagają. Jako jedyni w sumie w kaskach dziś, a ktoś kto się poczuł bardziej wyjątkowy niż reszta i szedł poza szlakiem wyprzedzając wszystkich na łańcuchach zrzucił na zejściu ogromny kamień... Uważajcie tam na siebie, bo niektórzy niezbyt potrafią myśleć i przewidywać katastrofalne skutki swoich idiotycznych decyzji. Na szczęście nikt tam nie stał w torze lotu tego kamienia, bo najprawdopodobiej by mógł takiego uderzenia nie przeżyć. Tłumy, małe korki na łańcuchach. Na szczycie bardzo tłoczno, że w pewnym momencie nowe osoby się już ledwo mieściły. Polecam wyjść wcześnie rano (6:30). Parking przy rondzie o 7:30 praktycznie pusty. Piękna pogoda. Krem z mocnym filtrem obowiazkowy, co wydaje się dość naturlane, choć nadal wiele osób gustuje w niezdrowej opaleniźnie na buraka : Ogólnie wyjście bardzo fajne, poza tym lecącym w nas kamieniem. Warunki wiosenne. Czekan i lawinówka są w tym momencie na tym szlaku zbędne, ale jeśli to zmarznie, to bedzie tam katastrofa bez raków.
Tatry

Giewont

2022-05-11 22:02
Insta@oczami_gorskich_pasjonatow
Podejście od Doliny Małej Łąki żółtym szlakiem przez Przełęcz Kondracką, następnie niebieskim na Giewont. Powrót tą samą trasą. Powyżej Polany Małołąckiej miejscami topniejący, mokry śnieg oraz oblodzenia. Kamienie dosyć śliskie. Na górze wietrznie. Nie są konieczne raczki.
Tatry

Giewont

2022-05-06 00:07
Dawid Szmagaj
Zeszła lawina ogólnie i deszcz dzisiaj, a śnieg mokry i zlodowaciały częściowo. Ogólnie nie wyobrażam sobie zejścia bez raczkówraków. Niesety byli i tacy "adidaski".
Tatry

Giewont

2022-04-19 21:01
Patryk Tomera
Giewont, Dolina Małej Łąki i Dolina Białego Zima w Tatrach mocno przypomniała o sobie. Dolne partie dolin w większości z końcówką starego śniegu i niewielką ilością świeżego, który się topi. Kilka odcinków z kamieniami żwirkiem i błotem. Wielka Polana Małołącka w śniegu, a podejście na Kondracką Przełęcz - im wyżej, tym bardziej zasypane. Szlak względnie przetarty, jednak popołudniowe śnieżyce na bieżąco zasypywały ślady. Łańcuchy w drodze na Giewont w większości widoczne, tylko częściowo pod śniegiem. Skały raczej zasypane, ale w kilku miejscach wywiane przez wiatr. Zejście w stronę Kondratową bardzo grząskie! Raki na podejściu i zejściu konieczne! W kilku miejscach zeszły małe i średnie lawiny. Krokusy pod śniegiem na Kalatówkach. Dolina Białego, zwłaszcza w górnej partii mocno zasypana.
Tatry

Giewont

2022-03-19 21:44
Pathar Em
Zakopane Rondo JPII - Kuźnice - Hala Kondratowa - Giewont - Przełęcz Kondracka - Dolina Małej Łąki - Gronik - Droga pod Reglami - Zakopane Rondo JPII. Od kuźnic śnieg zbity na beton do Hali Kondratowej zalecane raczki. Od schroniska zalecam od razu raki, w górę na Giewont śnieg mokry, rozpadający się pod butami, tendencja do poślizgnięć. Na szczyt wejście najlepiej w rakach, część łańcuchów pod śniegiem. Na Dol. MŁ szlak też przetarty, ale można się miejscami zapadać po kolanapas. Droga pod Reglami obowiązkowo raczki dużo lodu, bardzo ślisko! Słońce bardzo operowało, zbędne ciepłe kurtki i wiele warstw, na podejściach wręcz gorąco.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.